Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως γινεται δλδ ?

 

Ανοιγεις το αριθμολογιο και πατας παρατεταμενα εναν αριθμο απο το 2 ως 9 και σου λεει άμεση καταχωρηση τηλεφωνικου αριθμου σε αυτο τον αριθμο; πατας ναι και βαζεις απο τις επαφες. Απο κει και περα με παρατεταμενη πιεση του αριθμου θα κανει κληση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

έκανα την 9.5.4.0 νομίζω έλεγε στης γυναίκας το κινητό και μαμησε και ε αυτήν το WiFi δεν συνδέεται και αυτή στο extender.

οπότε εάν υποθέσουμε ότι η 8.3.22 dev που έχει το δικό μου πόσο μπροστά είναι και ΑΚΌΜΑ το πρόβλημα υπάρχει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 9.5 και μου έβγαλε στην αρχική κάτι για personalized ads κλπ όπου πάτησα Cancel. Δεν είδα να το αναφέρει κάποιος και μου έκανε εντύπωση
Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα προχθές την νέα Ρομ και δεν έχω πρόβλημα κανένα, μόνο το region άλλαξα για να εμφανίζει τα θέματα.....όλα δουλεύουν ρολόι,wifi και εφαρμογές όλα κομπλέ και χωρίς factory reset.
Link to comment
Share on other sites

έκανα την 9.5.4.0 νομίζω έλεγε στης γυναίκας το κινητό και μαμησε και ε αυτήν το WiFi δεν συνδέεται και αυτή στο extender.

οπότε εάν υποθέσουμε ότι η 8.3.22 dev που έχει το δικό μου πόσο μπροστά είναι και ΑΚΌΜΑ το πρόβλημα υπάρχει!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Δοκιμάστε να αλλάξετε την ασφάλεια στο ρουτερ σε wpa2-psk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδιά πέρασα προχθές την νέα Ρομ και δεν έχω πρόβλημα κανένα, μόνο το region άλλαξα για να εμφανίζει τα θέματα.....όλα δουλεύουν ρολόι,wifi και εφαρμογές όλα κομπλέ και χωρίς factory reset.
Προς το παρόν λίγο καλύτερα σε μπαταρία, λίγη περισσότερη μνήμη ελεύθερη και ίσως είναι ιδέα μου, αλλά λίγο πιο γρήγορο σε ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε να αλλάξετε την ασφάλεια στο ρουτερ σε wpa2-psk.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προς το παρόν λίγο καλύτερα σε μπαταρία, λίγη περισσότερη μνήμη ελεύθερη και ίσως είναι ιδέα μου, αλλά λίγο πιο γρήγορο σε ταχύτητα.

 

Εγώ μέχι στιγμής έχω παρατηρήσει να αφήνεται ελεύθερη περισσότερη μνήμη, αλλά όσον αφορά την διαχείριση ενέργειας της μπαταρίας, θα έλεγα στα ίδια επίπεδα! Εκεί δεν έχω δει κάποια ιδιαίτερη βελτίωση.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πέρασα προχθές την νέα Ρομ και δεν έχω πρόβλημα κανένα, μόνο το region άλλαξα για να εμφανίζει τα θέματα.....όλα δουλεύουν ρολόι,wifi και εφαρμογές όλα κομπλέ και χωρίς factory reset.
μια απο τα ιδια
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 9.5 και μου έβγαλε στην αρχική κάτι για personalized ads κλπ όπου πάτησα Cancel. Δεν είδα να το αναφέρει κάποιος και μου έκανε εντύπωση
Ακριβώς το ίδιο έβγαλε και σε μένα!
:innocent: Όλα είναι σχετικά... :devil:
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 9.5 και μου έβγαλε στην αρχική κάτι για personalized ads κλπ όπου πάτησα Cancel. Δεν είδα να το αναφέρει κάποιος και μου έκανε εντύπωση

 

Ναι, το έβγαλε και σε άλλους (υποθέτω σε όλους).

Υπάρχει και στα settings βέβαια το συγκεκριμένο. Πάτα "personalized" στο search του settings και θα το δεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, το έβγαλε και σε άλλους (υποθέτω σε όλους).

Υπάρχει και στα settings βέβαια το συγκεκριμένο. Πάτα "personalized" στο search του settings και θα το δεις.

εγω το γραφω και δε βγαζει τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-1835317-1-1.html

 

διαβαστε εδω

Link to comment
Share on other sites

εγω το γραφω και δε βγαζει τπτ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-1835317-1-1.html

 

διαβαστε εδω

 

Το ξαναδοκίμασα μόλις τώρα και μου το εμφανίζει κανονικά. Πιστεύω να το γράφεις σωστά...

