Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
το έφερνε το Πλαίσιο στα 749 απ οτι θυμάμαι, αρα έχει γίνει επίσημη εισαγωγή

 

Δεν έχει γίνει επίσημη εισαγωγή, δες εδώ σε ποια μοντέλα έμεινε η LG Hellas.

 

Όσον αφορά το Πλαίσιο που αναφέρεσαι, αν θυμάσαι είχε φέρει και το πρώτο Google Pixel το οποίο δεν ήρθε επίσης ποτέ επίσημα στην Ελλάδα. Στη συνέχεια βέβαια τα βρήκε σκούρα με το θέμα της υποστήριξης και τη σταμάτησε αυτή τη τακτική.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ο όρος "επίσημη εισαγωγή" έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια. Η κάθε εταιρία έχει δικαίωμα να μεταπωλεί στην ΕΕ προϊόντα που έχει αγοράσει από άλλη χώρα της ΕΕ.

Η έννοια του αποκλειστικού αντιπροσώπου σε μια χώρα δεν υπάρχει πια ως διευκόλυνση του ελεύθερου ανταγωνισμού.

Για αυτό και η κατασκευάστρια εταιρεία πρέπει να συντηρεί και συσκευές που δεν έχει η ίδια εισάγει στη χώρα.

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ο όρος "επίσημη εισαγωγή" έχει καταργηθεί εδώ και χρόνια.

 

Έχει καταργηθεί για τα LG μιας και το mobile τμήμα της εταιρίας έχει φύγει τελείως από την Ελλάδα. Για άλλες εταιρίες υπάρχει κανονικά η "επίσημη εισαγωγή".

 

Τώρα αν το κάθε κατάστημα μπορεί νόμιμα να εισάγει συσκευές με εγγύηση από άλλες αγορές της EE, αυτό είναι άλλο πράγμα και δεν έχει να κάνει με τη συζήτηση που γίνεται πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έβγαζε 4 με 4 μισή ώρες, άλλαξα την ανάλυση σε 1080 και ανέβηκε στις 5 μισή ώρες συν, έχω δει μέχρι και 6 ώρες και 40 λεπτά. Για το πώς αλλάζει η ανάλυση δίνω λινκ πιο πάνω, απλά δεν θα δουλεύει το AOD.

 

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Το ειχα δει αλλα ειχα διαβασει οτι σε μερικούς δεν εκανε δουλεια λογικα θα το δοκιμασω αφου δεν υπάρχει αλλγ επιλογή ίσως δοκιμάσω και καμια custom rom!

Link to comment
Share on other sites

Fyi του φλασαρα την open kdz χθες βράδυ και ξυπνησε , πηρε τα επανω του και τρεχει οπως πρέπει . Μεφαλη διαφορα , το σηστηνω σε οσους σέρνεται να το κάνουν . Τελευταια ορεο εβαλα , 20g
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..πως μηδενιζουμε τον μετρητη στα δεδομενα?με αφηνει να βαλω οριο στις ρυμισεις και ημερομηνια αλλα δεν μπορω να βρω πως μηδενιζεται ο μετρητης.μηπως πρεπει να φτασει στην ημερομηνια που εχω ορισει για να μηδενισει αυτοματα?ευχαριστω εκ των προτερων..
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα..πως μηδενιζουμε τον μετρητη στα δεδομενα?με αφηνει να βαλω οριο στις ρυμισεις και ημερομηνια αλλα δεν μπορω να βρω πως μηδενιζεται ο μετρητης.μηπως πρεπει να φτασει στην ημερομηνια που εχω ορισει για να μηδενισει αυτοματα?ευχαριστω εκ των προτερων..
Ακριβώς αυτό που λες.

Μηδενίζει μόλις έρθει η ημερομηνία που έχεις ρυθμίσει.

Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με νεα για την κατάσταση της μπαταρίας μου. Αφού το γυρισα σε 1080 ανάλυση βλέπω μικρή αύξηση του σοτ δηλαδή: Με 2κ ανάλυση 3.35 λεπτα μπαταρια με 1080 4ωρες και 25 λεπτά (4ωρες οταν μου εβγαλε την ένδειξη 15%).
Link to comment
Share on other sites

Άφησε το 1-2 μέρες φόρτιζέ το όταν η μπαταρία φτάνει στο 15%, όχι πιο κάτω και θα δεις και άλλη βελτίωση. Φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει και η ποιότητα του σήματος.

Ψάξε να βρεις και τις 2 αλλαγές που πρέπει να κάνεις στο κρυφό μενού για τα στατιστικά της LG. Αν δεν τα βρεις, θα δω που τα βρήκα και θα σε ενημερώσω, αλλά από βδομάδα που γυρνάω Αθήνα.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Edited by alfa
Link to comment
Share on other sites

Από που ρυθμίζουμε ρε παιδιά την ανάλυση οθόνης;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει ρύθμιση, μόνο με εντολές adb γίνεται, υπάρχει λινκ πιο πίσω.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άφησε το 1-2 μέρες φόρτιζέ το όταν η μπαταρία φτάνει στο 15%, όχι πιο κάτω και θα δεις και άλλη βελτίωση. Φυσικά μεγάλο ρόλο παίζει και η ποιότητα του σήματος.

Ψάξε να βρεις και τις 2 αλλαγές που πρέπει να κάνεις στο κρυφό μενού για τα στατιστικά της LG. Αν δεν τα βρεις, θα δω που τα βρήκα και θα σε ενημερώσω, αλλά από βδομάδα που γυρνάω Αθήνα.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Μετα απο μερες η αληθεια ειναι οτι σεν ειδα βελτίωση μπορω πάλι γύρω στο 3.5 με 4 ωρες ειμαι. Τι εννοεις με την ποιότητα σηματος? Και αμα μπορεις να μου πεις τι αλλο πρέπει να αλλάξω γιατι σε μια γρήγορη αναζήτηση που εκανα δεν βρήκα κάτι Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ότι αλλαγές μπορείς να κάνεις είναι στο λινκ, όσο για σήμα, εννοώ ότι αν το σήμα σου δεν είναι καλό, τους θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

Για παράδειγμα, στην Αθήνα που δεν έχω καλό σήμα έχω sot 5 συν ώρες συν Θεσσαλονίκη περνάω και τις 6μιση.

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πριν την ενημερωση ειχα θεμα με την καμερα το οποιο εγινε ξαφνημα , κ ελεγε ότι εχει σταματηση η εφαρμογή. με την ενημερωση το πρόβλημα ξανα επανηλθε αμεσως μετα την εγκατασταση. λοιπον το εκανα να δω ενα factory reset κ συνεχιζει να κανει το ιδιο. να το στειλω σερβις ? θα μου το αργησουν πολύ ? εν το μεταξυ δεν ανοιγει ουτε το φλαs. εβαλα όμως το opencamera κ δουλευει κ η φωτογραφικη κ το φλας. τ να πω αυτή η lg με απογοητευη 2η φορα γτ ειχα παλι θεματα ιδια με το g4 . ημουν με το s7 κ λεω ας παρω το g6 για καλο. κακος , δεν θα ξαναπροτιμισω lg κ από οσο ακουω το g7 εχει θεματακια κ αυτό γ αυτό επεσε στα340 πριν καλα κα βγει:cry:
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

πριν την ενημερωση ειχα θεμα με την καμερα το οποιο εγινε ξαφνημα , κ ελεγε ότι εχει σταματηση η εφαρμογή. με την ενημερωση το πρόβλημα ξανα επανηλθε αμεσως μετα την εγκατασταση. λοιπον το εκανα να δω ενα factory reset κ συνεχιζει να κανει το ιδιο. να το στειλω σερβις ? θα μου το αργησουν πολύ ? εν το μεταξυ δεν ανοιγει ουτε το φλαs. εβαλα όμως το opencamera κ δουλευει κ η φωτογραφικη κ το φλας. τ να πω αυτή η lg με απογοητευη 2η φορα γτ ειχα παλι θεματα ιδια με το g4 . ημουν με το s7 κ λεω ας παρω το g6 για καλο. κακος , δεν θα ξαναπροτιμισω lg κ από οσο ακουω το g7 εχει θεματακια κ αυτό γ αυτό επεσε στα340 πριν καλα κα βγει:cry:

