Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια καλημερα, εκανε την ερωτηση και μερικες μερες πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως μπορει καποιος φιλος να βοηθησει τωρα ? Δεν μπορω ν αλλαξω τις δυο εφαρμογες που εμφανιζονται στην οθονη κλειδωματος κατω κι αριστερα και δεξια στην οθονη

Πρόσθετες ρυθμίσεις, key and gesture shortcut, πλήκτρα πλοήγησης....

Link to comment
Share on other sites

Πρόσθετες ρυθμίσεις, key and gesture shortcut, πλήκτρα πλοήγησης....

 

ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα δεν μιλω γι ατα φωτιζομενα κουμπια του τηλεφωνο αλλα για τα κουμπια στην οθονη κλειδωματος που εμενα αυτη την στιγμη τ αριστερο ειναι το τηλεχειριστηριο και το δεξι η καμερα

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παρακαλώ. Όταν κατεβάζω μια οποιαδήποτε εφαρμογή, χάνονται τα ονόματα των επαφών και μένουν μόνο τα νούμερα στις επαφές. Τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βοήθεια παρακαλώ. Όταν κατεβάζω μια οποιαδήποτε εφαρμογή, χάνονται τα ονόματα των επαφών και μένουν μόνο τα νούμερα στις επαφές. Τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σε βοηθήσουμε ευχαρίστως, αλλά πες μας πρώτα, τι ρομ έχεις; επίσης έχεις αλλάξει κάτι στο τηλέφωνο; εννοώ έχεις κάνει ρουτ ας πούμε;

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας πει καμία δοκιμασμένη λύση για θήκη για το κινητό. Το παρήγγειλα σήμερα και η θήκη είναι η επόμενη αγορά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουν για tempered glass και back cover θήκη, αλλά τείνω πιο πολύ σε flip cover για να μην έχω θέματα με τα τζαμάκια.

 

Υπάρχει καμία αξιόπιστη πρόταση? Της Nillkin που είναι διαδεδομένες, με χαλάει που δεν αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό και νιώθω ότι δε δίνει καλή προστασία σε πεσίματα. Όμως έχει το θετικό ότι μπροστά έχει παραθυράκι και δεν κλείνει όλη την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας πει καμία δοκιμασμένη λύση για θήκη για το κινητό. Το παρήγγειλα σήμερα και η θήκη είναι η επόμενη αγορά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουν για tempered glass και back cover θήκη, αλλά τείνω πιο πολύ σε flip cover για να μην έχω θέματα με τα τζαμάκια.

 

Υπάρχει καμία αξιόπιστη πρόταση? Της Nillkin που είναι διαδεδομένες, με χαλάει που δεν αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό και νιώθω ότι δε δίνει καλή προστασία σε πεσίματα. Όμως έχει το θετικό ότι μπροστά έχει παραθυράκι και δεν κλείνει όλη την οθόνη.

 

Φίλε μου δες αυτό το post μου. :)

Link to comment
Share on other sites

το μικρόφωνο από το οποίο μας ακούνε όταν μιλάμε που βρίσκεται; μια μικρή τρυπουλα που έχουν συνήθως τα κινητά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το μικρόφωνο από το οποίο μας ακούνε όταν μιλάμε που βρίσκεται; μια μικρή τρυπουλα που έχουν συνήθως τα κινητά

Οι αριστερές γρίλιες στο κάτω μέρος είναι το μικρόφωνο, στις δεξιά το ηχείο και επίσης υπάρχει το μικρόφωνο ακύρωσης θορύβου στο πάνω μέρος δεξιά.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα, εκανε την ερωτηση και μερικες μερες πριν αλλα δεν πηρα απαντηση. Μηπως μπορει καποιος φιλος να βοηθησει τωρα ? Δεν μπορω ν αλλαξω τις δυο εφαρμογες που εμφανιζονται στην οθονη κλειδωματος κατω κι αριστερα και δεξια στην οθονη
στην 9 δεν γινεται
Link to comment
Share on other sites

Να σε βοηθήσουμε ευχαρίστως, αλλά πες μας πρώτα, τι ρομ έχεις; επίσης έχεις αλλάξει κάτι στο τηλέφωνο; εννοώ έχεις κάνει ρουτ ας πούμε;
Global 9.0 σταθερή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Global 9.0 σταθερή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Υποθέτω ότι έχεις κάνει restart. Eάν ναι, τότε κάνε τα πάντα συγχρονισμό στο Mi Cloud, και κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Δεν υπάρχει κάποια άλλη εξήγηση φίλε μου, εννοώ από πλευράς ρυθμίσεων στο πρόβλημα που έχεις.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα απο κοτσωβολο (ξερω χαζομαρα μου) αλλα το χρειαζομουν γρηγορα το κινητο..τωρα πιο ειναι το προβλημα..εχει θεμα με ghost touch αλλα το κανει σε ασχετες μερες και φτιαχνει παλι για μερικες μερες μονο του! με αποτελεσμα να παω να τους το δωσω για επισκευη,να μου λενε 10 εργασιμες το λιγοτερο για να γυρισει και να ειμαι με δεμενα χερια γιατι το χρειαζομαι για δουλεια (δουλευω πακετας και βλεπω οδους που δεν γνωριζω πριν παω τις παραγγελιες..) καμια λυση για να το φτιαξω; δεν εχει θεμα το τζαμακι ειναι κατι ενδιαμεσο σε hardware Και software..ειναι στην εγγυηση αλλα το χρειαζομαι και δεν εχω αλλο κινητο για προχειρο!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δες αυτό το post μου. :)

