Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα, έχω την έκδοση MIUI global 8.5 (8.5.4.0) και όλα λειτουργούν μια χαρά. Συνέχεια με ρωτάει αν θέλω να αναβαθμίσω σε V. 9.2.1.0, αξίζει ή να παραμείνω ώς έχει μια που δεν έχω κανένα πρόβλημα ?
Κάτσε εκεί που είσαι που κάνει άριστη διαχείριση μπαταρίας. Όχι ότι στην 9.2.1 θα έχεις προβλήματα σταθερότητας αλλά σίγουρα η μπαταρία κρατάει λιγότερο στη 9.2.1...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για redmi note 4 η 4x με snapdragon μπορεί κάποιος να μ δώσει ένα λινκ με κάποιο apk που να έχει καλύτερα αποτελέσματα κάμερας; π. Χ πιο gcam να κατεβάσω ή το moto g cam που έδωσε ένας φίλος πιο πίσω ; ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιστεύω θα διορθώνει bugs σταθερότητα μπάταρια. Εγώ θα την έκανα καλή επιτυχία

 

Σαν την μπαταρία της 8.2.10.0 δεν υπάρχει πλέον. Η μείωση στην τελευταία 9.2.1.0 με τότε αγγίζει το 40%. Γι'αυτό και σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε εκείνη. (Για μένα, από 11,5 ώρες οθόνη σε 7).

Link to comment
Share on other sites

Σαν την μπαταρία της 8.2.10.0 δεν υπάρχει πλέον. Η μείωση στην τελευταία 9.2.1.0 με τότε αγγίζει το 40%. Γι'αυτό και σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε εκείνη. (Για μένα, από 11,5 ώρες οθόνη σε 7).

 

 

ok thanks θα παραμείνω ως έχω

Link to comment
Share on other sites

Σαν την μπαταρία της 8.2.10.0 δεν υπάρχει πλέον. Η μείωση στην τελευταία 9.2.1.0 με τότε αγγίζει το 40%. Γι'αυτό και σκέφτομαι να ξαναγυρίσω σε εκείνη. (Για μένα, από 11,5 ώρες οθόνη σε 7).
Πως γίνεται να γυρίσουμε πίσω στην 8.2.10.0 ; Και εγώ έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στην 9.2.1.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 'χασα λίγο... Μιλάτε όλοι για την 9.2.1.0.

 

Πήγατε δηλαδή στην 9.2.2.0 και μετά γυρίσατε πίσω; Καλά θυμάμαι;

Θυμίστε μου λίγο τι το τραγικό έχει η 9.2.2.0. (εγώ με αυτήν είμαι, χωρίς root, official.)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 'χασα λίγο... Μιλάτε όλοι για την 9.2.1.0.

 

Πήγατε δηλαδή στην 9.2.2.0 και μετά γυρίσατε πίσω; Καλά θυμάμαι;

Θυμίστε μου λίγο τι το τραγικό έχει η 9.2.2.0. (εγώ με αυτήν είμαι, χωρίς root, official.)

και γω 9.2.2 εχω αλλα βλεπω οτι συχνα κολλανε εφαρμογες και κλεινουν και γενικα πολυ κρασαρισμα και εχω αρχιζει και περνω αναποδες
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το 'χασα λίγο... Μιλάτε όλοι για την 9.2.1.0.

 

Πήγατε δηλαδή στην 9.2.2.0 και μετά γυρίσατε πίσω; Καλά θυμάμαι;

Θυμίστε μου λίγο τι το τραγικό έχει η 9.2.2.0. (εγώ με αυτήν είμαι, χωρίς root, official.)

