Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω κουραστεί με τα παράπονα για την μπαταρία. τώρα, αν πω ότι χρήση από χρήση, όπως και χρήστης από χρήστη διαφέρουν θα έχει νόημα;

4 ώρες sot γράφει ο ένας, 10 ο άλλος, 5 μέρες standby ο παράλλος...

 

...

αν αναλογιστεί η μπαταρία του κινητού με το καύσιμο αυτοκινήτου, θα δούμε κι εκεί διαφορές και να σημειωθεί ότι εκεί δίνουμε περισσότερα χρήματα από όσο κοστίζει μια φόρτιση ανά δύο μέρες ή ένα powerbank. δεν είδα όμως να κλαίγεται κανείς επειδή μία μέρα εντός πόλης με ένα φουλ ντεπόζιτο έχει 300 χλμ ενώ μία άλλη μέρα εκτός πόλης 500χλμ με το ίδιο αυτοκίνητο.

στον κλάδο του αυτοκινήτου πώς το έχουν καταλάβει αυτό και δεν το έχουν καταλάβει ακόμα στον κλάδο των κινητών;

 

αυτό που είδα *εγώ για μένα* εδώ και μία βδομάδα που έχω κάνει απεγκατάσταση το viber και το Facebook, έχω πλέον 11 ώρες sot με 40% ενεργή οθόνη και υπόλοιπο 20% μπαταρίας ενώ πριν κάνω απεγκατάσταση τις 2 εφαρμογές είχα 8-9 ώρες sot με 30% ενεργή οθόνη στο 20% μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως.

Επισης καθε αναβαθμιση θελει μερικες πληρεις φορτισεις εκφορτισεις για να αρχισουν να γινονται τα battery stats ρεαλιστικα,το ποσοστο στην status bar δεν ειναι παντα αντικειμενικο.

 

Γενικα βαλτε μια custom miui rom να βρειτε την υγεια σας (miuipro,mi-globe κλπ).Η διαφορα με την official ειναι μεγαλη,μετα δεν ξαναβαζετε official ουτε για πλακα.

Link to comment
Share on other sites

Για να είναι αντικειμενική μια "μέτρηση" της διαφοράς σε μπαταρία απο rom σε rom θα έπρεπε να γίνει υπο "εργαστηριακές" συνθήκες με ακριβώς τις ίδιες λειτουργίες για το ίδιο χρονικό διάστημα. Κάτι τέτοιο δύσκολο να το κανει κάποιος οπότε η μέτρηση που αναφέρει ο καθένας δεν νομιζω να βγάζει και πολύ νόημα. Έγραψα παραπάνω μια ενδεικτική διάρκεια σε μια custom rom (ούτε ένα κύκλο φόρτισης δεν είχα συμπληρώσει) για εκείνους που διστάζουν να φύγουν από miui. Γνώμη μου είναι πως καθένας δοκιμάζει και κρίνει με τα δικά του γούστα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τη άδεια δίνω στο messenger ώστε όταν σκάει μήνυμα να φαίνεται μόνο το εικονίδιο του άλλου και να μη βγαίνει και ξεχωριστά εικονίδιο με το μήνυμα;

 

 

 

Κατεβάστε το lite που θα κάνει αυτο με -100~200mb χρήση μνήμης. Απλα δε θα έχεις βιντεοκλήση (κλήση ήχου θα έχεις)

Link to comment
Share on other sites

έχω κουραστεί με τα παράπονα για την μπαταρία. τώρα, αν πω ότι χρήση από χρήση, όπως και χρήστης από χρήστη διαφέρουν θα έχει νόημα;

4 ώρες sot γράφει ο ένας, 10 ο άλλος, 5 μέρες standby ο παράλλος...

 

...

αν αναλογιστεί η μπαταρία του κινητού με το καύσιμο αυτοκινήτου, θα δούμε κι εκεί διαφορές και να σημειωθεί ότι εκεί δίνουμε περισσότερα χρήματα από όσο κοστίζει μια φόρτιση ανά δύο μέρες ή ένα powerbank. δεν είδα όμως να κλαίγεται κανείς επειδή μία μέρα εντός πόλης με ένα φουλ ντεπόζιτο έχει 300 χλμ ενώ μία άλλη μέρα εκτός πόλης 500χλμ με το ίδιο αυτοκίνητο.

