Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάτα παρατεταμένα σε ένα κενό σημείο της οθόνης, και θα εμφανιστούν οι μικρογραφίες των οθονών. Σε αυτή που θέλεις να είναι η αρχική, πάτα το σπιτάκι στο πάνω μέρος.

 

Η αρχική οθόνη ήταν η σωστή παρόλα αυτά την άλλαξα και επανέφερα πάλι την σωστή, αλλά το τηλέφωνο ασυνεχίζει να κάνει τα δικά του και μετά από το κλέιδωμα (όχι αν ξεκλειδώσω αμέσως) μου ανοίγει στην πρώτη προς τα δεξιά οθόνη τις 9 στις 10 φορές.

Είναι εκνευριστικό διότι οι εφαρμογές που χρειάζομαι συχνά είναι ποιό αριστερά, όχι ότι είναι κόπος να κάνω ένα τράβηγμα προς τα δεξιά την οθόνη αλλά μερικές φορές θέλεις απλά να δεις την μεγάλη ώρα που είναι στην υποτιθέμενη αρχική οθόνη και όχι να ψάχνεις την μινιατούρα της επάνω αριστερά.

Αυτό όλο συμβαίνει στα 2 χρόνια που έχω το τηλέφωνο,πρώτη φορά λίγο μετά την αναβάθμιση στην 9 :worry:

Edited by stubu
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αρχική οθόνη ήταν η σωστή παρόλα αυτά την άλλαξα και επανέφερα πάλι την σωστή, αλλά το τηλέφωνο ασυνεχίζει να κάνει τα δικά του και μετά από το κλέιδωμα (όχι αν ξεκλειδώσω αμέσως) μου ανοίγει στην πρώτη προς τα δεξιά οθόνη τις 9 στις 10 φορές.

Είναι εκνευριστικό διότι οι εφαρμογές που χρειάζομαι συχνά είναι ποιό αριστερά, όχι ότι είναι κόπος να κάνω ένα τράβηγμα προς τα δεξιά την οθόνη αλλά μερικές φορές θέλεις απλά να δεις την μεγάλη ώρα που είναι στην υποτιθέμενη αρχική οθόνη και όχι να ψάχνεις την μινιατούρα της επάνω αριστερά.

Αυτό όλο συμβαίνει στα 2 χρόνια που έχω το τηλέφωνο,πρώτη φορά λίγο μετά την αναβάθμιση στην 9 :worry:

 

Τελικά δεν έφταιγε η 9 αλλά η εφαρμογή "NoLed" που την έχω 4 χρόνια σε τρία διαφορετικά τηλέφωνα, αλλά προφανώς η τελευταία ενημέρωσε έπεσε κοντά στην ενημέρωση με την 9.

Anyway, πριν 4 ημέρες έκανα φορμάτ για να περάσω την 9 ως καθαρή εγκατάσταση, ερώτηση: Έκανα επαναφορά όλων των ρυθμίσεων χωρίς να διαγραφούν έγγραφα και δεδομένα, μετά την επαναφορά βλέπω όλες τις εφαρμογές εκεί χωρίς να χρειαστεί να τις κατεβάσει πάλι αυτόματα από το play απλά στις περισσότερες (όχι σε όλες) χρειάστηκε πάλι να περάσω κωδικούς και ρυθμίσεις.

Θεωρείτε αυτό καθαρή εγκατάσταση?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.εδώ και μέρες αντιμετωπίζω τον εξής θέμα με την κάμερα του p10.

Όταν λειτουργεί ασπρόμαυρα, η μία κάμερα δηλαδή φωτογραφίζει κανονικά. Όταν πάω να βγάλω έγχρωμη ενώ σε κοντινή απόσταση εστιάζει μακρυά είναι όλα θολά. Τι μπορεί να φταιει? Είμαι για αλλαγή συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

για δοκιμασε κανενα αλλο camera app μπας και κατι τρεχει με το μαμα.

βαλε open camera ,mx camera ,το lightroom cc που εχει μεσα και camera app,κατι τετοιο ας πουμε και πες.

Link to comment
Share on other sites

ωχ!!!!

στο νημα του εδω κανενα παρομοιο σκηνικο διαβασες;

τελευταια λυση το reset που δε νομιζω πριν παρεις αποφαση η αλλαγη συσκευης η σερβις με τα οποια ρισκα το οτι μπορει να ειναι απο αισθητηρα μεχρι πλακετα και οτι αλλο παιζει ρολο.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης μην το σκέφτεσαι και πολύ. Πάρε τηλέφωνο στο επίσημο service της Huawei στη Μιχαλακοπούλου και κανόνισε να το πας ή να το παραλάβουν και να στο στείλουν επισκευασμενο δωρεάν. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πάρει στη σύζυγο το Ρ10 εδώ και 1 χρόνο και όλα πήγαιναν καλά ειδικά με τη φωτογραφική που ήταν ο λόγος αγοράς. Ξαφνικά εδώ και ένα μήνα σε όλες τις φωτογραφίες συμβαίνει το εξής.

