Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει επιβεβαίωσει κάνεις ότι το 4/64 του πλαισίου είναι με την 800αρα καθότι δεν είναι εισαγωγής infoquest (δεν αναφέρει κάτι στο note της για 4/64). Ρωταω γιατί προτείνεται γενικά αλλά αν ρωτήσεις στον πλαίσιο φαντάζομαι δεν θα καταλάβουν .

 

Σήμερα το κοίταζα το 4/64 στο πλαίσιο Λάρισας γιατί ψήνομαι να το αγοράσω.

Στα πλάγια όλα τα κουτιά που ήταν στο καλάθι μέσα είχαν ένα κόκκινο αυτοκόλλητο που έγραφε global version

Edited by nik187
Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Έσκασε και σε εμένα η 8.2.10

ειναι αναβαθμηση σε νουγκα η διορθωτικη αναβαθμηση? edit οκ ηρθεκαι εδω,διορθωσεις.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

ειναι αναβαθμηση σε νουγκα η διορθωτικη αναβαθμηση?

Bug fixes και security update013e8c85e602fae813c9952888e8b8dc.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μ βρείτε ένα τέτοιο tempered glass
εδώ Ελλάδα να το παραγγείλω αύριο..θέλω να έχει μαύρο πάνω κ κάτω..
Link to comment
Share on other sites

ενα προβλημα αν το εχει καποιος αλλος τα φωτα του,συνδεω το τηλ.μεσω usb και χθες το εβλεπε το λαπτοπ και εβγαζε το τηλ.μπαρα με επιλογες συνδεσης,σημερα (οπως και προχθες) δεν το αναγνωριζει και η μπαρα γραφει φορτιση μονο,υπαρχει λυση εκτος απο το να το συνδεω μερα παρα μερα?:p
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το κοίταζα το 4/64 στο πλαίσιο Λάρισας γιατί ψήνομαι να το αγοράσω.

Στα πλάγια όλα τα κουτιά που ήταν στο καλάθι μέσα είχαν ένα κόκκινο αυτοκόλλητο που έγραφε global version

 

Αυτό είναι με την 800 μπάντα,αλλά κοίτα και στο πίσω μέρος της συσκευασίας να γράφει 2016102...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι με την 800 μπάντα,αλλά κοίτα και στο πίσω μέρος της συσκευασίας να γράφει 2016102...

στη συσκευη το γραφει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

Παιδια μολις εχθες αγοραστηκε το RN4 Global Version με ευρωπαικο φορτιστη, manual, κουτι, κτλπ, απο το καταστημα Drele και με κωδικο μοντελου 2016102.

Λογω του οτι απο τα προηγουμενα post δεν εχω καταλαβει αν τελικα εχει την μπαντα B20 (800),τι ισχυει τελικα;

Την εχει ή οχι;