 

Ωραία δείχνει. Απλά το θέμα μου είναι ότι θα ήθελα να έχει παραθυράκι (με τζαμάκι) μπροστά, ώστε να βλέπουμε ποιος μας καλεί, ή μηνύματα από viber, messenger, χωρίς να χρειάζεται να ανοίγουμε συνέχεια το πορτάκι.

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω κι εγω μάλλον αύριο, το 4/64 τελικά.

Αν δεν σου κάνει κόπο, γράψε από που και πόσο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν δεν επιτρεπετε ας το σβησουν οι μοντς.Απο youhou 203 ευρω με θηκη τζαμι και μεταφορικα.Θελω και την 2ετη εγγυηση γι αυτο το πηρα απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Global 9.0 σταθερή

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

και με το default theme?

 

----- προσθήκη μηνύματος 113 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια το αγορασα απο κοτσωβολο (ξερω χαζομαρα μου) αλλα το χρειαζομουν γρηγορα το κινητο..τωρα πιο ειναι το προβλημα..εχει θεμα με ghost touch αλλα το κανει σε ασχετες μερες και φτιαχνει παλι για μερικες μερες μονο του! με αποτελεσμα να παω να τους το δωσω για επισκευη,να μου λενε 10 εργασιμες το λιγοτερο για να γυρισει και να ειμαι με δεμενα χερια γιατι το χρειαζομαι για δουλεια (δουλευω πακετας και βλεπω οδους που δεν γνωριζω πριν παω τις παραγγελιες..) καμια λυση για να το φτιαξω; δεν εχει θεμα το τζαμακι ειναι κατι ενδιαμεσο σε hardware Και software..ειναι στην εγγυηση αλλα το χρειαζομαι και δεν εχω αλλο κινητο για προχειρο!!
ghost touch ειναι θεμα hardware 100% .Το πας πισω και ζητας αλλο.Μη δεχθεις επισκευη εννοειται αν το πηρες προσφατα.

Γιατι λες οτι ειναι και software?

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας πει καμία δοκιμασμένη λύση για θήκη για το κινητό. Το παρήγγειλα σήμερα και η θήκη είναι η επόμενη αγορά.

 

Στην αρχή σκεφτόμουν για tempered glass και back cover θήκη, αλλά τείνω πιο πολύ σε flip cover για να μην έχω θέματα με τα τζαμάκια.

 

Υπάρχει καμία αξιόπιστη πρόταση? Της Nillkin που είναι διαδεδομένες, με χαλάει που δεν αγκαλιάζει περιμετρικά το κινητό και νιώθω ότι δε δίνει καλή προστασία σε πεσίματα. Όμως έχει το θετικό ότι μπροστά έχει παραθυράκι και δεν κλείνει όλη την οθόνη.

 

Εγώ έχω πάρει την αυθεντική ( https://www.ebay.com/itm/Original-Xiaomi-PU-Leather-Flip-Window-View-Cover-Case-For-Xiaomi-RedMi-Note-4X/182501422133?hash=item2a7deeb435:m:mck22FMjPMf1Fyc4lgS2j7w ). Μια φορά που μου έπεσε, δεν έπαθε απολύτως τίποτα, αλλά και πάλι δε αγκαλιάζει όλο το κινητό περιμετρικά. Σαν ποιότητα πάντως την θεωρώ πολύ καλή και μου αρέσει το γεγονός ότι μπορώ να απαντάω σε κλήσεις ή να βλέπω τις ειδοποιήσεις μου χωρίς να ανοίγω το πορτάκι, γιατί έχει ενεργό παράθυρο. Αν σε ενδιαφέρει, ψάξε και ίσως το βρείς πιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία δείχνει. Απλά το θέμα μου είναι ότι θα ήθελα να έχει παραθυράκι (με τζαμάκι) μπροστά, ώστε να βλέπουμε ποιος μας καλεί, ή μηνύματα από viber, messenger, χωρίς να χρειάζεται να ανοίγουμε συνέχεια το πορτάκι.

 

Μαζί σου, κι εγώ με παράθυρο ήθελα, αλλά από τη μία το κινητό κούμπωσε πολύ ωραία πάνω στη θήκη... Κι από την άλλη είπα: ok χωρίς tempered glass, άσε καλύτερα να φυλάγομαι από τυχόν πτώσεις κι ας "ζορίζομαι" να ανοίγω κάθε φορά το πορτάκι για να δω ποιος μου στέλνει/καλεί.

