Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν θυμάμαι καλά για να δουλέψει το hdr+ πρέπει να είναι ρουτ η συσκευή,σωστά;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το καλοκαίρι δυστυχώς δεν μπορώ να κόψω ώρες.....τον χειμώνα μπορώ να κόβω όμως και μέρες....

 

Σωστά θυμάσαι. Ή έστω να είναι ξεκλειδωμένη (αν τυχόν την θες χωρίς ρουτ για πχ τραπεζικά apps). Έχω βάλει οδηγό στο πρώτο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

application is low on memory μου βγάζει αρκετές φορές σαν μικρό γκρι pop up κάτω στην οθόνη τώρα που έχω απενεργοποιήσει όλα τα miui optimizations. το έχετε δει κάποιοι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

application is low on memory μου βγάζει αρκετές φορές σαν μικρό γκρι pop up κάτω στην οθόνη τώρα που έχω απενεργοποιήσει όλα τα miui optimizations. το έχετε δει κάποιοι;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Προσωπικά όχι και έχω επίσης κλειστά όλα τα optimization.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

MIUI 9 Stable Version Expected To Be Released By the End of October

Να χαμε να λεγαμε. Αντε και καλα χριστούγεννα

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να βάλω να ανοίγει η εφαρμογή της κάμερας με το app open camera πάντα?

 

Θα πας settings, installer apps και από κάτω πρέπει να έχει ένα κυκλάκι που να γράφει "Default", από εκεί μπορείς να το βάλεις. Σε κάποιες ROM υπήρχε ένα bug ότι κάθε φορά που έκανες restart χάνονταν αυτές οι ρυθμίσεις και έπρεπε να το ξαναβάλεις, δεν ξέρω αν έχει διορθωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να διαβάσω τα μηνύματα του viber(εννοείται όταν είναι παραπάνω από ένα),σερνοντας προς τα κάτω την γραμμή ειδοποιήσεων?(να τα διαβασω δηλαδή χωρίς να ανοίξω την εφαρμογή)

Είχα την εντύπωση πως μόνο το τελευταίο μήνυμα φαίνεται αλλά σήμερα κάποια στιγμή,τα εμφάνισα όλα ...χωρίς να καταλάβω πως το έκανα.Τώρα προσπαθώ να το ξανακάνω αλλά τίποτα δεν φαίνεται να πιάνει.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια, θα ηθελα μια βοηθεια οσον αφορα τα sms.

Eχω το προγραμμα Textra για τα sms κι ενω σβηνω συχνα τα παλια sms ενα συγκεκριμενο ξαναεμφανιζεται.

Προφανως το τραβαει απο συγχρονισμο που τον λογαριασμο MI η του Google.

Δεν ξερω ομως που πρεπει να παω για να το σβησω και να μην το επαναφερει

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ έχεις;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τελευταία dev global.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα παιδια, θα ηθελα μια βοηθεια οσον αφορα τα sms.

Eχω το προγραμμα Textra για τα sms κι ενω σβηνω συχνα τα παλια sms ενα συγκεκριμενο ξαναεμφανιζεται.

Προφανως το τραβαει απο συγχρονισμο που τον λογαριασμο MI η του Google.

Δεν ξερω ομως που πρεπει να παω για να το σβησω και να μην το επαναφερει

Μπες από pc στο mi cloud σου και σβήσε ότι θέλεις.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω tempered glass που να κάθετε καλά πάνω στο κινητό? Έψαξα αλλά δε κάθετε κανένα καλα
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν μπορώ να διαβάσω τα μηνύματα του viber(εννοείται όταν είναι παραπάνω από ένα),σερνοντας προς τα κάτω την γραμμή ειδοποιήσεων?(να τα διαβασω δηλαδή χωρίς να ανοίξω την εφαρμογή)

Είχα την εντύπωση πως μόνο το τελευταίο μήνυμα φαίνεται αλλά σήμερα κάποια στιγμή,τα εμφάνισα όλα ...χωρίς να καταλάβω πως το έκανα.Τώρα προσπαθώ να το ξανακάνω αλλά τίποτα δεν φαίνεται να πιάνει.

