Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω, αλλά μόνο προσωρινά αν γίνεται για να δουλέψουν οι εφαρμογές για data recovery. Παλιά νομίζω υπήρχαν και τέτοιοι τρόποι να γίνει root κάποιο κινητό, το οποίο επανερχόταν στην πρώτη επανεκκίνηση. Πλέον, έχω βρει μόνο τρόπους για root/format απο την αρχή.

Μόλις κανείς unlock τον bootloader θα σου κάνει αυτόματα wipe Data. Το κινητό θα γίνει "καινούργιο". Μόνο η SD κάρτα δεν θα γίνει wipe.

Αυτό μάλλον θα δυσκολέψει παραπάνω το Data recovery που θέλεις.

Αν θέλεις να κάνεις root, έχω τις οδηγίες και το software. Είσαι σίγουρος?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το S7 flat και μου έσκασε μια ευκαιρία από φίλο για G6 σχεδόν καινούριο με 200€, αν δώσω το δικό μου γύρω στα 150€. Πείτε μου αν αξίζει η μετάβαση, αν υπάρχει κάποιος που το έκανε και γενικά το θέμα κάμερας (από αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής είναι πιο μπροστά το G6) και οθόνης (δυστυχώς φαίνεται υποδεέστερη της AMOLED).

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Έχω το S7 flat και μου έσκασε μια ευκαιρία από φίλο για G6 σχεδόν καινούριο με 200€, αν δώσω το δικό μου γύρω στα 150€. Πείτε μου αν αξίζει η μετάβαση, αν υπάρχει κάποιος που το έκανε και γενικά το θέμα κάμερας (από αυτά που βλέπω μέχρι στιγμής είναι πιο μπροστά το G6) και οθόνης (δυστυχώς φαίνεται υποδεέστερη της AMOLED).

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σίγουρα είναι μια καλή ευκαιρία αν είναι οκ η συσκευή αλλα θα σου έλεγα να πας σε v30 καθώς είναι αρκετα κλικ πιο πιάνω. Θα δωσεις λιγα παραπάνω αλλα αξίζει και θα το κρατήσεις άνετα 2 χρόνια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι μια καλή ευκαιρία αν είναι οκ η συσκευή αλλα θα σου έλεγα να πας σε v30 καθώς είναι αρκετα κλικ πιο πιάνω. Θα δωσεις λιγα παραπάνω αλλα αξίζει και θα το κρατήσεις άνετα 2 χρόνια
Ξέρω τα έχουμε ξαναπεί Νίκο. Αλλά δυστυχώς δεν πολύ ψήνομαι να δώσω χρήματα για νέο κινητό. Μια χαρά είμαι με το S7, αλλά επειδή το έχω ταλαιπωρήσει, το βλέπω σαν ευκαιρία με 30-50€ να πάρω νέο κινητό.

 

Από κάμερα βλέπω καλά δείγματα. Η οθόνη, ποιος μπορεί να μου πει πόσο υποδεέστερη είναι;

 

Σίγουρα το v30 στα 320€ που κάνει τώρα είναι εξαιρετικό

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξέρω τα έχουμε ξαναπεί Νίκο. Αλλά δυστυχώς δεν πολύ ψήνομαι να δώσω χρήματα για νέο κινητό. Μια χαρά είμαι με το S7, αλλά επειδή το έχω ταλαιπωρήσει, το βλέπω σαν ευκαιρία με 30-50€ να πάρω νέο κινητό.

 

Από κάμερα βλέπω καλά δείγματα. Η οθόνη, ποιος μπορεί να μου πει πόσο υποδεέστερη είναι;

 

Σίγουρα το v30 στα 320€ που κάνει τώρα είναι εξαιρετικό

 

Στάλθηκε από το S7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σιγουρα η αλλαγη θα σου φανει αλλα η μπαταρια του g6 δεν ειναι καλη και θεωρω οτι ισως ξενερωσεις (αναλογα και το ποσο εχει πεσει η δικια σου βεβαια). Η οθονη εχει ωραιο λευκο και μαρεσει, και δεδομενου οτι οι oled Κιτρινιζουν με τον καιρο, δε νομιζω να ξενερωσεις τοσο.

Καμερα σιγουρα εχει καλη το G6 σε σχεση με το s7 αλλα ισως οχι τοσο μεγαλη διαφορα, αντιθετα το v30 ειναι καλυτερη ειδικα στο wide Που γενικα ειναι κατωτερης ποιοτητας παντα (γενικα οι δευτερες-τριτες καμερες σε ολα τα κινητα).

