Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαιρετω την παρεα.Εχω στα χερια μου το τηλεφωνο ενος φιλου και θελει να το κανει root.Απο το ψαξμο που εριξα ειδα οτι η huaway σταματησε να δινει κωδικους για ξεκλειδωμα bootloader.,δοκιμασα με kingroot και διαφορα αλλα τετοια αλλα απετυχα!!!.Υπαρχει καποιος τροπος να προχωρησω??γνωριζει καποιος κατι??
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω την παρεα.Εχω στα χερια μου το τηλεφωνο ενος φιλου και θελει να το κανει root.Απο το ψαξμο που εριξα ειδα οτι η huaway σταματησε να δινει κωδικους για ξεκλειδωμα bootloader.,δοκιμασα με kingroot και διαφορα αλλα τετοια αλλα απετυχα!!!.Υπαρχει καποιος τροπος να προχωρησω??γνωριζει καποιος κατι??
Είναι δύσκολος ο τρόπος κι όσοι το δοκιμάσαμε δε μπορέσαμε να το γυρίσουμε σε non root.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

εχω το p10 μ εβγαζε ενα μηνυμα οτι υπαρχει θεμα με το καλωδιο φορτισεις η με την θυρα φορτισεις ...το εκανα επανακινηση και δν ξανα ανοιξε...γτ συνεβει αυτο και πως διορθωνεται;

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δε έχει μπαταρία και γι'αυτό δεν ανάβει.

Δοκίμασε και με άλλο φορτιστή. Το δικό μου φορτιζε πάρα πολύ αργά και νόμιζα ότι χάλασε η θύρα φόρτισης αλλά τελικά έφταιγε το καλώδιο.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ίσως δε έχει μπαταρία και γι'αυτό δεν ανάβει.

Δοκίμασε και με άλλο φορτιστή. Το δικό μου φορτιζε πάρα πολύ αργά και νόμιζα ότι χάλασε η θύρα φόρτισης αλλά τελικά έφταιγε το καλώδιο.

 

Στάλθηκε από Tapatalk

 

Δοκιμασα ενα αλλο αλλα δν ειδα διαφορα

Link to comment
Share on other sites

Εμένα στην 9 μετά από 10 ημέρες χρήση ξαφνικά άρχισε να μου κάνει το εξής:

Όταν ξεκλειδώνω το τηλέφωνο με βγάζει στην δεύτερη προς τα δεξιά οθόνη και όχι στην οθόνη που του έχω ορίσει ως αρχική και έχω βάλει τα εικονίδια που χρησιμοποιώ συχνότερα :confused:

 

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από την αναβάθμιση έχω το ίδιο πρόβλημα, ενώ έχω ορίσει σωστά την αρχική. Δεν συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις αλλά π.χ. όταν είσαι στο μενού των ρυθμίσεων τότε πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο θα πάει στην σελίδα των εφαρμογών και όχι στην αρχική....Παρακαλώ δοκιμάστε και πείτε συμπεριφορά.

Edited by xmxmxm
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους ηρθε και σε μενα μετα απο 2 μηνες! Αν και απογοητευτηκα λιγο, απο το ποσο αργησε να ερθει σε σχεση με το ποτε αρχισε να κυκολοφορει για το κινητο, δειχνει καλη αναβαθμιση!

 

Καλησπέρα στην παρέα. Μετά από την αναβάθμιση έχω το ίδιο πρόβλημα, ενώ έχω ορίσει σωστά την αρχική. Δεν συμβαίνει σε όλες τις περιπτώσεις αλλά π.χ. όταν είσαι στο μενού των ρυθμίσεων τότε πατώντας παρατεταμένα το κεντρικό πλήκτρο θα πάει στην σελίδα των εφαρμογών και όχι στην αρχική....Παρακαλώ δοκιμάστε και πείτε συμπεριφορά.

 

Δεν μου το κανει αλλα εχω εξ αρχης τον nova launcher, οποτε μαλλον δεν ειμαι ο ιδανικοτερος για να απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τώρα τελευταία, όποτε βάζω google maps στο αυτοκίνητο, μετά από λίγο μου βγάζει ότι η συσκευή υπερθερμαίνεται και πως αναστέλλονται όλες οι εφαρμογές. Επίσης, από την πίσω πλευρά, κάτω δεξιά έχει γίνει μαγνήτης. Το κατάλαβα όταν μάγκωσε ένα δίλεπτο. Φαντάζομαι έχει πρόβλημα η μπαταρία και πρέπει να την αλλάξω; Ή να μην ανησυχώ;

edit: Η μπαταρία από απόδοση δεν έχει πρόβλημα. Κρατάει μια χαρά.

Edited by Godfather80
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

Έχω ένα πρόβλημα με τη συσκευή και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Δεν έχω τη συσκευή προσωπικά και δεν την γνώριζω να τη δουλέψω καθώς δεν είχα ποτέ huaweii αλλά μου την έδωσαν από τη δουλειά μου για να τη χρησιμοποιήσω σαν αναγνώστη QR codes (είμαι σε εταιρεία σεκιούριτι και περνάμε από τα σημεία που φυλάμε το βράδυ και χτυπάμε με το κινητο κάποια ταμπελακια μέσω εφαρμογής qr code scanner.

