Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

Τι ROM προτείνεται? Δοκίμασα AOSPExtended, πέρασα σε Pixel Experience. Μου φαίνεται η τελευταία έχει ένα θέμα και στα άκυρα κόβεται ο ήχος απο ειδοποιήσεις, πληκτρολόγιο κλπ. Θα ήθελα να μείνω σε Oreo 8.1. Για πείτε γνώμες.

Θνξ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν μια βδομάδα αγόρασα το κινητό με 4/64, ελληνικής αντιπροσωπείας, σε μια προσφορά που έβγαλε γνωστό κατάστημα -20% με κάρτα συγκεκριμένης τράπεζας. Το πήρα απο εκεί για λόγους εγγύησης, 2 χρόνια, ελληνικής αντιπροσωπείας. Οπότε φοβάμαι να μπλέξω με ξεκλείδωματα, φλασαρισματα κτλ. Ερώτηση. Πρέπει να κατεβάσω antivirus; Αυτό που έχει μανισιο (ασφάλεια) αξίζει τπτ; Ποιο προτείνετε;

Ευχαριστώ.

Υγ. Έξτρα ευχαριστημένος από συσκευή. Πήγα εκεί από lenovo vibe p1m.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν μια βδομάδα αγόρασα το κινητό με 4/64, ελληνικής αντιπροσωπείας, σε μια προσφορά που έβγαλε γνωστό κατάστημα -20% με κάρτα συγκεκριμένης τράπεζας. Το πήρα απο εκεί για λόγους εγγύησης, 2 χρόνια, ελληνικής αντιπροσωπείας. Οπότε φοβάμαι να μπλέξω με ξεκλείδωματα, φλασαρισματα κτλ. Ερώτηση. Πρέπει να κατεβάσω antivirus; Αυτό που έχει μανισιο (ασφάλεια) αξίζει τπτ; Ποιο προτείνετε;

Ευχαριστώ.

Υγ. Έξτρα ευχαριστημένος από συσκευή. Πήγα εκεί από lenovo vibe p1m.

 

Mιά χαρά είναι κι αυτό που έχει! Μαλιστα σου δίνει 3 διαφορετικά antivirus που μπορείς να διαλέξεις πηγαίνοντας ''ασφαλεια-σάρωση ασφαλείας -και μετά στο γρανάζακι πάνω δεξια και ορίζεις πιο θες, συνήθως χρησιμοποιώ το Avast.

Ericsson 788 , Ericsson T10 , Nokia 5210 , Nokia 6020 , Nokia 6151 , Nokia N73 , Nokia E52, Xiaomi Redmi Note 4X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πριν μια βδομάδα αγόρασα το κινητό με 4/64, ελληνικής αντιπροσωπείας, σε μια προσφορά που έβγαλε γνωστό κατάστημα -20% με κάρτα συγκεκριμένης τράπεζας. Το πήρα απο εκεί για λόγους εγγύησης, 2 χρόνια, ελληνικής αντιπροσωπείας. Οπότε φοβάμαι να μπλέξω με ξεκλείδωματα, φλασαρισματα κτλ. Ερώτηση. Πρέπει να κατεβάσω antivirus; Αυτό που έχει μανισιο (ασφάλεια) αξίζει τπτ; Ποιο προτείνετε;

Ευχαριστώ.

Υγ. Έξτρα ευχαριστημένος από συσκευή. Πήγα εκεί από lenovo vibe p1m.

για πες γιατί έφυγες από vibe p1 που έχει πολυ καλή μπαταρία επίσης από όσο ξέρω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Είχα φλασάρει το προηγούμενο κινητό μου (πριν 3 χρόνια). Αν η MiuiPro έχει υποστήριξη για 2 accounts σε viber, κτλ (???), τότε ευχαρίστως να την περάσω. Αρκεί να υπάρχιε ένασ αξιόπιστος οδηγός, χωρίς κενά και παραλήψεις (μερικοί οδηγοί ίσως να θεωρούν κάποια πράγματα ως δεδομένα, και να μην τα αναφέρουν, αλλά αν είναι step-by-step, τότε εννοείται ότι θα το κάνω)

 

εχει οτι οι official συν δεκαδες αλλα extra.

Αν δεν εχεις ξαναφλασαρει ψαξτο λιγο πρωτα πως γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για κάμερα δοκιμαστε και την moto g cam

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/themes/motorla-camera-manual-mode-t3669570

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

για πες γιατί έφυγες από vibe p1 που έχει πολυ μέλη μπαταρία επίσης από όσο ξέρω;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Είχα ενα πρόβλημα με το μικρόφωνο. Και η αλήθεια είναι ότι διαολιστηκα με xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την νέα dev, ότι περάσατε από θέματα περάσατε, τέλος.... Τώρα από που θα κατεβάζουμε;;
enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πέρασα την νέα dev, ότι περάσατε από θέματα περάσατε, τέλος.... Τώρα από που θα κατεβάζουμε;;

 

Με Custom Miui από mi-globe.com, κανένα πρόβλημα με τα θέματα.