 

Οσο για κοστος, θεωρω οτι μπορεις να βρεις ενα μεταχειρισμενο με μικρη διαφορα, πχ ενα παλικαρι ειπε οτι το πηγε για αντικατασταση και θα το πουλησει, αλλα και μεταχειρισμενο αριστο πιστευω θα βρεις σχετικα φθηνα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μόλις κανείς unlock τον bootloader θα σου κάνει αυτόματα wipe Data. Το κινητό θα γίνει "καινούργιο". Μόνο η SD κάρτα δεν θα γίνει wipe.

Αυτό μάλλον θα δυσκολέψει παραπάνω το Data recovery που θέλεις.

Αν θέλεις να κάνεις root, έχω τις οδηγίες και το software. Είσαι σίγουρος?

 

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου, αλλα μαλλον δε θα προχωρήσω σε αυτη την κατεύθυνση τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θα προτείνατε σε gestures; Γενικότερα τρικς για γρηγορότερη πρόσβαση σε λειτουργίες/ εφαρμογές. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Για gestures εγώ χρησιμοποιώ το Fluid που είχε προταθεί από κάποιους φίλους εδώ και είμαι πολύ ικανοποιημένος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι θα προτείνατε σε gestures; Γενικότερα τρικς για γρηγορότερη πρόσβαση σε λειτουργίες/ εφαρμογές. Ευχαριστώ

 

Tσέκαρε εδώ :

 

Νομίζω ότι καλύτερο υπάρχει με εύκολη ρύθμιση. Αυτό χρησιμοποιώ χωρίς κανένα πρόβλημα τρέχει άψογα λες και είναι τα στόκ nav buttons.

 

Εδώ οδηγός ρύθμισης:

Edited by ditsokas
Link to comment
Share on other sites

Οταν εχουμε ενεργοποιημενη εξοικονομηση ενεργειας, ποιες κατηγοριες ειδοποιησης απενεργοποιώ για να μην φαινεται στην οθονη κλειδωματος;;
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Aξιζει ακομα η αγορα του η να παω στο g7?

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H procordia δινει 2 χρονια εγγυηση η 1?

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακουσα κατι για bootloop και ξενερωσα.

Link to comment
Share on other sites

Aξιζει ακομα η αγορα του η να παω στο g7?

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

H procordia δινει 2 χρονια εγγυηση η 1?

 

Για μένα αξίζει το v30 από τα 2 που λες.. Το g6 είναι αργό σχετικά, με κατώτερη μπαταρία, κάμερες, οθόνη, ενώ το g7 έχει επίσης μειονέκτημα σε αυτά εκτός από κύρια κάμερα ίσως, παίζεται, και socket που είναι λίγο πιο γρήγορο..αλλά έχει πιο μικρό εύρος στην wide κάμερα κατώτερη οθόνη, μικρή μπαταρία κλπ. Δε θα έλεγα ότι αξίζει και τόσο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει το bootloop που λενε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το g7 η το v30 ειναι καλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει το bootloop που λενε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το g7 η το v30 ειναι καλυτερο?

 

Καταρχάς κανε ενα θεμα στο ανάλογο μερος του φόρουμ για επιλογή νεας συσκευής. Δε χρειάζεται να ρωτας σε ολα τα θέματα για συγκρίσεις.

2ον bootloop δεν έχει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Off topic, αλλά σχετικό με τα προηγούμενα posts.

Το G7 είναι σαφώς πιο γρήγορο από το G6 κι έχει πολύ φωτεινότερη οθόνη. Με το G7 βλέπεις κανονικότατα στην ελληνική λιακάδα, ενώ με το G6 έψαχνα για σκιά. Προσωπικά και μόνο για αυτό προτιμώ το g7.

Στην μπαταρία δεν μπορώ να συγκρίνω καθώς το ένα είναι μηνός, το άλλο είναι 1,5 έτους. Εγώ δεν βλέπω διάφορες, με το G7 να φαίνεται να έχει μεγαλύτερη διάρκεια (αλλά είπαμε είναι καινούργια η μπαταρία).

Αυτό που με χάλασε με το G7 είναι ότι είναι δύσκολο να το rootαρω κι ότι ακόμα δεν έχει πάρει το pie.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω ενα format, με ποιο προγραμμα να κανω backup apps κτλ; (non root)

 

Γενικες - Αντιγραφο Ασφαλειας - Δημιουργια αντιγραφων Ασφαλειας και επαναφορα - Αντιγραφο > και κατα τον ιδιο τρόπο θα τα επαναφέρεις !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει τώρα νεο software. Το 870dualsim. Άντε να δούμε τι είναι
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζει τώρα νεο software. Το 870dualsim. Άντε να δούμε τι είναι

 

Για πες ? όταν και όποτε !

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα (870DS, Android 8.0.0, V20h-TWN-XX) εχθές το πήρε, δεν είδα διαφορές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...