στον κλάδο του αυτοκινήτου πώς το έχουν καταλάβει αυτό και δεν το έχουν καταλάβει ακόμα στον κλάδο των κινητών;

 

αυτό που είδα *εγώ για μένα* εδώ και μία βδομάδα που έχω κάνει απεγκατάσταση το viber και το Facebook, έχω πλέον 11 ώρες sot με 40% ενεργή οθόνη και υπόλοιπο 20% μπαταρίας ενώ πριν κάνω απεγκατάσταση τις 2 εφαρμογές είχα 8-9 ώρες sot με 30% ενεργή οθόνη στο 20% μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Εγώ το έγραψα ξεκάθαρα. Στους ίδιους χώρους,με ιδία χρήση σε κλήσεις,με κλειστό Bluetooth γιατί αν το ανοίξω όλη μέρα τρώει πάνω από 7-8%, ίδια app και ίδια ρύθμιση οθόνης. Πόσο πιο συγκρίσιμο να γίνει;

Ε λοιπόν είμαι με 3.20 sot και 21 ώρες χρήσης στο 41%. Άρα ενώ χτυπούσα 2 μέρες χαλαρά και είχα 15% ακόμα τώρα δε θα βγάλω ούτε μιάμιση. Άρα δε γκρινιάζω άδικα, είναι απολύτως ξεκάθαρο ότι τα τελευταία updates κάνανε την μπαταρία να χάσει πολύ...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν φορτίζω το τηλέφωνό κάθε 3ο βράδυ και έχω 12-13 sot και ξαφνικά μετά την αναβάθμιση πέφτω στις 9 ώρες με την ίδια ακριβώς χρήση γτ μιλάμε για ρουτίνα και το ίδιο συμβαίνει με πολλά άτομα εδώ μέσα τότε δεν χρειαζόμαστε εργαστηριακό έλεγχο για να το καταλάβουμε... Αυτά που γράφουμε το ξαναλέω είναι οι διαφορές στη δική μας χρήση και όχι οι διαφορές μεταξύ μας !! Νομίζω πως κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ή δεν διαβάζουν τα προηγούμενα ποστ και γράφουν αυτά που νομίζουν και γίνονται περισσότερο κουραστικοί και από εμάς που έχουμε το "πρόβλημα"
Link to comment
Share on other sites

@sgatzo

δεν πήγαινε σε σένα προσωπικά το κείμενο που έγραψα.

ως απάντηση στο πρόβλημα που σου παρουσιάζεται όμως, έχω να γράψω αυτά, ελπίζοντας να σε βοηθήσω:

 

ίδια χρήση και ίδιοι χρόνοι μπαταρίας ακόμα και σε δύο διαφορετικούς κύκλους φόρτισης δεν είναι εφικτό. να είναι κάπου κοντά πχ 8 ώρες sot τη μία φορά και 8 ώρες και ένα τέταρτο sot την επόμενη είναι στα όρια του αποδεκτού. κάποια παράμετρος θα αλλάζει κάθε φορά. ακόμα και σε εργαστηριακούς ελέγχους, αν υπήρχε η δυνατότητα, θα υπήρχε κάποια μικρή απόκλιση.

λογικά έχεις battery drain/leech, θα πρέπει να βρεις από πού προέρχεται. είναι από κάποια εφαρμογή; από την ίδια την αναβάθμιση του λειτουργικού που πιθανώς έδωσε εντολή στη cpu να δουλεύει περισσότερο; από την ίδια την μπαταρία της οποίας η απόδοση έχει πέσει και έτυχε να εμφανιστεί τώρα με το update; επειδή είναι ανάδρομος ο Ερμής; επειδή μπήκε ο Άρης στην Αφροδίτη και έπαιρνε μάτι ο Δίας;

έχεις μείωση στους χρόνους της μπαταρίας, αυτό είναι δεδομένο σύμφωνα με την χρήση που κάνεις στο κινητό σου, μένει να βρεις πού οφείλεται / από πού προέρχεται.

για αρχή θα πρότεινα να φορτίσεις σβηστό το κινητό (έτσι για αλλαγή) και να δεις συμπεριφορά του στο επόμενο 24ωρο με την συνηθισμένη χρήση που κάνεις.

