Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό ξέρει να το απαντήσει κανείς;

 

Πέρασμα fastboot rom 8.2.10.0 με χρήση του miflash. Είναι παλαβωμάρα πάντως (για να μην πω τίποτα βαρύτερο) να βάλει κανείς καμιά 10αριά εκδόσεις παλιότερη από την τρέχουσα ROM, με android 6.0 μάλιστα αντί για 7.0, με αρχαία security updates και προηγούμενη έκδοση miui. Το ποτάμι δεν γυρίζει πίσω. Κάντε τουλάχιστον κανένα factory reset ή δοκιμάστε dev rom όσοι έχετε προβλήματα...

Link to comment
Share on other sites

Με το να αφήνετε την μπαταρία να πέφτει σε τόσο χαμηλά επίπεδα 6% απλά την καταστρέφετε σε λίγους μήνες θα θες 2 φορτίσεις την μέρα.

Και το κακό είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά γνήσια μπαταρία.

Και εγώ διαφωνώ να γυρίζουμε πίσω το καλύτερο είναι ξεκλείδωμα και πέρασμα ελληνικής xtrv ρομ που είναι πολύ καλύτερη στην αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρίζω στο θέμα μπαταρίας. Είμαι Βενετία και το κινητό ίσα που μου έφτασε σήμερα. Με σβησμένο Wi-fi για να μην ψάχνει άσκοπα. Full Gps όλη μέρα. Full σήμα 4g. Θα μου φτάσει η μπαταρία μέχρι να φτάσω Μιλάνο στις 23:00;;; Ερωτήματα που δεν είχα ποτέ πριν.... (Όταν επιστρέψω Ελλάδα, πάω σφαίρα για 8.2.10.0)a71719cf78e095f3bae61289a85ae8b4.jpgbd7dcbc6dd456a648d46d264ab0f6e69.jpg0174468ee7c89386489a41e51b60862c.jpgbb82b1dabfc056412ea6435e6ab5433c.jpg

 

Redmi Note 4 - Used Tapatalk

 

Φουλ GPS, 4g, 2 καρτες και έβγαλε 6 ώρες; πόσο παραπάνω να βγάλει; μόνο του το GPS ρουφάει τη μπαταρία σα τρελό

Link to comment
Share on other sites

Με το να αφήνετε την μπαταρία να πέφτει σε τόσο χαμηλά επίπεδα 6% απλά την καταστρέφετε σε λίγους μήνες θα θες 2 φορτίσεις την μέρα.

Και το κακό είναι ότι δεν υπάρχει πουθενά γνήσια μπαταρία.

Και εγώ διαφωνώ να γυρίζουμε πίσω το καλύτερο είναι ξεκλείδωμα και πέρασμα ελληνικής xtrv ρομ που είναι πολύ καλύτερη στην αυτονομία.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι θέλει να πει ο ποιητής; όταν χαλάσει η μπαταρία θα το πετάξουμε το κινητό;

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παράξενο αυτό που δεν υπάρχει γνήσιο προϊόν

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, θα το δοκιμάσω

Edit βλέπω σαν να σέρνεται λίγο ο Firefox, κάτι πιο ελαφρύ;

Δες και τον Samsung internet browser με adblock fast προσθήκη,είμαι κομπλέ έτσι πολύ καιρό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για browser τι προτείνετε; ο stock δεν μου γεμίζει το μάτι, κάποιον χωρίς διαφημίσεις

 

Εγώ θα σ έλεγα να δεις κ τον Opera είναι σφαίρατος με ενσωματωμένο adblock

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση αυτής της Παρασκευής σε dev global κόπηκε η εφαρμογή θέματα σύμφωνα με την ανακοίνωση. Ευτυχώς με μια απλά αλλαγή τοποθεσίας (πχ Ινδία) παίζει κανονικά βάζεις ότι θέμα θες και το γυρίζεις μετά Ελλάδα.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Στην αναβάθμιση αυτής της Παρασκευής σε dev global κόπηκε η εφαρμογή θέματα σύμφωνα με την ανακοίνωση. Ευτυχώς με μια απλά αλλαγή τοποθεσίας (πχ Ινδία) παίζει κανονικά βάζεις ότι θέμα θες και το γυρίζεις μετά Ελλάδα.
ναι προσέξτε μόνο μετά την επιστροφή στην Ελλάδα να ξανά ενεργοποιειτε την επιλογή για 160 χαρακτήρες στα μηνύματα! φαίνεται ενεργή αλλά θέλει ένα on/off ο διακόπτης

