Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε βεβαια εχω θεμα της ξιαομι ενα μαυρο κατραμι εχω βαλει,ο φιλος που ειπε για ασπριλα πισω απο τα εικονιδια δεν διευκρινησε.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

τα εικονίδια πλέον έχουν άσπρο γύρω γύρω.(μιλάω για τα εικονίδια στην μπάρα πάνω πάνω) έχω το μαμά theme. δείτε λίγο και το εικονίδιο της τοποθεσίας το πράσινο. πλέον δεν είναι το ίδιο με της εφαρμογής gps αλλά μένει το default

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα και εγω με fastboot εκανα και relock τον bootloader μην παθει και κατι και μου λεει ιστοριες για αγριους η Infoquest και τους τρελανω στην φαπα. :lol:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η συσκευή της γυναίκας μου πήρε το update σε 7 υπάρχει κάποιο πρόσθετο χαρακτηριστικό η στο miui 9 θα έρθουν όπως είπαν?
Link to comment
Share on other sites

ε βεβαια εχω θεμα της ξιαομι ενα μαυρο κατραμι εχω βαλει,ο φιλος που ειπε για ασπριλα πισω απο τα εικονιδια δεν διευκρινησε.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ποιο θεμα???

Σήμερα η συσκευή της γυναίκας μου πήρε το update σε 7 υπάρχει κάποιο πρόσθετο χαρακτηριστικό η στο miui 9 θα έρθουν όπως είπαν?

Δε φαίνεται κατι εκ πρωτης οψεος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οι 3 τελίτσες βγαίνουν γιατί δεν έχει χώρο. απενεργοποιησε το να φαίνονται τα ονόματα των εταιρειών κινητής

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κατ' αρχάς, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Τώρα, τα ονόματα των εταιρειών δεν φαίνονται.

 

Αυτά που φαίνονται είναι τα εξής:

Πάνω αριστερά: η ώρα.

Πάνω δεξιά: σήμα WiFi ή 4G, τα γραφικά που δείχνουν το σήμα των τηλεφωνικών εταιρειών, η μπάρα της μπαταρίας μαζί με το percentage της.

Το ενδιάμεσο είναι μπόλικος χώρος. Παρόλα αυτά σε κάθε ειδοποίηση ή μήνυμα οι τρεις τελίτσες και όχι το εικονίδιο του εκάστοτε προγράμματος.

Τι κάνω λάθος;

Edited by enteka
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα μια ερώτηση στα γρηγορα ... Έχει φέρει κάποιο skroutz μαγαζο το κινητό με την 800 άρα μπάντα ;; Ευχαριστώ !!!
Never give up
Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Τώρα, τα ονόματα των εταιρειών δεν φαίνονται.

 

Αυτά που φαίνονται είναι τα εξής:

Πάνω αριστερά: η ώρα.

Πάνω δεξιά: σήμα WiFi ή 4G, τα γραφικά που δείχνουν το σήμα των τηλεφωνικών εταιρειών, η μπάρα της μπαταρίας μαζί με το percentage της.

Το ενδιάμεσο είναι μπόλικος χώρος. Παρόλα αυτά σε κάθε ειδοποίηση ή μήνυμα οι τρεις τελίτσες και όχι το εικονίδιο του εκάστοτε προγράμματος.

Τι κάνω λάθος;

για βγάλε μια φώτο. και ανέβασε την μέσω tapatalk.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

όταν βγουν που τελίτσες κατέβασε την κουρτίνα και δες ποιες ειδοποιήσεις είναι και για ποια προγράμματα

Link to comment
Share on other sites

για βγάλε μια φώτο. και ανέβασε την μέσω tapatalk.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

όταν βγουν που τελίτσες κατέβασε την κουρτίνα και δες ποιες ειδοποιήσεις είναι και για ποια προγράμματα

Οι τελίτσες τώρα βγήκαν επειδή κατέβασα το tapatalk, το όποιο χρησιμοποιώ πρώτη φορά (ελπίζω να το κάνω σωστά).

Μ' αυτόν τον τρόπο βγαίνουν για κάθε ειδοποίηση: Messenger, Whatsapp, Viber, Gmail, υπενθυμίσεις, κλπ.