τραβας προς τα κατω με 2 δακτυλα.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω tempered glass που να κάθετε καλά πάνω στο κινητό? Έψαξα αλλά δε κάθετε κανένα καλα

 

Ψάξε στο ebay. Να έχει και πλαίσιο. Είναι το μοναδικό που κάθεται καλά. Από Ευρώπη να σου έρθει και γρήγορα!

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

τραβας προς τα κατω με 2 δακτυλα.

 

Αυτό ισχύει μόνο για το μοντέλο του θέματος ή για όλα τα κινητά;;

Μόλις το δοκίμασα κ δεν κατάφερα κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ισχύει μόνο για το μοντέλο του θέματος ή για όλα τα κινητά;;

Μόλις το δοκίμασα κ δεν κατάφερα κάτι.

 

Μπορεί να κάνω λάθος αλλά αυτό είναι feature της nougat. Δεν είμαι σίγουρος για αυτό αλλά αυτό θυμάμαι.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια μια ερωτηση για το ακουστικό οταν μιλαω στο τηλέφωνο ...ειχα το 3/32 κ θυμαμαι πριν χαλασει οτι ηταν παρα πολυ καλο κ δυνατα ακουγες...κ τωρα που πηρα το 4/64 με την γκλομπαλ βερσιον οταν μιλαω στο τηλ δεν ακούγεται πολυ δυνατα ενω το εχω στο τερμα...υπαρχει κάποια ρύθμιση για να ακούω πιο δυνατα???
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ...☺

 

Βασικά λάθος πρέπει να είμαι. Αυτό υπήρχε και πιο πριν όπως βλέπω με ένα πρόχειρο διάβασμα. Αλλά αυτά σε καθαρό andoird. Οπότε δεν ξέρεις τι μπορεί να έχουν προσθέσει και τι όχι από την xiaomi στο miui.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω την τελευταία stable και όταν με καλούν στη δεύτερη σιμ και μιλώ εκείνη τη στιγμή στη πρώτη με δείχνει η δεύτερη απενεργοποιημένο. Υπάρχει κάποια λύση ή έτσι πρέπει να παίζει; Η δεύτερη σιμ είναι εταιρική και έχω θέμα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντα όταν μιλάς στη μία γραμμή, η άλλη είναι κλειστή
Το φαντάστηκα απλά έλεγα μήπως εγώ κάνω κάτι λάθος . Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ανοιξα το κινητο και μου κατεβασε την νουγκατ την οποια και εβαλα....

Χρειαζεται να κανω factory reset? To κινητο ειναι αδειο πριν λιγο το εβγαλα απο το κουτι καινουργιο....

Βασικα εκανα βλακεια που την εβαλα? Αλλα νομιζω δεν μου αφησε επιλογη ξεκινησε κατευθειαν να κατεβαζει...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις ανοιξα το κινητο και μου κατεβασε την νουγκατ την οποια και εβαλα....

Χρειαζεται να κανω factory reset? To κινητο ειναι αδειο πριν λιγο το εβγαλα απο το κουτι καινουργιο....

Βασικα εκανα βλακεια που την εβαλα? Αλλα νομιζω δεν μου αφησε επιλογη ξεκινησε κατευθειαν να κατεβαζει...

Όχι, άστο έτσι. Μια χαρά είσαι. Καλορίζικο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Όχι, άστο έτσι. Μια χαρά είσαι. Καλορίζικο.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Α οποτε λες να μην κανω τπτ....

Καμια συμβουλη γιατι γενικα ειμαι χαμενος??

Χρειαζεται καποια στανταρ ρυθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Το φαντάστηκα απλά έλεγα μήπως εγώ κάνω κάτι λάθος . Σε ευχαριστώ πολύ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Kανε μια εκτροπή σε περίπτωση κατειλλημενου από τη μία κάρτα στην άλλη και θα είσαι κομπλέ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Γειας σας παιδια μια ερωτηση για το ακουστικό οταν μιλαω στο τηλέφωνο ...ειχα το 3/32 κ θυμαμαι πριν χαλασει οτι ηταν παρα πολυ καλο κ δυνατα ακουγες...κ τωρα που πηρα το 4/64 με την γκλομπαλ βερσιον οταν μιλαω στο τηλ δεν ακούγεται πολυ δυνατα ενω το εχω στο τερμα...υπαρχει κάποια ρύθμιση για να ακούω πιο δυνατα???
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...