Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες αν οντως λειπουν οι lg usb drivers κ δοκιμασε και με αλλο καλωδιο οπως ανεφερε ο φιλος πριν..παιξε και με αλλη θυρα usb,ισως εκεινη που το συνδεσες να μην το εντοπιζε.

 

Τίποτα παιδια, έβαλα και άλλο καλώδιο !!! ακουγετε ο ηχος της σηνδεσεις, αλλά .......:(

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικα απεγκατεστησα το LGBridge και τώρα βλέπω έσω & έξω αποθηκευτικό χώρο ! :D ευχαριστω για της απαντήσεις σας !;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κατέβασα και περιμένω α τελειώσει η εγκατάσταση ενός update...

Security patch Μαΐου;

 

Με lg bridge η OTA ?

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ΟΤΑ. 136mb , μικρό και σε σχέση με security patches που πήραμε. Δεν το πέρασα ακόμα.

 

Tapatalked

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει, στο πιο σύγχρονο να το πω; , το περιβάλλον του play store.

Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το update αλλά μετά από αυτό άλλαξε.

Edit: τελικά δεν έχει να κάνει με το update:https://arstechnica.com/gadgets/2019/08/google-play-stores-blindingly-white-redesign-starts-rolling-out/

Edited by DomieMic65
Link to comment
Share on other sites

Έχει περάσει κανείς την leaked pie στο G6 του;
Θέλει root;

Λινκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω πάντως πως μετά το τελευταίο update σαν να έχει βελτιωθεί λίγο η όλη εμπειρία χρήσης. Λίγο πιο snappy, κάπως πιο καλή μπαταρία... Δεν ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

H έκδοση V20j και V20k είναι η τελευταία για Android 8, επίσης ευελπιστώ το Android 9 να αρχίσει να διανέμεται σε 2-2,5 βδομάδες το πολύ μιας που η LG έφτασε ήδη στην έκδοση V29e όπου η επίσημη θα είναι η V30a/b.
Link to comment
Share on other sites

Θέλει root;

Λινκ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βλέπω πάντως πως μετά το τελευταίο update σαν να έχει βελτιωθεί λίγο η όλη εμπειρία χρήσης. Λίγο πιο snappy, κάπως πιο καλή μπαταρία... Δεν ξέρω!

 

Καλημέρα. Στο xda το είδα. Φαντάζομαι πως θέλει root, δεν έχω ασχοληθεί γι αυτό και ρώτησα. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H έκδοση V20j και V20k είναι η τελευταία για Android 8, επίσης ευελπιστώ το Android 9 να αρχίσει να διανέμεται σε 2-2,5 βδομάδες το πολύ μιας που η LG έφτασε ήδη στην έκδοση V29e όπου η επίσημη θα είναι η V30a/b.

 

Μακάρι να δωθεί σύντομα τόσο καιρό περιμένουμε :D

Link to comment
Share on other sites

Ούτε ΟΤΑ ούτε ΟΤΕ :( .......απλά πίσω απο των κόσμο ! :lol:

 

Screenshot-2019-08-25-13-48-11.pngchevron gas station locationsScreenshot-2019-08-25-13-58-01.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήταν μέσα σε μικρό τσαντάκι που υπήρχε μέσα σε τσάντα θαλάσσης, η οποία βράχηκε από 1 κύμα.

Εμφανίστηκε το μήνυμα υγρασίας στη θύρα USB. Παρά τις προσπάθειες στεγνώματος, καθαρισμού, κλπ. της θύρας το μήνυμα υγρασίας παρέμενε και το τηλέφωνο φυσικά δεν φόρτιζε.

Με την επιστροφή από άδεια, ύστερα από 15 μέρες, πήγα στην procordia, αλλά λόγω εποχής θα χρειάζονταν περίπου 2 εβδομάδες για επισκευή.

Έτσι πήγα σε κάποιο κατάστημα για service κινητών, όπου με 40 ευρώ μου επισκεύασαν το τηλέφωνο. Με ενημέρωσαν ότι η υγρασία είχε περάσει μέσα στη συσκευή και ότι φαινόταν ότι το τηλέφωνο είχε παραμείνει αρκετές μέρες με την υγρασία.

 

Αναφέρω το γεγονός γιατι παρουσίασε αυτό το πρόβλημα ενώ θεωρητικά μιλάμε για μια αδιάβροχη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή ήταν μέσα σε μικρό τσαντάκι που υπήρχε μέσα σε τσάντα θαλάσσης, η οποία βράχηκε από 1 κύμα.

Εμφανίστηκε το μήνυμα υγρασίας στη θύρα USB. Παρά τις προσπάθειες στεγνώματος, καθαρισμού, κλπ. της θύρας το μήνυμα υγρασίας παρέμενε και το τηλέφωνο φυσικά δεν φόρτιζε.

Με την επιστροφή από άδεια, ύστερα από 15 μέρες, πήγα στην procordia, αλλά λόγω εποχής θα χρειάζονταν περίπου 2 εβδομάδες για επισκευή.

Έτσι πήγα σε κάποιο κατάστημα για service κινητών, όπου με 40 ευρώ μου επισκεύασαν το τηλέφωνο. Με ενημέρωσαν ότι η υγρασία είχε περάσει μέσα στη συσκευή και ότι φαινόταν ότι το τηλέφωνο είχε παραμείνει αρκετές μέρες με την υγρασία.