 

Εγώ 2 G6 και 2 v30 πήρα και που τα έχω αρκετό καιρό τα δευτερα δεν έχω κανένα πρόβλημα.. Μήπως να έκανες μια επαναφορά εργοστασιακων ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ 2 G6 και 2 v30 πήρα και που τα έχω αρκετό καιρό τα δευτερα δεν έχω κανένα πρόβλημα.. Μήπως να έκανες μια επαναφορά εργοστασιακων ?

τα εκανα όλα , δεν ξερω. μου κανει εντυπωση που δουλευε πριν την ενημερωση μια χαρα, κ αμεσως μετα τπτ. θα το στειλω στην lg βαρεθηκα μ αυτην την εταιρια, παλι 1 μηνα χωρις κινητο . :mad: γλιτώνουμε μεταφορικα η θα τα φαω κ αυτά ? πηγαινε ελα κανα 40 αρι παλι ? βοηθηστεε λιγο γτ δεν εχω ιδεα που το στελνω ως προιν κατοχως s7 :ninja:

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μπαταρια και καμερα καλυτερο το g6 από g7 ??
Είμαι τεχνολογικά καμένος. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση !! :cry:
Link to comment
Share on other sites

τα εκανα όλα , δεν ξερω. μου κανει εντυπωση που δουλευε πριν την ενημερωση μια χαρα, κ αμεσως μετα τπτ. θα το στειλω στην lg βαρεθηκα μ αυτην την εταιρια, παλι 1 μηνα χωρις κινητο . :mad: γλιτώνουμε μεταφορικα η θα τα φαω κ αυτά ? πηγαινε ελα κανα 40 αρι παλι ? βοηθηστεε λιγο γτ δεν εχω ιδεα που το στελνω ως προιν κατοχως s7 :ninja:

 

μηπως βαζεις καμια εφαρμογη που δημιουργει προβλημα?

Οπως και να εχει το σερβις ειναι της procodria στην Αθηνα, λογικα πληρωνεις μεταφορικα οπως σε ολες, πχ και smartec που εχει για samsung πληρωνεις.. εκτος αν εισαι Αθηνα οποτε αξιζει να βρεις λιγο χρονο να πας.

Κατα τα αλλα, 10 ευρω ειναι συνηθως τα κουριερ, αρα ενα 20αρικο συνολο, οχι 40

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε μπαταρια και καμερα καλυτερο το g6 από g7 ??
Οχι ,ειχα G6 και πήγα σε G7

 

Το G7 κανει πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας

 

Στην κάμερα ,σε auto το G6 θα το ευχαριστηθείς ,κυρίως αν βάλεις και gcam

Αν σου αρέσει να"παίζεις" με ρυθμισεις στην κάμερα το G7 θα σου κάτσει καλύτερα

 

Αν και υποκειμενικό ,θεωρώ το G6 πιο όμορφο κινητό ,το notch δεν συνηθίζετε εύκολα ☺

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου παρουσίασε έντονο unresponsiveness στο touch και μετά μνμ system UI stopped responding και στην ουσία έγινε restart της εφαρμογής συστήματος. Όχι του τηλεφώνου.

Είχα και τις προηγούμενες μέρες κάτι αντίστοιχο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί μετά ανταποκρινόταν.

Ελπίζω να μην είναι προμήνυμα bootloop ή κάτι αντίστοιχο.

Link to comment
Share on other sites

μηπως βαζεις καμια εφαρμογη που δημιουργει προβλημα?

Οπως και να εχει το σερβις ειναι της procodria στην Αθηνα, λογικα πληρωνεις μεταφορικα οπως σε ολες, πχ και smartec που εχει για samsung πληρωνεις.. εκτος αν εισαι Αθηνα οποτε αξιζει να βρεις λιγο χρονο να πας.

