Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ενα μεγαλο ευχαριστω σε ολους οσους εδω στο φορουμ με παροτρυναν να παρω το τερας αντι του lg g4 μεταχειρισμενο

εχω σπιτι το lg g5 se.

οι παρατηρησεις μου,

το redmi note 4 με εξεπληξε

πολυ χαμηλες θερμ στον επεξεργαστη και πολυ γρηγορος(σε συκριση με τον 652 πολυ πιο ζεστος και δεν θα τον χαρακτηριζα και πιο γρηγορο παρα τα benchmarks)

τεραστια αυτονομια μπαταρια

απιστευτη, ζωντανη οθονη

 

μου κανε εντυπωση που σε συγκριση με flagship δεν ζηλευει τιποτε σε επιδοσεις μπαταρια και οθονη,

απλα κορυφη

 

δηλαδη 170 ευρω το redmi

330 το lg g5 se μονο και μονο για την καμερα

 

ειναι πολυ τιμιο κινητο

τελος!!!

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/ewhndkq9ws3olhf/20170620_210846.jpg?dl=0

https://www.dropbox.com/s/oln02vmvvlbjh6y/IMG_20170620_210826.jpg?dl=0

Μία μικρή σύγκριση κάμερας με το LG g4 και καμιά ρύθμιση όλα στο auto

Link to comment
Share on other sites

http://www.citismarket.com/xiaomi-redmi-note-4-32gb-snap-gold

http://www.citismarket.com/xiaomi-redmi-note-4x-32gb-snap-gold

 

Μπορεί κανείς να μου πει τί διαφορά έχουν ? Εγω που ρώτησα στο μαγαζι μου είπαν ότι το 4χ είναι μοντέλο του 2017.

 

----- προσθήκη μηνύματος 56 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ποιον πάροχο έχεις ?

 

Wind φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

μου το εδωσε χωρις fpa επειδη τον ξερω αλλα φυσικα κανονικα με αποδειξη. το εχω κρατημενο και το απογευμα το παιρνω

αυτος το εχει κανονικα 179

απο καταστημα στη λαρισα

 

φιλε μου αν ειναι απο το κατάστημα στη Μανδηλαρα, δεν ειναι απο την την infoquest αλλα παραεισαγωγη...ρωτησα και εγω και ειναι η εκδοση 3/32...περιμενει την 4/64

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ειναι επισημος πωλητης πως πουλαει κινητα της infoquest? Εκει ειναι η ενσταση μου. ;) Αλλωστε εσυ ειπες οτι 179 το πουλαει κανονικα που επισης δεν μου καθεται καλα εναντι των 249 που το πουλανε οι υπολοιποι.

 

Τωρα αν θες να το παρεις παρτο. Απλα μας ρωτησες και σου ειπαμε την αποψη μας. Στη τελικη δικα σου χρηματα ειναι.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι εγω επειδη τον ξερω μου ειπε 2 χρονια και τα στελνει info

ναι αλλά η infoquest δεν επισκευάζει κινητά που δεν έχουν εισαχθεί απ αυτήν στα πλαίσια της εγγύησης τουλάχιστον

τέλος πάντων η τιμή είναι καλή.....

και το ρίσκο δικό σου

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ανα σελιδα απανταμε ακριβως το ιδιο πραγμα για το ποιο εχει και ποιο δεν εχει την 800αρα μπαντα. Εχει γινει κουραστικο. Τοσο δυσκολο ειναι να κανετε ενα search ή απλα να κοιταξετε καμια σελιδα πισω; Ισως θα πρεπε να μπει link στο πρωτο μηνυμα αυτο εδω οπου γραφω σε περιληψη τις διαφορες

 

Εκδοσεις

Redmi Note 4: Helio x20, δεν εχει 800αρα

Redmi Note 4X: snapdragon 625 χωρις 800αρα

Redmi Note 4 (snapdragon): snapdragon 625 χωρις 800αρα

Redmi Note 4 Global Edition: snapdragon 625 με 800αρα (προσοχη πολλα σκρουτζομαγαζα λενε global στο ονομα αλλα εννοουνε την Rom)