 

Ενώ στο κέντρο εστιάζει μια χαρά στις άκρες η φωτογραφία θολώνει σα να μην κάνει focus ή σαν εκείνο το εφέ που δείχνει το αντικείμενο κανονικα και το περιβάλλον θολό.

Δεν είναι κάποια ρύθμιση -εκτός αν είμαι τόσο στραβάδι- και έφτασα να κάνω μέχρι και hard reset μήπως είχε φάει κόλημμα το software.

 

Παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει . Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πάρει στη σύζυγο το Ρ10 εδώ και 1 χρόνο και όλα πήγαιναν καλά ειδικά με τη φωτογραφική που ήταν ο λόγος αγοράς. Ξαφνικά εδώ και ένα μήνα σε όλες τις φωτογραφίες συμβαίνει το εξής.

 

 

 

Ενώ στο κέντρο εστιάζει μια χαρά στις άκρες η φωτογραφία θολώνει σα να μην κάνει focus ή σαν εκείνο το εφέ που δείχνει το αντικείμενο κανονικα και το περιβάλλον θολό.

 

Δεν είναι κάποια ρύθμιση -εκτός αν είμαι τόσο στραβάδι- και έφτασα να κάνω μέχρι και hard reset μήπως είχε φάει κόλημμα το software.

 

 

 

Παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει . Καμιά ιδέα?

 

 

 

Αν είσαι Αθήνα διαλέγεις ποιο service σε βολεύει

ts-solutions ή Μιχαλακοπούλου και πας μια βόλτα να το δουν . Και τα δυο έχουν επισκευή μιας ώρας . Καλού κακού κανε κι backup πριν πας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι Αθήνα διαλέγεις ποιο service σε βολεύει

ts-solutions ή Μιχαλακοπούλου και πας μια βόλτα να το δουν . Και τα δυο έχουν επισκευή μιας ώρας . Καλού κακού κανε κι backup πριν πας.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Ειναι hardware problem οπως φανταζομουν ε? Το εχεις ξανασυναντήσει , είναι κάτι γνωστό?

Link to comment
Share on other sites

james ακριβώς το ίδιο έπαθα και εγώ, με τον μονόχρωμο φακό εστιάζει κανονικά.

αρχικά εστίαζε στο κέντρο και θόλωνε γύρω γύρω,πλέον δεν εστιάζει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω πάρει στη σύζυγο το Ρ10 εδώ και 1 χρόνο και όλα πήγαιναν καλά ειδικά με τη φωτογραφική που ήταν ο λόγος αγοράς. Ξαφνικά εδώ και ένα μήνα σε όλες τις φωτογραφίες συμβαίνει το εξής.

 

Ενώ στο κέντρο εστιάζει μια χαρά στις άκρες η φωτογραφία θολώνει σα να μην κάνει focus ή σαν εκείνο το εφέ που δείχνει το αντικείμενο κανονικα και το περιβάλλον θολό.

Δεν είναι κάποια ρύθμιση -εκτός αν είμαι τόσο στραβάδι- και έφτασα να κάνω μέχρι και hard reset μήπως είχε φάει κόλημμα το software.

 

Παρόλα αυτά το πρόβλημα παραμένει . Καμιά ιδέα?

 

Μήπως έχεις ανοικτή την λειτουργία ευρεος διαφράγματος;

Link to comment
Share on other sites

aras νομίζω είσαι κουραστικός, πριν λίγες σελίδες αναφέραμε ότι έχουμε πάρει την 9άρα. Σε εσένα έτυχε δεν ήρθε ακόμη αλλά μην γράφεις ότι σου κατέβει έτσι απλά για να ποστάρεις.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Πόσο περίπου κοστολογείται ένα P10 ενός χρόνου?

 

Ανάλογα την κατάσταση πιστεύω 150-200

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η 9 σήμερα το μεσημέρι σε μένα.

 

Καλησπερα, εχεις το δικαρτο ή το μονοκαρτο? Γιατι εγω με το μονοκαρτο VTR-L09 ακομα να μου ερθει.

 

Εν γενει ειναι αξιοπιστο το κινητο αλλα τωρα με τις εξελιξεις που συνεβηκαν δεν με βλεπω να ξανα προτιμω Huawei. Κριμα :(

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μονόκαρτο παιδιά. Σε εμφάνιση πολύ λίγα, πάνω κάτω το ίδιο είναι αλλά μου φαίνεται πιο απαλό στο μάτι! Δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές λοιπόν. Μια χαρά είναι η συσκευή, να είναι και η 9 καλή και δεν θέλουμε τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...