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Κάτω απ το κινητό μας που έχει πέντε τρυπούλες απ τη μια πλευρά και πέντε απ την άλλη. Βγαίνεις ήχος και απ τις δύο πλευρές; Γιατί παρατήρησα σήμερα εντελώς τυχαία ότι μόνο από τη μια πλευρά βγάζει ήχο, χωρίς να χω θέμα έντασης, όπως ακουγόταν έτσι ακούγεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι. Κάτω απ το κινητό μας που έχει πέντε τρυπούλες απ τη μια πλευρά και πέντε απ την άλλη. Βγαίνεις ήχος και απ τις δύο πλευρές; Γιατί παρατήρησα σήμερα εντελώς τυχαία ότι μόνο από τη μια πλευρά βγάζει ήχο, χωρίς να χω θέμα έντασης, όπως ακουγόταν έτσι ακούγεται.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι η μια πλευρά είναι το ηχείο, δυστυχώς το κινητό μας δεν είναι στέρεο... :(

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι η μια πλευρά είναι το ηχείο, δυστυχώς το κινητό μας δεν είναι στέρεο... :(
Χαχαχαχαχα μα λέω και εγώ, σου λέω εντελώς τυχαία το πήρα χαμπάρι, λέω μα τι γίνεται.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι η μια πλευρά είναι το ηχείο, δυστυχώς το κινητό μας δεν είναι στέρεο... :(
Γίνεται "stereo" χρησιμοποιώντας και το ακουστικό όταν γίνεται αναπαραγωγή ήχου. Με root βέβαια και σε oreo rom, υπάρχει αντίστοιχο magisk module :)
Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/bdftjvw5v/

 

Νεα ενημερωση στην pixel rom.Καταευχαριστημενος.Το τηλ παει σφαιρα.

 

Ρε ****το έχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν κάθεται καλά στο τηλ μου. Έβαλα και αυτό το update με clean flash. Το κινητό κολλάει συχνά, που και που τρώει σκαλώματα με τον ήχο στο πληκτρολόγιο και γενικά δεν είναι σίγουρα σφαίρα. Σαν να το ζορίζει κάτι συνεχώς. Έκανα restore τις εφαρμογές μου βέβαια, αλλά δεν έχω τίποτα περίεργο ή τπτ ιδιαίτερο να πω ότι φταίει.. Με τι kernel είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω κάτι σχετικά με αγορά Tempered glass και θήκες στην πρώτη σελίδα και ποστάρω εδώ. Sorry αν έχει αναφερθεί κάπου, αλλά δύσκολα το βρίσκεις μέσα σε 700 σελίδες. Λοιπόν, έχει να προτείνει κανείς καλό tempered glass ή θήκη για το συγκεκριμένο κινητό με αγορά από Ελλάδα ή εξωτερικό; Για το Redmi Note 3 είχα temperede glass και θήκη της Nillkin αγορασμένα από Κίνα, φοβερή ποιότητα. Υπάρχει κάτι ανάλογο;
Link to comment
Share on other sites

Δε βρίσκω κάτι σχετικά με αγορά Tempered glass και θήκες στην πρώτη σελίδα και ποστάρω εδώ. Sorry αν έχει αναφερθεί κάπου, αλλά δύσκολα το βρίσκεις μέσα σε 700 σελίδες. Λοιπόν, έχει να προτείνει κανείς καλό tempered glass ή θήκη για το συγκεκριμένο κινητό με αγορά από Ελλάδα ή εξωτερικό; Για το Redmi Note 3 είχα temperede glass και θήκη της Nillkin αγορασμένα από Κίνα, φοβερή ποιότητα. Υπάρχει κάτι ανάλογο;

 

https://www.pcuniverse.gr/320-xiaomi-redmi-note-4x# Εδω θα βρεις ακριβως αυτα που ζητας :) Εγω nillkin εχω τη χρυση την σκληρη.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είπαμε κάνουμε για να εμφανίζεται το όνομα της επαφής στα μηνύματα και στην κλήση κι όχι ο αριθμός μόνο; Βάζω το +30; Το βγάζω; Ένα ένα;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, τί είπαμε κάνουμε για να εμφανίζεται το όνομα της επαφής στα μηνύματα και στην κλήση κι όχι ο αριθμός μόνο; Βάζω το +30; Το βγάζω; Ένα ένα;

 

Σου απάντησα στο thread του mi5s ;)

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια αν κάποιος μπορεί, έβγαλα από default τον chrome και ανοίγουν όλα με τον μαμά browser. Πως το επαναφέρω έχω χαθεί
Link to comment
Share on other sites

Πριν από μερικές εβδομάδες εγραφα για την μπαταρία ότι δεν έχει πεσει η απόδοση της με την 9.2.1 Εδω και μερικές μέρες όμως έχω δει μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο. Δεν ξέρω τι παίζει, ούτε νέα εφαρμογή εγκατεστησα ουτε κάποια αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...