Προκαταβολικα ζηταω συγνωμη αν μου εχει διαφυγει σε προηγουμενα post κατι.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οταν με το καλο ερθει η nougat θα ειναι ΟΤΑ και θα κατσει πανω στην παλια η θα πρεπει να κανουμε hard reset για να κατσει καθαρη μιας και ειναι μεγαλη αλλαγη εκδοσης?
Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω ρωτησει παλιά και έχει αναφερθεί ότι σε snapdragon δε μπορούμε να κλειδώσουμε με κάποιο τρόπο το δίκτυο μόνο σε 4G για χρήση ιντερνέτ η μόνο σε 3G σε πρόβληματικες περιοχές που το σημα κάνει μεταπτώσεις όπως γινόταν στο προηγουμενο mtk επεξεργαστή κινητό που ειχα και γινόταν μέσα από ειδικό tool και ήταν και ένας από τους λόγους που ήθελα να ρουταρω τη συσκευή. Σήμερα τυχαία ψάχνοντας μετά την αναβάθμιση αν έχει αλλάξει κάτι μπήκα τυχαία πατώντας μεσα στις ρυθμίσεις στο σχετικά με το τηλέφωνο 4-5 φορές πάνω στο εσωτερική μνήμη ανοίγει ένα νέο μενού που λέει πληροφορίες τηλεφώνου 1 και 2. Μπαίνοντας μέσα εχει ένα κουτάκι που γράφει όλες τις μπάντες επιλεγμένες εκεί πατάτε και επιλέγετε απο το μενού που βγάζει ότι θέλετε μόνο 4G, μόνο 3G, 3G/4G και γενικά όλες οι επιλογές που στο βασικό μενού λείπουν. Οπότε αν έχετε αδύναμο σήμα και το σήμα πέφτει εύκολα μπορείτε να το κλειδώσετε απο κει. Προσοχή μόνο αν βάλετε μόνο 4G αν σας καλέσει κάποιος θα σας έρθει μήνυμα με τη κλήση γιατί το σήμα δε μπορεί να πέσει σε 3G για υπηρεσίες φωνής. Απορώ πως δε το είχε κανένας ανακαλύψει και ούτε εγώ που το είχα ψάξει εξονυχιστικά...d1d21f788d4765a4564d45e66cd28c72.jpg165c8175c69fbc04eb700c92555a2294.jpgf7f30cabeb338080c7288f8d95e9cae7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω ρωτησει παλιά και έχει αναφερθεί ότι σε snapdragon δε μπορούμε να κλειδώσουμε με κάποιο τρόπο το δίκτυο μόνο σε 4G για χρήση ιντερνέτ η μόνο σε 3G σε πρόβληματικες περιοχές που το σημα κάνει μεταπτώσεις όπως γινόταν στο προηγουμενο mtk επεξεργαστή κινητό που ειχα και γινόταν μέσα από ειδικό tool και ήταν και ένας από τους λόγους που ήθελα να ρουταρω τη συσκευή. Σήμερα τυχαία ψάχνοντας μετά την αναβάθμιση αν έχει αλλάξει κάτι μπήκα τυχαία πατώντας μεσα στις ρυθμίσεις στο σχετικά με το τηλέφωνο 4-5 φορές πάνω στο εσωτερική μνήμη ανοίγει ένα νέο μενού που λέει πληροφορίες τηλεφώνου 1 και 2. Μπαίνοντας μέσα εχει ένα κουτάκι που γράφει όλες τις μπάντες επιλεγμένες εκεί πατάτε και επιλέγετε απο το μενού που βγάζει ότι θέλετε μόνο 4G, μόνο 3G, 3G/4G και γενικά όλες οι επιλογές που στο βασικό μενού λείπουν. Οπότε αν έχετε αδύναμο σήμα και το σήμα πέφτει εύκολα μπορείτε να το κλειδώσετε απο κει. Προσοχή μόνο αν βάλετε μόνο 4G αν σας καλέσει κάποιος θα σας έρθει μήνυμα με τη κλήση γιατί το σήμα δε μπορεί να πέσει σε 3G για υπηρεσίες φωνής. Απορώ πως δε το είχε κανένας ανακαλύψει και ούτε εγώ που το είχα ψάξει εξονυχιστικά...d1d21f788d4765a4564d45e66cd28c72.jpg165c8175c69fbc04eb700c92555a2294.jpgf7f30cabeb338080c7288f8d95e9cae7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

βεβαια νομιζω οτι στην επανεκκινηση χανεται αυτη η ρυθμιση αλλα και παλι καλο ειναι!
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε, αυτό είναι το πρόβλημα που με τρέλανε από την αρχή στο τηλέφωνο αυτό!! Πολλές φορές ενώ είχε φουλ σήμα στο εικονίδιο με τις μπάρες, ερχόταν μήνυμα SMS για κλήση από άλλο αριθμό, όπως όταν είναι εκτός δικτύου ή κλειστό!!

 

Για δες που είναι ρυθμισμένο το δικό μου.... Αυτό φταίει;;;

 

Να το αλλάξω και να το βάλω όπως το είπες εσύ, σε TD-SCDMA, GSM/WCDMA and LTE ;;b89db102c93631eb77dcd5af5f987a02.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Μιας και έχω ρωτησει παλιά και έχει αναφερθεί ότι σε snapdragon δε μπορούμε να κλειδώσουμε με κάποιο τρόπο το δίκτυο μόνο σε 4G για χρήση ιντερνέτ η μόνο σε 3G σε πρόβληματικες περιοχές που το σημα κάνει μεταπτώσεις όπως γινόταν στο προηγουμενο mtk επεξεργαστή κινητό που ειχα και γινόταν μέσα από ειδικό tool και ήταν και ένας από τους λόγους που ήθελα να ρουταρω τη συσκευή. Σήμερα τυχαία ψάχνοντας μετά την αναβάθμιση αν έχει αλλάξει κάτι μπήκα τυχαία πατώντας μεσα στις ρυθμίσεις στο σχετικά με το τηλέφωνο 4-5 φορές πάνω στο εσωτερική μνήμη ανοίγει ένα νέο μενού που λέει πληροφορίες τηλεφώνου 1 και 2. Μπαίνοντας μέσα εχει ένα κουτάκι που γράφει όλες τις μπάντες επιλεγμένες εκεί πατάτε και επιλέγετε απο το μενού που βγάζει ότι θέλετε μόνο 4G, μόνο 3G, 3G/4G και γενικά όλες οι επιλογές που στο βασικό μενού λείπουν. Οπότε αν έχετε αδύναμο σήμα και το σήμα πέφτει εύκολα μπορείτε να το κλειδώσετε απο κει. Προσοχή μόνο αν βάλετε μόνο 4G αν σας καλέσει κάποιος θα σας έρθει μήνυμα με τη κλήση γιατί το σήμα δε μπορεί να πέσει σε 3G για υπηρεσίες φωνής. Απορώ πως δε το είχε κανένας ανακαλύψει και ούτε εγώ που το είχα ψάξει εξονυχιστικά...d1d21f788d4765a4564d45e66cd28c72.jpg165c8175c69fbc04eb700c92555a2294.jpgf7f30cabeb338080c7288f8d95e9cae7.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρε φιλε μου τι αλχημειες λες; ποιος ο λογος να έχεις μια επιλογη στο 4g κλειδωμένο δεν γινονται κλησεις, στο 3 g κλειδωμένο δε θα εχεις την ταχυτητα του 4g και επισης σε πολύ ελάχιστες περιπτωσεις δε θα εχεις κλησεις σε καποιες περιοχές που εχει 2g, h+ οπότε στο αυτοματο παιζεις παντου και το τηλέφωνο δουλευει στην καλύτερη συνθήκη στην περιοχη που βρίσκεται,