Link to comment
Share on other sites

Για να μενουν πιο πολυ ωρα οι εφαρμογες στη μνημη χωρις να τις κλεινει συνεχεια η miui (ειδικα για οσους εχουν το 3/32) βαλτε απο developer options το memory optimization στο high
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα απο κοτσωβολο (ξερω χαζομαρα μου) αλλα το χρειαζομουν γρηγορα το κινητο..τωρα πιο ειναι το προβλημα..εχει θεμα με ghost touch αλλα το κανει σε ασχετες μερες και φτιαχνει παλι για μερικες μερες μονο του! με αποτελεσμα να παω να τους το δωσω για επισκευη,να μου λενε 10 εργασιμες το λιγοτερο για να γυρισει και να ειμαι με δεμενα χερια γιατι το χρειαζομαι για δουλεια (δουλευω πακετας και βλεπω οδους που δεν γνωριζω πριν παω τις παραγγελιες..) καμια λυση για να το φτιαξω; δεν εχει θεμα το τζαμακι ειναι κατι ενδιαμεσο σε hardware Και software..ειναι στην εγγυηση αλλα το χρειαζομαι και δεν εχω αλλο κινητο για προχειρο!!

 

Τι ειναι αυτο ακριβως; και γιατι βλακεια; ηθελες να το παρεις απο κινα και να ψαχνοσουν ποτε θα παει και ερθει;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Η εγγυηση του youhou ξερω οτι δεν ειναι της infoquest,εχει καποιος εμπειρία ειναι εντάξει με το αφτερ σειλ;
Link to comment
Share on other sites

παιδια το αγορασα απο κοτσωβολο (ξερω χαζομαρα μου) αλλα το χρειαζομουν γρηγορα το κινητο..τωρα πιο ειναι το προβλημα..εχει θεμα με ghost touch αλλα το κανει σε ασχετες μερες και φτιαχνει παλι για μερικες μερες μονο του! με αποτελεσμα να παω να τους το δωσω για επισκευη,να μου λενε 10 εργασιμες το λιγοτερο για να γυρισει και να ειμαι με δεμενα χερια γιατι το χρειαζομαι για δουλεια (δουλευω πακετας και βλεπω οδους που δεν γνωριζω πριν παω τις παραγγελιες..) καμια λυση για να το φτιαξω; δεν εχει θεμα το τζαμακι ειναι κατι ενδιαμεσο σε hardware Και software..ειναι στην εγγυηση αλλα το χρειαζομαι και δεν εχω αλλο κινητο για προχειρο!!

 

Δοκίμασες μήπως λύνεται με πιθανό calibration (δύσκολο καθώς νομίζω είναι θέμα hardware) αλλά δεν χάνεις τίποτα.

Dialer -> *#*#64663#*#* αν θυμάμαι καλά και κάπου θα λέει touch sensor. Εκεί θα έχει κάποιο menu που θα λέει για calibration.

 

Τι ειναι αυτο ακριβως; και γιατι βλακεια; ηθελες να το παρεις απο κινα και να ψαχνοσουν ποτε θα παει και ερθει;

Κάνε μία αναζήτηση θα δεις τι είναι. Δεν πατάς κάτι στην οθόνη και αυτό πατιέται με αποτέλεσμα να εκτελείται κάτι εαν εκεί είναι μία εφαρμογή. Μέσα από τα developer options δίνεται επιλογή να βλέπεις τα πατήματατα στην οθόνη οπότε μπορείς να το δεις αν γίνεται.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μήπως λύνεται με πιθανό calibration (δύσκολο καθώς νομίζω είναι θέμα hardware) αλλά δεν χάνεις τίποτα.

Dialer -> *#*#64663#*#* αν θυμάμαι καλά και κάπου θα λέει touch sensor. Εκεί θα έχει κάποιο menu που θα λέει για calibration.

 

 

Κάνε μία αναζήτηση θα δεις τι είναι. Δεν πατάς κάτι στην οθόνη και αυτό πατιέται με αποτέλεσμα να εκτελείται κάτι εαν εκεί είναι μία εφαρμογή. Μέσα από τα developer options δίνεται επιλογή να βλέπεις τα πατήματατα στην οθόνη οπότε μπορείς να το δεις αν γίνεται.

Σε ευχαριστω πολύ που το διευκρινησες, αλλα δε μπορω καθε φορα να ψαχνω επειδη αρέσκονται καποιοι φιλοι να γραφουν ξενικους ορους ενω μπορεί καλιστα στη γλωσσα μας να το περιγράψει, παντως επειδη και γω το πηρα απο κοτσοβωλο δεν εχω θέμα προς το παρον. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

@Mariosddd δύο φορές είχα συναντήσει ghost toutch σε τηλέφωνα, ένα doogee και ένα xiaomi, ύστερα από πολύ ψάξιμο, τις περισσότερες φορές οφείλεται σε λάθος φορτιστή... Άλλαξε φορτιστή ή προσπάθησε να δώσεις σημασία με ποιον φορτιστή το φορτίζεις και μετά το κάνει. Γιατί από τα λεγόμενα σου δεν μπορεί μια να το κάνει και κάποιες φορές όχι, κάτι παίζει με τους φορτιστές.... κοίτα το και πες μας. Καλημέρα.

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...