Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

και σε μενα το κάνει με τη στοκ απ οτι είδα

 

Αν τραβήξεις με την gcam χωρις να ειναι ενεργό HDR+ δηλαδή σαν στοκ, δεν το κανει καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς περίεργη συμπεριφορά του ρολογιού σε σχέση με το bluetooth και το WiFi του;

Συγκεκριμένα σε εμένα, όταν είμαι συνδεδεμένος σε κάτι (πχ ηχοσύστημα αυτοκινήτου, smartwatch) χάνει την σύνδεση με το WiFi που έχω εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα. Το έχω αναφέρει εδώ και καιρό. Όταν έχω bt ανοικτό συνδεδεμένο με το smartwatch η σύνδεση με το wifi γίνεται ασταθής και ενίοτε χάνεται.

 

Για να καταλήξω ότι φταίει αυτό μαντεψα στην τύχη. Αφού πρώτα νόμιζα ότι φταίει το ρουτερ ή το repeater.

 

Ακόμα έτσι είναι. Έχω off το bt όσο είμαι σπίτι.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα. Το έχω αναφέρει εδώ και καιρό. Όταν έχω bt ανοικτό συνδεδεμένο με το smartwatch η σύνδεση με το wifi γίνεται ασταθής και ενίοτε χάνεται.

 

Για να καταλήξω ότι φταίει αυτό μαντεψα στην τύχη. Αφού πρώτα νόμιζα ότι φταίει το ρουτερ ή το repeater.

 

Ακόμα έτσι είναι. Έχω off το bt όσο είμαι σπίτι.

 

Μάλιστα, ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα σε unlock bootloader root και install TWRP τελικά απογοητεύτικα και προχώρησα σε relock και flash original rom.
Link to comment
Share on other sites

Προχώρησα σε unlock bootloader root και install TWRP τελικά απογοητεύτικα και προχώρησα σε relock και flash original rom.

Κρίμα, τι στράβωσε ?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορούσα να βάλω μία recovery σωστή δεν μου κρατούσε ρυθμίσεις μου έχασε το root και έτσι αποφάσισα να γυρίσω σε μαμά κατάσταση...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμάσει καποιος καποια απο της RR. AquariOS η lineage?

Σε σχεση με της stock πως ειναι η μπαταρία? Εχουν καποιο γνωστό bugs?

Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο power bank που να φορτίζει γρήγορα το g6;

Όπως ο φορτιστής του δλδ.

Θα εκτιμούσα προτάσεις που έχουν δοκιμαστεί!

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό έχω https://www.you.gr/telephony-networking/mobile-battery-power-bank/xiaomi-mi-powerbank-20-000mah-2c και υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιο power bank που να φορτίζει γρήγορα το g6;

Όπως ο φορτιστής του δλδ.

Θα εκτιμούσα προτάσεις που έχουν δοκιμαστεί!

Ευχαριστώ!!

 

δες και αυτο

Link to comment
Share on other sites

Είπα να προσφέρω και εγώ με την σειρά μου ένα how to για το LG G6.

 

Lg g6 H870 Locking the bootloader

Προϋπόθεση να υπάρχουν οι drives lg

http://tool.xcdn.gdms.lge.com/dn/downloader.dev?fileKey=UW00120120425

να έχουμε το lg up

http://www.devfiles.co/download/ebl423EF/LGFlashTool_patched.rar

και την original rom KDZ

http://downloads.codefi.re/autoprime/LG/LG_G6

 

Ανοίγουμε μία γραμμή εντολών στον υπολογιστή μας και πληκτρολογούμε

adb reboot bootloader

δέχεται την εντολή αλλά μας εμφανίζει error:device offline

Εκεί συνδέουμε το τηλέφωνο και πληκτρολογούμε ξανά

adb redoot bootloader

Το τηλέφωνο μπαίνει σε σε fastboot mode και πληκτρολογούμε

Fastboot oem lock

Μας γράφει OKAY κάνουμε σε recovery mode και προχωράμε σε hard reset.

Και μας εμφανίζει αυτό το μήνυμα

https://i.imgur.com/CK8BJzv.jpg

Βάζουμε το τηλέφωνο σε download mode ανοίγουμε το lg up και φλασαρουμε την ROM φυσικά στο τηλέφωνο έχουν σβήσει όλα τα αρχεία.

 

ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΔΙΚΉ ΣΑΣ ΕΥΘΎΝΗ και είμαι πρόθυμος να βοηθήσω με π.μ καλή επιτυχία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μιας και έδωσα το v30 και ξεμεινα και από 2ο κινητό έλεγα να χτυπήσω ένα g6 ή g5 μιας και είναι σε καλές τιμές και τα θεωρώ αρκετά πλήρη. Έχω βρει ένα g5 καινούριο στα 200 ευρώ και g6 σαν καινούριο στα 250. Εσείς τι λέτε, αξίζει το g6 που είναι πιο νέο και πιο πλήρες ή να πάω στο g5 που νομίζω η κάμερα του είναι πιο πλήρης, μόνο σαν κάμερα δηλαδή θετω το δίλημμα καθώς στα άλλα το g6 είναι καλύτερο. Όταν λέω πιο πλήρης εννοώ καλύτερη σε λεπτομέρεια, νυχτερινά κλπ. Έτσι έχω την εντύπωση τουλάχιστον και από ιδία πείρα.

