Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Redmi note 3 pro (spes edithion).

Eπεξεργαστης 650 s

(+) Ποιο γρηγορος (για απαιτητικες εφαρμογες και παιχνιδια)

(+) καλυτερη καρτα γραφικων.

(-) Μικροτερη αυτονομια (- 15-20%)

(-) αναπτυσει θερμοκρασιες)

(-) δεν υποστηριζει usb 3.0

redmi note 4 (global version)

Eπεξεργαστης 625 s

(-) λιγοτερο γρηγορος ( για λιγοτερο απαιτητικες εφαρμογες )

(+) καλυτερη αυτονομια

(+) ποιο δροσερος

(+) μπορει να υποστηριξει νεα παιχνιδια

(+) υποστηριζει usb 3.0

camera redmi note 3

(+)καλυτερες φωτογραφιες την ημερα (16 mp)

(-) οχι τοσο καλη νυχτερινη λυψη

camera redmi note 4 global

(-) καλυτερη νυχτερινη λυψη

(+) οχι τοσο καλες φωτο την ημερα(13mp) σε σχεση με το redmi note 3

ηχειο redmi note 3

Βρισκετε στην πλατη του κινητου ( αν καλυπτουμε την πλατη δεν ακουγετε τοσο)

ηχειο redmi note 4

Βρισκετε στο κατω μερος.

Εμφανιση redmi note 3

Λιγοτερο κομψο απο redmi 4(υποκειμενικο)

Redmi note 4 sglobal

Ερχετε με android 7.

Link to comment
Share on other sites

Πωω μας σκότωσες και ήμουν έτοιμος για παραγγελία.

Επειδή εσείς ξέρετε καλύτερα από xiaomi, θα είναι μεγάλη διαφορά τα 3 από τα 4? Λέει επίσης να το αφήσεις με miui ή βάζεις aosp που την ξέρεις καλά, είναι λίγο πιο ''καθαρή'' και τελειώνεις?

 

 

Πάντως υπάρχει και η πατέντα να παίρνει 2 σιμ με sd μαζί που έχετε αναφέρει. Δεν ξέρω κατά πόσο είναι όντως βιώσιμη πάντως....

που αναφερεται αυτη η πατεντα για να παιρνει και 2 σιμ και καρτα μνημης?

 

Για μεσο προς power user ειναι οκ τα 3, επιθυμητά τα 4!!!

Σιγουρα με αοσπ αλλαζουν ολα και επιβαλλεται να κυκλοφορούν με αυτην την ρομ.

Η μιυι "χαντακωνει" τις μιντλ συσκευες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

αυτο πως το εννοεις?οτι χαντακωνει τις middle συσκευες?
Link to comment
Share on other sites

Εννοει πως ειναι αρκετα φορτωμενο το miui.

 

Παντως ειναι μεν φορτωμενο αλλα τα περισσοτερα τα χρησιμοποιεις. Δεν ειναι bloatware που λες τι ειναι αυτη τη σαβουρα πρεπει να τη διωξω. Χωρια οτι για μενα βελτιωνει αρκετα την εμπειρια του android.

 

Οπως και να χει τα 3 GB Ram ειναι αρκετα ακομα και για samsung - touchwiz. Αλλα και παλι τα 4 ειναι ενα δελεαρ σε συνδιασμο οτι ειναι και 64αρη το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

με τρώει το χέρι μου!

 

Global, pre Order now get free gift: Flip Leather Case + Tempered Glass Screen Protector + Stereo Earphone .

από ΕU 189,99

 

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

με τρώει το χέρι μου!

 

Global, pre Order now get free gift: Flip Leather Case + Tempered Glass Screen Protector + Stereo Earphone .

από ΕU 189,99

 

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

+34 τα μεταφορικά :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

με τρώει το χέρι μου!

 

Global, pre Order now get free gift: Flip Leather Case + Tempered Glass Screen Protector + Stereo Earphone .

από ΕU 189,99$

 

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ SHIPPING 34$

 

ΤΕΛΙΚΗ 224$

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

+34 τα μεταφορικά :)

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS+A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το είδα και το διόρθωσα.Thanks!

Cubot Dinosaur

NO.1 G3 smartwatch

Weloop Tommy smartwatch

Link to comment
Share on other sites

με τρώει το χέρι μου!

 

Global, pre Order now get free gift: Flip Leather Case + Tempered Glass Screen Protector + Stereo Earphone .

