Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά ήταν απλό, έστειλα μήνυμα στο 1333 WIFICALL (σε Cosmote) , επανενεργοποιηθηκε η υπηρεσία, έκανα επανεκκίνηση κι έφτιαξε!

Επίσης έφτιαξε και το VoLTE!

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Καλημέρα, δυστυχώς η σελίδα μας δεν κινείται ιδιαίτερα :O

Μου ήρθε μία μικρή αναβάθμιση εχτές των 25MB, ίδια έκδοση (9.1.0.252) αλλά νεότερο patch04 :happy:

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ. Νέος στο νήμα,το πήρα σαν δεύτερη συσκευή. Εξαιρετικό τηλέφωνο. Και εγω με την 252 είμαι αλλά με ενημέρωση κώδικα ασφαλείας του Ιουλίου.Δεν ξέρω αν και τα δικά σας είναι έτσι.
Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου κώδικας ασφαλείας Android είναι από 5 Ιουλίου αλλά αυτό που πρέπει να κοιτάξεις είναι ο αριθμός έκδοσης να είναι 9.1.0.252 ... patch04.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδες,

 

ο αδερφος μου εχει το p10 στην τελευταια εκδοση λογισμικου. Η ερώτηση ειναι η εξης:

 

εχει vodafone και ψαχνω να ενεργοποιησω το wifi calling αλλά δεν βρισκω πουθενα την σχετική ρυθμιση στο κινητό. υπαρχει τροπος να το ενεργοποιησουμε ή μονο μεσω του vodafone wifi calling app θα μπορει να εχει wifi calling;

 

ρωταω γτ σε παλιοτερη εκδοση ειδα στο google οτι υπηρχε η σχετική επιλογή στα μενού και πλέον οχι. ηλπιζα να υπαρχει καποιο κρυφο μενου/code που να επαναφερει την επιλογη, οπως πχ υπάρχει στα xiaomi... οσο και αν εψαξα παντως, δεν βρηκα κατι :/

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζετε αν μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα δυο συσκευές bluetooth με τη συσκευή όπως smartwatch και ακουστικά bluetooth?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζετε αν μπορούν να συνδεθούν ταυτόχρονα δυο συσκευές bluetooth με τη συσκευή όπως smartwatch και ακουστικά bluetooth?
Ναι, μπορούν. Κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα παιδες,

 

ο αδερφος μου εχει το p10 στην τελευταια εκδοση λογισμικου. Η ερώτηση ειναι η εξης:

 

εχει vodafone και ψαχνω να ενεργοποιησω το wifi calling αλλά δεν βρισκω πουθενα την σχετική ρυθμιση στο κινητό. υπαρχει τροπος να το ενεργοποιησουμε ή μονο μεσω του vodafone wifi calling app θα μπορει να εχει wifi calling;

 

ρωταω γτ σε παλιοτερη εκδοση ειδα στο google οτι υπηρχε η σχετική επιλογή στα μενού και πλέον οχι. ηλπιζα να υπαρχει καποιο κρυφο μενου/code που να επαναφερει την επιλογη, οπως πχ υπάρχει στα xiaomi... οσο και αν εψαξα παντως, δεν βρηκα κατι :/

Αν μπεις στο MyVodafone - Ρυθμίσεις - Το δίκτυό μου - WiFi Calling έχει οδηγίες όπως και τις συσκευές που υποστυρίζει αυτόματα το WiFi Calling αλλά η δική μας δεν είναι μέσα οπότε γίνεται μόνο μέσα απο την Vodafone WiFi Calling App.

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο MyVodafone - Ρυθμίσεις - Το δίκτυό μου - WiFi Calling έχει οδηγίες όπως και τις συσκευές που υποστυρίζει αυτόματα το WiFi Calling αλλά η δική μας δεν είναι μέσα οπότε γίνεται μόνο μέσα απο την Vodafone WiFi Calling App.

 

ρωτησα γτ ειδα σε αναζητηση μου στο ιντερνετ οτι παλιοτερη εκδοση ειχε το wifi calling/volte σαν επιλογες ενω πλεον δεν υπαρχουν. και ηλπιζα να υπαρχει καποιο κρυφο μενου ή κωδικος, οπως υπαρχει στα xiaomi που τα εμφανιζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

Με ενδιαφέρει η αγορά ενός P10 ως κύρια συσκευή προς αντικατάσταση του huawei Nova smart (ή Enjoy 6s ή Honor 6C - κυκλοφορούσε με πολλά ονόματα) που είχα.

Το πρόβλημα που είχα με το Nova Smart είναι ότι στα videos συνέχεια έπαιζε με το focus με αποτέλεσμα να είναι χάλια ότι και να έβγαζα (άλλαξα μια φορά κάμερα από το service αλλά μετά από καιρό συνεχιζόταν)

Από διάφορες αναζητήσεις είδα ότι και P10 εμφανίζουν προβλήματα με το autofocus και μάλιστα υπάρχουν πολλά αποτελέσματα στο google search.

