Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά όπως σας έχω πει και παλαιότερα, τα θέματα τα ανοίγετε εσείς. Αν θέλετε ανοίξτε. Απλά δεν βλέπω τοση κινητικότητα. Δυο-τρια άτομα μόνο μιλάμε για custom roms. Μια "αναζήτηση στο θέμα" να κάνετε με λεξεις κλειδιά όπως lineage και θα καταλάβετε ;)

 

Εγώ πάντως δεν μπορώ να ανοίξω γιατί αν το κάνω για το rn4 global θα πρέπει να το κάνω και για όλες τις άλλες συσκευές και δεν θα προλαβαίνω να βοηθήσω σε κανένα thread. :wacko:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ανοιχτεί ενα θεμα σχετικά με ρομς, μοντς, κλπ???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μπορείς να ανοίξεις άμα θες. Εγώ πιο πολύ θεωρώ ότι πρέπει να ανοιχτεί από κάποιον για θήκες και λοιπά γιατί τα μισά ποστ με αυτό ασχολούνται. Δεν το ανοίγω εγώ γιατί θεωρώ καλύτερο να το κάνει κάποιος με διάθεση να ανανεωνει το πρώτο ποστ με λινκς. Κάθε 1-2 σελίδες υπάρχει ερώτηση ή αναφορά σε θήκες.

Γενικότερα πάντως ελεύθεροι είμαστε να ανοίξουμε θέμα

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα! Εν αναμονή του κινητού και ήδη παράγγειλα την κάτωθι θήκη. Θέλω να μου πείτε, εσείς οι κάτοχοι, έναν οπτικά όπως βλέπετε τις θέσεις του αισθητήρα δακτυλικού και του φακού της μηχανής, πήρα την σωστή θήκη. Η παραγγελία έγινε από Σκρουτζομάγαζο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια τυχόν απάντηση. 04427a0e32cbfd26e72494a4075c9527.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-T331 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Από αυτές τις φωτογρφίες δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Γιατι δεν ρωτάς αυτούς καλύτερα;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όπως σας έχω πει και παλαιότερα, τα θέματα τα ανοίγετε εσείς. Αν θέλετε ανοίξτε. Απλά δεν βλέπω τοση κινητικότητα. Δυο-τρια άτομα μόνο μιλάμε για custom roms. Μια "αναζήτηση στο θέμα" να κάνετε με λεξεις κλειδιά όπως lineage και θα καταλάβετε ;)

 

Εγώ πάντως δεν μπορώ να ανοίξω γιατί αν το κάνω για το rn4 global θα πρέπει να το κάνω και για όλες τις άλλες συσκευές και δεν θα προλαβαίνω να βοηθήσω σε κανένα thread. :wacko:

χανονται οι αναφορες μεσα στο πληθος των απαντησεων...

Μπορείς να ανοίξεις άμα θες. Εγώ πιο πολύ θεωρώ ότι πρέπει να ανοιχτεί από κάποιον για θήκες και λοιπά γιατί τα μισά ποστ με αυτό ασχολούνται. Δεν το ανοίγω εγώ γιατί θεωρώ καλύτερο να το κάνει κάποιος με διάθεση να ανανεωνει το πρώτο ποστ με λινκς. Κάθε 1-2 σελίδες υπάρχει ερώτηση ή αναφορά σε θήκες.

Γενικότερα πάντως ελεύθεροι είμαστε να ανοίξουμε θέμα

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

αν με προλαβει καποιος αλλος καλως, αλλιως μολις βρω ευκαιρια θα ανοιξω.

με ενδιαφερει αρκετα η δοκιμη ρομ και η συζητηση περι αυτων

 

Παιδιά, καλησπέρα! Εν αναμονή του κινητού και ήδη παράγγειλα την κάτωθι θήκη. Θέλω να μου πείτε, εσείς οι κάτοχοι, έναν οπτικά όπως βλέπετε τις θέσεις του αισθητήρα και του φακού της μηχανής, πήρα την σωστή θήκη. Η παραγγελία έγινε από Σκρουτζομάγαζο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την όποια τυχόν απάντηση.