από ΕU 189,99$

 

ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ SHIPPING 34$

 

ΤΕΛΙΚΗ 224$

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

το είδα και το διόρθωσα.Thanks!

 

Να σε φάει η τσέπη σου περισσότερο και να περιμένεις λίγο, θα πρότεινα εγώ.

 

Αν αναλογιστείς ότι παίρνεις την ΜΗ Global έκδοση γύρω στα 150$ από Κίνα και την Global στα 169$ (τα "δωράκια" που βάζουν μέσα δεν πιάνουν ούτε 5$ αξία, μη ψαρώνεις), γιατί να δώσεις 200€ για αγορά του συγκεκριμένου κινητού από Κίνα;

 

...αυτοθυματοποιείσα καταναλωτικά, μην ενδίδεις...καλύτερα να περιμένεις λίγο να το πάρεις με τα ίδια λεφτά στην Ελλάδα, με διετη εγγύηση...

 

Το honorbuy δεν υποστηρίζεται κι από Cashback ιστοσελίδες, πχ topcashback.com σε αντίθεση με το Banggood (+ Gearbest) που μπορείς να πάρεις πρακτικά επιπλέον έκπτωση 10-12$, οπότε η πραγματική τιμή του είναι ακόμη χαμηλότερη...κι αν κάνεις "μπινιά" κα ικάνεις "refer" τον εαυτό σου τσιμπάς ακόμη μεγαλύτερη έκπτωση...

 

225$ λοιπόν με εγγύηση από Κίνα από όχι το πιο εξυπηρετικό κατάστημα, σε περιπτώσεις χρήσης εγγύησης απ, ότι έχω διαβάσει, έναντι

α) 150-169$ από Κίνα από πιο ευηπόληπτο κατάστημα με αναμονή 2-3 βδομάδες

β) αγοράς στην ίδια τιμη από Ελλάδα σε 1-2 μήνες το πολύ, με όλες τις καταναλωτικές προστασίες και εγγυήσεις σου προσφέρει η ελληνική κι ευρωπαϊκή νομοθεσία και η προστασία καταναλωτών.

 

Στις περιπτώσεις των αγορών από Κίνα, η ανυπομονησία είναι ο χειρότερος σύμβουλος.

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ

 

http://www.ecomarkt.gr/product/21414/xiaomi-redmi-note-4x-oktapyrino-2.0ghz-3gb-ram-32gb-rom-gold-international-version-

 

Τους έστειλα email να μου επιβεβαιώσουν ότι πρόκειται για το international μοντελο με B20 800, περιμένω απάντηση.

 

Έχω μπερδευτει παντως.. το Note 4x international είναι το ιδιο με το Note 4 snapdragon 625 international?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Για δείτε εδώ

 

http://www.ecomarkt.gr/product/21414/xiaomi-redmi-note-4x-oktapyrino-2.0ghz-3gb-ram-32gb-rom-gold-international-version-

 

Τους έστειλα email να μου επιβεβαιώσουν ότι πρόκειται για το international μοντελο με B20 800, περιμένω απάντηση.

 

Έχω μπερδευτει παντως.. το Note 4x international είναι το ιδιο με το Note 4 snapdragon 625 international?

 

Άλλο μοντέλο το note 4X απλά με international firmware (ελληνικά&ota updates) άλλο μοντέλο το note 4 global (αυτό έχει μόνο την Β20 και ελληνικά &ota) και δε θα το βρεις από Ελλάδα (ψέματα θα σου πουν αν πουν ότι είναι αυτό) μιας και ακόμα είναι σε περιορισμένα καταστήματα in stock και βγηκε μόλις πρόσφατα.

Ιn stock και σε μαύρο πλέον στο to2c

http://www.to2c.com/hk-warehouse-xiaomi-redmi-note-4-international-edition.html

International Version Xiaom Redmi Note 4 in Stock already for Both Black and Gold

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά το πηρα χθες βράδυ, ξεκλειδωθηκε περάστηκε ελληνική ρομ, πισω στην πλάτη το mi δεν είναι ανάγλυφο??στο note 3 pro που ειχα πριν ήταν..αυτο είναι απλα γραμμένο.
Link to comment
Share on other sites

Άλλο μοντέλο το note 4X απλά με international firmware (ελληνικά&ota updates) άλλο μοντέλο το note 4 global (αυτό έχει μόνο την Β20 και ελληνικά &ota) και δε θα το βρεις από Ελλάδα (ψέματα θα σου πουν αν πουν ότι είναι αυτό) μιας και ακόμα είναι σε περιορισμένα καταστήματα in stock και βγηκε μόλις πρόσφατα.