Iσχύει κάτι τέτοιο και σε εσάς;

Δεν θέλω να πάρω κάτι που είναι εκτός εγγύησης πλέον και να τραβάω τα μαλιά μου σε ένα μήνα!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει πως μπορώ να πάω σε παλαιότερη έκδοση του Android από την 9 που είμαι τώρα.
Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μπορεί κάποιος να με καθοδηγήσει πως μπορώ να πάω σε παλαιότερη έκδοση του Android από την 9 που είμαι τώρα.

 

Κανεις εγκατασταση στον Η/Υ το προγραμμα HiSuite, ακολουθεις τις οδηγιες του ωστε να συνδεθει η συσκευη με το προγραμμα κι επειτα ενα απο τα κουμπια κατω (αυτο διπλα απο την ενημερωση) σου δινει την επιλογη να πας στην προηγουμενη εκδοση.

Υποψιν οτι αυτη η διαδικασια θα σβησει τα παντα απο την συσκευη οποτε παρε backup οτι χρειαζεσαι.

 

Το προγραμμα το κατεβαζεις απο την Huawei ή οταν συνδεεις το κινητο στον Η/Υ σου εμφανιζει ενα εικονικο DVD drive οπου εκει μεσα εχει το αρχειο εγκαταστασης.

 

Οδηγιες ωστε να σε βοηθησουν

https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BRollback-Guideline%5D-EMUI-91-%28Android-9%29-Rollback-to-EMUI-90-%28Android-9%29-Operation-Instruction/topicId_27923/

 

Συνδεσμος για κατεβασμα του προγραμματος HiSuite

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κανεις εγκατασταση στον Η/Υ το προγραμμα HiSuite, ακολουθεις τις οδηγιες του ωστε να συνδεθει η συσκευη με το προγραμμα κι επειτα ενα απο τα κουμπια κατω (αυτο διπλα απο την ενημερωση) σου δινει την επιλογη να πας στην προηγουμενη εκδοση.

Υποψιν οτι αυτη η διαδικασια θα σβησει τα παντα απο την συσκευη οποτε παρε backup οτι χρειαζεσαι.

 

Το προγραμμα το κατεβαζεις απο την Huawei ή οταν συνδεεις το κινητο στον Η/Υ σου εμφανιζει ενα εικονικο DVD drive οπου εκει μεσα εχει το αρχειο εγκαταστασης.

 

Οδηγιες ωστε να σε βοηθησουν

https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BRollback-Guideline%5D-EMUI-91-%28Android-9%29-Rollback-to-EMUI-90-%28Android-9%29-Operation-Instruction/topicId_27923/

 

Συνδεσμος για κατεβασμα του προγραμματος HiSuite

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/

 

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Υποθέτω ότι το hisuite που έχω εγκατεστημένο από το P20 θα κάνει δουλειά.

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ για την άμεση απάντηση. Θα το δοκιμάσω και θα επανέλθω. Υποθέτω ότι το hisuite που έχω εγκατεστημένο από το P20 θα κάνει δουλειά.

 

Ναι τα ιδια, δηλαδη μπορεις με ενα HiSuite στον Η/Υ να εχεις ολα τα Huawei κινητα σου.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Κανεις εγκατασταση στον Η/Υ το προγραμμα HiSuite, ακολουθεις τις οδηγιες του ωστε να συνδεθει η συσκευη με το προγραμμα κι επειτα ενα απο τα κουμπια κατω (αυτο διπλα απο την ενημερωση) σου δινει την επιλογη να πας στην προηγουμενη εκδοση.

Υποψιν οτι αυτη η διαδικασια θα σβησει τα παντα απο την συσκευη οποτε παρε backup οτι χρειαζεσαι.

 

Το προγραμμα το κατεβαζεις απο την Huawei ή οταν συνδεεις το κινητο στον Η/Υ σου εμφανιζει ενα εικονικο DVD drive οπου εκει μεσα εχει το αρχειο εγκαταστασης.

 

Οδηγιες ωστε να σε βοηθησουν

https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BRollback-Guideline%5D-EMUI-91-%28Android-9%29-Rollback-to-EMUI-90-%28Android-9%29-Operation-Instruction/topicId_27923/

Δυστυχώς δεν μου δίνει την επιλογή να πάω σε προηγούμενη έκδοση

 

Συνδεσμος για κατεβασμα του προγραμματος HiSuite

https://consumer.huawei.com/en/support/hisuite/

Δυστυχώς δεν μου δίνει την επιλογή να πάω σε προηγούμενη έκδοση. Υπάρχει άλλος τρόπος?

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μου δίνει την επιλογή να πάω σε προηγούμενη έκδοση. Υπάρχει άλλος τρόπος?

 

Άλλος ασφαλείς τρόπος όχι.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...