Στάλθηκε από το SM-T331 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ετσι φαινεται.

ποσο αν επιτρεπεται;

γιατι θελω να παρω, αλλα απο ebay/aliexpress λογω κοστους:cool:

Link to comment
Share on other sites

Από αυτές τις φωτογρφίες δεν μπορούμε να καταλάβουμε. Γιατι δεν ρωτάς αυτούς καλύτερα;
Καλησπέρα Αντρέα! Τους ρώτησα, και μου είπαν ότι "μάλλον κάνει", αλλά δεν είναι απόλυτα σίγουροι με τις εκδόσεις του κινητού, και πως υπάρχει δικαίωμα επιστροφής ήταν η απάντηση τους. Ελπίζω να ταιριάζει, καθότι μου έκατσε οπτικά πολύ καλά η εν λόγω θήκη. Γενικά από την Nillkin είμαι ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-T331 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

@mol εμένα βγάζει με το ζόρι 2 σελίδες απαντήσεις (όχι γεματη η δεύτερη) όταν βάζει λέξη κλειδή lineage και μάλιστα αρκετές από αυτές είναι απλά ερώτηση "γιατι δεν ανοίγουμε thread για custom" :p . Βέβαια αν νομίζεις ότι θα χει κίνηση, μπορείς να ανοίξεις thread ;)

 

@Vasileios26 δεν γίνεται να πουλάνε προϊόν και να σου απαντάνε μάλλον. Προσωπικά δεν θα αγόραζα από καταστημα που απαντάνε έτσι. Συνήθως Redmi Note 4 εννοούνε την έκδοση mediatek που διαφέρει σε θέση ir/ακουστικών καθώς και το δαχτυλικό και κάμερα νομίζω είναι λιγο πιο κάτω. Οπότε αν είναι για το mtk και σου απαντάνε μάλλον ότι κάνει και για snapdragon, εγώ πιστεύω ότι δεν κάνει.

 

Μια φορά είχα πάρει μια θηκη που έκανε και για τα δυο και είχε απλά τρύπες και για τις 2 περιπτώσεις για ir καθώς και το ανοιγμα της κάμερας και δαχτυλικού ήταν λιγα χιλιοστά μεγαλύτερο κάτω από το δαχτυλικό (στη κάμερα ήταν ισα νομίζω... δεν την έχω πια) προκειμένου να ταιριάζει και στις 2 περιπτώσεις.

 

Στη θέση σου θα βαζα μια φτηνή θηκη και θα παρηγγελνα την nillkin από ebay. Πιο φτηνα θα σου έρθει και θα χεις και 2 θηκες. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

αν ξεκινησουμε τωρα μια συζητηση περι lineage, θα χασουμε τη μπαλα, αν φυσικα υπαρχει (συνεχης) συμετοχη. σφηνα απαντησεις για αλλα θεματα (προβληματα, αξεσουαρ, παραγγελιες, τελωνεια :lol:)

καλυτερα να τα λεμε σε πμ :p

 

 

οσο για την νιλκιν, θελω και γω. ειχα στο redmi note 2, συγγενικα προσωπα εχουν σε lumia 535 και p8 lite. εγγυηση η θηκη!

Link to comment
Share on other sites

ετσι φαινεται.

ποσο αν επιτρεπεται;

γιατι θελω να παρω, αλλα απο ebay/aliexpress λογω κοστους:cool:

 

Καλησπέρα φίλε @mol ! Σε ευχαριστώ για την απόκριση σου! Μαζί με μεταφορικά 3ε, και αντικαταβολή 2ε, συνολικά 15. 10 καθαρό κόστος θήκης εν ολίγοις.

Είναι λίγο τσιμπημένο το ποσό, όμως μόνο για Nillkin θα έδινα το ποσό αυτό, καθότι από άλλες εφαρμογές της φίρμας σε tempered glass κλπ, έμεινα ικανοποιημένος.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

2πλασια, ακομη και 3πλασια τιμη απο οσο θα την επαιρνες απ εξω.

