Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω αποκαταστάθηκε πλήρως η αυτονομία του κινητού με την 9.5.4. Παίζει να είναι ακόμα καλύτερο από πριν. Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αποκαταστάθηκε πλήρως η αυτονομία του κινητού με την 9.5.4. Παίζει να είναι ακόμα καλύτερο από πριν.

 

Πλήρως δε ξέρω ακόμα αν αποκατασταθηκε, σίγουρα όμως βελτιωθηκε

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 34 ώρες από την τελευταία φόρτιση με ελάχιστη ομιλία και 4 ώρες 40 λεπτά sot με χρήση κυρίως browsing με wifi. Ανοιχτά Bluetooth, GPS, data κλπ. Έχω υπόλοιπο 58% μπαταρία, παλιά νομίζω δεν έφτανε τέτοια επίδοση.
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις της miui 9.

Screenshot: http://thumbs2.imagebam.com/84/78/ff/187f6d794869823.jpg

Edited by AndreasL
Link to comment
Share on other sites

Συμπεράσματα με την 9.5 ...ελαφρως καλύτερη αυτονομία μπαταρίας.....μεγσλη διαφορά στη μνήμη...έχω τα 4 GB και με την προηγούμενη έκδοση 9.2 μου έμεναν ελεύθερα 1 με 1.2, τώρα μένουν 1.7 με 2 ....όσα δηλαδή και με τις πιο παλιές εκδόσεις...

Έχω όμως ένα θέμα ... Μου πετάει συνεχώς ένα παράθυρο για εφαρμογές του Play store ...έκανα και την ρύθμιση του Google για τις διαφημίσεις , αλλά πάλι τα ίδια... έκλεισα και τις ειδοποιήσεις από Play store αλλά παραμενει το πρόβλημα....

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος; Και πώς λύνεται;

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 8.3.22 beta, γα*****κε ο chrome. Μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα "ωπ κάτι πήγε στραβά".

Γενικά δεν ήταν καλή αναβάθμιση. Ας ελπίσουμε την Παρασκευή να διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 8.3.22 beta, γα*****κε ο chrome. Μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα "ωπ κάτι πήγε στραβά".

Γενικά δεν ήταν καλή αναβάθμιση. Ας ελπίσουμε την Παρασκευή να διορθωθεί.

Εμενα το εκανε αυτο στον Yandex browser που χρησιμοποιω και συνεχισε να το κανει και μετα απο διαγραφη της cache του και των δεδομενων και επανεκκίνηση της συσκευή. Αναγκάστηκα να αλλαξω browser. Ε αυτα εχουν οι developer, να μην γκρινιαζουμε.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε 8.3.22 beta, γα*****κε ο chrome. Μου βγάζει συνεχώς το μήνυμα "ωπ κάτι πήγε στραβά".

Γενικά δεν ήταν καλή αναβάθμιση. Ας ελπίσουμε την Παρασκευή να διορθωθεί.

Κι εμένα συνέχεια το ίδιο. Ούτε μετά από επαναφορά εργοστασιακών δεν έφτιαξε. Τελικά γύρισα σε stable, δεν άντεξα. Όλα καλά τώρα, οπότε σίγουρα η dev έφταιγε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 1000 φορες εχει γραφτει και εδω και σε αλλα threads. Το οτι υπαρχει περισσότερη ελευθερη μνημη δεν ειναι απαραίτητα καλο. Το θέμα είναι να μην κλεινει apps που θες να τρεχουν.

Ελεύθερη ram = useless ram

 

Η μνήμη παντα ειναι χρησιμη ειδικα σε αυτα που εχουν την 3GB/32GB.. Δεν εχω δει πουθενα οτι η μνημη δεν παίζει ρόλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο browser τι κάνουμε τωρα που τον μαμα τον κάνανε χάλια..

Link to comment
Share on other sites

Η μνήμη παντα ειναι χρησιμη ειδικα σε αυτα που εχουν την 3GB/32GB.. Δεν εχω δει πουθενα οτι η μνημη δεν παίζει ρόλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο browser τι κάνουμε τωρα που τον μαμα τον κάνανε χάλια..

Φαντάσου ένα ράφι με βιβλία και βιβλία στο πάτωμα. Τα βιβλια είναι τα apps, το ράφι η ram και εσύ η cpu. Αν υποθέσουμε οτι μπορείς να διαβάζεις μόνο όσα βιβλία είναι πάνω στο ράφι, τότε καλό είναι να έχεις όσο περισσότερα γίνεται πάνω για να μην κουράζεσαι να τα ανεβοκατεβαζεις. Κάπως έτσι φαντάσου τη ram και μην αγχωνεσαι για το πόσα mb free ram έχεις, αυτό θέλει να πει νομίζω ο φίλος παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο παράδειγμα :up:

 

