Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χειρότερη μπαταρία, χειρότερη οθόνη, χειρότερη κάμερα. Και τα δυο θα μείνουν με Oreo. Κάτσε εκεί που είσαι. Από συνομιλία δε ξέρω, δε μιλάω πολύ, αλλά το P10 έχει καλύτερη λήψη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Θα διαφωνήσω ως προς την μπαταρία και την κάμερα , και τα δύο πολύ ανώτερα .

Ως προς την οθόνη είναι ανάλογα τι σου αρέσει στο μάτι .Σήμα πολύ δυνατός , και καλή ποιότητα ομιλίας .

Προσωπικά δεν μου αρέσει το emui αλλά συνηθίζεται .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η κάμερα είναι λίγο υποκειμενικό γιατί πχ έχει καλύτερη selfie το P10 αλλά έχει και παραπάνω λειτουργίες στην κυρία κάμερα όπως zoom portrait κλπ, αλλά στη μπαταρία ακόμα και το καινούριο P10 μου, δε πήγαινε καλύτερα από το παλιότερο S7, ειδικά όταν του έκανες έντονη χρήση. Στο standby ήταν μόνο καλύτερο

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μολις εσπασε η οθονη (βασικα μονο το τζαμι αλλα το ιδιο ειναι ) απο το P10 της συζύγου. Ποιο ειναι το επισημο σερβις και ποσο θα κοστισει περιπου? Βλεπω εχει και ο κωτσοβολος υπηρεσια σερβις επι τοπου και το κοστολογει 119 ευρω. Ειναι αξιοπιστοι ή θα μπλεξω ?

 

Εκτος αν υπαρχει καποιο αλλο μαγαζι εμπιστο να το παω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,δουλευω ως ντελιβερι και σημερα με την πολλη βροχη το κινητο ενω ηταν στην τσεπη μου βραχηκε και δεν ανοιγει.Μετα απο κανα 2ωρο το εβαλα σε ρυζι για να φυγει η υγρασια.Υπαρχει περιπτωση να το προλαβω;Και αν δεν ανοιξει και το παω στον τεχνικο θα καταφερει να κανει κατι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μολις εσπασε η οθονη (βασικα μονο το τζαμι αλλα το ιδιο ειναι ) απο το P10 της συζύγου. Ποιο ειναι το επισημο σερβις και ποσο θα κοστισει περιπου? Βλεπω εχει και ο κωτσοβολος υπηρεσια σερβις επι τοπου και το κοστολογει 119 ευρω. Ειναι αξιοπιστοι ή θα μπλεξω ?

 

Εκτος αν υπαρχει καποιο αλλο μαγαζι εμπιστο να το παω.

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Στον κωτσοβολο δεν θα το άφηνα . Μπες στην σελίδα της Huawei και δες τα δύο σερβις που υπάρχουν το ενα στον Κηφισό στα ΚΤΕΛ , Τs solutions , και το αλλά στη Μιχαλακοπούλου , procordia .

Πήγαινε σε όποιο σε βολεύει , οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες .

Το μόνο που ξέρω ,από προσωπική εμπειρία , η TS έχει one hour service , σου λένε δηλαδή αν έχουν το ανταλλακτικό και στο φτιάχνουν επιτόπου .

Πριν πας κάνε ένα backup.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα,δουλευω ως ντελιβερι και σημερα με την πολλη βροχη το κινητο ενω ηταν στην τσεπη μου βραχηκε και δεν ανοιγει.Μετα απο κανα 2ωρο το εβαλα σε ρυζι για να φυγει η υγρασια.Υπαρχει περιπτωση να το προλαβω;Και αν δεν ανοιξει και το παω στον τεχνικο θα καταφερει να κανει κατι;
Αν το πας σε κάποιο από τα εξουσιοδοτημένα και βρουν υγρασία δεν κάνουν καθαρισμό κτλ αλλά αντικατάσταση ανταλλακτικών και αυτό στοιχίζει πολύ.

Το ρύζι δεν ξέρω αν βοηθάει .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Αν το πας σε κάποιο από τα εξουσιοδοτημένα και βρουν υγρασία δεν κάνουν καθαρισμό κτλ αλλά αντικατάσταση ανταλλακτικών και αυτό στοιχίζει πολύ.

Το ρύζι δεν ξέρω αν βοηθάει .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

Ανοιξε μονο του σημερα το πρωι καθως χτυπαγε το ξυπνητηρι και το μονο που παρατηρησα ειναι οτι εχουν θολωσει οι πισω καμερες και εχει μεινει λιγο υγρασια στην οθονη μπροστα.Θα κοστισει πολυ αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Στον κωτσοβολο δεν θα το άφηνα . Μπες στην σελίδα της Huawei και δες τα δύο σερβις που υπάρχουν το ενα στον Κηφισό στα ΚΤΕΛ , Τs solutions , και το αλλά στη Μιχαλακοπούλου , procordia .