Ιn stock και σε μαύρο πλέον στο to2c

http://www.to2c.com/hk-warehouse-xiaomi-redmi-note-4-international-edition.html

International Version Xiaom Redmi Note 4 in Stock already for Both Black and Gold

 

Στα specs όμως γενικά πρέπει να είναι ίδια ε? Γιατί εμένα ίδια μου φαίνονται...

Για να καταλάβω, ποιό είναι το "καλύτερο" απο τα δύο?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Στα specs όμως γενικά πρέπει να είναι ίδια ε? Γιατί εμένα ίδια μου φαίνονται...

Για να καταλάβω, ποιό είναι το "καλύτερο" απο τα δύο?

 

Η μονη τους διαφορα ειναι οτι υπαινίσσεται και η λεξη, δηλαδη την 800αρα μπαντα. Σε specs ειναι πανομοιοτυπα.

Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη χρηση 2 σιμ και sd ταυτοχρονα, μπορε καποιος γνωστης να μας κατατοπισει? Καπου το διαβασα οτι το κανουν, στο νημα του note 4 πρεπει να ηταν. Να μην παραπληροφορουμε και τζαμπα :P
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη χρηση 2 σιμ και sd ταυτοχρονα, μπορε καποιος γνωστης να μας κατατοπισει? Καπου το διαβασα οτι το κανουν, στο νημα του note 4 πρεπει να ηταν. Να μην παραπληροφορουμε και τζαμπα :P

 

κυκλοφορεί μία moda στην οποία κολλάς πάνω στην sd την μία sim, ψάξε στο γιουτιουμπ κυκλοφορουν πολλά βιντεο. Το θέμα είναι ότι καταστρέφεις την σιμ και την sd ουσιαστικά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παραπληροφορηση και δεν αφορα αποκλειστικα καποια συσκευη. Απλα τριμαρεις/τριβεις οσο μπορεις την sd ενα απο τη sim βγαζεις τελειως το πλαστικο (κρατας μονο το μεταλλικη "φλιδα"). Αν τα βαλεις σωστα και εχεις τριψει αρκετα την sd ωστε να μπορεσουν να χωρεσουν και τα 2 τοτε εχεις 2 sim + sd. Προσοχη ομως γιατι αν δεν εισαι προσεχτικος μπορει να καταστρεψεις την sim ή ακομα χειροτερα να αχρηστευεσεις την υποδοχη sim του κινητου.
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα τη χρηση 2 σιμ και sd ταυτοχρονα, μπορε καποιος γνωστης να μας κατατοπισει? Καπου το διαβασα οτι το κανουν, στο νημα του note 4 πρεπει να ηταν. Να μην παραπληροφορουμε και τζαμπα :P

 

Υπάρχει και αυτή η λύση αν δε θέλεις καταστρέψεις κάρτες απλά έχει το πρόβλημα ότι φαίνεται και πρέπει να έχεις θήκη.

Ένας τέτοιος ανταπτορας https://www.aliexpress.com/item/2-in-1-Double-Dual-SIM-Card-Adapter-for-Android-Micro-SD-extender-Nano-SIM-Micro/32788674545.html?aff_platform=link-c-tool&cpt=1489496939403&sk=vrrJmUR&aff_trace_key=261f5782a56e464cbba4e616056b0424-1489496939403-05703-vrrJmUR

Που απλά εξέχει από το κινητό μιας και μια κάρτα σιμ είναι σε εξωτερική θήκη, δες αναλυτικά εδώ

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Η μονη τους διαφορα ειναι οτι υπαινίσσεται και η λεξη, δηλαδη την 800αρα μπαντα. Σε specs ειναι πανομοιοτυπα.

 

συγχώρεσε με για την αφέλεια μου αλλά άμα μου λες ότι είναι ίδια, γιατί να μην πάω να πάρω το 4x απο το λινκ που ποσταρα πιο πανω απο σκρουτζομάγαζο που έχει και την 800αρα μπάντα? Και γιατι δεν κάνετε και οι υπόλοιποι το ίδιο? γιατί περιμένετε να βγει το 4 pro global και δεν παίρνεται το 4χ που κυκλοφορεί ήδη?

