Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κοιτα αμα διαβασεις μερικες σελιδες θα δεις οτι το τοπικ που γραφουμε τωρα ειναι σουπερ φιλοξενο.Οποιος ρωταει κατι σχετικα με την συγκεκριμενη συσκευη παιρνει απαντηση,ακομα κι αν εχει υποθει 100 φορες.

Αλλα οι γενικες ερωτησεις που εχουν να κανουν με το android και πως λειτουργει γενικα,και οχι το redmi note 4 συγκεκριμενα,εκτροχιαζουν το τοπικ και το κανουν κουραστικο.

Κατα βαθος ειμαστε καλα παιδια ομως!

 

ε μα το παλικάρι για το κινητό μας ρώτησε και του επιτέθηκε ο άλλος

 

ψάξε λέει να τα βρεις, τι ρωτάς? ας την πατήσεις κιόλας

ε αν ήταν έτσι δεν θα είχαμε το φόρουμ θα ψάχναν όλοι να τα βρούνε κι ας την πατούσανε

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινή beta βλέπω περισσότερη ελεύθερη ram.Πριν ειμουν στο 1.5 τώρα πήγα στο 1.8.Αν είναι καλό αυτό θα φανεί στη πορεία

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πόσες φορές θα πούμε ότι τη ram την έχουμε για να τη γεμίζουμε κι όχι να την κρατάμε άδεια... Αλλιώς θα μας έφτανε πάλι μόνο 1 ram.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι με την 9.0.3 και εδώ και καμιά εβδομάδα υπάρχουν στιγμές που το fingerprint μου βγάζει error, ξεκλειδώνω με το μοτίβο και μετά όταν ξαναδοκιμάζω το fingerprint δουλεύει κανονικά. Θυμάται μήπως κανένας αν αυτό ήταν πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης miui ή παίζει να έχει κολλήματα το hardware? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

αν το αγορασες, γιατι μας ρωτας;

Διάβασε ξανά το post μου και θα καταλάβεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν δεν ενεργοποιήσει ς την εξοικονόμηση μπαταρίας και κάνεις σωστά τις αρχικές ρυθμίσεις , δεν πρόκειται να ασχοληθεί ς ξανά μαζί του.

Γιατί δεν παίρνει ς το global .

Γιατί στο Banggood δεν το έχει σε χρυσό το Global Edition.

Με Gearbest και πληρωμή εκ μέρους τους του τελωνείου δεν μπλέκω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιος ο λόγος να το πάρεις από εκεί και όχι από Ελλάδα;; και γιατί να μην πάρεις το global με την 800αρα;;;

 

Για τα άλλα που ρωτάς μόλις το βγάλεις από το κουτί θα παίξει χωρίς σκαλισματα

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μας ενδιαφέρει η B20 μπάντα.

Στα σκρουτζομάγαζα έχει +40€ (160€ δηλαδή) και για εμένα που μένω στην επαρχία η ετήσια εγγύησή τους δεν μου λέει κάτι.

Στις αλυσίδες φτάνει στα 200€.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, πιστευεται οτι αξιζει η μεταβαση απο Lg G5 στο Redmi note 4?

 

Καμια απαντηση βρε παιδια;Δεν με νοιαζει να παω σε κατι καλυτερο αλλα τουλαχιστον κατι ισαξιο

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Φάκελο στην οθόνη μπορούμε να κάνουμε π.χ. για να βάλουμε Facebook και messenger μαζί?

 

Εδιτ Σορυ παιδιά. Βασικές αρχές του Android

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

Καμια απαντηση βρε παιδια;Δεν με νοιαζει να παω σε κατι καλυτερο αλλα τουλαχιστον κατι ισαξιο

 

Μα σοβαρα ρωτας ενω εχεις g5; μα καμμια σχεση το 4 ειναι υποδεεστερο εκτος της μπαταριας. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το νεο Antutu 7 κολαει το συμπαν κανει το 4/64 να δειχνει κινητο των 50 ευρω. :lol:
Link to comment
Share on other sites

κατοχος και εγω πλεον του κινητου και μου αρεσει παρα πολυ.το ραδιοφωνο δεν διαθετει RDS;

 

Οχι αλλα αφου εχει παλι καλα γιατι σε πολλα το εχουν βγαλει για να πληρωνεις data να ακουσεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το πήρα και εγώ, είχα μεράκι να πάρω το note 4, για την γυναίκα το πήρα βέβαια αλλά θα το περιεργαζομαι και εγώ.

Τελικά δεν πιαστικα κοτσος και πήρα την global έκδοση του note 4 3/32 με την μπάντα Β20 από ελληνικό κατάστημα στη Θηβών στα 149 ευρώ. Πολύ όμορφη συσκευή, καταπληκτική οθόνη, μόλις το άνοιξα πήρε update, κατέβασα εφαρμογές και η μπαταρία από το 36% έως το βράδυ με αρκετό σκάλισμα έπεσε στα 17.. Καταπληκτικό νομίζω. Λιγο η κάμερα σε χαμηλό φωτισμό δεν.. Αλλά οκ, την ημέρα ήταν εντάξει.

Αν κάποιος φίλος θέλει p.M για να του πω το μαγαζί που το πήρα.