οπως και να χει, καλοριζικη!!!

Link to comment
Share on other sites

@Vasileios26 δεν γίνεται να πουλάνε προϊόν και να σου απαντάνε μάλλον. Προσωπικά δεν θα αγόραζα από καταστημα που απαντάνε έτσι. Συνήθως Redmi Note 4 εννοούνε την έκδοση mediatek που διαφέρει σε θέση ir/ακουστικών καθώς και το δαχτυλικό και κάμερα νομίζω είναι λιγο πιο κάτω. Οπότε αν είναι για το mtk και σου απαντάνε μάλλον ότι κάνει και για snapdragon, εγώ πιστεύω ότι δεν κάνει.

 

Μια φορά είχα πάρει μια θηκη που έκανε και για τα δυο και είχε απλά τρύπες και για τις 2 περιπτώσεις για ir καθώς και το ανοιγμα της κάμερας και δαχτυλικού ήταν λιγα χιλιοστά μεγαλύτερο κάτω από το δαχτυλικό (στη κάμερα ήταν ισα νομίζω... δεν την έχω πια) προκειμένου να ταιριάζει και στις 2 περιπτώσεις.

 

Στη θέση σου θα βαζα μια φτηνή θηκη και θα παρηγγελνα την nillkin από ebay. Πιο φτηνα θα σου έρθει και θα χεις και 2 θηκες. ;)

 

Δεν έχεις άδικο Αντρέα, θα δω πως θα το χειριστώ. Στην χειρότερη δεν θα παραλάβω. Σε κάθε περίπτωση, ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

2πλασια, ακομη και 3πλασια τιμη απο οσο θα την επαιρνες απ εξω.

οπως και να χει, καλοριζικη!!!

 

Για μια καλή θήκη το δίνω ένα τέτοιο ποσό, είμαι της άποψης πως 1 φορά την αγοράζεις για όσο έχεις το κινητό. Τουλάχιστον προσωπικά. Σε ευχαριστώ πολύ πάντως!

Edited by Vasileios26
Προσθήκη απάντησης

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Αντρέα! Τους ρώτησα, και μου είπαν ότι "μάλλον κάνει", αλλά δεν είναι απόλυτα σίγουροι με τις εκδόσεις του κινητού, και πως υπάρχει δικαίωμα επιστροφής ήταν η απάντηση τους. Ελπίζω να ταιριάζει, καθότι μου έκατσε οπτικά πολύ καλά η εν λόγω θήκη. Γενικά από την Nillkin είμαι ευχαριστημένος.

 

Στάλθηκε από το SM-T331 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

αν η θήκη είναι της φωτογραφίας δεν ταιριάζει όχι. Θα μπαίνει μέσα το κινητό σου αλλά δε θα είναι καλά κεντραρισμένο το audio jack και το δαχτυλικό αποτύπωμα/camera στις τρύπες της θήκης. Εσύ ψάχνεις θήκη για note 4x η οποία είναι αυτή:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6780&page=1

Αν παρατηρήσεις το cutout της κάμερας είναι διαφορετικό. Εσύ πήρες αυτή:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6432&page=1

nokia 3330 - sony ericsson t310 - siemens cx60 - nokia 3250 - nokia n78 - nokia lumia 800 - google nexus 4 - google nexus 5 - google nexus 5X - xiaomi redmi note 4 - xiaomi redmi note 5 - xiaomi mi9t pro - samsung galaxy s21 ultra - samsung galaxy s24 ultra

Link to comment
Share on other sites

αν ξεκινησουμε τωρα μια συζητηση περι lineage, θα χασουμε τη μπαλα, αν φυσικα υπαρχει (συνεχης) συμετοχη. σφηνα απαντησεις για αλλα θεματα (προβληματα, αξεσουαρ, παραγγελιες, τελωνεια :lol:)

καλυτερα να τα λεμε σε πμ :p

 