Υποθέτω και στην Miui Pro θα υπάρχουν κανονικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τι ROM προτείνεται? Δοκίμασα AOSPExtended, πέρασα σε Pixel Experience. Μου φαίνεται η τελευταία έχει ένα θέμα και στα άκυρα κόβεται ο ήχος απο ειδοποιήσεις, πληκτρολόγιο κλπ. Θα ήθελα να μείνω σε Oreo 8.1. Για πείτε γνώμες.

Θνξ!

 

Είχες κάποιο πρόβλημα με την AOSP Extended; Την χρησιμοποιώ εδώ και καιρό χωρίς προβλήματα. Πριν λίγες μέρες είχε update αλλά και με το προηγούμενο (πριν ένα μήνα περίπου) ήταν μια χαρά. Καλά λόγια ακούγονται και για RR 6 αλλά δεν έχω δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Με Custom Miui από mi-globe.com, κανένα πρόβλημα με τα θέματα.

Υποθέτω και στην Miui Pro θα υπάρχουν κανονικά.

 

Δηλαδή με custom rom υπάρχει το μαγαζί και κατεβάζεις κανονικά;;

Ας μας πουν και οι άλλοι..

Το κακό είναι ότι καταργήθηκε και η εισαγωγή θέματος και δεν μπορείς να βάλεις τίποτα..

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορούμε να κάνουμε επικόλληση έναν αριθμό για κλήση; πατάω αντιγραφή και δεν έχει επιλογή επικόλλησης του αριθμού στις κλήσεις, κάνω κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ αυτό το κινητό.

https://www.skroutz.gr/s/10864013/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-3GB-32GB.html

Μία καλή μεμβράνη για την οθόνη του, όχι τζάμι, έχετε να μου προτείνετε?

 

Ευχαριστώ

Μια από αυτής της

.. Δεν μπορώ να σου πω αν ισχύουν όλα όσα δείχνει το βίντεο.. δεν θα τα δοκιμάσω στο κινητό μου.. Απλά με μια ερεύνα που έκανα στο νετ (όπως φαντάζομαι κάνεις και εσύ..) επειδή είναι 2.5D curved.. μόνο μεμβράνες εφαρμόζουν πλήρως και από ότι διάβασα η συγκεκριμένη εφαρμόζει καλύτερα από όλες..

Η οποία είναι διαθέσιμη σε 2-3 μαγαζιά.. εγώ την πήρα από ένα σκρουτζομάγαζο κοντά στον ηλεκτρικό της Καλλιθέας.. 10 euro.. Η νεκροψία θα δείξει αν άξιζε τα λεφτά της ή όχι..

Edited by LaChDaNaN
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με custom rom υπάρχει το μαγαζί και κατεβάζεις κανονικά;;

Ας μας πουν και οι άλλοι..

Το κακό είναι ότι καταργήθηκε και η εισαγωγή θέματος και δεν μπορείς να βάλεις τίποτα..

 

Υπάρχει το εικονίδιο θέματα και μπορείς να κατεβάσεις ότι θέλεις

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Μια από αυτής της εταιρείας.. Δεν μπορώ να σου πω αν ισχύουν όλα όσα δείχνει το βίντεο.. δεν θα τα δοκιμάσω στο κινητό μου.. Απλά με μια ερεύνα που έκανα στο νετ (όπως φαντάζομαι κάνεις και εσύ..) επειδή είναι 2.5D curved.. μόνο μεμβράνες εφαρμόζουν πλήρως και από ότι διάβασα η συγκεκριμένη εφαρμόζει καλύτερα από όλες..

Η οποία είναι διαθέσιμη σε 2-3 μαγαζιά.. εγώ την πήρα από ένα σκρουτζομάγαζο κοντά στον ηλεκτρικό της Καλλιθέας.. 10 euro.. Η νεκροψία θα δείξει αν άξιζε τα λεφτά της ή όχι..

 

Μεμβράνη Προστασίας Xiaomi Redmi Note 4/4x AntiCrash X-One Ultimate Upgrade v.2 (Japan)

 

Νέα επαναστατικά προστατευτικά για την οθόνη του πολύτιμου κινητου σας.Eίναι φτιαγμένο από πατενταρισμένο υλικό , υψηλής ανθεκτικότητας, μέγιστη δύναμη κρούσης 12kg/cm² και απορροφητική ισχύ 130g/cm².

Εφαρμόζοντας το AntiCrash προστατευτικό στην οθόνη του smartphone σας δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για τυχόν φθορές στην οθόνη του.

Προστατέψτε το από πτώσεις, χτυπήματα και γρατζουνιές!!!

Το AntiCrash screen protector θα κρατήσει την οθόνη σαν καινούρια!

Αντικαταστήστε λοιπόν τα απλά προστατευτικά οθονών με τα νέα AntiCrash Screen Protectors και η οθόνη του κινητού σας δεν κινδυνεύει από τίποτε!!!

 

100% κατάλληλη για το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αλλιως μενεις με miui8 χωρις νεα features και με τα security updates του 2017 και το κινητο σουρωτηρι απο ασφαλεια.