 

Σε εμενα είχε κακιστη αυτονομια και εκλεινε apps συνεχεια ακομα και με την βελτιστοποιηση μνημης στο καθολου ρυθμισμενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, φοραώ σταθερή ρομ 9.2.1.0 global (Nfcmiek) σταθερή και εδώ και λιγες μερες κρασάρουν καποιες εφαρμογες με το που παταω να ανοιξουν. Ειχα προσπαθησει να σβησω καποιες εφαρμογες με το es file explorer αλλα δεν ξερω αν φταίει αυτό.το τηλεφωνο δεν ειναι root. Καθαριζω cache, ενημερώνω τις εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα. Σε καποιες εφαρμογες γραφει" η λειτουργια της εφαρμογης διακοπηκε". Κρασαρουν google services, σημειώσεις, ενα ημερολογιο και εφαρμογή του Lidl. Μπορώ να κανω κατι αλλο πριν κανω επαναφορά, αν βοηθήσει κ αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να γυρίσουμε πίσω στην 8.2.10.0 ; Και εγώ έχω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας στην 9.2.1.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ξέρει να το απαντήσει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

Για browser τι προτείνετε; ο stock δεν μου γεμίζει το μάτι, κάποιον χωρίς διαφημίσεις

 

Βαλε firefox με unblock origin

 

Για μενα τελος το redmi note 4 4/64 το εδωσα πηγα σε mate 8 dual μεχρι να βγει κανα mi max με 800αρα

Link to comment
Share on other sites

Βαλε firefox με unblock origin

 

Για μενα τελος το redmi note 4 4/64 το εδωσα πηγα σε mate 8 dual μεχρι να βγει κανα mi max με 800αρα

Ευχαριστώ φίλε, θα το δοκιμάσω

Edit βλέπω σαν να σέρνεται λίγο ο Firefox, κάτι πιο ελαφρύ;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

Θέλω να αγοράσω ένα Redmi Note 4. Πώς μπορώ να σιγουρευτώ για το αν έχει την Β20;

Model: 2016102

Τόσο δύσκολο είναι να πάτε στην πρώτη σελίδα και να δείτε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση, ο φορτιστής (της Infoquest) για το Redmi Note 3 pro έχει κάποια διαφορά με αυτόν για το Note 4X;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε, θα το δοκιμάσω

Edit βλέπω σαν να σέρνεται λίγο ο Firefox, κάτι πιο ελαφρύ;

Εδώ και χρόνια, ο UC Browser είναι τέλειος για μένα.... Δοκίμασε τον....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά, φοραώ σταθερή ρομ 9.2.1.0 global (Nfcmiek) σταθερή και εδώ και λιγες μερες κρασάρουν καποιες εφαρμογες με το που παταω να ανοιξουν. Ειχα προσπαθησει να σβησω καποιες εφαρμογες με το es file explorer αλλα δεν ξερω αν φταίει αυτό.το τηλεφωνο δεν ειναι root. Καθαριζω cache, ενημερώνω τις εφαρμογες αλλα δεν γινεται τιποτα. Σε καποιες εφαρμογες γραφει" η λειτουργια της εφαρμογης διακοπηκε". Κρασαρουν google services, σημειώσεις, ενα ημερολογιο και εφαρμογή του Lidl. Μπορώ να κανω κατι αλλο πριν κανω επαναφορά, αν βοηθήσει κ αυτό;
ακριβως τα ιδια κανει και μενα οποτε του γουσταρει αλλα εμενα σην 9.2.2
Link to comment
Share on other sites

Ξαναγυρίζω στο θέμα μπαταρίας. Είμαι Βενετία και το κινητό ίσα που μου έφτασε σήμερα. Με σβησμένο Wi-fi για να μην ψάχνει άσκοπα. Full Gps όλη μέρα. Full σήμα 4g. Θα μου φτάσει η μπαταρία μέχρι να φτάσω Μιλάνο στις 23:00;;; Ερωτήματα που δεν είχα ποτέ πριν.... (Όταν επιστρέψω Ελλάδα, πάω σφαίρα για 8.2.10.0)a71719cf78e095f3bae61289a85ae8b4.jpgbd7dcbc6dd456a648d46d264ab0f6e69.jpg0174468ee7c89386489a41e51b60862c.jpgbb82b1dabfc056412ea6435e6ab5433c.jpg

 

Redmi Note 4 - Used Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://postimg.org/image/bdftjvw5v/

 

Νεα ενημερωση στην pixel rom.Καταευχαριστημενος.Το τηλ παει σφαιρα.

 

Το κατέβασα και εγώ και στο unzip ζητάει password.. Ποιο είναι?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...