Άνοιξέ το τότε το thread και με χάρα μου να σας βοηθήσω σε τυχόν Links που θέλετε να μπουν στο πρώτο μήνυμα για μηνύματα που έχετε οδηγούς ;)

Link to comment
Share on other sites

αν η θήκη είναι της φωτογραφίας δεν ταιριάζει όχι. Θα μπαίνει μέσα το κινητό σου αλλά δε θα είναι καλά κεντραρισμένο το audio jack και το δαχτυλικό αποτύπωμα/camera στις τρύπες της θήκης. Εσύ ψάχνεις θήκη για note 4x η οποία είναι αυτή:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6780&page=1

Αν παρατηρήσεις το cutout της κάμερας είναι διαφορετικό. Εσύ πήρες αυτή:

http://www.nillkin.com/english/proshow.asp?mid=2&sid=0&tid=0&cid=1&scid=&id=6432&page=1

 

Έχεις απόλυτο δίκιο. Τελικά την ακύρωσα την παραγγελία, και όλα καλά, πλέον θα παραγγείλω την ίδια (όπως αυτή του πρώτου link), αλλά του 4Χ (κωδικός infoquest). Ευχαριστώ πολύ!

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Παράγγειλα κι εγώ το 4Χ Global 3/32 από Banggood και συνοδευεται από το mi band 2.

 

Επείδη σίγουρα θα πέσει unlock bootloader καταρχήν για την κάμερα και για twrp μπορώ να κάνω την διαδικασία από τώρα?

Να κάνω το αίτημα στην Xiaomi για να μου στείλει κωδικούς ουτως ωστε όταν παραλάβω να βάλω κατευθείαν mi flash και να κάνω την διαδικασία?

 

Παραλαμβάνω αρχές επόμενης βδομάδας

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.

 

Παράγγειλα κι εγώ το 4Χ Global 3/32 από Banggood και συνοδευεται από το mi band 2.

 

Επείδη σίγουρα θα πέσει unlock bootloader καταρχήν για την κάμερα και για twrp μπορώ να κάνω την διαδικασία από τώρα?

Να κάνω το αίτημα στην Xiaomi για να μου στείλει κωδικούς ουτως ωστε όταν παραλάβω να βάλω κατευθείαν mi flash και να κάνω την διαδικασία?

 

Παραλαμβάνω αρχές επόμενης βδομάδας

 

Καλησπέρα. Τις 3 μέρες δεν τις γλυτώνεις αφού πρέπει να κουμπώσεις τη συσκευή σου στο προφίλ σου. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις, χωρίς να έχει ιδιαίτερη καθυστέρηση αφού συνήθως σε 10 λεπτά σου στέλνουν το κωδικό, είναι να κάνεις αίτημα να μπορεί το προφίλ σου να ξεκλειδώνει συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν και παιδιά που δεν πλήρωσαν, ας είμαστε θετικοί! Από το νήμα οδηγός αγορών από Κίνα, πολλά παιδιά την γλίτωσαν! Όμως εκτιμώ το ανιδιοτελές των προθέσεων σου να με ενημερώσεις και να με προετοιμάσεις, ώστε εάν έρθει το καλύτερο σενάριο απλώς να χαρούμε περισσότερο!

Συγνώμη για το offtopic από τους mods.

Από την συσκευή, είσαι ευχαριστημένος φίλε @smile10?

 

Στάλθηκε από το SM-T331 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι κ εγω παλι καλα το ειδα εδψ γτ αν πηγαινα κ μου λεγανε 46 ευρω σοκ θα πάθαινα ....ναι ναι πολυ ευχαριστημένος αν κ ειχα κ το νοτε 4 το απλο αλλα μ επεσε σε νερο κ χαλασε... τωρα πηρα το νοτε 4 με την γκλομπαλ βερσιον 4/64....

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by NikosChandolias
Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να τσεκαρεις αν το ίδιο ισχύει και στα emails απο π.χ. από Gmail? Δηλαδή, σου δίνει την δυνατότητα να το διαγράψεις ή να το θέσεις σαν διαβασμενο?