δεν κερδίζεις τιποτα.

Απορώ με αυτο το σκεπτικο βεβαια εξαιρειται μια εταιρεια κινητης W που οπου και να πας εκτος απο κέντρο Αθηνας και μεγαλων πολεων οχι 4g ουτεεεε να μην πω. :):lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Βρε φιλε μου τι αλχημειες λες; ποιος ο λογος να έχεις μια επιλογη στο 4g κλειδωμένο δεν γινονται κλησεις, στο 3 g κλειδωμένο δε θα εχεις την ταχυτητα του 4g και επισης σε πολύ ελάχιστες περιπτωσεις δε θα εχεις κλησεις σε καποιες περιοχές που εχει 2g, h+ οπότε στο αυτοματο παιζεις παντου και το τηλέφωνο δουλευει στην καλύτερη συνθήκη στην περιοχη που βρίσκεται,

δεν κερδίζεις τιποτα.

Απορώ με αυτο το σκεπτικο βεβαια εξαιρειται μια εταιρεια κινητης W που οπου και να πας εκτος απο κέντρο Αθηνας και μεγαλων πολεων οχι 4g ουτεεεε να μην πω. :):lol:

Καλά εσένα μπορεί να μη σου έχει χρειαστεί αλλά εμένα άπειρες φορές το σήμα πέφτει σε edge στη voda ενώ έχει 3G χρόνια έχω αυτό το πρόβλημα κυρίως σε εκτός Αθήνας περιοχές και πλέον σε πολλά σημεία έχει 4G μια γραμμή που κατεβάζεις σφαίρα και το χάνει και πέφτει σε Ε. Το κλειδώνεις και σερφαρεις σφαιρα, το σκ ήμουν αγκίστρι και έπαιζα με μια γραμμή 4G που χανόταν κάθε λίγο και έπεφτε σε Ε και no internet ενώ με 4G κατέβαζα με σχεδόν 700kb/s και αναγκαστικά έβαλα τη κάρτα μου σε παλιότερη συσκευή για να μπορώ να το κλειδώσω. Οποτε αν κάτι εσένα δε σου χρειάζεται απλά το αγνοείς απλα επειδή πολλοί το χρειάζονται όπως εγώ το αναφέρω. Και όσοι έχουν δεύτερη κάρτα δεδομένων μόνο είναι σωτήριο

 

 

 

Ρε φίλε, αυτό είναι το πρόβλημα που με τρέλανε από την αρχή στο τηλέφωνο αυτό!! Πολλές φορές ενώ είχε φουλ σήμα στο εικονίδιο με τις μπάρες, ερχόταν μήνυμα SMS για κλήση από άλλο αριθμό, όπως όταν είναι εκτός δικτύου ή κλειστό!!

 

Για δες που είναι ρυθμισμένο το δικό μου.... Αυτό φταίει;;;

 

Να το αλλάξω και να το βάλω όπως το είπες εσύ, σε TD-SCDMA, GSM/WCDMA and LTE ;;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που λες. Κι εγώ το παθαίνω άλλωστε πολλές φορές με φουλ σήμα να έρχεται μήνυμα με τη κλήση και μου το έκανε και σε άλλες συσκευές