 

Επίσης, δίνει κανείς κάνα g6 εδώ ? Μπήκα στο γνωστό site αγγελιών και το δίνουν πιο ακριβά από καινούριο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες. Μιας και έδωσα το v30 και ξεμεινα και από 2ο κινητό έλεγα να χτυπήσω ένα g6 ή g5 μιας και είναι σε καλές τιμές και τα θεωρώ αρκετά πλήρη. Έχω βρει ένα g5 καινούριο στα 200 ευρώ και g6 σαν καινούριο στα 250. Εσείς τι λέτε, αξίζει το g6 που είναι πιο νέο και πιο πλήρες ή να πάω στο g5 που νομίζω η κάμερα του είναι πιο πλήρης, μόνο σαν κάμερα δηλαδή θετω το δίλημμα καθώς στα άλλα το g6 είναι καλύτερο. Όταν λέω πιο πλήρης εννοώ καλύτερη σε λεπτομέρεια, νυχτερινά κλπ. Έτσι έχω την εντύπωση τουλάχιστον και από ιδία πείρα.

 

Επίσης, δίνει κανείς κάνα g6 εδώ ? Μπήκα στο γνωστό site αγγελιών και το δίνουν πιο ακριβά από καινούριο..

Νίκο επειδή είχα και τα δύο και επειδή είμαι καμμενος με τις κάμερες δεν υπάρχει σύγκριση στην κάμερα,στο lg g5 έχει γίνει τρομερή υλοποίηση απο τις καλύτερες κάμερες που έχουν βγεί ακόμα και σήμερα,αλλά είναι τραγικό σαν κινητό γενικά, υπερθέρμανση, τρελά κολλήματα και μπαταρία ότι χειρότερο μπορεί να φανταστείς.Συνολικα βάζεις μια gcam και πας καρφί για g6 που είναι πολύ ανώτερη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νίκο επειδή είχα και τα δύο και επειδή είμαι καμμενος με τις κάμερες δεν υπάρχει σύγκριση στην κάμερα,στο lg g5 έχει γίνει τρομερή υλοποίηση απο τις καλύτερες κάμερες που έχουν βγεί ακόμα και σήμερα,αλλά είναι τραγικό σαν κινητό γενικά, υπερθέρμανση, τρελά κολλήματα και μπαταρία ότι χειρότερο μπορεί να φανταστείς.Συνολικα βάζεις μια gcam και πας καρφί για g6 που είναι πολύ ανώτερη συσκευή.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επειδή τα είχα και εγώ έχω αυτόν τον προβληματισμο.. Γενικα το θέλω σαν 2ο να υπάρχει κάβα όταν αλλάζω το βασικό άρα θέλω να είναι αξιοπρεπές. Το g5 σίγουρα είναι αλλά με τόσο μικρή διαφορά δεν ξέρω αν αξίζει. Επίσης το g6 έχει καλύτερη wide νομίζω, που είναι ένας λόγος που κοιτάζω αυτά τα κινητά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα είχα και εγώ έχω αυτόν τον προβληματισμο.. Γενικα το θέλω σαν 2ο να υπάρχει κάβα όταν αλλάζω το βασικό άρα θέλω να είναι αξιοπρεπές. Το g5 σίγουρα είναι αλλά με τόσο μικρή διαφορά δεν ξέρω αν αξίζει. Επίσης το g6 έχει καλύτερη wide νομίζω, που είναι ένας λόγος που κοιτάζω αυτά τα κινητά
Έχει ναι,και με gcam είναι ακόμα καλύτερη εγώ το g5 το πήρα δύο φορές αλλά οκ πέρσι το καλοκαίρι που το πήρα για τις διακοπές μου έβγαλε το λάδι.Γενικα δεν αξίζει με την καμία 200€ το g5.

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το g6 το ζητάνε 220 χτυπημενο και 270 οι πιο πολλοί μεταχειρισμενο όταν καινούριο έχει 286 και αν το κόψω τιμολόγιο πάει και 255 σε ένα μαγαζί. Απλά δε θέλω τιμολόγιο. Τέλος πάντων, θα δω μήπως θέλει κάνα μέλος εδώ να το δώσει μιας και δεν ψάχνω καινούριο και βλέπουμε

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι το g6 το ζητάνε 220 χτυπημενο και 270 οι πιο πολλοί μεταχειρισμενο όταν καινούριο έχει 286 και αν το κόψω τιμολόγιο πάει και 255 σε ένα μαγαζί. Απλά δε θέλω τιμολόγιο. Τέλος πάντων, θα δω μήπως θέλει κάνα μέλος εδώ να το δώσει μιας και δεν ψάχνω καινούριο και βλέπουμε
https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1160040-lg-g6-32gb/ δες εδώ μια, μεταχειρισμένο δεν αξίζει πάνω από 250€

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.insomnia.gr/classifieds/item/1160040-lg-g6-32gb/ δες εδώ μια, μεταχειρισμένο δεν αξίζει πάνω από 250€

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Του είπα να κόψει κάτι γιατί καινούριο κάνει 286 και μου είπε ότι κάνει 310.....επίσης δε θέλω θήκη και τζάμι..

250 και αν είναι και ενός έτους να έχει πέσει η μπαταρία του δεν τα δίνω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...