Anyway μικρής σημασίας.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πέρασα την 9.5 και μου έβγαλε το μνμ για personalized κλπ.

Πάτησα ΟΚ, αλλά μέχρι στιγμής δεν καταλαβα τι κάνει.

Μια μικρή βελτίωση στην ελεύθερη μνήμη είδα, τπτ άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την dev την τελευταία, έβαλα στις ιδιότητες χώρα Ινδία για να έχω τα θέματα. Σε προηγούμενη έκδοση είχα προσέξει ότι μου άλλαζε την ώρα, αλλά τώρα δεν την αλλάζει, παίζει κάτι ή είναι εντάξει; υπάρχει κάτι άλλο για ρύθμιση αν αφήσω χώρα Ινδία;; (επειδή πιο παλιά είχε αναφερθεί κάτι για τα SMS).
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα την αναβάθμιση σε 9.5 και μου έβγαλε στην αρχική κάτι για personalized ads κλπ όπου πάτησα Cancel. Δεν είδα να το αναφέρει κάποιος και μου έκανε εντύπωση

 

 

 

Κανε κατι. πηγαινε στο built-in browser και δες αν εχει τα λινκ στην αρχικη σελιδα του με yahoo youtube facebook κλπ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παντως εκτος τη μ@λκια με την αρχικη του browser εχει βελτιωθει στο θεμα καταναλωσης μνημης.

πρεπει να εχει κερδισει γυρω στα 100-200mb .. εγω μετα απο καθαρισμα μνημης πρωτη φορα ειδα 1.6GB ελευθερη μνημη στο κινητο απο τοτε που το πηρα.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την dev την τελευταία, έβαλα στις ιδιότητες χώρα Ινδία για να έχω τα θέματα. Σε προηγούμενη έκδοση είχα προσέξει ότι μου άλλαζε την ώρα, αλλά τώρα δεν την αλλάζει, παίζει κάτι ή είναι εντάξει; υπάρχει κάτι άλλο για ρύθμιση αν αφήσω χώρα Ινδία;; (επειδή πιο παλιά είχε αναφερθεί κάτι για τα SMS).
Μάλλον έχεις απενεργοποιησει από τις ρυθμίσεις την αυτόματη ζώνη ώρας.

Με τα sms δε θα έχεις 160 χαρακτήρες.

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 1000 φορες εχει γραφτει και εδω και σε αλλα threads. Το οτι υπαρχει περισσότερη ελευθερη μνημη δεν ειναι απαραίτητα καλο. Το θέμα είναι να μην κλεινει apps που θες να τρεχουν.

Ελεύθερη ram = useless ram

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 1000 φορες εχει γραφτει και εδω και σε αλλα threads. Το οτι υπαρχει περισσότερη ελευθερη μνημη δεν ειναι απαραίτητα καλο. Το θέμα είναι να μην κλεινει apps που θες να τρεχουν.

Ελεύθερη ram = useless ram

 

Στις επιλογές για προγραμματιστές υπάρχει σχετική ρύθμιση για την διαχείριση της μνήμης.

Εξαρτάται τι ζητάει ο κάθε χρήστης.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις απενεργοποιησει από τις ρυθμίσεις την αυτόματη ζώνη ώρας.

Με τα sms δε θα έχεις 160 χαρακτήρες.

 

Όχι, δεν το έχω απενεργοποιησει, αυτόματη ώρα έχω, ας το δει κι άλλος να μας πει. Για τα SMS εννοείς εκεί που λέει "χρήση GSM αλφάβητου;", έχω την εντύπωση ότι αυτό εξαφανίζεται όταν βάζω Ινδία.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται να έβγαλαν εντελώς τις ασήμαντες ειδοποιήσεις.
Κρίμα και είναι πολύ χρήσιμο χαρακτηριστικό
Link to comment
Share on other sites

.. εγω μετα απο καθαρισμα μνημης πρωτη φορα ειδα 1.6GB ελευθερη μνημη στο κινητο απο τοτε που το πηρα.

 

Που βλέπουμε τη διαχείριση της μνήμης ram;

Link to comment
Share on other sites

Που βλέπουμε τη διαχείριση της μνήμης ram;

 

Ρυθμίσεις --αρχικη οθόνη , και ενεργοποιείς το.. προβολή κατάσταση μνήμης ...Μετά για να την βλέπεις θα πατάς τις 3 φωτιζόμενες γραμμές κάτω αριστερά στο τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις --αρχικη οθόνη , και ενεργοποιείς το.. προβολή κατάσταση μνήμης ...Μετά για να την βλέπεις θα πατάς τις 3 φωτιζόμενες γραμμές κάτω αριστερά στο τηλέφωνο

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...