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

συγχώρεσε με για την αφέλεια μου αλλά άμα μου λες ότι είναι ίδια, γιατί να μην πάω να πάρω το 4x απο το λινκ που ποσταρα πιο πανω απο σκρουτζομάγαζο που έχει και την 800αρα μπάντα? Και γιατι δεν κάνετε και οι υπόλοιποι το ίδιο? γιατί περιμένετε να βγει το 4 pro global και δεν παίρνεται το 4χ που κυκλοφορεί ήδη?

 

το 4Χ ΔΕΝ ΕΧΕΙ την 20 μπάντα

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

το 4Χ ΔΕΝ ΕΧΕΙ την 20 μπάντα

 

http://www.ecomarkt.gr/product/21414/xiaomi-redmi-note-4x-oktapyrino-2.0ghz-3gb-ram-32gb-rom-gold-international-version-

 

Έστειλα email στο κατάστημα για να βεβαιωθώ αν έχει band 20. Τους ρωτάω:

"Ενδιαφέρομαι για την αγορά της παραπάνω συσκευής. Μπορείτε να με διαβεβαιώσετε ότι έχει την band20 800Mhz?"

Μου απαντάνε:

"Βεβαίως με την εγγύηση από INFOQUEST από αύριο"

και μου στείλανε το παρακάτω screenshot:

https://s7.postimg.org/rsoygnnzf/unnamed.png

 

Τελικά έχει ή δεν έχει την band 20 το 4X?

 

Μήπως η συσκευή που πουλάει το κατάστημα είναι κάποια άλλη και έγινε κάποιο λάθος?

Edited by Street
Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

"Βεβαίως με την εγγύηση από INFOQUEST από αύριο"

 

Απο που και ως που; Το εφερε η infoquest? :confused: Και αν το εφερε γιατι το βλεπουμε μονο σε ενα σκρουτζομαγαζο και οχι στις μεγαλες αλυσιδες;

 

Παντως αν ειναι αληθινο το png που σου στειλαν εχει οντως 800αρα μπαντα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το εφερε η infoquest? :confused: Και αν το εφερε γιατι το βλεπουμε μονο σε ενα σκρουτζομαγαζο και οχι στις μεγαλες αλυσιδες;

 

Παντως αν ειναι αληθινο το png που σου στειλαν εχει οντως 800αρα μπαντα.

 

Αυτό με infoquest και εμένα για παπατζιλίκι μου κάνει. Αλλά αφού επιμένει τόσο ότι έχει και Band20, λέω να το τσιμπήσω να το δοκιμάσω.

Άλλωστε το πιο εύκολο πράγμα είναι να μιλάς για κάτι που στην ουσία δεν έχεις ιδέα τι είναι, και να έχεις το θράσος να έχεις και άποψη.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με infoquest και εμένα για παπατζιλίκι μου κάνει. Αλλά αφού επιμένει τόσο ότι έχει και Band20, λέω να το τσιμπήσω να το δοκιμάσω.

 

Απο εκει καταλαβαινεις ποσο αξιοπιστα αυτα που σου λενε ειναι... Αλλα ας δουμε τι θα γινει αυριο. Ποτε δεν ξερεις... (αν και 99% ειναι λιγο παραμυθι η φαση)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ecomarkt.gr/product/21414/xiaomi-redmi-note-4x-oktapyrino-2.0ghz-3gb-ram-32gb-rom-gold-international-version-

 

Έστειλα email στο κατάστημα για να βεβαιωθώ αν έχει band 20. Τους ρωτάω:

"Ενδιαφέρομαι για την αγορά της παραπάνω συσκευής. Μπορείτε να με διαβεβαιώσετε ότι έχει την band20 800Mhz?"

Μου απαντάνε:

"Βεβαίως με την εγγύηση από INFOQUEST από αύριο"

και μου στείλανε το παρακάτω screenshot:

https://s7.postimg.org/rsoygnnzf/unnamed.png

 

Τελικά έχει ή δεν έχει την band 20 το 4X?

 

Μήπως η συσκευή που πουλάει το κατάστημα είναι κάποια άλλη και έγινε κάποιο λάθος?

 

Το κατάστημα της infoquest (you.gr) ΔΕΝ έχει φέρει την international έκδοση ακόμη, αν και έχει φέρει αυτήν με τον Helio επεξεργαστή

https://www.you.gr/offers/nees-afixeis-xiaomi

 

Πώς είναι δυνατόν να το έχει αυτός από την Infoquest και η τελευταία να μην το διαφημίζει;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...