επόμενο βήμα θα πρότεινα την επαναφορά και στήσιμο από την αρχή (χρονοβόρο).

αλλαγή λειτουργικού (πέρασμα άλλης rom, όχι απλώς έκδοση) και αντικατάσταση μπαταρίας είναι τα τελευταία βήματα.

 

edit:

@R_TZAS

έχω 5 άτομα συγγενείς μου και 3 φίλους κολλητούς με την ίδια συσκευή και έχουν πάρει όλες οι συσκευές το τελευταίο update. κανείς μας δεν έχει παραπονεθεί για την μπαταρία. δεν γίνεται να πήραμε τα 9 σπάνια κινητά (μαζί με το δικό μου) που δεν έχουν πρόβλημα.

ο κάθε χρήστης κάνει διαφορετική χρήση. θα πρέπει να δει που οφείλεται η οποιαδήποτε μείωση της μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Edited by NeOSL
Link to comment
Share on other sites

έχω 5 άτομα συγγενείς μου και 3 φίλους κολλητούς με την ίδια συσκευή και έχουν πάρει όλες οι συσκευές το τελευταίο update. κανείς μας δεν έχει παραπονεθεί για την μπαταρία. δεν γίνεται να πήραμε τα 9 σπάνια κινητά (μαζί με το δικό μου) που δεν έχουν πρόβλημα.

ο κάθε χρήστης κάνει διαφορετική χρήση. θα πρέπει να δει που οφείλεται η οποιαδήποτε μείωση της μπαταρίας.

.

Από τότε που πήρατε το κινητό, έχετε χρησιμοποιήσει την 8.2.10.0 stable;

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν φορτίζω το τηλέφωνό κάθε 3ο βράδυ και έχω 12-13 sot και ξαφνικά μετά την αναβάθμιση πέφτω στις 9 ώρες με την ίδια ακριβώς χρήση γτ μιλάμε για ρουτίνα και το ίδιο συμβαίνει με πολλά άτομα εδώ μέσα τότε δεν χρειαζόμαστε εργαστηριακό έλεγχο για να το καταλάβουμε... Αυτά που γράφουμε το ξαναλέω είναι οι διαφορές στη δική μας χρήση και όχι οι διαφορές μεταξύ μας !! Νομίζω πως κάποιοι δεν καταλαβαίνουν ή δεν διαβάζουν τα προηγούμενα ποστ και γράφουν αυτά που νομίζουν και γίνονται περισσότερο κουραστικοί και από εμάς που έχουμε το "πρόβλημα"

 

Απορώ γιατί δεν καταλαβαίνουν κάποιοι, αυτό το τόσο απλό που λες!!!!

Link to comment
Share on other sites

@NeOSL καταρχήν σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες και τη προσπάθεια να βοηθήσεις. Όλα όσα γράφεις εκτός άλλης ρομ τα έχω κάνει. Έχω τσεκάρει την κατανάλωση κάθε εφαρμογής και το πρόβλημα είναι στη ρομ. Δε γίνεται να φορτίζει,να μη το πιάνω στα χέρια μου καν με φουλ σήμα και μάλιστα 2g για να δω αν φταίει αυτό και μετά 6 ώρες να είναι 10% σχεδόν κάτω....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Giorgis4

κάποιες συσκευές αγοράστηκαν πριν τη διάθεση της miui9 οπότε ναι, δούλεψαν για κάποιο χρονικό διάστημα με την 8. όλες οι συσκευές (αγορασμένες απ' έξω) πήραν τη μεγάλη αναβάθμιση στην 9 (νομίζω Σεπτέμβριο ή Οκτώβριο ήταν) και έγινε επαναφορά αμέσως μετά την αναβάθμιση. στα επόμενα μικρά updates δεν τους είπα να κάνουν επαναφορά, οπότε δε νομίζω να έκανε κανείς τους. σε όλες τις συσκευές που έχουμε καμία δεν έχει εμφανίσει πρόβλημα στην μπαταρία (καμία με λιγότερο από 8 ώρες sot σε σχεδόν δύο ημέρες), δεδομένα που μάζεψα μετά τη δεύτερη φόρτιση τους μετά το τελευταίο update που αποδείχτηκε nightly τελικά (9.2.2.0) επειδή διάβαζα όχι μόνο εδώ αλλά και σε άλλα φόρα και στο Facebook ότι αρκετοί έχουν θέμα με την μπαταρία (πάλι).

