Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους. Έχω περάσει και 'γω εδώ και λίγες μέρες την τελευταία αναβάθμιση και πλέον έχω θέμα με τα δεδομένα. Στην αρχή νόμιζα ότι έχει θέμα το gps γιατί χρησιμοποιώ μια εφαρμογή για τρέξιμο και μου έκανε συνέχεια αποσυνδέσεις. Σήμερα παρατήρησα όμως ότι πλέον κάθε φορά που μιλάω στο τηλέφωνο, ασχέτως αν παίρνω εγώ ή με παίρνουν, κλείνουν τελείως τα δεδομένα αντί να γυρίσει σε 3g από 4g όπως έκανε πάντα. Και με το που το κλείσω ανοίγουν πάλι σε 4g. Αντιμετωπίζει κάποιος το ίδιο θέμα;
Σίγουρα όσο μιλούσες είχες δεδομένα;

Πάντως δοκίμασε να ενεργοποιήσεις το VoLTE, για να έχεις συνέχεια δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι σίγουρα είχα τα δεδομένα ανοιχτά. Όσον αφορά το VoLTE δεν γνωρίζω τι παίζει ακριβώς. Στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι (έχω wind αν παίζει κάποιο ρόλο). Ενεργοποιείται κάπως αλλιώς;
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρα είχα τα δεδομένα ανοιχτά. Όσον αφορά το VoLTE δεν γνωρίζω τι παίζει ακριβώς. Στις ρυθμίσεις δεν βρίσκω κάτι (έχω wind αν παίζει κάποιο ρόλο). Ενεργοποιείται κάπως αλλιώς;

 

Στις Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ασύρματων & δικτύων -> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας -> κλήσεις VoLTE

με Προτιμώμενο τύπο δικτύο -> στο αυτόματο. Επίσης στις Προηγμένες Ρυθμίσεις -> Πάντα ενεργ. δεδομενα κινητής τηλεφωνίας.

Αν δεν λειτουργεί το VoLTE καλύτερα να εποικοινωνήσεις με τον πάροχό σου (Wind) για να στο ενεργοποιήσει (πιθανώς) εφόσον το υποστηρίζει ως δίκτυο.

Edited by ppkmoby
Link to comment
Share on other sites

Στις Ρυθμίσεις -> Ρυθμίσεις ασύρματων & δικτύων -> Δίκτυο κινητής τηλεφωνίας -> κλήσεις VoLTE

με Προτιμώμενο τύπο δικτύο -> στο αυτόματο. Επίσης στις Προηγμένες Ρυθμίσεις -> Πάντα ενεργ. δεδομενα κινητής τηλεφωνίας.

Αν δεν λειτουργεί το VoLTE καλύτερα να εποικοινωνήσεις με τον πάροχό σου (Wind) για να στο ενεργοποιήσει (πιθανώς) εφόσον το υποστηρίζει ως δίκτυο.

 

Καλημέρα. Δεν υπάρχει τπτ στις ρυθμίσεις οπότε θα μιλήσω με WIND αν και πολύ φοβάμαι ότι δεν το υποστηρίζει το δίκτυο. Κάτι τελευταίο...γραμματοσειρά μπορούμε να αλλάξουμε και αν ναι πως;

Link to comment
Share on other sites

Το πακετακι volte/vowifi μόνον απο την πράσινη, μέχρι στιγμής. Δυστυχώς οι άλλες δυο, αν και έχει περάσει αρκετός καιρός πια, δεν ακολούθησαν.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εχω το P9 ικανοποιημενος, αλλα εφθασε η ωρα για την αλλαγή. Ειμαι ανάμεσα στο Ρ10 και το Ρ20 lite. Οποια παρατήρηση και γνώμη ευπροσδεκτη. Ευχαριστω. Edited by wicket
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερα το P10. Ειχα το P9 για πανω απο ενα χρονο και ειμαι ικανοποιημενος με το p10 ,οπως και με το P9. To P20 lite αν και εχει το σχεδιασμο των νεων p20 ,καμερα ,επεξεργαστης κτλ ειναι στο επιπεδο των δεκαδων αλλων huawei με τον kirin 659. Ακομη καλυτερο το P20 το κανονικο ομως,οχι απαραιτητα το pro,εγω αυτο τωρα θα επαιρνα αν μπορουσα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο προ-λαλίσας. Αν μπορείς πήγαινε για το Ρ20. (Όχι το lite).

Αλλιώς, δαγκωτο Ρ10. Τα lite έχουν πολύ μέτριο hardware γενικότερα.

