Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι να σου πω φίλε μου....το προηγούμενο κινητό είχε μεταλλική πλάτη και "κολλούσε" τόσο καλά στην μαγνητική βάση που με δυσκολία έβγαινε!!!

 

Eτσι για την ιστορια! Ποιο κινητο ηταν αυτο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Όσο για την info quest, απλά τα τηλέφωνα από αυτήν αγορασμένα στην Ελλάδα θα περνούν και τις αναβαθμίσεις MIUI πιο γρήγορα. Η θα μπορέσεις να ενεργοποιήσεις αν χρησιμοποιείς cosmote το wificall.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λες κάτι που γνωρίζεις η το φανταστηκες επειδή είναι ωραίο/λογικό?

Δίνει η cosmote wifi call παντού?

Δίνει μήπως και volte?

Γιατί νόμιζα ότι σε ελαχιστοτατα κινητά θα δουλεύει εφόσον πάρουν κάποιο update ακόμα και αν το υποστηρίζουν.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι για την ιστορια! Ποιο κινητο ηταν αυτο;
Umi super

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λες κάτι που γνωρίζεις η το φανταστηκες επειδή είναι ωραίο/λογικό?

Δίνει η cosmote wifi call παντού?

Δίνει μήπως και volte?

Γιατί νόμιζα ότι σε ελαχιστοτατα κινητά θα δουλεύει εφόσον πάρουν κάποιο update ακόμα και αν το υποστηρίζουν.

 

Το wificall εμενα δουλεψε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο "να είσαι σίγουρος ότι είναι για γκλόμπαλ" που μου έγραψε ο φίλος πιο πάνω κολλάει...

 

Και, εντάξει, όχι κι άπειρα, τρία είναι...

Το ένα 7€, το άλλο 9€, και το τρίτο 14€...

Πιστεύω, τσιμπημένα για τζαμάκια.

 

Για να τα βάλω κάτω:

Μου πρότεινες να αγοράσω infoquest +50€

Nilkin θήκη γύρω στα 13€

Τζαμάκι πες ότι έπαιρνα αυτό των 7€.

Θα μου έβγαινε γύρω στα 240-250€ συνολικά.

 

Ειλικρινά, δεν το αναφέρω για να ειρωνευτώ, αλλά για να σου δώσω να καταλάβεις πως δεν μπορώ να δώσω τόσα λεφτά (μακάρι να μπορούσα), οπότε βολεύομαι με κάτι "λιγότερο".

 

Και, αλήθεια, σ' ευχαριστώ που δίνεις χρόνο να απαντήσεις.

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/thikes-kiniton/nillkin-0-6mm-nature-tpu-case-gia-xiaomi-redmi-note-4-grey

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν παραγγέλνετε θήκη να προσέχετε που εχει το άνοιγμα για το IR blaster και αν έχει πέντε η έξι ανοίγματα το ηχείο και το μικρόφωνο.

Με εξι ανοίγματα και το ir blaster στη μέση παίρνετε θήκη για το redmi note 4, αλλιώς για το 4χ

 

ff7cae2a9a68d90af8a05cb40f4ad170.jpg

1d5230afc550778e8a756ccd1eb3c2d6.jpg

 

Αυτό της infoquest (Κωτσόβολος, πλαίσιο, you, public) παίρνει θηκες και τζαμάκια για το 4χ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλα με την εικόνα σου εγώ έχω το πάνω χωρίς βίδες και 5 τρύπες.

Ξέρω όμως ότι το κανονικό 4Χ που γράφει και στο κουτί 4Χ δεν έχει 800αρα.

 

Δηλαδή το δικό μου είναι ίδιο με την πανω φωτογραφία αλλά είναι από Κωτσοβολο με χαρτάκι infoquest μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα. 43 ευρώ μου τον φόρεσε ο τελώνης +138 που το αγόρασα βγηκα χαμένος...μου το κοστολογησαν 120 ευρώ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλα με την εικόνα σου εγώ έχω το πάνω χωρίς βίδες και 5 τρύπες.

Ξέρω όμως ότι το κανονικό 4Χ που γράφει και στο κουτί 4Χ δεν έχει 800αρα.