Redmi Note 4X της infoquest: η infoquest βαπτιζει ετσι το global οποτε εχει κανονικα 800αρα στα μεγαλα καταστηματα Κωτσοβολος/Πλαισιο/Γερμανος κλπ

 

Για να σιγουρευτειτε οτι ειναι οντως η εκδοση με 800αρα, στο πλαϊ το κουτι γραφει Global Edition με κοκκινα γραμματα και τοσο πισω στο κουτι οσο και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου γραφει Model: 2016102 . Προσοχη πισω στο κουτι μην το μπερδεψετε με την ημερομηνια συσκευασιας.

 

Θηκες/Τζαμακια

Οι θηκες τους 4 mtk δεν κανουν για κανενα λογο στο 4X ή 4 Global. Ισως κανει το τζαμακι του 4 mtk αν ειναι με κενο αντι για τρυπες (αν και αισθητικα ισως δεν κεντραρει σωστα καμερα/ηχειο/αισθητηρα). Τη στιγμη που εγραφα ηταν αγνωστο το αν καθονται τελεια οι θηκες/τζαμακια του 4X στο 4 Global. Θα κανω edit οταν μας ερθουν οι πρωτες παραγγελιες.

 

Διαφορες Infoquest απο παραεισαγωγης

Τελος επισημη ελληνικη εγγυηση εχετε μονο απο οσα φερνει η infoquest. Οποιοδηποτε αλλο (ειτε Κινα, ειτε ευρωπαικη αποθηκη ειτε σκρουτζομαγαζου) εχετε μονο εγγυηση καταστηματος ενω δεν ειναι σιγουρο οτι φορανε official rom (πρεπει το σιγουρεψετε απο το καταστημα). Δεν σημαινει βεβαια οτι ειναι και το τελος του κοσμου... αλλαζεις Rom αφου πιθανοτατα θα εχουν αφησει και ξεκλειδωτο το bootloader. ;)

 

Αν δεν εχουμε κουτι και αυτοκολητο υπαρχει αλλος τροπος να μαθουμε αν ειναι η Global Edition η παμε εκει που θελει 800αρα και βλεπουμε αν εχουμε 4G οπως το εξοχικο μου;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν εχουμε κουτι και αυτοκολητο υπαρχει αλλος τροπος να μαθουμε αν ειναι η Global Edition η παμε εκει που θελει 800αρα και βλεπουμε αν εχουμε 4G οπως το εξοχικο μου;

 

Γιατι να μην εχει κουτι ή εστω αυτοκολλητακι στο κινητο; Θα το παρεις μεταχειρισμενο; Αν ναι μονο με ρουταρισμα βγαζεις ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην εχει κουτι ή εστω αυτοκολλητακι στο κινητο; Θα το παρεις μεταχειρισμενο; Αν ναι μονο με ρουταρισμα βγαζεις ακρη.

 

Οχι απλα ρωταω μηπως υπαρχει και αλλος τροπος :)

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν ειναι επισημος πωλητης πως πουλαει κινητα της infoquest? Εκει ειναι η ενσταση μου. ;) Αλλωστε εσυ ειπες οτι 179 το πουλαει κανονικα που επισης δεν μου καθεται καλα εναντι των 249 που το πουλανε οι υπολοιποι.

 

Τωρα αν θες να το παρεις παρτο. Απλα μας ρωτησες και σου ειπαμε την αποψη μας. Στη τελικη δικα σου χρηματα ειναι.