253ee9565674b9c236eac8782165266f.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχάς, σ' ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Τώρα, τα ονόματα των εταιρειών δεν φαίνονται.

 

Αυτά που φαίνονται είναι τα εξής:

Πάνω αριστερά: η ώρα.

Πάνω δεξιά: σήμα WiFi ή 4G, τα γραφικά που δείχνουν το σήμα των τηλεφωνικών εταιρειών, η μπάρα της μπαταρίας μαζί με το percentage της.

Το ενδιάμεσο είναι μπόλικος χώρος. Παρόλα αυτά σε κάθε ειδοποίηση ή μήνυμα οι τρεις τελίτσες και όχι το εικονίδιο του εκάστοτε προγράμματος.

Τι κάνω λάθος;

Ρυθμίσεις - notifications and status bar - show notifications icons

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποιο θεμα???

 

Δε φαίνεται κατι εκ πρωτης οψεος

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

ok ευχαριστώ και εγώ δεν πρόσεξα κάτι αναμένουμε το 9

Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις τον συχρονισμο για να το βαλω να συχρονιζει μονο με wifi :worry:
Link to comment
Share on other sites

Βρε παλικαρια δεν μπορω να βρω στις ρυθμισεις τον συχρονισμο για να το βαλω να συχρονιζει μονο με wifi :worry:

άλλοι λογαριασμοί....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - notifications and status bar - show notifications icons

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Τέλεια! Ευχαριστώ πολύ, ρε παιδιά!

Αλήθεια, μήπως υπάρχει τρόπος να μεγαλώσουν λίγο αυτά τα εικονίδια ή ζητάω πολλά;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή γενικα το καλοβλεπω το κινητό..... Τωρα έχω το lg g2 το οποίο καλά κρατεί ακόμα πέρα από κάτι κιτρινιλες στην οθόνη οι οποίες δεν με ενοχλούν , είναι ακόμα γρήγορο..

Αξίζει η μετάβαση εδώ;

Κάτι μου λέει πως δεν θα δω τρελή διάφορα....

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα μου ηρθε και εμενα το update σε νουγκατ.Μια απορια μετα την αναβαθμιση θα πρεπει να κανουμε αναγκαστικα hard reset στο κινητο?η το αφήνουμε όπως εχει?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή γενικα το καλοβλεπω το κινητό..... Τωρα έχω το lg g2 το οποίο καλά κρατεί ακόμα πέρα από κάτι κιτρινιλες στην οθόνη οι οποίες δεν με ενοχλούν , είναι ακόμα γρήγορο..

Αξίζει η μετάβαση εδώ;

Κάτι μου λέει πως δεν θα δω τρελή διάφορα....

 

Πήγα απο g2 σε redmi note 4 πριν απο ένα μήνα. Τεράστια διαφορά. Σε ταχύτητα, μπαταρία, μεγαλύτερη οθόνη, πιάνει σήμα gps άμεσα, ποιότητα κλήσης (το g2 μου πρέπει να είχε πρόβλημα). Η μέρα με την νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλα μου ηρθε και εμενα το update σε νουγκατ.Μια απορια μετα την αναβαθμιση θα πρεπει να κανουμε αναγκαστικα hard reset στο κινητο?η το αφήνουμε όπως εχει?

Δεν ειναι απαραίτητο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του ήχου, όταν επιλέγω ήχο για να ακούγεται σε κλήσεις ή μηνύματα ή notifications, ο ήχος είναι πολύ δυνατός, όταν όμως χτυπάει το κινητό ή έρχεται μήνυμα ή notification από viber και τα υπόλοιπα, ακόμα και στο φουλ να έχω την ένταση, δεν πιάνει ούτε στο μισό όσο ακούγεται στις ρυθμίσεις.

Γνωρίζει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό και αν μπορώ να κάνω κάτι για να ακούγεται όσο στις ρυθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραίτητο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Οπωτε το αφήνουμε όπως εχει.Το κινητο μου είναι και μολις μιας εβδομάδος.Οπωτε δεν το ειχα και φορτωσει με εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...