 

@R_TZAS

δεν λέω ότι δεν υπάρχει πρόβλημα με την μπαταρία. συγκεκριμένα εσύ αντιμετωπίζεις μεγάλη διαφορά στους χρόνους.

υποθέτω ότι το πρόβλημα είναι θέμα σύμπτωσης και οφείλεται είτε σε κάποιο πρόσφατο update εφαρμογής (να σημειωθεί ότι μόλις έβγαλα fb και viber ανέβηκα 2-3 ώρες στο δικό μου κινητό με περισσότερη ώρα ενεργή την οθόνη, περιμένω άλλες 2 φορτίσεις για να τα κάνω εγκατάσταση πάλι), είτε σε διαφορά χρήσης του χρήστη, είτε στην ίδια την ενημέρωση του λειτουργικού. την τελευταία περίπτωση δεν την αποκλείω (βλ. apple με τα τελευταία updates της σχετικά με τις μπαταρίες της) αλλά δίνω μικρό ποσοστό όταν από προσωπική εμπειρία δεν έχω παρατηρήσει πρόβλημα με μπαταρία όχι σε μία αλλά σε εννέα συσκευές. κλίνω στο ότι κάποια εφαρμογή δεν κλείνει τελείως και καταβροχθίζει την μπαταρία (πιθανώς το fb). εκτός και αν όλοι οι χρήστες που έχουν θέμα με την μπαταρία είναι από τους πρώτους κατόχους και οι μπαταρίες των κινητών είναι για πέταμα, και έχω πέσει τόσο έξω.

 

@sgatzo

μακάρι να είναι θέμα της rom και να οφείλεται στα τελευταία updates, ώστε να επιλυθεί σύντομα με κάποιο νεότερο update. έχω 3 υποθέσεις για το πού οφείλεται το πρόβλημα, τις έγραψα λίγες σειρές πάνω σε αυτό το σχόλιο. προσωπικές μου υποθέσεις είναι, δεν δουλεύω ούτε στην Xiaomi για να ξέρω κάτι εκ των έσω ούτε σε κάποια άλλη αντίπαλη εταιρεία για να ρίξω λάσπη στην xiaomi.

 

 

Τέλος,

αυτό που έχω γράψει παλιότερα και θα συνεχίσω να το γράφω μέχρι να αποδεικτεί διαφορετικά είναι: "σταματήστε το κυνήγι της μπαταρίας. γιατί εμένα βγάζει 6 ώρες sot ενώ του τάδε βγάζει 9; ο καθένας θα πρέπει να τσεκάρει σύμφωνα με την δική του χρήση στο δικό του κινητό" . και αυτό δεν το λέω μόνο στους κατόχους xiaomi, αλλά σε όλους τους φίλους και γνωστούς που με ρωτούν σχετικά με την μπαταρία.

συγκεκριμένα για το κινητό του νήματος και το θέμα της μπαταρίας, όποιος έχει πρόβλημα μπορεί από "ρυθμίσεις/σχόλια" να ενημερώσει για το πρόβλημα του ελπίζοντας να δοθεί σύντομα μια λύση.

 

Στάλθηκε από τηλεόραση χρησιμοποιώντας σήμα UHF.

Link to comment
Share on other sites

Για μένα προσωπικά, καλή μπαταρία είναι αυτή που θα βγάλει την μέρα με όσα θέλω να κάνω με το τηλέφωνο και όχι όσα θέλει να κάνει η μπαταρία μου για μένα.