 

το πηρα ο πειρασμος μεγαλος! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αντε καλοριζικο. :lol: Στη τελικη αν δεν σε νοιαζε η εγγυηση πες οτι το πηρες 9 ευρω φτηνοτερα απο τα υπολοιπα σκρουτζομαγαζα (εκτος εαν το φπα το γλυτωσες λογω τιμολογιου οποτε και τελικα σου βγηκε ακριβοτερο)
Link to comment
Share on other sites

Την ερωτεύτηκα πολύ καλή ποιότητα ωραία αίσθηση στο χέρι ξεκινάει απο 8.50ε στο σκρουτζ

 

https://imgur.com/gallery/4J1aL

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορουμε να κανουμε disable η uninstall εφαρμογες της google(hangouts,play music,photos, και τα λοιπα)

το μονο που βλεπω ειναι force stop και δεν κανει τιποτα

επισης οταν παω στις ανοικτες εφαρμογες δεν μου λειε τι ποιανει και ποσο.παραξενο

π.χ os 1,2gb ram - apps 250mb δεν υπαρχει κατι τετοιο

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

Παραθέτω ξανά:

Καλησπέρα παιδιά!

 

Υπάρχει κάποια επιβάρυνση στον χώρο και γενικώς στο performance του κινητού αν έχω μέσα 2 διαφορετικές SIM;

 

Στα α-root-αριστα android γενικώς (και στην Nougat που θα πάρει το Note) η κατάσταση παραμένει ΑΚΟΜΗ ίδια όπως τα παλιά κακά χρόνια, με τις εφαρμογές να μην αποθηκεύονται σε SD;

Δεν υπάρχει καν η επιλογή να διαλέγεις που θα γίνεται η εγκατάσταση τους;

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορουμε να κανουμε disable η uninstall εφαρμογες της google(hangouts,play music,photos, και τα λοιπα)

το μονο που βλεπω ειναι force stop και δεν κανει τιποτα

επισης οταν παω στις ανοικτες εφαρμογες δεν μου λειε τι ποιανει και ποσο.παραξενο

π.χ os 1,2gb ram - apps 250mb δεν υπαρχει κατι τετοιο

 

Εγω τις στελνω εντελως με Root και System App Remover (Root)

Link to comment
Share on other sites

παιδια πως μπορουμε να κανουμε disable η uninstall εφαρμογες της google(hangouts,play music,photos, και τα λοιπα)

το μονο που βλεπω ειναι force stop και δεν κανει τιποτα

επισης οταν παω στις ανοικτες εφαρμογες δεν μου λειε τι ποιανει και ποσο.παραξενο

π.χ os 1,2gb ram - apps 250mb δεν υπαρχει κατι τετοιο

 

 

 

http://c.mi.com/thread-114433-1-1.html

Edited by panosss567
Link to comment
Share on other sites

Για το πρώτο ναι αμελητέα.

Για το δεύτερο

 

http://c.mi.com/thread-114433-1-1.html

 

Απλα πρεπει πρωτα να γυρισει τη γλωσσα στα αγγλικα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ελλαδα πλεον το γραφουν και στη σελιδα τους τα περισσοτερα οτι ειναι EU ή ακομα και global version. Το οτι λεμε να παρεις τηλεφωνο να ρωτησεις τι γραφει το κουτι ειναι για λογους ασφαλειας χωρια οτι μπορει να εντοπισεις και καποιο ακομα φτηνοτερο που να ειναι global αλλα να μην το γραφει

 

Αλλωστε λες καλη τυχη για ελλαδα; Τι παραπανω εχει το gearbest απο το σκρουτζ; Δηλαδη για το κινεζικο που θα σου κανει 20 μερες το λιγοτερο ή και πολυ παραπανω αναλογως αν πεσεις γιορτες ή τελωνειο και αν σου χαλασει πρεπει να το στειλεις πισω Κινα τι πρεπει να πουμε; Ο γκαστονε βοηθος; :lol:

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παδια θα το προσπαθησω να κανω disable ta apps που δεν χρειαζομαι

να φανταστω με root χανω την εγγυηση?

"το 'να χέρι νίβει τ' άλλο και τα δυο το πρόσωπο"
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...