Και αν ναι, μπορείς να με βοηθήσεις που μπορώ να βρω την dev9?

 

οχι δεν δουλευει με gmail.Σε λιγα apps δουλευει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το κάνει στο gmail. Και εμένα με τσαντιζει αυτό αλλά δεν το έχει. Μόνο σε όσες εφαρμογές έχουν reply. Δεν αφήνει άλλες επιλογές.

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

 

η miui τα χει σκατωσει εδω,το gmail εχει κανονικα τα κουμπια σε aosp

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε αλλα νεα,εχω βαλει την miuipro εδω και μια βδομαδα (miui 9,nougat) https://miuipro.by/roms/

Πολυ καλη με παρα πολλες χρησιμες εξτρα ρυθμισεις και παραμετροποιησεις.

Πληρως καθαρισμενη απο κινεζικα πραγματα,pre-rooted,SuperSU,4k στην default camera και ο ηχος στο video recording αψογος.

 

Πολυ καλο πακετο,οποιος ειναι ξεκλειδωτος και ειναι για αλλη rom ας την δοκιμασει

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχει απαντηθεί και σε πιο πίσω σελίδα, 1 άτομο το είχε αναφέρει ξανά, και είχε δώσει ο Αντρέας ο moderator απάντηση στο παιδί αυτό. Η αλήθεια είναι πως το νήμα έχει γίνει τεράστιο, και θέλει πάρα πολύ προσωπικό χρόνο πλέον για απαντήσεις οι οποίες ΔΕΝ είναι απαντημένες στον οδηγό της πρώτης σελίδας.

Λοιπόν, φοράς tempered glass? Εάν ναι, κάνε έναν κόπο και βγάλτο, και κάνε δοκιμή χωρίς αυτό, μήπως και ο αισθητήρας εγγύτητας έχει θέμα με το τζάμι φορεμένο..

τόση πολύ αστάθεια της ρομ, εμπειρικά στο λέω από άλλα κινητά (μιας που το RN4 το παραλαμβάνω σε λίγες ημέρες), δεν νομίζω να υπάρχει που να σου δημιουργεί τέτοια θέματα.

Πες μας όμως κάτι. Τι ρομ φοράς; μήπως είσαι με dev?

Κάνε την δοκιμή με το τζάμι, και αν δεν πιάσει , θα σου πω και κάτι άλλο να κάνεις, πιο χρονοβόρο ως λύση.

Αυτή είναι η έκδοση miui. Έχω βγάλει και την προστασία οθόνης 60dd4cf4d49c2570eb0e8ca5c35c4eda.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τις 3 μέρες δεν τις γλυτώνεις αφού πρέπει να κουμπώσεις τη συσκευή σου στο προφίλ σου. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις, χωρίς να έχει ιδιαίτερη καθυστέρηση αφού συνήθως σε 10 λεπτά σου στέλνουν το κωδικό, είναι να κάνεις αίτημα να μπορεί το προφίλ σου να ξεκλειδώνει συσκευές.

 

OK.. Σ΄ευχαριστώ πολύ..

Σε αναμονή λοιπόν..

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κατεβασω ενα συνημμενο pdf που μου ειχαν στειλει στο mesenger και δεν κατεβαινε καν, ξερει κανεις γιατι υπαρχει αυτη η ασυμβατοτητα; Εχω εγκατεστημενο acrobat reader και αλλα πρόγραμματα για pdf και πσλι δεν το κατεβαζει το αρχειο.
Link to comment
Share on other sites

Πήγα να κατεβασω ενα συνημμενο pdf που μου ειχαν στειλει στο mesenger και δεν κατεβαινε καν, ξερει κανεις γιατι υπαρχει αυτη η ασυμβατοτητα; Εχω εγκατεστημενο acrobat reader και αλλα πρόγραμματα για pdf και πσλι δεν το κατεβαζει το αρχειο.
Ρυθμίσεις >εγκατεστημενες εφαρμογές >documents και πατάς ενεργοποίηση

 

MI 5 Tapatalk

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...