 

Επίσης, αυτό το "φορτίζω κάθε δεύτερη μέρα";;;;;;;;;;;;

 

Γιατί; Είναι μακρυά η μπρίζα στο απέναντι σπίτι;

 

Γύρισα σπίτι, έκανα αυτά που ήθελα, ρεύμα. Που είναι το δύσκολο;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και για πιο λόγο αν η μπαταρία μου είναι στο 50% να το φορτίσω;;; υπάρχει λόγος να μπει στο φορτιστή;; η σωστή φόρτιση είναι να μπει στο ρεύμα όταν πέσει στο 20% και να μην την αφήσεις μέχρι το 100, αυτό κάνω με όλα μου τα κινητά και η μπαταρία αντέχει πάνω από 3 χρόνια, το προηγούμενο μου κινητό 8/14 αγορασμένο και μέχρι σήμερα η μπαταρία του την μέρα την βγάζει έχει πέσει ελάχιστα η απόδοση της.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η μπαταρία θέλει σωστή φόρτιση για να αντέξει και να κρατάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Και για πιο λόγο αν η μπαταρία μου είναι στο 50% να το φορτίσω;;; υπάρχει λόγος να μπει στο φορτιστή;; η σωστή φόρτιση είναι να μπει στο ρεύμα όταν πέσει στο 20% και να μην την αφήσεις μέχρι το 100, αυτό κάνω με όλα μου τα κινητά και η μπαταρία αντέχει πάνω από 3 χρόνια, το προηγούμενο μου κινητό 8/14 αγορασμένο και μέχρι σήμερα η μπαταρία του την μέρα την βγάζει έχει πέσει ελάχιστα η απόδοση της.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η μπαταρία θέλει σωστή φόρτιση για να αντέξει και να κρατάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όταν πέσει στο 20% το καταλαβαίνω αλλά να μην φτάσει μέχρι το 100% για πιο λόγο; Και μέχρι πιο ποσοστό να φτάσει η φόρτιση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

http://www.thetoc.gr/texnologia/article/pws-ginetai-i-idaniki-fortisi-kinitou-to-mustirio-luthike

 

https://www.pcsteps.gr/114661-διάρκεια-μπαταρίας-laptop-κινητό-tablet/

 

Δες αυτό, άσχετα ότι οι περισσότεροι δεν τα εφαρμόζουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οντως η 9.2.2 δεν ηταν καλή αναβάθμιση. Μου κλεινει συνέχεια εφαρμογές αν και εχω βαλει την βελτιστοποιηση μνημης στο ελαχιστο.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Σήμερα πρωί αφού έκλεισα το flight mode μου ήρθαν τα εμαιλ μια χαρά. Έκτοτε δεν συγχρονίζει το εμαιλ μου παρα μόνο αν σπρώξω προς το κάτω το δάχτυλό μου ώστε να κάνει από μόνο του ανανέωση. Χρησιμοποιώ gmail και έχω κρεμάσει ένα exchange λογαριασμό.

Κάποιος άλλος με το ίδιο πρόβλημα? Καμιά προτεινόμενη λύση? Δεν έχω πειράξει τίποτα ούτε έκανε κάποιο update. Γενικά καμία αλλαγή στο κινητό

Link to comment
Share on other sites

@Giorgis4

κάποιες συσκευές αγοράστηκαν πριν τη διάθεση της miui9 οπότε ναι, δούλεψαν για κάποιο χρονικό διάστημα με την 8.

 

Εάν αυτοί που είχαν την 8.2.10.0 δε βρίσκουν διαφορά στην μπαταρία με τώρα τότε έχω μόνο εγώ πρόβλημα στο κινητό. Εγώ έχω μια πτώση της τάξης του 35%. Κανονική υποβάθμιση του κινητού. Και ναι είναι σημαντικό για κάποιον που μετράει και το τελευταίο ευρώ, το πόσο θα κρατήσει ένα κινητό. Γιατί αν το φορτίζεις κάθε μέρα το συγκεκριμένο κινητό, η μπαταρία του, τύπου li-po, έχει λιγότερες φορτίσεις από τις άλλες λιθίου. Και σκέψου ότι αν φορτίζεις ένα κινητό ανά 2 μέρες (στο συγκεκριμένο μπορούσες και ανά 3 πιο πριν) η μπαταρία του θα έχει καλή λειτουργία και ζωή για το διπλάσιο χρόνο!!!