Κατα τα αλλα, 10 ευρω ειναι συνηθως τα κουριερ, αρα ενα 20αρικο συνολο, οχι 40

δεν ισχύει αυτό που λες φίλε μου τα μεταφορικά εφόσον έχεις εγγύηση σε ισχύ είναι δωρεάν σε όποιο σημείο της Ελλάδας και να βρίσκεσαι ,έρχεται στο παραλαμβάνει κούριερ το στέλνει procordia και μετά στο ξαναστέλνουν χωρίς καμία επιβάρυνση.
Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό που λες φίλε μου τα μεταφορικά εφόσον έχεις εγγύηση σε ισχύ είναι δωρεάν σε όποιο σημείο της Ελλάδας και να βρίσκεσαι ,έρχεται στο παραλαμβάνει κούριερ το στέλνει procordia και μετά στο ξαναστέλνουν χωρίς καμία επιβάρυνση.

 

Φιλε μου γιαυτο ειπα λογικα, επειδη στη smartec το πληρωνεις. τουλαχιστον ετσι ειχαν πει σε ενα φιλαρακι που του χαλασε η οθονη και μου το εδωσε να το παω εγω που ανεβαινω συχνα Αθηνα. Ξερω οτι η LG ειναι γενικα πολυ σωστη σε τετοια αλλα ηθελα να δειξω στον φιλο οτι και να πληρωσει, δεν ειναι 40αρα..

Επισης, αν το κινητο ειναι εκτος εγγυησης πως θα το ξερουν? μηπως λοιπον μετα στα φορτωνουν τα μεταφορικα διπλα ή μηπως το στελνεις με δικη σου χρεωση και μετα στο στελνουν με δικη τους?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου γιαυτο ειπα λογικα, επειδη στη smartec το πληρωνεις. τουλαχιστον ετσι ειχαν πει σε ενα φιλαρακι που του χαλασε η οθονη και μου το εδωσε να το παω εγω που ανεβαινω συχνα Αθηνα. Ξερω οτι η LG ειναι γενικα πολυ σωστη σε τετοια αλλα ηθελα να δειξω στον φιλο οτι και να πληρωσει, δεν ειναι 40αρα..

 

Επισης, αν το κινητο ειναι εκτος εγγυησης πως θα το ξερουν? μηπως λοιπον μετα στα φορτωνουν τα μεταφορικα διπλα ή μηπως το στελνεις με δικη σου χρεωση και μετα στο στελνουν με δικη τους?

Κάνεις πρωτα κλήση στην εξυπηρέτηση πελατών της LG ,δίνεις το IMEI της συσκευής και μετα αυτοί στέλνουν κούριερ για να πάει το κινητό proccordia και αναλαμβάνουν τα έξοδα αποστολής.

Αν βλαβη θεωρηθεί οτι ειναι υπαίτιοτητα του πελατη και αρνηθεί επισκευή ,τοτε χρεωνεται τα εξοδα μεταφοράς

 

Στάλθηκε από το LM-G710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου παρουσίασε έντονο unresponsiveness στο touch και μετά μνμ system UI stopped responding και στην ουσία έγινε restart της εφαρμογής συστήματος. Όχι του τηλεφώνου.

Είχα και τις προηγούμενες μέρες κάτι αντίστοιχο αλλά δεν έδωσα σημασία γιατί μετά ανταποκρινόταν.

Ελπίζω να μην είναι προμήνυμα bootloop ή κάτι αντίστοιχο.

Μου εχει εμφανισει καποιες φορες το ιδιο, μετα την αναβαθμιση σε android 8. Νομιζω, στην περιπτωση μου, πως ευθυνεται το οτι δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων με την αναβαθμιση.

Δεν εχεις να φοβασαι για κατι, παντως...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει εμφανισει καποιες φορες το ιδιο, μετα την αναβαθμιση σε android 8. Νομιζω, στην περιπτωση μου, πως ευθυνεται το οτι δεν εχω κανει επαναφορα εργοστασιακων με την αναβαθμιση.

Δεν εχεις να φοβασαι για κατι, παντως...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μακάρι... Είδωμεν!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...