 

Ενώ αν έχεις το τελευταίο security update, δεν είσαι σουρωτήρι στο Android... :lol: Android χρησιμοποιώ κυρίως, αλλά μη λέμε και ό,τι θέλουμε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μια από αυτής της εταιρείας.. Δεν μπορώ να σου πω αν ισχύουν όλα όσα δείχνει το βίντεο.. δεν θα τα δοκιμάσω στο κινητό μου.. Απλά με μια ερεύνα που έκανα στο νετ (όπως φαντάζομαι κάνεις και εσύ..) επειδή είναι 2.5D curved.. μόνο μεμβράνες εφαρμόζουν πλήρως και από ότι διάβασα η συγκεκριμένη εφαρμόζει καλύτερα από όλες..

Η οποία είναι διαθέσιμη σε 2-3 μαγαζιά.. εγώ την πήρα από ένα σκρουτζομάγαζο κοντά στον ηλεκτρικό της Καλλιθέας.. 10 euro.. Η νεκροψία θα δείξει αν άξιζε τα λεφτά της ή όχι..

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Τι ROM προτείνεται? Δοκίμασα AOSPExtended, πέρασα σε Pixel Experience. Μου φαίνεται η τελευταία έχει ένα θέμα και στα άκυρα κόβεται ο ήχος απο ειδοποιήσεις, πληκτρολόγιο κλπ. Θα ήθελα να μείνω σε Oreo 8.1. Για πείτε γνώμες.

Θνξ!

 

Είχα για λίγο καιρό την AEX μόλις είχε πρωτοβγεί για oreo. Την άλλαξα τότε για κάτι άλλα minor bugs που υπήρχαν τότε, αλλά σε γενικές γραμμές δεν ήταν άσχημη rom. Δοκίμασα OmniROM, CardinalAOSP και τώρα χρησιμοποιώ RR 6 και είμαι αρκετά ευχαριστημένος αν και ψήνομαι σε λίγο καιρό να δοκιμάσω και καμία άλλη. Από αυτές που δοκίμασα σε oreo η Cardinal μου φάνηκε πιό ωραία για τα γούστα μου αλλά την έβγαλα τότε γιατί είχαν κανά μήνα να κάνουν update.

Edited by noobas
Link to comment
Share on other sites

Ενώ αν έχεις το τελευταίο security update, δεν είσαι σουρωτήρι στο Android... :lol: Android χρησιμοποιώ κυρίως, αλλά μη λέμε και ό,τι θέλουμε.

 

Φιλοσοφικο το ερωτημα λοιπον.

Να τα αφησουμε λοιπον με περσινα security updates γιατι φιλοσοφικα speaking τιποτα δεν ειναι 100% ασφαλες.

Μαζι σου (not)

Link to comment
Share on other sites

Παντως για κάμερα δοκιμαστε και την moto g cam

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/themes/motorla-camera-manual-mode-t3669570

 

 

Την εβαλα και θα δω αποδοσεις.. Thanks !

Link to comment
Share on other sites

Φιλοσοφικο το ερωτημα λοιπον.

Να τα αφησουμε λοιπον με περσινα security updates γιατι φιλοσοφικα speaking τιποτα δεν ειναι 100% ασφαλες.

Μαζι σου (not)

 

Αντί να γράφεις εξυπνάδες, θα μπορούσες να πας να ψάξεις λίγο για τη δομή του Android και γιατί δε μπορεί εξ' ορισμού να είναι το πιο ασφαλές λογισμικό, σε stock μορφή.

 

Μέχρι τότε, consider yourself blocked.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σταματάει να φορτίζει μόλις φτάσει στο 98%.

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα; Γνωρίζετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σταματάει να φορτίζει μόλις φτάσει στο 98%.

 

Έχει κανείς το ίδιο θέμα; Γνωρίζετε γιατί μπορεί να το κάνει αυτό;

θέμα μιας προηγούμενης ρομ ήταν. τώρα ποια έχεις;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω την έκδοση MIUI global 8.5 (8.5.4.0) και όλα λειτουργούν μια χαρά. Συνέχεια με ρωτάει αν θέλω να αναβαθμίσω σε V. 9.2.1.0, αξίζει ή να παραμείνω ώς έχει μια που δεν έχω κανένα πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Για redmi note 4 η 4x με snapdragon μπορεί κάποιος να μ δώσει ένα λινκ με κάποιο apk που να έχει καλύτερα αποτελέσματα κάμερας; π. Χ πιο gcam να κατεβάσω ή το moto g cam που έδωσε ένας φίλος πιο πίσω ; ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα, έχω την έκδοση MIUI global 8.5 (8.5.4.0) και όλα λειτουργούν μια χαρά. Συνέχεια με ρωτάει αν θέλω να αναβαθμίσω σε V. 9.2.1.0, αξίζει ή να παραμείνω ώς έχει μια που δεν έχω κανένα πρόβλημα ?

 

Πιστεύω θα διορθώνει bugs σταθερότητα μπάταρια. Εγώ θα την έκανα καλή επιτυχία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...