Link to comment
Share on other sites

Πότε προστέθηκαν στον stock dialer οι ταχείες κλήσεις; Τυχαία το ανακάλυψα χθες που πάτησα από συνήθεια παρατεταμένα ένα νούμερο και μου έβγαλε να προσθέσω αριθμό. Νομίζω για μένα ήταν και το τελευταίο που έλειπε γιατί αυτό με τα αγαπημένα δε με είχε βολέψει και τόσο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εάν αυτοί που είχαν την 8.2.10.0 δε βρίσκουν διαφορά στην μπαταρία με τώρα τότε έχω μόνο εγώ πρόβλημα στο κινητό. Εγώ έχω μια πτώση της τάξης του 35%. Κανονική υποβάθμιση του κινητού. Και ναι είναι σημαντικό για κάποιον που μετράει και το τελευταίο ευρώ, το πόσο θα κρατήσει ένα κινητό. Γιατί αν το φορτίζεις κάθε μέρα το συγκεκριμένο κινητό, η μπαταρία του, τύπου li-po, έχει λιγότερες φορτίσεις από τις άλλες λιθίου. Και σκέψου ότι αν φορτίζεις ένα κινητό ανά 2 μέρες (στο συγκεκριμένο μπορούσες και ανά 3 πιο πριν) η μπαταρία του θα έχει καλή λειτουργία και ζωή για το διπλάσιο χρόνο!!!

 

μπορουμε να παμε ξανα στην 8αρα δλδ?και αν ναι με ποιον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

υπάρχει κάποια πρόταση για όσο το δυνατόν σταθερότερη AOSP rom είτε android 7 είτε 8;

Ευχαριστώ

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

υπάρχει κάποια πρόταση για όσο το δυνατόν σταθερότερη AOSP rom είτε android 7 είτε 8;

Ευχαριστώ

Σε 7 δουλευα την ResurrectionRemix χωρις κανενα προβλημα. Σε 8 θα πρότεινα Cardinal ή RR που έχω τώρα. Όλες σχεδόν οι oreo έχουν τα ψιλοθεματακια τους, διάβασε τυχόν bugs για καθεμία πρίν βρεθείς προ εκπλήξεως, αλλά μη φανταστεις τραγικά bugs. Ανανεώνονται συνεχώς έτσι κ αλλιώς, οπότε λύνονται σιγά σιγά. Απ'οτι διαβαζω το μεγαλυτερο θεμα που έχουν οι περισσότερες είναι με κλήσεις μέσω bt, δεν χρησιμοποιώ προσωπικά κ δεν με ενδιαφέρει.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φορτίζω όποτε γυρίζω σπίτι και κανένα μα κανένα (ούτε ένα) τηλέφωνο μου και ποτέ δεν παρουσίασε πρόβλημα στην μπαταρία του.

Ακόμη και στο 6p που αποδεδειγμένα είχε πρόβλημα hardware, κράτησε πιο πολύ σχεδόν από όλους όσους το πήραμε την ίδια περίοδο.

 

Ο κάθε ένας φορτίζει όποτε θέλει, δικαίωμα του είναι, αλλά είναι λίγο..... ας μην το πω, να είμαι σπίτι και να μην φορτίζω γιατί...... χαλάει. Και αν αύριο χρειαστεί για τον Χ,ψ λόγο και είμαι έξω; Θα σκεφτώ αν μπαταρία χαλάσει στα 3 ή 3.00124 χρόνια;

 

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φορτίζω όποτε γυρίζω σπίτι και κανένα μα κανένα (ούτε ένα) τηλέφωνο μου και ποτέ δεν παρουσίασε πρόβλημα στην μπαταρία του.

 

Γιατι κάνεις την πιο σωστή κίνηση, δεν αφήνεις την μπαταρία να αδειάσει εντελώς και την φορτιζεις μέσα στα όρια που πρέπει για καλύτερη διάρκεια ζωής. Με λίγα λόγια δεν πρέπει να την αφήνουμε να εξαντλείται σε πολύ χαμηλά επίπεδα για να φορτισουμε. Υπάρχουν και οι ελαττωματικές βέβαια που οτι και να κάνεις τα ψωμιά τους είναι λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που έχετε dev όταν σκάει email και γράφει απάντηση ή διαγραφή, μπορείτε να κάνετε διαγραφή; ή μόνο εγώ δεν μπορώ;

Ένα ακόμα ερώτημα από dev σε stable μπορώ το ίδιο εύκολα;

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...