Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

με την 8.3.8 δεν συνδέεται με τίποτα στο wifi extender ενώ πριν συνδεόταν μια χαρά. και της γυναίκας να την τελευταία stable μια χαρά συνδέεται. άλλος με παρόμοιο θέμα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έσπασε η οθόνη από το Redmi note 4. Δουλεύει κανονικά. Δεν πείραξε digitizer. Πείτε μου που θα βρω οθόνη; Να είναι της προκοπής

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κανείς...;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει pixel experience 8.1 .ηταν καλη αλλα ξαναγυρισα σε lineage 14.1 nougat. Καλη η oreo αλλα πιο smooth και εντελως απροβληματιστη η lineage 7.1..

 

Ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει σε καμια rom οταν παιρνουμε τηλέφωνο καποιον και αυτος μιλαει να μας εμφανίζει την ειδοποίηση οτι ειμαστε σε αναμονη? Μονο σε xiaomi και iphone εχω δει οτι δεν υπαρχει
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παλεύω να βάλω δυο μεηλ Yahoo στην στοκ εφαρμογή και δε μπαίνει με τίποτα. Τι σκ@τα πρέπει να κάνω.

 

Το πήρα στην κοπέλα μου και μου έκανε τα ίδια με σένα. Αν τσεκάρεις τα μέηλ σου, σου έχει στείλει το yahoo ότι η εφαρμογή δεν πληρεί τα κριτήρια ασφαλείας (κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Μπορείς να βάλεις τα μέηλ του yahoo στην εφαρμογή του gmail.

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις εδω μεσα με 8.0 Oreo ;και αν παιζει καλα ;
Δουλεύω την RR 6 (oreo 8.1) εδώ και καιρό χωρίς πρόβλημα. Υπάρχουν πλέον rom σε oreo που δηλώνουν stable, χωρίς να έχω προσωπική εμπειρία, αλλά αν θες κάτι σίγουρο και βαριέσαι να δοκιμάζεις καλύτερα να πας σε nougat.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια. Υπαρχει σε καμια rom οταν παιρνουμε τηλέφωνο καποιον και αυτος μιλαει να μας εμφανίζει την ειδοποίηση οτι ειμαστε σε αναμονη? Μονο σε xiaomi και iphone εχω δει οτι δεν υπαρχει
Σε κάποιες custom rom υπάρχει η επιλογή για δόνηση όταν μπαίνεις σε αναμονή.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μου έσπασε η οθόνη από το Redmi note 4. Δουλεύει κανονικά. Δεν πείραξε digitizer. Πείτε μου που θα βρω οθόνη; Να είναι της προκοπής

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://drfix.gr/

Στη Νίκαια του Πειραιά. Άλλαξα οθόνες σε 2 RN4X πρόσφατα, γρήγορα, ποιοτικά και οικονομικά όσο δε φαντάζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα στην κοπέλα μου και μου έκανε τα ίδια με σένα. Αν τσεκάρεις τα μέηλ σου, σου έχει στείλει το yahoo ότι η εφαρμογή δεν πληρεί τα κριτήρια ασφαλείας (κάτι τέτοιο τέλος πάντων). Μπορείς να βάλεις τα μέηλ του yahoo στην εφαρμογή του gmail.

 

Η χαζομάρα είναι πως δούλευε κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες θελω να αλλαξω μπαταρια , αυτες που πουλανε στο skroutz ειναι γνησιες ;
Xiaomi γνήσια μπαταρία δεν θα βρεις πουθενά, μόνο από χαλασμένο τηλέφωνο αν βγάλεις, γιατί θες να την αλλάξεις;; η μπαταρίες εμένα σε ότι τηλέφωνο έχω αγοράσει μετά τα 2+ χρόνια αρχίζουν να πέφτουν. Πόσο καιρό έχεις το τηλέφωνο;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

μαγκες θελω να αλλαξω μπαταρια , αυτες που πουλανε στο skroutz ειναι γνησιες ;
θελει ψαξιμο,δεν θα επαιρνα απο σκρουτζ προσωπικα αλλα απο κατι πιο safe οπως το dragon tt η κατι τετοιο που πουλαει και αυθεντικες οθονες.

 

Γιατι θες να αλλαξεις μπαταρια?Μου φαινεται δυσκολο να εχει πεσει τοσο γρηγορα η αποδοση.