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσένα μπορεί να μη σου έχει χρειαστεί αλλά εμένα άπειρες φορές το σήμα πέφτει σε edge στη voda ενώ έχει 3G χρόνια έχω αυτό το πρόβλημα κυρίως σε εκτός Αθήνας περιοχές και πλέον σε πολλά σημεία έχει 4G μια γραμμή που κατεβάζεις σφαίρα και το χάνει και πέφτει σε Ε. Το κλειδώνεις και σερφαρεις σφαιρα, το σκ ήμουν αγκίστρι και έπαιζα με μια γραμμή 4G που χανόταν κάθε λίγο και έπεφτε σε Ε και no internet ενώ με 4G κατέβαζα με σχεδόν 700kb/s και αναγκαστικά έβαλα τη κάρτα μου σε παλιότερη συσκευή για να μπορώ να το κλειδώσω. Οποτε αν κάτι εσένα δε σου χρειάζεται απλά το αγνοείς απλα επειδή πολλοί το χρειάζονται όπως εγώ το αναφέρω. Και όσοι έχουν δεύτερη κάρτα δεδομένων μόνο είναι σωτήριο

 

 

 

 

 

Δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που λες. Κι εγώ το παθαίνω άλλωστε πολλές φορές με φουλ σήμα να έρχεται μήνυμα με τη κλήση και μου το έκανε και σε άλλες συσκευές

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

καλά έχεις δίκιο! ειδικά η wind έχει καλό, καλύτερο από 3g, 4g αλλά ακόμα και έτσι προτιμώ κλειδωμένο 3g από το να πέσει σε edge και παπαλα ίντερνετ! κάτι που γίνεται συνέχεια!

ενώ η κοσμοτε έχει καλύτερο 3g από 4g!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που λες. Κι εγώ το παθαίνω άλλωστε πολλές φορές με φουλ σήμα να έρχεται μήνυμα με τη κλήση και μου το έκανε και σε άλλες συσκευές

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπότε να το αφήσω στην προηγούμενη ρύθμιση LTE/GSM Auto?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

εμένα και στις 2 κάρτες δείχνει ότι είναι έτσι! από την ημέρα που το πήρα δεν το έχω πειράξει. 73b94a5a98eba0d845a87a9aa68809a2.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε να το αφήσω στην προηγούμενη ρύθμιση LTE/GSM Auto?

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Τι να σου πω εμένα ήταν σε αυτό που έγραψα προεπιλεγμένο. Για δοκίμασε να το αλλάξεις και κάνε επανεκκίνηση. Γιατί εκεί εμένα επιστρέφει σε αυτή την επιλογή ότι και να έχω βάλει. Για δες αν το αλλάξεις μένει σε αυτή τη ρύθμιση η γυρνάει σε αυτό που σου έχει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά εσένα μπορεί να μη σου έχει χρειαστεί αλλά εμένα άπειρες φορές το σήμα πέφτει σε edge στη voda ενώ έχει 3G χρόνια έχω αυτό το πρόβλημα κυρίως σε εκτός Αθήνας περιοχές και πλέον σε πολλά σημεία έχει 4G μια γραμμή που κατεβάζεις σφαίρα και το χάνει και πέφτει σε Ε. Το κλειδώνεις και σερφαρεις σφαιρα, το σκ ήμουν αγκίστρι και έπαιζα με μια γραμμή 4G που χανόταν κάθε λίγο και έπεφτε σε Ε και no internet ενώ με 4G κατέβαζα με σχεδόν 700kb/s και αναγκαστικά έβαλα τη κάρτα μου σε παλιότερη συσκευή για να μπορώ να το κλειδώσω. Οποτε αν κάτι εσένα δε σου χρειάζεται απλά το αγνοείς απλα επειδή πολλοί το χρειάζονται όπως εγώ το αναφέρω. Και όσοι έχουν δεύτερη κάρτα δεδομένων μόνο είναι σωτήριο

 

 

 

 

 

Δε νομίζω ότι έχει σχέση αυτό που λες. Κι εγώ το παθαίνω άλλωστε πολλές φορές με φουλ σήμα να έρχεται μήνυμα με τη κλήση και μου το έκανε και σε άλλες συσκευές

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι να σου πω εγω με κοσμοτε δεν εχω τετοια θέματα στην πλειονοτητα των περιπτωσεων ανα την ελλαδα δεν εχει πεσει κατω απο 3g αλλα και οταν γινεται αυτο και δε μπορω να σερφαρω δε θα πεθανω κιόλας. :lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Pan82 επειδή μπερδεύτηκα λίγο (και είναι και αργά :p) ποια η διαφορά από ότι να βάζεις καρφωτα κάποιο δίκτυο μέσα από τις ρυθμίσεις δικτύου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ μόλις μπήκα στο μενού και είδα τις επιλογές. Κατάλαβα τι λες. Δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο θα βολεψει αλλά καλό είναι να το ξέρουμε. Όλο και κάπου θα χρειαστεί :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...