 

Το Ρ10, αν εξαιρέσεις τα bezel χωράφια, είναι εξαιρετική συσκευή.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Βασικα,καλο θα ειναι να τα δεις απο κοντα,να τα δεις πως καθονται στο χερι σου.

Για εμενα,το Ρ10 εχει το τελειο μεγεθος,πλατος,παχος,ακρες και μηδεν προεξοχες καμερων.

Δεν μασαει τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Παρακαλώ για την βοήθειά σας. Κάτοχος εδώ και 2 εβδομάδων του P10 plus, έχω μεγάλο θέμα με την μπαταρία. Για παράδειγμα χθες το βράδυ με κλειδωμένη την οθόνη το άφησα στο 69% και ξύπνησα με 53%. Στο consumption level από την επιλογή settings-->battery

-->consumption level αυτά που τρώνε την περισσότερη μπαταρία είναι:

 

Από Hardware Phone idle 20.13% και από Software Android OS 18.34%.

 

Αυτή η κατανάλωση, με το κινητό στην ουσία να μην χρησιμοποιήται, είναι φυσιολογική? Παλαιότερα που ήμουν κάτοχος Mate 8, δεν είχε τέτοια κατανάλωση το βραδυ ούτε κατά διάνοια.

Edited by harisnikolop
Link to comment
Share on other sites

Αρκετη καταναλωση. Καποια εφαρμογη στην κανει...

Αν δεν την ανακαλυψεις,νομιζω επαναφορα θα ηταν η καλυτερη λυση ή κανενα update κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θα πας στη διαχείριση συσκευής >μπαταρία >εξοικονόμηση μπαταρίας και από κει θα δεις ποιες εφαρμογές είναι ενεργοβόρες
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε update HiSuite 8.0.1.300 με το που σύνδεσα το κινητό με το laptop για να μεταφέρω κάτι αρχεία. Αν και έγινε install, μου βγάζει μετά installation failed και δεν μπορώ να επιλέξω / μεταφέρω αρχεία. Έκλεισα το antivirus προσωρινά γιατί την διάβαζε σαν virus. Στον πίνακα ελέγχου βλέπω κανονικά την εγκατάσταση. Any suggestions?

 

Την έβγαλα και έβαλα πάλι την 5.0.1 και μου κάνει το ίδιο κόλπο. Pffff

Edited by Magas_28
Link to comment
Share on other sites

Eκανα κανονικα και ολοκληρωμενα το update. Μηπως να δοκιμασεις απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση?
Link to comment
Share on other sites

Eκανα κανονικα και ολοκληρωμενα το update. Μηπως να δοκιμασεις απεγκατασταση και εκ νεου εγκατασταση?

 

Έβαλες την 8.0.1.300? Σου ήρθε με τον ίδιο τρόπο όπως εμένα?

 

Πάω να βάλω πάλι την 5.0.1 και μου βγάζει MTP error. Έκανα uninstall / restart.

Edited by Magas_28
Link to comment
Share on other sites

Ακυρο. Νομιζα ολοκληρωθηκε και μετα πεταξε το ιδιο μηνυμα. Windows 10 εχω

Ουτε η 5.01 δουλευει. Δεν συνδεεται η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Ποια windows εχεις? Με το τελευταιο update στα 10αρια υπαρχουν πολλα θεματακια παντως. Αν φταιει αυτο
Link to comment
Share on other sites

Ποια windows εχεις? Με το τελευταιο update στα 10αρια υπαρχουν πολλα θεματακια παντως. Αν φταιει αυτο

 

Win 7 64 bit. For now αφήνω την 5.01. και ας μην δουλεύει και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τη γρατζούνισα άσχημα τη ζελατίνα του P10.

Έχει κανείς εμπειρία από κάποια που να είναι τουλάχιστον τόσο καλή (σε καλυπτικότητα και αίσθηση) όσο η εργοστασιακή;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα μόλις αγόρασα το Huawei P10 που ήταν σε προσφορά. Παρατηρώ ότι δε μου έρχεται καμία ενημέρωση. Έχει μείνει στην B113. Είναι φυσιολογικό; VTR-L09C432B113 είναι τα στοιχεία της τελευταίας ενημέρωσης.
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Sim έχεις μέσα?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα SIM, πριν από αυτό όμως έκανα ενημέρωση μέσω του Firmware Finder και πλέον τρέχω σε 8.0!
Ένδοξο ιστορικό : Sony Ericsson W600 , Sony Ericsson K810i , Nokia N78 , LG GT505 , Samsung i5800, Alcatel OT-918D , Sony Xperia Sole , Samsung Galaxy S3 4G, iPhone 5, LG G2, Xiaomi Redmi Note 3, LG V10, Samsung Galaxy S7 Edge, iPhone X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...