Link to comment
Share on other sites

https://drfix.gr/

Στη Νίκαια του Πειραιά. Άλλαξα οθόνες σε 2 RN4X πρόσφατα, γρήγορα, ποιοτικά και οικονομικά όσο δε φαντάζεσαι

 

Όταν λες οικονομικά; Δώσε ποσό, δεν είναι κακό. :)

 

edit: Εννοείς αυτό εδώ; Δηλαδή 36 (οθόνη) + 10 (εργατικά) = 46 ευρώ;

Edited by GiO_K
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οικονομικά; Δώσε ποσό, δεν είναι κακό. :)

 

edit: Εννοείς αυτό εδώ; Δηλαδή 36 (οθόνη) + 10 (εργατικά) = 46 ευρώ;

 

Παντως η original εξω εχει περισσοτερο και φαινεται και διαφορετικη,μαλλον δεν ειναι η original στον dr fix it https://www.honorbuy.com/1127-touch-screen-and-lcd-for-redmi-note-4xredmi-note-4-global-version.html

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει κατα πολυ η αποδοση ...τελη αυγουστου το αγορασα ...

4 ωρες οθονη μονο βγαζει με 4 τζι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει κατα πολυ η αποδοση ...τελη αυγουστου το αγορασα ...

4 ωρες οθονη μονο βγαζει με 4 τζι.

Δεν ξέρω τι φόρτιση κάνεις αλλά μου φαίνεται δύσκολο τόσο γρήγορα να έπεσε η μπαταρία, εγώ το δικό μου 14 μήνες τώρα και δεν έχω καταλάβει καμία πτώση της μπαταρίας.

Αυτό που μπορώ να σκεφτώ είναι ή δεν κάνεις σωστή φόρτιση και καταστράφηκε η μπαταρία (την αφήνεις να κατεβαίνει πολύ χαμηλά κάτω από 20%, το αφήνεις όλη νύχτα στην φόρτιση) ή είναι θέμα ρομ. Με πια ρομ ε ίσα;;

Το κακό με το xiaomi είναι ότι δεν θα βρεις original μπαταρία μόνο συμβατές υπάρχουν.

 

Σε ναυαρχίδα που είπε ο φίλος με την μπαταρία που έχουν ούτε 2 χρόνια δεν θα πάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει κατα πολυ η αποδοση ...τελη αυγουστου το αγορασα ...

4 ωρες οθονη μονο βγαζει με 4 τζι.

 

Αν είσαι με τελευταία ρομ είτε stable είτε dev υπολογιζε ένα 20% μείον στην αυτονομία από αυτό και μόνο

Link to comment
Share on other sites

εχει πεσει κατα πολυ η αποδοση ...τελη αυγουστου το αγορασα ...

4 ωρες οθονη μονο βγαζει με 4 τζι.

εμένα τόσο βγάζει από τον.πρώτο μήνα με 4g σε εξωτερικούς χώρους.

 

Μήπως είσαι σε χώρους με χαμηλό σήμα?

 

Έχεις κάνει hard reset?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες γιατι στο mi cloud συχρονιζει οτι φωτογραφιες γουσταρει αυτο ?
Link to comment
Share on other sites

με την 8.3.8 δεν συνδέεται με τίποτα στο wifi extender ενώ πριν συνδεόταν μια χαρά. και της γυναίκας να την τελευταία stable μια χαρά συνδέεται. άλλος με παρόμοιο θέμα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Και εμένα μου έκανε νερά (8.3.8) σε tplink extender, το έβγαλα και το ξαναεβαλα το extender 3-4 φορές και τώρα δουλεύει μια χαρά. Εμένα δεν μπορούσε να μου δώσει ip.

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

https://drfix.gr/

Στη Νίκαια του Πειραιά. Άλλαξα οθόνες σε 2 RN4X πρόσφατα, γρήγορα, ποιοτικά και οικονομικά όσο δε φαντάζεσαι

Ευχαριστώ πολύ φιλαράκι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οικονομικά; Δώσε ποσό, δεν είναι κακό. :)

 

edit: Εννοείς αυτό εδώ; Δηλαδή 36 (οθόνη) + 10 (εργατικά) = 46 ευρώ;

 

Ναι, αυτό είναι το μαγαζί. Πάρε ένα τηλέφωνο εκεί αν ενδιαφέρεσαι, δεν είναι κακό. Απλά καταθέτω την εμπειρία μου για την ποιότητα των υπηρεσιών

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου έκανε νερά (8.3.8) σε tplink extender, το έβγαλα και το ξαναεβαλα το extender 3-4 φορές και τώρα δουλεύει μια χαρά. Εμένα δεν μπορούσε να μου δώσει ip.
α μάλιστα. ήθελα να ήξερα τι πίνουν εκεί στην xiaomi και πειράζουν ρυθμίσεις που δεν έχουν πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η ρυθμιση μετά από πόσα λεπτά θα ζητάει κωδικό πιν (όχι της σιμ, του κινητού) που δι@ολο είναι και δεν την βλέπω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...