Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω λεω να το προσπαθησω και να τους το ξεκαθαρισω, οτι αν δεν ειναι η global Εκδοση, δεν θα το παρω.

Το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιο σημαδι στο κινητο, η στην συσκευασια, που να αποδυκνειει το μοντελο που θελουμε, εκτος απο το 2016102.

Link to comment
Share on other sites

Οι Κινέζοι που αντιγράφουν το iphone και διαθέτουν τον κλώνο πριν την επίσημη παρουσίαση της συσκευής θα δυσκολευτούν σε ένα αυτοκόλλητο που γράφει Global Edition και σε ένα ακόμα που έχει ως κωδικό παραγωγής το 2016102.

...

Γνωρίζουν πολύ καλά ότι αν το κάνουν αυτό και το κινητό δεν εχει την Β20 ο πελάτης εκτός από επιστροφή των χρημάτων του μπορεί να διεκδικήσει και αποζημίωση για παραπλανητική διαφήμιση μέσω των καταναλωτικών οργανώσεων.

Ενώ τώρα είναι και νόμιμοι και μάγκες.

....

Ο μοναδικός τρόπος να το διαπιστώσουμε είναι να βάλει κάποιος root και με την αναλογη εφαρμογή να δει τις μπάντες του κινητού του.

 

Παρεθεσα τα σημοντικοτερα σημεια. Ακριβως αυτο λεω τοση ωρα. ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω λεω να το προσπαθησω και να τους το ξεκαθαρισω, οτι αν δεν ειναι η global Εκδοση, δεν θα το παρω.

Το θεμα ειναι αν υπαρχει καποιο σημαδι στο κινητο, η στην συσκευασια, που να αποδυκνειει το μοντελο που θελουμε, εκτος απο το 2016102.

 

Τι να τους ξεκαθαρισεις; Αφου σου λενε δεν εχει 800αρα ουτε γραφουν global ή b20 στη σελιδα τους. Ποσο δυσκολο ειναι να το αφηνουν να υπονοηθει απο τους υπολοιπους αγοραστες;

 

Δεν λεω σωνει και ντε οτι δεν την εχει, αλλα οποιος το παρει να ξερει οτι μπορει να παιξει και τετοιο σεναριο.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει βγει unofficial unlock του bootloader ψήνομαι να το πάρω εγώ, να το ξεκλειδώσω ανεπίσημα (για να μην βαρέσει κανένα red alert στην Xiaomi ή την Infoquest ή το eshop για την εγγύηση) να το ρουτάρω και να τσεκάρω τις μπάντες. Όλα αυτά με την εργοστασιακή ζελατίνα πάνω φυσικά και μετά χρήση του νόμου για δικαίωμα υπαναχώρησης εντός 14 ημερών για αγορές εξ αποστάσεως. :lol::p

 

Βασικά δεν χρειάζομαι καν unlock, και το Redmi Note 3 μου με κλειδωμένο bootloader είναι και ήταν και έχω κανονικά πάνω TWRP και Lineage OS ρουταρισμένη... :) Απλά πρέπει να ψάξω αν γίνεται και στο 4.

Link to comment
Share on other sites

θα περασω απο ενα μαγαζι αυριο να το συζητησω και αν δω οτι δεν το κατεχουν το θεμα, θα το αφησω..
Link to comment
Share on other sites

Εγω σας ειπα. Παρτε τους και μιληστε. Εγω αυτο εκανα για εναν φιλο που θελω να βοηθησω. Οταν ομως μου απαντανε αρνητικα οτι δεν την εχει εγω προσωπικα δεν το ρισκαρω.

 

Αν θεωρειτε οτι ειστε εξυπνοτεροι απο αυτους που το πουλανε και οτι αυτοι δεν ξερουν τι αγορασαν πασο. Υποψιν μιλαμε για εμποριο εδω και οχι για καποιο "εμπορακο" στο insomnia που ψωνιζει στο αλιμπαμπα και τους λενε "γραψτε οτι ειναι ποτιστηρι δωρο για τη γιαγια".

 

Δεν το αποκλειω κιολας, αλλα μου φαινεται πιθανοτερο το σεναριο με τα αυτοκολλητακια (ή οτι παιζει και καποια αλλη global χωρις 800αρα).

Link to comment
Share on other sites

@vagd66

το πως κ με ποιο σκεπτικό τιμολογεί ένα κατάστημα κάποιο προιόν δεν το ξέρουμε

κ ειδικά αυτό το προιόν που δεν έρχεται μέσω επίσημου εισαγωγέα

έτσι κ αλλιώς είναι σε προσφορά από 249

Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιδια παρτε το και μετα ενημερωστε μας και μας αν την εχει την 800αρα παροτι μου απαντησαν αρνητικα. :)
Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιδια παρτε το και μετα ενημερωστε μας και μας αν την εχει την 800αρα παροτι μου απαντησαν αρνητικα. :)

 

χε χε

το σκεπτόμουν βασικά για δεύτερη συσκευή , μιας κ έχω κ ένα πιστωτικό από εκεί , αλλά μάλλον δεν το προχωράω .