 

Δηλαδή το δικό μου είναι ίδιο με την πανω φωτογραφία αλλά είναι από Κωτσοβολο με χαρτάκι infoquest μέσα.

Ακριβώς. Το κανονικό 4χ που δεν έχει την 800αρα ειναι εξωτερικά ίδιο με το note 4 global version και ίδιο με αυτό της infoquest. Όλα αυτά παίρνουν τις θήκες που λένε redmi note 4x

 

Εκτός κι αν υπάρχει και τρίτο διαφορετικό σασί για τα note που δεν έχω πάρει χαμπάρι. Αλλά δεν νομίζω γιατί όπου κι αν έψαξα οι θήκες είναι δύο ειδών. 4 και 4χ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

 

Αν παραγγείλω κάτι απ' αυτά, έρχονται γρήγορα; Και πώς; Με ταχυδρομείο;

 

Ακριβώς. Το κανονικό 4χ που δεν έχει την 800αρα ειναι εξωτερικά ίδιο με το note 4 global version και ίδιο με αυτό της infoquest. Όλα αυτά παίρνουν τις θήκες που λένε redmi note 4x

 

Εκτός κι αν υπάρχει και τρίτο διαφορετικό σασί για τα note που δεν έχω πάρει χαμπάρι. Αλλά δεν νομίζω γιατί όπου κι αν έψαξα οι θήκες είναι δύο ειδών. 4 και 4χ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Με τα τζαμάκια, τι πρέπει να προσέχει κανείς; Εγώ πχ που χρειάζομαι να πάρω ένα για Redmi note 4 Global edition πού πρέπει να κοιτάξω; Ρωτάω γιατί έχω μπερδευτεί και δεν ξέρω ποιο ακριβώς να παραγγείλω.

Πχ μ' αυτό θα είμαι καλυμμένος ή θα έχω θέμα;

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

για κοίτα μήπως κατά λάθος το έχεις βάλει να βρίσκει μονο wifi στους 5ghz..

λογικά κάπου πρέπει να υπάρχει αυτή η επιλογή

 

Καλημερα. Δυστυχως δεν ηξερα πως να το κανω αυτο, οποτε εκανα επαναφορα εργοστασιακων και λυθηκε...

Link to comment
Share on other sites

Το wificall εμενα δουλεψε.

 

Σε έβαλα εδώ γιατί σίγουρα θα αρέσουν στα παιδιά αυτά τα νέα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7271251#post7271251

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή που πρότεινε ο φίλος πριν αλλά και παλιότερα να πω οτι την έχω σε 3 χρώματα και για εμένα είναι άριστη θήκη.

http://m.ebay.com/itm/152573788213?varId=451981762462&_trksid=p2057872.m2749.l2649&_mwBanner=1

 

Με τα τζάμια τι κάνουμε όμως?

Μου ήρθε ένα και ειναι λίγα χιλιοστά μικρότερο.

Οκ θα το βάλω αλλά επειδή χρειάζομαι και για άλλο ενα 4x σκέφτομαι να αγοράσω και ενα nillkin.

Αν δεν κάνω λάθος βγάζει 2 μοντέλα.

Μπορεί κάποιος να πει τι διαφορές έχουν και ποιό προτείνει?

Link to comment
Share on other sites

το έχω δύο μέρες και ήδη το μεσημέρι στο δρόμο μου βγάζει ένδειξη για 45 βαθμούς κελσίου..:wacko:

 

φοράω θήκη η οποία έχει κ καλά thermo sth υλικό ..

 

thx in advance!!

 

και εννοείται το τζάμι φαίνεται χάλια γιατί είναι μικρό και σηκωμένο στις άκρες λόγω 2,5 arc καμπυλωτές αηδείες...:X

 

γενικά το κινητό τα σπάει από αυτονομία και επιδόσεις αλλά από αξεσουάρ... γμτα. νομίζω

http://www.youtube.com/user/UbuntuNoobGr?ob=0&feature=results_main

Jiayu G4TΗ first G4H20130515-202809, then MIUI v5:cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πάρα πολλά μηνύματα στη συζήτηση και δεν έχω καταλάβει αν παίζει ρόλο σε tempered glass αν είναι 4 ή 4x. Όχι σε θήκη (αυτό το κατάλαβα γιατί πήρα την λάθος! έπαθα και έμαθα!) αλλά σε tempered glass.