Ευχαριστώ τα παιδιά που με βοήθησαν ώστε να διαλέξω την σωστή version του κινητού.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα σημερα το νεο Antutu 7 κολαει το συμπαν κανει το 4/64 να δειχνει κινητο των 50 ευρω. :lol:

 

Πεταξετο μη κατεβαζετε βλακειες μια χαρα ειναι το κινητο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Πεταξετο μη κατεβαζετε βλακειες μια χαρα ειναι το κινητο. :)

 

Για πλακα το εβαλα και ειναι πολυ διαφορετικο απο αυτο που ξεραμε με την Κινεζικη μουσικη. :lol:

Δεν ειναι μια χαρα εχει μικρη οθονη ελπιζω τα mi max 3 να εχει 800αρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα. Υπάρχει τρόπος να αυξήσω είτε μέσω εφαρμογής είτε από τις ρυθμίσεις την ένταση του ηχείου; Το έχω στο τέρμα και δεν ακούω καλά τον ήχο κλήσης που είναι ένα τραγούδι σε μορφή mp3.

Σ εσάς ακούγεται δυνατά; Έχει κανείς άλλος το ίδιο πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα. κάποιος ρε μάγκες!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαλε εναν απλο ηχο και δες μηπως ειναι χαμηλο το τραγουδι;
Ναι δεν έχεις άδικο σ αυτό απλά στα άλλα τηλέφωνα που είχα που ήταν με mtk επεξεργαστή με το engineer mode μπορούσα να ανεβάσω την ένταση.

Και μια που αναφέρθηκε πως μπορώ να αυξήσω την ένταση από ένα mp3 τραγούδι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν έχεις άδικο σ αυτό απλά στα άλλα τηλέφωνα που είχα που ήταν με mtk επεξεργαστή με το engineer mode μπορούσα να ανεβάσω την ένταση.

Και μια που αναφέρθηκε πως μπορώ να αυξήσω την ένταση από ένα mp3 τραγούδι;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν εχεις το Nero με το Nero recode μπορεις να ανεβασεις την ενταση σε ενα τραγουδι.

Link to comment
Share on other sites

εχω 2 καρτες, η μια ειναι για κλησεις και η αλλη για ντατα. οταν λοιπον του δινω προεπιλογη ιντερνετ την ντατα, δεν ανοιγουν τα δεδομενα, παρα μονο αν δωσω προεπιλογη την αλλη. το ΑΡΝ φαινεται να ειναι οκ. καμια ιδεα?
Αλλο πράγμα η Alfa...
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω άλλη μία χαζή ερώτηση; :lol:

Γιατί η Mediatek έκδοση του RN4 έχει πάρει την MIUI 9.2 Global Stable ενώ τα δικά μας, έχουν μείνει στην 9.0.5; Έχει κανείς ιδέα, πότε να περιμένουμε νέα Global Stable; Στις τελευταίες Beta, μπήκαν κάποια ωραία χαρακτηριστικά και διορθώθηκαν πολλά λάθη στην μετάφραση (είμαι λίγο καμένος σε αυτά, για αυτό τα προσέχω).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι με την 9.0.3 και εδώ και καμιά εβδομάδα υπάρχουν στιγμές που το fingerprint μου βγάζει error, ξεκλειδώνω με το μοτίβο και μετά όταν ξαναδοκιμάζω το fingerprint δουλεύει κανονικά. Θυμάται μήπως κανένας αν αυτό ήταν πρόβλημα της συγκεκριμένης έκδοσης miui ή παίζει να έχει κολλήματα το hardware? Ευχαριστώ.

 

ξαναπερασε το το δακτυλικο

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα. κάποιος ρε μάγκες!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δε νομιζω να γινεται χωρις root,με root υπαρχουν τροποι

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω άλλη μία χαζή ερώτηση; :lol:

Γιατί η Mediatek έκδοση του RN4 έχει πάρει την MIUI 9.2 Global Stable ενώ τα δικά μας, έχουν μείνει στην 9.0.5; Έχει κανείς ιδέα, πότε να περιμένουμε νέα Global Stable; Στις τελευταίες Beta, μπήκαν κάποια ωραία χαρακτηριστικά και διορθώθηκαν πολλά λάθη στην μετάφραση (είμαι λίγο καμένος σε αυτά, για αυτό τα προσέχω).

 

Επισης το mtk δεν θα παρει ποτε android 7.Υπομονη,ηδη οι china dev ειναι με 9.3,oι global stable αργουν

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πια εφαρμογή για μετρητή βημάτων κλπ δουλεύει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ; Έχω κατεβάσει διάφορες αλλά καμία δε δουλεύει. Κατέβασα και το LG health που είχα στο g3 αλλά ούτε αυτό μετράει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρετε πια εφαρμογή για μετρητή βημάτων κλπ δουλεύει στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ; Έχω κατεβάσει διάφορες αλλά καμία δε δουλεύει. Κατέβασα και το LG health που είχα στο g3 αλλά ούτε αυτό μετράει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

αυτη που εχει ηδη η miui δεν δουλευει καλα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Νέος κάτοχος εδώ και κάτι μέρες, super ευχαριστημένος ολοκληρωτικά από τη συσκευή.

 

Να κάνω και μια ερώτηση. Είμαι με 8.5.4.0. Η 9.0.5.0 αξίζει ή κάθομαι στ' αυγά μου;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...