έχω σαν πρώτη συσκευή τώρα το Mi5 κ θα θελα ένα πιο μεγάλο κάποια στιγμή .

Link to comment
Share on other sites

χε χε

το σκεπτόμουν βασικά για δεύτερη συσκευή , μιας κ έχω κ ένα πιστωτικό από εκεί , αλλά μάλλον δεν το προχωράω .

έχω σαν πρώτη συσκευή τώρα το Mi5 κ θα θελα ένα πιο μεγάλο κάποια στιγμή .

 

Αν το παρεις αδερφε ενημερωσε μας για τις μπαντες ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν το παρεις αδερφε ενημερωσε μας για τις μπαντες ;)

 

99% δεν θα το πάρω , αλλά θα γράψω εννοείτε !

αλλά μέχρι τότε θα έχει λήξει η προσφορά !

Edited by myCellular
Link to comment
Share on other sites

Οποτε παιδια παρτε το και μετα ενημερωστε μας και μας αν την εχει την 800αρα παροτι μου απαντησαν αρνητικα. :)

 

Στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου γράφει οτι δεν έχει.

Παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα και λένε δεν έχει.

Και κάποιοι συνεχιζουν να λένε οτι έχει.

Μιλάμε παίζει να βάλουν root και network signal guru να δουν οτι δεν έχει και να συζητάμε μετά για πιθανό λάθος της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου γράφει οτι δεν έχει.

Παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα και λένε δεν έχει.

Και κάποιοι συνεχιζουν να λένε οτι έχει.

Μιλάμε παίζει να βάλουν root και network signal guru να δουν οτι δεν έχει και να συζητάμε μετά για πιθανό λάθος της εφαρμογής.

 

χαχα, πολυ καλο...

Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου γράφει οτι δεν έχει.

Παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα και λένε δεν έχει.

Και κάποιοι συνεχιζουν να λένε οτι έχει.

Μιλάμε παίζει να βάλουν root και network signal guru να δουν οτι δεν έχει και να συζητάμε μετά για πιθανό λάθος της εφαρμογής.

 

Μα για αυτο το λεω. Εγω προειδοποιησα... απο εκει και περα ο καθενας ας κανει οπως νομιζει. :rolleyes:

 

Επισης βλεπω πολλους να γραφουν και να επιμενουν για καποια καταστηματα οτι εχουν την 800αρα ενω δεν εχουν καν παρει τηλεφωνο. Μη ντρεπεστε παιδια ρωτηστε και αν σας πουν ναι ζητειστε το και σε email να το χετε ωστε να στε καλυμμενοι ;) Στη τελικη γιατι δεν το αγοραζετε αφου ειστε τοσο σιγουροι; Οχι τιποτα αλλο να μαθουμε και οι υπολοιποι αν εχουν 800αρα...

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Στα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου γράφει οτι δεν έχει.

Παίρνεις τηλέφωνο το κατάστημα και λένε δεν έχει.

Και κάποιοι συνεχιζουν να λένε οτι έχει.

Μιλάμε παίζει να βάλουν root και network signal guru να δουν οτι δεν έχει και να συζητάμε μετά για πιθανό λάθος της εφαρμογής.

Αχαχαχαχα ωραίος

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μάγκες σήμερα φόρεσα την θήκη αυτή από Ισπανια7c861b7ed5049ac95ce197244e34a613.jpgc17160ff9b8c34d901a6f4dc6028a5d8.jpg4ddc8f1df736839c247e46c673dbef0b.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

απάντησαν δηλαδή ότι είναι η έκδοση 2016102 με αυτοκόλλητο global version και αλλά ότι δεν έχει 800άρα / band 20

ενδιαφέρον

Link to comment
Share on other sites

αν θες, ανεβασε καμια φωτο απο το κινητο σου να την δουμε..

Μηπως κανει για την ανισορροπη εκδοση του eshop,π ρωτου rootαριστει? :p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να χανεται η δονηση πριν απο λιγο...τι παιζει ;

 

Μια λειτουργει μια οχι.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραι παντως αν και λιγο τσιμπημενη...

 

Από εδώ πάντως

http://www.ebay.com/itm/252551546732

θα αργήσει λίγο περισσότερο αλλά θα έρθει στο 1/3 της τιμής :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχισε να χανεται η δονηση πριν απο λιγο...τι παιζει ;

 

Μια λειτουργει μια οχι.

μηπως βγηκε ο μηχανισμός απ τη θεση του?

 

Sent from my Le X829 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

 

179€ το έχει, αλλά μάλλον θέλει είτε να πατήσεις σε σύνδεσμο από διαφημιστικό email είτε να εισάγεις τον κωδικό 1715 κατά την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...