πχ. αυτές είναι ok για 4x?

http://safesales.gr/%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82/cafele-tempered-glass-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-(xiaomi-redmi-note-4x)/1671

http://plus3.gr/tempered-glass-xiaomi-redmi-note-4x-5-5-9h-0-30mm-vl?ref=bestprice.gr

http://plus3.gr/screen-protector-ancus-tempered-glass-nano-shield-0-15-mm-9h-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-redmi-note-4x?ref=bestprice.gr

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει πάρα πολλά μηνύματα στη συζήτηση και δεν έχω καταλάβει αν παίζει ρόλο σε tempered glass αν είναι 4 ή 4x. Όχι σε θήκη (αυτό το κατάλαβα γιατί πήρα την λάθος! έπαθα και έμαθα!) αλλά σε tempered glass.

πχ. αυτές είναι ok για 4x?

http://safesales.gr/%CE%91%CE%BE%CE%B5%CF%83%CE%BF%CF%85%CE%AC%CF%81-%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE%CF%82/cafele-tempered-glass-%CE%A0%CF%81%CE%BF%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1-%CE%9F%CE%B8%CF%8C%CE%BD%CE%B7%CF%82-(xiaomi-redmi-note-4x)/1671

http://plus3.gr/tempered-glass-xiaomi-redmi-note-4x-5-5-9h-0-30mm-vl?ref=bestprice.gr

http://plus3.gr/screen-protector-ancus-tempered-glass-nano-shield-0-15-mm-9h-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-redmi-note-4x?ref=bestprice.gr

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο!

Αοπ τη στιγμη που γραφει 4Χ, ειναι ενταξει. Γενικα, θηκες, τζαμακια και αλλα αξεσουαρ ψαχνουμε για το 4Χ.

Link to comment
Share on other sites

Σε έβαλα εδώ γιατί σίγουρα θα αρέσουν στα παιδιά αυτά τα νέα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7271251#post7271251

 

 

μονο cosmote το υποστηριζει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που πρότεινε ο φίλος πριν αλλά και παλιότερα να πω οτι την έχω σε 3 χρώματα και για εμένα είναι άριστη θήκη.

http://m.ebay.com/itm/152573788213?varId=451981762462&_trksid=p2057872.m2749.l2649&_mwBanner=1

 

Λέει από Κίνα, αν παραγγείλω σήμερα ποτέ λέτε θα την έχω στα χέρια μου;

Και, έρχεται με ΕΛ.ΤΑ;

 

Αοπ τη στιγμη που γραφει 4Χ, ειναι ενταξει. Γενικα, θηκες, τζαμακια και αλλα αξεσουαρ ψαχνουμε για το 4Χ.

 

Άρα κι αυτo λογικά θα κάνει στο Redmi Note 4 Global edition, έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Λέει από Κίνα, αν παραγγείλω σήμερα ποτέ λέτε θα την έχω στα χέρια μου;

Και, έρχεται με ΕΛ.ΤΑ;

 

 

 

Άρα κι αυτo λογικά θα κάνει στο Redmi Note 4 Global edition, έτσι δεν είναι;

έλεος ρε φίλε έχεις πάρει απαντήσεις τι ξανά ρωτάς ξανά και ξανά; αξεσουάρ θα διαλέγεις για το 4χ και ΝΑΙ έρχονται με τα ΕΛΤΑ στην Ελλάδα στο εξωτερικό με οποια εταιρεία έχει η χώρα από όπου το παραγγέλνεις!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έλεος ρε φίλε έχεις πάρει απαντήσεις τι ξανά ρωτάς ξανά και ξανά; αξεσουάρ θα διαλέγεις για το 4χ και ΝΑΙ έρχονται με τα ΕΛΤΑ στην Ελλάδα στο εξωτερικό με οποια εταιρεία έχει η χώρα από όπου το παραγγέλνεις!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Ρωτάω, γιατί φίλος πιο πάνω ανέφερε το εξής, όσον αφορά τα τζαμάκια:

να Εισαι σιγουρος οτι ειναι για γκλομπαλ, το ξαναλεω. Επειδη τα ειδα απο κοντα, το 4 το απλο και το 4χ, ειναι ακριβως τα ιδια αλλα αντιστροφα. Δηλαδη το 4αρι εχει το λεντ ειδοποιησης στα δεξια, ενω το 4χ στα αριστερα. Πρεπει να εισαι σιγουρος πριν παραγγειλεις.

