Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και γω μέσω firmware finder πέρασα την oreo αλλά η 365 δεν μου ήρθε. Η απορία μου είναι η εξης: όσοι την περάσαμε μέσω του app θα μας έρχονται οι Ota στο τηλέφωνο ή θα πρέπει να τσεκάρουμε μέσω app πάλι για νέες ενημερώσεις;

 

Θα σου έρχονται και Ota αλλά μέσω εφαρμογής θα σου εμφανίζονται σίγουρα πιο γρήγορα

πολύ καλή η εφαρμογή παρεμπιπτόντως

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όσο το ©ustom δεν είναι 900 δεν υπάρχει θέμα με τις ΟΤΑ.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει factory reset μετά το upgrade?

Οταν αλλάζεις version android, υπάρχουν τέτοια προβλήματα αν δεν κάνεις clean install. Δεν είναι και κανόνας βέβαια, αλλά είναι αρκετά συχνά τέτοια παράπονα.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. Έχει πάρει κανείς την 8 ΟΤΑ χωρίς εφαρμογή η κάτι άλλο!? Το κινητό είναι αγορασμένο απο Public και το δίκτυο είναι cosmote (αν και νομίζω ότι δεν παίζει ρόλο το δίκτυο)
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι που έχουμε πάρει την 8, με αυτόν τον τρόπο έχει γίνει

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

 

Νέος κάτοχος του συγκεκριμένου κινητού εδώ και ένα μήνα και μόνο θετικές εμπειρίες έχω.

 

Το μόνο μου πρόβλημα, που πάντως το θεωρώ μεγάλο, είναι όταν τραβάω φωτογραφίες και βίντεο.

 

Μετά από 5-6 λεπτά χρήσης, πέφτει στο 0 σχεδόν η φωτεινότητα και με πολύ ζόρι βλέπω τι τραβάω. Και βέβαια δεν το έχω σε αυτόματη φωτεινότητα. Γνωρίζει κανείς γιατί ή έχει συμβεί και σε άλλους?

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα απο το play store το pitch black θεμα στο κινητο μου και ειναι φοβερο.Δειχνει ολο το μενου του τηλεφωνου μαυρο απο ασπρο που ειναι.Δοκιμαστε το.Αξιζει!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει factory reset μετά το upgrade?

Οταν αλλάζεις version android, υπάρχουν τέτοια προβλήματα αν δεν κάνεις clean install. Δεν είναι και κανόνας βέβαια, αλλά είναι αρκετά συχνά τέτοια παράπονα.

 

Οχι δεν εχω κανει..Να κανω clean install η' κ μεσω back up ολο το τηλεφωνο θα δουλεψει?

Link to comment
Share on other sites

Να ξεχωρίσουμε κάποια πράγματα.

Το c!ean install δεν περιλαμβάνει την έννοια του backup/restore. Το σωστό clean θέλει setup as new και πέρασμα όλα με το χέρι.

Αν βαριέσαι για κάτι τέτοιο, ξεκίνα με cache clear και βλέπεις και κάνεις.

 

Και στις δυο περιπτώσεις πρέπει να δώσεις χρόνο στο soc να "ξανά μάθει" την μπαταρία. Θέλει 4-5 κύκλους.

 

Εγώ προσωπικά, κάνω παντα clean install, ειδικά όταν αλλάζει κα η έκδοση του Android.

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια κατεβασα απο το play store το pitch black θεμα στο κινητο μου και ειναι φοβερο.Δειχνει ολο το μενου του τηλεφωνου μαυρο απο ασπρο που ειναι.Δοκιμαστε το.Αξιζει!

Πολυ ομορφο

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και λίγο καιρό το κινητό, γενικά πολύ ευχαριστημένος, δεν δουλεύει όμως το fast charging, εκτός απο την πρώτη φόρτιση που μου το εμφάνισε.. είναι θέμα firmware ή πάει για αλλαγή?
HTC Magic, Nexus S, Lenovo Vibe X2, Redmi Note 3 Pro, Mi5s
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι οι αναβαθμίσεις πάνε σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη απο περιφέρεια τι γίνεται? Ρόδο δεν εχω ακούσει κανένα γνωστό και γενικα υπόλοιπη Ελλάδα να έχει πάρει την 8.
Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή "Γεφυρα WI-FI" στο φορητό σημείο πρόσβασης (δεν θυμάμαι αν υπήρχε στην Nougat) τα σπάει!

λειτουργεί σαν WIFI extender τέλεια!! (Προσοχή δεν εννοώ το Σημείο πρόσβασης Wi-Fi σε περίπτωση χρήσης DATA)

Link to comment
Share on other sites

Η επιλογή "Γεφυρα WI-FI" στο φορητό σημείο πρόσβασης (δεν θυμάμαι αν υπήρχε στην Nougat) τα σπάει!

λειτουργεί σαν WIFI extender τέλεια!! (Προσοχή δεν εννοώ το Σημείο πρόσβασης Wi-Fi σε περίπτωση χρήσης DATA)

Δηλαδή κάνει το κινητό σου WiFi extender?
Link to comment
Share on other sites

που μπορω να βρω την ρομ της κοσμοτε?

 

Eιναι branded το κινητο σου? Εμενα ναι. Νομιζω στον Γερμανο στην κανουν αν θελεις για να εχεις το wifi calling

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...