Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είχα παρόμια τζαμάκια στο παρελθόν και όντος κρύβουν τις ατέλειες λόγο του οβάλ τελειώματος της οθόνης, αλλά.

Ενώ στο πρώτο που έβαλα δεν είχα κανένα πρόβλημα και όντας ευχαριστημένος παράγγειλα άλλα τρία τα οποία τα άλλαζα κάθε 2 εβδομάδες διότι αν έπιανα το κινητό με ελαφρός βρεγμένα χέρια, η υγρασία πέρναγε από το πλάι μέσα στην οθόνη. Αυτό συμβαίνει διότι σε αυτά τα τζαμάκια που λέγονται Full face υπάρχει κόλλα κάτω από το μαύρο σημείο τους και το τζάμι δεν κολλάει σε όλη την επιφάνεια, το κενό που υπάρχει ενδιάμεσα σε τζαμάκι και οθόνη δεν ενοχλεί κατά την χρήση αλλά είναι αρκετό για να εισχωρήσει υγρασία που ενοχλεί ως μαύρη στάμπα μέχρι να φύγει μετά από 1-2 ημέρες.

Το ίδιο συνέβη και στο P10 Lite του γιού, οπότε δεν ξαναβάλαμε παρόμοια τζαμάκια.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Στο πρωτο που ειχα, δεν αντιμετωπισα τετοιο θεμα. Σε αλλο που ηταν μερος θηκης 360 και φαινοταν εμφανεστατα το μη κολλημα των πλαινων, παλι δεν περασε. Ακομα και ιδρωτας απο το κεφαλι οταν τυχει να μιλαω, δεν πέρασε ποτε. Θηκη ειχες; εχω μια θηκη πλατης που τα ακρα της αγκαλιαζουν τη συσκευη. Απο το να βλεπω να αθλια μη κολλημενα ακρα ειτε με ζελατινα ειτε με αλλα τζαμια προτιμω 1000 φορες να περιμενω να στεγνωσει αν τυχει κατι τετοιο. Και εχω και το 2ο καβατζα
Link to comment
Share on other sites

Ναι θήκη έχω σιλικόνης, αλλά εφόσον στο πρώτο τζαμάκι που είχα δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα αλλά στα επόμενα 4 (μαζί με του γιού), τότε πιστεύω ότι είναι θέμα ποιότητας. :cool:
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

κατοχος του P10 απο τον περασμένο Οκτώβρη, απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο... μεχρι 10 μερες πριν οταν και εκανα την τελευταια αναβαθμιση του EMUI. Από τοτε το κινητο χανει κλησεις (με καλουν και ειδοποιουμαι με sms), χανει/ανακτα συνεχως τα data, ακομα κι αν εχει σήμα για κλησεις φωνης τα data ειτε χανονται τελειως (αδυναμια συνδεσης) ειτε πεφτει απο HSPA σε EDGE και παλευει να συνδεθει στο internet χωρις επιτυχια.

Να σημειωσω επισης οτι στις περισσοτερς κλησεις φωνης "δεν με ακουνε καλα".

Εκανα factory reset (επαναφεροντας ομως το back up) και δοκιμασα και με αλλη sim, τα ιδια.

Καμια ιδεα;

Ευχαριστω

Edited by jimmys_9
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας,

κατοχος του P10 απο τον περασμένο Οκτώβρη, απολυτα ευχαριστημενος με το κινητο... μεχρι 10 μερες πριν οταν και εκανα την τελευταια αναβαθμιση του EMUI. Από τοτε το κινητο χανει κλησεις (με καλουν και ειδοποιουμαι με sms), χανει/ανακτα συνεχως τα data, ακομα κι αν εχει σήμα για κλησεις φωνης τα data ειτε χανονται τελειως (αδυναμια συνδεσης) ειτε πεφτει απο HSPA σε EDGE και παλευει να συνδεθει στο internet χωρις επιτυχια.

Να σημειωσω επισης οτι στις περισσοτερς κλησεις φωνης "δεν με ακουνε καλα".

Εκανα factory reset (επαναφεροντας ομως το back up) και δοκιμασα και με αλλη sim, τα ιδια.

Καμια ιδεα;

Ευχαριστω

 

Κανε full factory reset χωρις να κανεις επαναφορα καποιου backup και δοκιμασε

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα. Ένας φίλος έχει το p10 και έχει παρατηρήσει ότι στην selfie κάμερα οι φωτογραφίες βγαίνουν θολές και εμφανίζει μία οριζόντια γραμμή στην οθόνη. Έχει κανείς άλλος παρόμοιο θέμα; Επίσης, υπάρχει apk για την gcam στο p10;

 

 

 

και εμενα κάνει ακριβώς το ίδιο στην selfie

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν το πάτε για να το φτιάξουν?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Στα ξένα blogs λένε οτι το P10 δεν θα πάρει Android 9 Pie. Αδιανόητο για μένα 2017 μοντέλο είναι. Δεν θα ξαναπάρω συσκευή τους και έιχα και το P9.
Link to comment
Share on other sites