Στην περίπτωση που χωράνε όλα τα βιβλία σου στο ράφι, ή τουλάχιστον αυτά που χρησιμοποιείς συνέχεια, καλό είναι να τα έχεις όλα πάνω και δε σε νοιάζει πόσος χώρος μένει στο ράφι. Αν όμως δε φτάνει, θα πρέπει με το που κλείνεις κάποιο και το ράφι είναι σχεδόν γεμάτο να έρχεται ένας φίλος και να στο κατεβάζει στο πάτωμα ώστε, όταν έρθει η ώρα να ανοίξεις ένα άλλο από το πάτωμα, αυτό να γίνει άμεσα και να μην τρως ώρα να κάνεις χώρο στο ράφι. Τώρα το ποιό βιβλίο θα επιλέξει να κλείσει ο φίλος έχει να κάνει με το ποιό σημείο θεωρεί το ράφι σχεδόν γεμάτο και ξεκινάει να κατεβάζει, το πόσο καλά μπορεί να ιεραρχήσει τα βιβλία αναλόγως της χρησιμότητάς τους και με το ποιά θα του ορίσεις εσύ ότι θες να είναι συνέχεια πάνω στο ράφι. Αν πάντως ξεκινάει να κατεβάζει βιβλία ενώ το ράφι είναι σχεδόν άδειο, σίγουρα ο φίλος δεν είναι τόσο καλός στην οργάνωση του ραφιού.

Edited by apostolispd
Link to comment
Share on other sites

Συγκριτικά με όλες τις προηγούμενες εκδόσεις της miui 9.

Screenshot: http://thumbs2.imagebam.com/84/78/ff/187f6d794869823.jpg

 

Καλημέρα και thanks και για το screenshot. Άρα, μένω εκεί που είμαι κι έχω και την ησυχία μου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες!

 

Διάβασα-έψαξα αρκετές σελίδες πίσω, αλλά δεν κατέληξα σε κάτι.

 

Για το λευκό RN4 3/32 παίζει tempered full front με ΛΕΥΚΟ bezel? Βρίσκω αρκετά μαύρα και χρυσά, αλλά θέλω το πιο "καλαίσθητο" σε λευκό γιατί είναι για κοπέλα και... καταλαβαίνετε.

 

Θέλω ιδανικά απο Ελλάδα ή έστω ευρωπαϊκό Amazon για να μην περιμένουμε κανα δίμηνο τύπου. Τα φώτα σας please. :)

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου ανοίγει το MI fit. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση προβλημα με το ξυπνητηρι και χαθηκε αρχειο ηχων ειδοποιησης. τρεχα γυρευε τι αλλο εχει γινει...

Διορθώνεται απενεργοποιοντας τα Google services. Δε κάνω πλάκα. Λογικά θα δώσουν update με διόρθωση

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου ανοίγει το MI fit. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στην τελευταια stable μια χαρα ανοιγει και δουλευει, οπως και το ξυπνητηρι, ολα μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση δεν μου ανοίγει το MI fit. Έχει κανείς το ίδιο πρόβλημα;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Απεγκατέστησα το MI fit και το εγκατέστησα ξανά με επανεκκίνηση. Νομίζω ότι το πρόβλημα λύθηκε. Όσον αφορά την μπαταρία έχω την εντύπωση ότι έχω μικρότερη αυτονομία, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος σε αυτό αν δεν περάσουν αρκετές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταια stable μια χαρα ανοιγει και δουλευει, οπως και το ξυπνητηρι, ολα μια χαρα!

 

Ετσι ακριβως.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ. Απεγκατέστησα το MI fit και το εγκατέστησα ξανά με επανεκκίνηση. Νομίζω ότι το πρόβλημα λύθηκε. Όσον αφορά την μπαταρία έχω την εντύπωση ότι έχω μικρότερη αυτονομία, αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος σε αυτό αν δεν περάσουν αρκετές μέρες.
Και γω δεν βλέπω άλλο τρόπο, οπότε θα κάνω το ίδιο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

QTEK 8310 WM6-->SAMSUNG GALAXY S II stock 4.0.3-->4.0.4 stock-->4.1.2 Jelly --> Nougat
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβαθμιση προβλημα με το ξυπνητηρι και χαθηκε αρχειο ηχων ειδοποιησης. τρεχα γυρευε τι αλλο εχει γινει...
Για την 9.5 stable μιλάς;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά πέρασα την lineageOS 14.1 και καθάρισα. Δεν μπόρεσα καμία στιγμή να κάνω το hotspot να δουλέψει, δεν μου πολυάρεσε και το miui οπότε την πέρασα σήμερα. Δεν έχω βρει κάποιο θέμα μέχρι στιγμής και την γνώριζα από ένα παλαιότερο umi που είχε stock adnroid. Θα επανέλθω με εντυπώσεις. Το μόνο πρόβλημα είναι που θα ενημερώνομαι τώρα για το τηλέφωνο με την καινούργια rom.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...