Παλιότερα είχαμε άλλο κινητό για αυτή τη δουλειά αλλά επειδή το σπάσαμε μας έδωσαν τώρα ένα p10 το οποίο μάλιστα ήταν ενός από εμάς παλιότερα. Όμως ενώ του κάναμε επαναφορά εργοστασιακών για να σβηστούν όλα και να εγκατασταθεί μόνο η εφαρμογή ανάγνωσης qr codes που θα χρειαστούμε, το τηλ δεν ανοίγει γιατί θέλει λέει να εισάγουμε ένα παλιό μάιλ που να έχει ξαναχρησιμοποιηθεί στο κινητό παλιότερα. Και ενώ βάζουμε το μαιλ του παιδιού που το χρησιμοποιούσε η συσκευή δεν το δέχεται.

Μπορεί κανείς να βοηθήσει;

Πόσο άκυρο είναι αυτό ρε παιδιά;

εν το δέχεται.

 

Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αρχικά.

 

Δύσκολα να σου απαντήσει κάποιος σε κάτι τέτοιο. Άσε που δύσκολα μπορείς να παρακάμψεις αυτή τη δικλείδα ασφαλείας.

Καταλαβαίνεις ότι θα μπορούσε να είναι κλεψημεϊκο το τηλέφωνο και να ζητάς βοήθεια για να το ξεκλειδώσεις.

Τες πα, εφόσον λοιπόν είναι όπως τα λες, δεν γίνεται να μην το δέχεται, αφού το βάζετε σωστά.

Εκτός αν έχει κλειδωθεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του λόγω κλοπής ή εκ του πονηρού, μέσω google account.

Αν ξέρεις βέβαια τι κάνεις το ξεκλειδώνεις.

Αλλιώς το πας σε ένα σέρβις, τους εξηγείς τι έχει συμβεί και αυτοί μπορούν να το ξεκλειδώσουν εφόσον το βρουν "καθαρό" από τα προηγούμενα που λέγαμε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αρχικά.

 

Δύσκολα να σου απαντήσει κάποιος σε κάτι τέτοιο. Άσε που δύσκολα μπορείς να παρακάμψεις αυτή τη δικλείδα ασφαλείας.

Καταλαβαίνεις ότι θα μπορούσε να είναι κλεψημεϊκο το τηλέφωνο και να ζητάς βοήθεια για να το ξεκλειδώσεις.

Τες πα, εφόσον λοιπόν είναι όπως τα λες, δεν γίνεται να μην το δέχεται, αφού το βάζετε σωστά.

Εκτός αν έχει κλειδωθεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη του λόγω κλοπής ή εκ του πονηρού, μέσω google account.

Αν ξέρεις βέβαια τι κάνεις το ξεκλειδώνεις.

Αλλιώς το πας σε ένα σέρβις, τους εξηγείς τι έχει συμβεί και αυτοί μπορούν να το ξεκλειδώσουν εφόσον το βρουν "καθαρό" από τα προηγούμενα που λέγαμε.

Γεια σου φίλε μου.

Καταλαβαίνω τι λες, το σκεφτηκα κι εγώ ο ίδιος όταν ποσταρα ότι θα μπορούσε κάποιος να πιστέψει ότι μπορεί και να έχω κλέψει το τηλέφωνο και να ζητάω βοήθεια για να το ξεκλειδώσω.

Δεν ισχύει όμως αυτό. Απεναντίας, όσο καθυστερεί να φτιαχτει και να λειτουργήσει η συσκευή, τόσο με συμφέρει για τη δουλειά μου γιατί αν φτιαχτεί τότε αμέσως θα αρχίσω να τη χρησιμοποιώ και θα καταγράφεται λεπτομερώς που ήμουν και πότε

Δημήτρης

LUCAS HOOD

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου φίλε μου.

Καταλαβαίνω τι λες, το σκεφτηκα κι εγώ ο ίδιος όταν ποσταρα ότι θα μπορούσε κάποιος να πιστέψει ότι μπορεί και να έχω κλέψει το τηλέφωνο και να ζητάω βοήθεια για να το ξεκλειδώσω.

Δεν ισχύει όμως αυτό. Απεναντίας, όσο καθυστερεί να φτιαχτει και να λειτουργήσει η συσκευή, τόσο με συμφέρει για τη δουλειά μου γιατί αν φτιαχτεί τότε αμέσως θα αρχίσω να τη χρησιμοποιώ και θα καταγράφεται λεπτομερώς που ήμουν και πότε

 

Οταν γινει factory reset αν δεν αφαιρεσεις το google account πριν το κανεις τοτε μετα το reset θα σου ζητησει να βαλεις το username και password.

Αν δεν το θυμαται εκεινος που το ειχε τοτε το πατε στο service οπου δεν νομιζω να κανουν κατι εκτος αν εχει τα παντα (κουτι,αποδειξη αγορας) ή ψαχνεις αλλου για τροπο να το σπασεις.

Εδω μεσα δεν θα σου πουμε πως να το σπασεις ακομα και αν ξερουμε γιατι οπως αναφερθηκε μπορει να ειναι κλεμενο.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδίά καλημέρα, εχθές κατα λάθος κάτι έκανα και βγήκε ένα λευκό πλαίσιο (μικρός κύκλος) στην οθόνη το οποίο δεν μπορώ να το αφαιρέσω καθώς οταν πάω επάνω το μονο που μπορώ να κάνω είναι να το μετακινώ γύρω γύρω σε όλη την οθόνη. Μήπως μπορείτε να με βοηθήσετε;

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις > Σύστημα > Πλοήγηση στο σύστημα > Βάση πλοήγησης -> Απενεργοποίηση.
Είσαι τρομερός... Μου ειχε σπάσει τα νεύρα... Χίλια ευχαριστώ...

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Μετά την τελευταία ενημέρωση, μηπως σας έχει βγάλει πρόβλημα το WiFi calling; σε μένα πάντως σταμάτησε να λειτουργεί.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...