 

Αναφέρω το γεγονός γιατι παρουσίασε αυτό το πρόβλημα ενώ θεωρητικά μιλάμε για μια αδιάβροχη συσκευή.

. Φίλε λυπάμαι το κινητό σου πραγματικά δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.. Το μόνο που έπρεπε να κάνεις ήταν απλά με καθαρίσεις καλά την θύρα USB με μία οδοντογλυφίδα και λίγο χαρτί.. Το μόνο που είχε πάθει το κινητό σου ήταν ότι είχανε μείνει αλατα πάνω στις επαφές της Θήρας και αυτό διάβαζε ότι βραχυκυκλώνει και νόμιζε ότι είχε ακόμα υγρασία .. και στο δικό μου κάποιες φορές που έχει πέσει κατά λάθος θαλασσινό νερό ή ακόμα και γλυκό πάνω στην θύρα USB δεν σταματάει να βγάζει το μήνυμα ακόμα και αν περάσουνε ώρες και έχει στεγνώσει θυρα.. τζάμπα άνοιξες το κινητό σου και τσάμπα έδωσες λεφτά
Link to comment
Share on other sites

. Φίλε λυπάμαι το κινητό σου πραγματικά δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.. Το μόνο που έπρεπε να κάνεις ήταν απλά με καθαρίσεις καλά την θύρα USB με μία οδοντογλυφίδα και λίγο χαρτί.. Το μόνο που είχε πάθει το κινητό σου ήταν ότι είχανε μείνει αλατα πάνω στις επαφές της Θήρας και αυτό διάβαζε ότι βραχυκυκλώνει και νόμιζε ότι είχε ακόμα υγρασία .. και στο δικό μου κάποιες φορές που έχει πέσει κατά λάθος θαλασσινό νερό ή ακόμα και γλυκό πάνω στην θύρα USB δεν σταματάει να βγάζει το μήνυμα ακόμα και αν περάσουνε ώρες και έχει στεγνώσει θυρα.. τζάμπα άνοιξες το κινητό σου και τσάμπα έδωσες λεφτά

 

Ακριβός ετσι...! Το έβαλα θάλασσα, τράβηξα video & photo πάνω απο 20 λεπτά, και το μόνο που έκανα μετά ήταν να του ρίξω ένα μπουκαλακι νερό και στην θύρα, και ολα o.k. πήρα και τηλ. ! Μετα απο 5 ώρες που πήγα σπιτι, δεν το φόρτισα αμέσως, (προληπτικα) το ξανά έπλυνα και καθάρισα την θύρα. Και κανένα θέμα 1 μήνα μετά !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το H870 έφτασε στην έκδοση V30a συνεπώς το Android 9 έρχεται σύντομα στις συσκευές μας.

 

Άντε να δούμε !!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

. Φίλε λυπάμαι το κινητό σου πραγματικά δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα.. Το μόνο που έπρεπε να κάνεις ήταν απλά με καθαρίσεις καλά την θύρα USB με μία οδοντογλυφίδα και λίγο χαρτί.. Το μόνο που είχε πάθει το κινητό σου ήταν ότι είχανε μείνει αλατα πάνω στις επαφές της Θήρας και αυτό διάβαζε ότι βραχυκυκλώνει και νόμιζε ότι είχε ακόμα υγρασία .. και στο δικό μου κάποιες φορές που έχει πέσει κατά λάθος θαλασσινό νερό ή ακόμα και γλυκό πάνω στην θύρα USB δεν σταματάει να βγάζει το μήνυμα ακόμα και αν περάσουνε ώρες και έχει στεγνώσει θυρα.. τζάμπα άνοιξες το κινητό σου και τσάμπα έδωσες λεφτά

 

Φίλε μου όλα αυτά που λες τα έκανα. Και εκτός από εμένα τα έκαναν και σε 2 mobile service που τα πήγα. Έριξαν και ειδικό υγρό, έτριψαν τις επαφές, κλπ. Και δεν γινόταν τίποτε.

Τελικά στο 3ο mobile service που πήγα, αφού δοκίμασαν και εκεί όλα τα σχετικά, τελικά το άνοιξαν και διαπίστωσαν ότι η υγρασία/άλατα, είχαν περάσει στο εσωτερικό του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω προβλημα με την εξοδο ηχου. οταν βαζω ακουστικα και παιζει οποιοσδηποτε ηχος (συστηματος η μουσικη/βιντεο) ακουγεται εντονο παρασιτο σαν white noise, ειναι αδυνατο να ακουσεις οτιδηποτε ετσι. με το που σταματησει η αναπαραγωγη ηχου σταματαει και αυτο. δεν το ειχα παλια αυτο, υποψιαζομαι οτι το παρουσιασε μετα απο καποιο update, αλλα δε ξερω ποτε μιας και δε χρησιμοποιω συχνα ακουστικα. εχει αντιμετωπισει κανεις το ιδιο προβλημα?
Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s
Link to comment
Share on other sites

Android 9 έκδοση V30a

 

LGUP 1.14 patched

 

Η εγκατάσταση γίνεται με δική σας ευθύνη, εγώ απλά βρήκα τα links.

 

Το πείραμα ποιος θα το κάνει ? :lol:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...