 

Α και επειδη ρωτησες, το τηλεφωνο ερχεται με ζελατινα που μπορεις να κρατησεις μεχρι να σου ερθει το τζαμακι. Ειναι λιγο θολη, αλλα μπορεις να το χρησιμοποιησεις για λιγες μερες κατα τη γνωμη μου.

 

Και για τα ΕΛΤΑ ξαναρώτησα γιατί δεν είχε τύχει να απαντήσει κανένας την πρώτη φορά. Όπως επίσης στο πόσες μέρες περίπου κάνει να έρθει. Δεν έχω πάρει τίποτα από ebay άλλη φορά και θέλω να είμαι σίγουρος.

 

Καταλαβαίνω ότι είναι λίγο ενοχλητικό, αλλά εντάξει, φόρουμ είναι, καμιά φορά αν δεν πάρεις απάντηση, ξαναρωτάς.

Link to comment
Share on other sites

το έχω δύο μέρες και ήδη το μεσημέρι στο δρόμο μου βγάζει ένδειξη για 45 βαθμούς κελσίου..:wacko:

 

φοράω θήκη η οποία έχει κ καλά thermo sth υλικό ..

 

thx in advance!!

 

 

Αν η θερμοκρασια περβαλλοντος ειναι κοντα στους 40 βαθμους (ειδικα αν σε λιαζει ο ηλιος) τοτε τι περιμενεις; Δεν θα μου εκανε και εντυπωση αν εβλεπες και throttling σε τετοιες θερμοκρασιες παρα τον efficient soc που εχει.

 

Υπομονη λοιπον να περασουν οι καυτες μερες και θα δεις οτι ειναι μια χαρα το κινητο σου. Σε αλλα κινητα ενδεχομενως να ειναι και χειροτερα τα πραγματα, απλα δεν το συνειδητοποιησες επειδη δεν ειχε καποια ενδειξη/προειδοποιηση για την θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω, γιατί φίλος πιο πάνω ανέφερε το εξής, όσον αφορά τα τζαμάκια:

 

 

Και για τα ΕΛΤΑ ξαναρώτησα γιατί δεν είχε τύχει να απαντήσει κανένας την πρώτη φορά. Όπως επίσης στο πόσες μέρες περίπου κάνει να έρθει. Δεν έχω πάρει τίποτα από ebay άλλη φορά και θέλω να είμαι σίγουρος.

 

Καταλαβαίνω ότι είναι λίγο ενοχλητικό, αλλά εντάξει, φόρουμ είναι, καμιά φορά αν δεν πάρεις απάντηση, ξαναρωτάς.

απο Κίνα να περιμένεις καμία σαρανταρια μέρες εάν δεν σταματήσει τελωνείο οπότε θα πάει σίγουρα δίμηνο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν το xiaomi note 4x (4GB/64GB) της infoquest έχει nfc. Ανάμεσα σε αυτό και το nokia 6 art black (4GB/64GB) ποιό θεωρείται ότι είναι καλύτερο; Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο είναι σχετικό. Τί σε ενδιαφέρει περισσότερο πες μας.

Επίσης το wifi calling δεν λειτουργεί, θα παρακαλέσω τον φίλο παραπάνω που ισχυρίζεται ότι λειτουργεί να μας στείλει ένα screenshot.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αναρωτιέμαι απλά αν το nokia 6 έχει καλύτερη κάμερα και επειδή είδα ότι έχει και nfc είπα μήπως είναι καλύτερο. Αλήθεια το nfc πως μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε ακριβώς;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...