Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί δεν τα αφήνεις όλα ανοιχτά ? Για οικονομία στην μπαταρία ?

Θεωρώ ότι καταναλώνει ελάχιστα αλλά σίγουρα παραπάνω από το να το κλείνεις μόνος σου. Εγώ δεν τα έχω κλείσει ποτέ εκτός πχ αν πάω ταξίδι όπου δε θα έχω WiFi όλη μέρα και πιο που το κλείνω να μειώσω ακτινοβολία. Διαφορά δεν έχω δει. Εξάλλου τα δεδομένα δεν έχει νόημα να τα κλείσεις αφού υποτίθεται ότι κάθε φορά που δεν έχεις WiFi τα χρειάζεσαι, ενώ αν έχεις WiFi δε δουλεύει με δεδομένα... Επομένως εγώ δεν κλείνω ποτέ data, ενώ WiFi μόνο αν έχει πρόβλημα ένα δίκτυο που βρίσκομαι ή σε ταξίδια κλπ

 

Θα το δοκιμάσω να δω πώς πάει χωρίς να το ανοιγοκλείνω, αν δω σοβαρή διαφορά (που δεν θα δω), θα ξαναγυρίσω στο χειροκίνητο.

 

Γιατί δεν βάζεις το smart aettings να σου κάνει την δουλειά ?

 

Σωστό και αυτό, αλλά αυτό δεν χρειάζεται και το GPS ανοιχτό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει και ρύθμιση να κλείνει το WiFi με κλειστή οθόνη:

Advanced Wi-FI->Keep Wi-Fi on when screen is off

Lenovo IdeaPad5@4500U@8GB@Dell U2421HE@Edifier 1700BT

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το g6 τι;

Σε ποιο κινητό σκέφτεστε να πάτε;

 

Εξαρτάται σε τι λεφτά ψάχνεις.. Για μενα v30 και μετά s9..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μετά από το g6 τι;

Σε ποιο κινητό σκέφτεστε να πάτε;

Εγω πολυ πιθανον να παω το καλοκαιρι σε Huawei Mate 20X.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. μου εξαφανίστηκε το δακτυλικο! :( το είχε κάνει ξανά πριν κανένα μήνα αλλά με ένα restart έστρωσε. Τώρα εξαφανίστηκε από παντού στο λειτουργικό, σαν να μην υπάρχει. Δοκίμασα να μπουτάρω με power + volume up and down αλλά τίποτα.. Μας την έκανε πάλι η LG? 1,5 χρόνο έχει που το έχω και μάλλον δεν με βλέπω να ξαναπαίρνω :(
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά.. μου εξαφανίστηκε το δακτυλικο! :( το είχε κάνει ξανά πριν κανένα μήνα αλλά με ένα restart έστρωσε. Τώρα εξαφανίστηκε από παντού στο λειτουργικό, σαν να μην υπάρχει. Δοκίμασα να μπουτάρω με power + volume up and down αλλά τίποτα.. Μας την έκανε πάλι η LG? 1,5 χρόνο έχει που το έχω και μάλλον δεν με βλέπω να ξαναπαίρνω :(
κ εγω αντιμετοπιζω σοβαρο θεμα ε την καμερα . εβλεπα το g7 κ μαθαίνω παλι για bootloop οοοοοοοχι lg νον νο νο νο 320 μονο κ δεν το ακουμπαω καν ρε φιλε . βλεπω να πηγαινω στο oneplus6
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

κ εγω αντιμετοπιζω σοβαρο θεμα ε την καμερα . εβλεπα το g7 κ μαθαίνω παλι για bootloop οοοοοοοχι lg νον νο νο νο 320 μονο κ δεν το ακουμπαω καν ρε φιλε . βλεπω να πηγαινω στο oneplus6

 

Δεν έχει bootloop το g7. Από εκεί και πέρα δεν αξίζει σε σχέση με v30.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια ξέρει κανένας αν μπορούμε να κάνουμε μαύρη την navigation bar;;

 

 

 

Ρυθμίσεις -> Προβολή -> Πλήκτρα αφής αρχικής οθόνης -> Χρώμα

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις προτάσεις σας... το mi9 πολύ ενδιαφέρον !!

Κάτι σε Android one;

Νομίζω πως παίζω μέχρι τα 350€ μάξιμουμ 400€.

 

mi9 se

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_se-9583.php

 

android one? hmmm

Link to comment
Share on other sites

mi9 se

 

https://www.gsmarena.com/xiaomi_mi_9_se-9583.php

 

 

 

android one? hmmm

Δυνατό δεν λέω...

Αν ήταν κ Α. One θα ήταν τέλειο.

Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει ναι;

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό δεν λέω...

Αν ήταν κ Α. One θα ήταν τέλειο.

Ακόμα δεν έχει κυκλοφορήσει ναι;

 

Μην βγαινουμε αλλο off topic...Στο αντιστοιχο νημα ρωτησε αυτα που θες για το mi9

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους!

Θελω τη βοηθεια σας γιατι τις τελευταιες μερες παρατηρησα οτι μου ενεργοποιειται απο μονος του ο συγχρονισμος οταν ανοιγω το wifi..ενω πριν το κλεισω το βραδυ απενεργοποιω το συγχρονισμο,την επομενη μερα οταν ανοιξω wifi ανοιγει κι ο συγχρονισμος.

 

Δεν εχω πειραξει καποια ρυθμιση τελευταια,κ γενικα τον συγχρονισμο τον εχω κλειστο παρα μονο οταν θελω εγω να ελεγξω mails,μονο τοτε τον ανοιγω,ελεγχω κ τον ξανακλεινω.

 

Παιζει να εχω αρπαξει τιποτα περιεργο απο καμια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις όποιες απαντήσεις σας. Έχω βρεθεί ξαφνικά σε άμεση ανάγκη να κάνω root το κινητό, γιατί μετά από κόλλημα έκανε format τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσής του, και οι μόνες λύσεις που έχω βρει για data recovery χρειάζονται root.

Επειδή αφενός είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το κινητο χωρις root, και αφετέρου επειδή θυμάμαι πως όταν είχα ακόμα το g2 υπήρχαν κάποιες προσωρινές λύσεις για root, υπαρχει και τώρα κάτι αντίστοιχο; Εναλλακτικά, γνωρίζετε κάποια λύση για data recovery από εσωτερική μνήμη χωρίς root;

Link to comment
Share on other sites

@ThunderGod, θέλεις να κάνεις root το G6?

 

Θέλω, αλλά μόνο προσωρινά αν γίνεται για να δουλέψουν οι εφαρμογές για data recovery. Παλιά νομίζω υπήρχαν και τέτοιοι τρόποι να γίνει root κάποιο κινητό, το οποίο επανερχόταν στην πρώτη επανεκκίνηση. Πλέον, έχω βρει μόνο τρόπους για root/format απο την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...