Πήγαινε σε όποιο σε βολεύει , οι τιμές είναι πάνω κάτω οι ίδιες .

Το μόνο που ξέρω ,από προσωπική εμπειρία , η TS έχει one hour service , σου λένε δηλαδή αν έχουν το ανταλλακτικό και στο φτιάχνουν επιτόπου .

Πριν πας κάνε ένα backup.

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το πας σε κάποιο από τα εξουσιοδοτημένα και βρουν υγρασία δεν κάνουν καθαρισμό κτλ αλλά αντικατάσταση ανταλλακτικών και αυτό στοιχίζει πολύ.

Το ρύζι δεν ξέρω αν βοηθάει .

 

Sent from my G8341 using Tapatalk

Βολεύει ο κωτσοβολος στο mall γιατί είμαι από επαρχία και θα πάω εκεί το Σάββατο. Γνωρίζεις αν είναι εξουσιοδοτημενο; Φαντάζομαι πως ναι.

 

Γνωρίζω την procordia αλλά σκέφτομαι κόστος οθόνης συν μεταφορικά θα φτάσω τα 150...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βολεύει ο κωτσοβολος στο mall γιατί είμαι από επαρχία και θα πάω εκεί το Σάββατο. Γνωρίζεις αν είναι εξουσιοδοτημενο; Φαντάζομαι πως ναι.

 

Γνωρίζω την procordia αλλά σκέφτομαι κόστος οθόνης συν μεταφορικά θα φτάσω τα 150...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βάλε μέσα σε ένα μεγάλο βάζο ένα σακουλάκι αφυγραντικό που πουλάνε στα super market, βάλε και το τηλέφωνο από πάνω, σφράγισε το καλά και άφησε το μερικές μέρες χωρίς να το ανοίξεις καθόλου. Θα τραβήξει όλη την υγρασία, πολύ καλύτερα από το ρύζι.

Πρόσεχε μόνο να μην ακουμπάει το κινητό στο σακουλάκι, μην τυχόν κάνει λεκέδες.

 

Στάλθηκε από το X98 Plus II (C2D6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βάλε μέσα σε ένα μεγάλο βάζο ένα σακουλάκι αφυγραντικό που πουλάνε στα super market, βάλε και το τηλέφωνο από πάνω, σφράγισε το καλά και άφησε το μερικές μέρες χωρίς να το ανοίξεις καθόλου. Θα τραβήξει όλη την υγρασία, πολύ καλύτερα από το ρύζι.

Πρόσεχε μόνο να μην ακουμπάει το κινητό στο σακουλάκι, μην τυχόν κάνει λεκέδες.

 

Στάλθηκε από το X98 Plus II (C2D6) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το πηγα στον Γερμανο να ρωτησω και χωρις να το κοιταξει καν μου ειπε να το παω στα κεντρικα της huawei.Εντωμεταξυ μου ειπε οτι παιζει να θελει αλλαγη η πλακετα με κοστος 450 ευρω ενω το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το πηγα στον Γερμανο να ρωτησω και χωρις να το κοιταξει καν μου ειπε να το παω στα κεντρικα της huawei.Εντωμεταξυ μου ειπε οτι παιζει να θελει αλλαγη η πλακετα με κοστος 450 ευρω ενω το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα :lol:
Γιατί τί νομίζεις θα σου πούνε στη Huawei; Μισό να στο περάσουμε ένα πιστολάκι;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τί νομίζεις θα σου πούνε στη Huawei; Μισό να στο περάσουμε ένα πιστολάκι;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Δεν ειπα αυτο αλλα εφοσον το κινητο ειναι στην εγγυηση και το πηγαινω για service ειναι υποχρεωμενος να το κοιταξει αφου η συσκευη λειτουργει και οχι να με στειλει κατευθειαν για πλακετα.Στο αλλο μαγαζι μου ειπαν οτι σιγουρα θα αλλαχτει η οθονη και απο κει και περα δεν ξερω αν θα μου παρουσιασει μελλοντικα καποιο θεμα στη πλακετα

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που το πήγες στο Γερμανό, κανεις από αυτούς δεν είναι τεχνικός, είναι απλά μεσάζοντες, δε μπορούν να δουν κανένα κινητό, οπότε καλύτερα να το πας στον επίσημο όπως ανέφερε ο φίλος, όπου θα έχεις εκτίμηση σε 24 ώρες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα μια πρόταση απο δοκιμασμένο tempered glass που να πιανει και το curved σημείο! Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Το ανεβαζω εδω και οποιος γνωριζει και μπορει ας το μεταφερει και στο σωστο τοπικ (δεν μπορεσα να βρω κατι σχετικο).