Αναμενόμενο αν κρίνουμε και από την πολιτική τους με το P9. Λογικά ούτε το mate 9 θα την πάρει.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θα πάρει το s7-s7 edge με τόσα εκατομμύρια πωλήσεις; ... να μου πεις ότι το p10 ήταν ουσιαστικά ανταγωνιστικό με το νεότερο s8, όμως όπως και να έχει η Huawei & η Samsung δεν είναι εταιρία όπως η 1+ που υποστηρίζει τις συσκευές της.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γιατί θα πάρει το s7-s7 edge με τόσα εκατομμύρια πωλήσεις; ... να μου πεις ότι το p10 ήταν ουσιαστικά ανταγωνιστικό με το νεότερο s8, όμως όπως και να έχει η Huawei & η Samsung δεν είναι εταιρία όπως η 1+ που υποστηρίζει τις συσκευές της.
Λάθος η σύγκριση με το s7 είναι ένα χρόνιο πιο πίσω από p9. Στην τελική όμως του έδωσε η Σάμμυ δύο major αναβαθμίσεις , ξεκίνησε με 6 και τώρα έχει 8 . Τίμιο .

Απoτην άλλη η Huawei έχει δώσει στο p9 oreo ?

Aν δεν δώσει τελικά p σε p10 &mate9 , θαβει 2 συσκευές που την εκτόξευσαν και δείχνει και τις μελλοντικές της πρόθεσεις . Καθόλου καλό αυτό.

Follow the White Rabbit....
Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορει η .375 εκδοση για οσους δεν εχουν κανει ακομα update. Θεματα ασφαλειας ενημερωσαν.
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/gallery/ZQl3rLh

http://imgur.com/gallery/ZQl3rLh

 

Γιατί βγάζει το παραπάνω μνμ; όταν είναι κλειστό WiFi το κάνει.

Ευχαριστώ

Edited by cockroach
Link to comment
Share on other sites

http://imgur.com/gallery/ZQl3rLh

http://imgur.com/gallery/ZQl3rLh

 

Γιατί βγάζει το παραπάνω μνμ; όταν είναι κλειστό WiFi το κάνει.

Ευχαριστώ

 

και μένα το πετάει συνέχεια για bug φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Bug είναι. Κλείνεις την επιλογή wifi+ και σταματάει να το βγάζει. Πρέπει να φταίει η τελευταία αναβάθμιση. Ας ελπίσουμε ότι θα το διορθώσουν τον επόμενο μήνα.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μήπως γνωρίζετε πως μπρούμε να περάσουμε το branded λογισμικό της Cosmote στο p10 μας? Θέλω να χρησιμοποιώ την υπηρεσία wifi calling διότι δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι μου, και χρειάζεται να έχεις το branded λογισμικό για να την έχεις!
Link to comment
Share on other sites

Bug είναι. Κλείνεις την επιλογή wifi+ και σταματάει να το βγάζει. Πρέπει να φταίει η τελευταία αναβάθμιση. Ας ελπίσουμε ότι θα το διορθώσουν τον επόμενο μήνα.

Ωραίος... Κλείνοντας το wifi+ δεν το ξανά πέταξε...

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

Καλημέρα σε όλους. Μήπως γνωρίζετε πως μπρούμε να περάσουμε το branded λογισμικό της Cosmote στο p10 μας? Θέλω να χρησιμοποιώ την υπηρεσία wifi calling διότι δεν έχω καλό σήμα στο σπίτι μου, και χρειάζεται να έχεις το branded λογισμικό για να την έχεις!

 

Δεν χρειάζεται να περάσεις Branded για να έχεις wifi calling. Στέλνεις WIFICALL στο 1333 και το ενεργοποιείς από τις ρυθμίσεις.

Λειτουργεί πάρα πολύ καλά σε χώρους με wifi και κακό ή καθόλου σήμα κινητής.

Edited by mpnek
Link to comment
Share on other sites

...τελικά λυθηκε το θέμα, αφου έστειλα τη συσκευή στο επισκευαστικό της HUA και μου αλλάξανε πλακέτα (νεο ΙΜΕΙ) χωρις χρεωση (εντός εγγυησης).

 

Κανε full factory reset χωρις να κανεις επαναφορα καποιου backup και δοκιμασε
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας!

 

Εϊμαι κάτοχος S7 και σκέφτομαι σοβαρά να μεταβώ στο Huawei P10. Απο το S7 δεν είχα ουσιαστικά κάποιο παράπονο. Το μόνο που με χαλούσε προσωπικά ήτανε η ποιότητα του ήχου συνομιλίας, είτε ήτανε μέσω κινητής, είτε viber κλπ. Το S4 mini που επίσης έχω έχει φοβερό ήχο συνομιλίας, δυνατό και καθαρό σε σχέση με το S7.

 

Το P10 έχει καλή ποιότητα στον ήχο συνομιλίας;

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Χειρότερη μπαταρία, χειρότερη οθόνη, χειρότερη κάμερα. Και τα δυο θα μείνουν με Oreo. Κάτσε εκεί που είσαι. Από συνομιλία δε ξέρω, δε μιλάω πολύ, αλλά το P10 έχει καλύτερη λήψη

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...