Αγορασα λογο επικειμενου ταξιδιου στο εξωτερικο,το powerbank Huawei CP07 διοτι με εξεπληξε η τιμη του για γνησιο αξεσουαρ Huawei,στα 20 ευρω-6700mAh. Απο ποιοτητα κατασκευης δεν το συζητω καν,απο τα καλυτερα,κομψα και βολικα που εχω δει-πιασει. Eιδικα τα λεντακια του. Λενε οτι βγαζει 4 φορτισεις αλλα δεν καταλαβα αν αναφερονταν σε Ρ10. Θα φανει στην πραξη. Φορτιζει αρκετα γρηγορα αν δεν παιζεις με τη συσκευη.Η τιμη ηταν το Νο1 κριτηριο συγριτικα με αλλο γνωστης μαρκας και ιδιας χωριτικοτητας που φτανανε και πανω απο 60 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους

Πωλείται HUAWEI P10 64GB

Είναι σε άριστη κατάσταση εξωτερικά

Επίσης λειτουργικά είναι άψογο.

αγορασμένο από COSMOTE 5/10/2017

με όλα τα παρελκόμενα χρώμα λευκό

τηλέφωνο επικοινωνίας 6945157020

τιμή 260

Link to comment
Share on other sites

Τελικά φαίνεται ότι θα πάρει την αναβάθμιση σε android 9

https://gr.gizchina.com/2018/10/22/huawei-emui-9-0-beta-officially-released-13-more-devices/

 

https://www.techgear.gr/huawei-android-9-pie-update-146302/

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συσκευή του'17 δεν είναι η σειρά P10 ? Εννοείται πως έπρεπε και θα πάρει λογικά την πίτα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά συσκευή του'17 δεν είναι η σειρά P10 ? Εννοείται πως έπρεπε και θα πάρει λογικά την πίτα ;)

 

 

Ναι αλλά το P9 δεν πήρε Oreo όπως και το P8 δε πήρε nougat. Το P10 μαζί με το mate 9 θα είναι τα πρωτα Huawei που παίρνουν δυο αναβαθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ,μου έκανε εντύπωση, δεν το γνώριζα μιας και τότε είχα συσκευές ναυαρχίδες της lg & Samsung ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!

Θα ήθελε τη βοήθεια σας και πάλι. Εδώ και μέρες έχει αρχίσει να μου κολλάει το πλήκτρο back. Το πατάω και ενώ δείχνει ότι το νιώθει πως δίνω την εντολή back, δεν την εκτελεί. Πρέπει να το πατήσω 3 4 φορές για να εκτελέσει την εντολή. Τι νομίζετε να γίνεται εδώ? Δεν εννοώ την εντολή απο το πλήκτρο-δακτυλικο αλλα κανονικά απο το navigation bar.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το αποχωρίστηκα χθες, συνοψίζοντας μπορώ να πω ότι το κινητό είναι καταπληκτικά γρήγορο, φοβερή κάμερα στις φωτογραφίες, το emui χάλια (γι αυτό πάντα Nova launcher), το βολικότερο όλων όσων είχα για χρηση με ένα χέρι, ποιοτικότερο σαν κατασκευή από σειρα p20 και λοιπές πλαστικογυαλουρες, η οθόνη έχει μεγάλα bezels για το συνολικό μέγεθος συσκευής αλλά είναι πολύ καλή οπτικά και χρήση. Το κινητό ακούραστο σε όλα, δεν κωλωσε ποτέ στη χρήση μου. Η μπαταρία στο μέσο όρο και η γρήγορη φορτιση ήταν κορυφαία. GPS εξαιρετικά γρήγορο στο κλείδωμα. Αν δεν ήθελα bezeless και edge οθόνη, θα το κρατούσα για πολλά χρόνια. Τα ελάχιστα πρόβλημα στο topic αυτό μαρτυρούν το ποσό καλή συσκευή είναι. Η αίσθηση μου είναι ότι η Huawei κατασκευαστικα τώρα χάλασε λίγο την ποιότητα της στις νέες σειρές.Αλλά είναι καθαρά προσωπική αίσθηση από όσα είδα από κοντά. Ακόμα και η σειρά mate 10 μου φαίνεται πιο καλοφτιαγμενη από τα 20.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...