Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά να ρωτήσω, γιατί δεν βγάζω άκρη. Προσπαθώ να μπω από τον Chrome στο ebanking της eurobank, και μου βγάζει κάτι κουλά ότι και καλά το πρόγραμμα περιήγησης και το λειτουργικό δεν είναι συμβατά με την υπηρεσία. Μετά με πετάει σε μια άλλη σελίδα που μου δείχνει τι είναι συμβατα με την υπηρεσία από λειτουργικά και browsers, μέσα στα οποία δεν υπάρχει το Android. Εμένα με βλέπει ότι προσπαθώ να μπω με λειτουργικό Android με opera 0.170623, ενώ αυτό υποστηρίζει opera 30+.Επίσης λέει ότι για ανοίξει το ebanking πρέπει να είναι η ανάλυση οθόνης της συσκευής τουλάχιστον 1024*768 και εμένα με δείχνει ότι έχω 360*720 ανάλυση. Τι στο καλό γίνεται, πριν λίγες μέρες έμπαινα κανονικά. Προσπάθησα να μπω από το nexus5x της γυναίκας μου και μπήκε με τη μία. Έχω σκαλώσει και ψάχνω να βρω που φαίνεται η ανάλυση οθόνης του g6 και δεν το βρίσκω.... Κάποια βοήθεια σε όλα αυτά που αναφέρω;;;

Το ίδιο μήνυμα φαίνεται και σε μένα. Είναι πρόβλημα του web application της τράπεζας. Ανέφερέ το στην τράπεζα και προς το παρόν μπες από κάποια άλλη συσκευή ή κατέβασε το επίσημο app από το google play (αν υπάρχει).

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την έχω κατεβάσει την εφαρμογή και μπαίνω κανονικά. Εντύπωση μου κάνει που ο παραπάνω φίλος λέει το ίδιο. Το nexus 5x της γυναίκας μου μπαίνει κανονικά πάντως... Ανάλυση οθόνης πως βλέπουμε στη συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Την έχω κατεβάσει την εφαρμογή και μπαίνω κανονικά. Εντύπωση μου κάνει που ο παραπάνω φίλος λέει το ίδιο. Το nexus 5x της γυναίκας μου μπαίνει κανονικά πάντως... Ανάλυση οθόνης πως βλέπουμε στη συσκευή;

Η πραγματική ανάλυση της συσκευής δεν ανταποκρίνεται στην ανάλυση που χρησιμοποιεί ο chrome για να εμφανίσει τις σελίδες. Οι ιστοσελίδες στο iphone X για παράδειγμα εμφανίζονται σε ανάλυση 375 x 812 pixels, άσχετα αν η πραγματική ανάλυση της οθόνης είναι πολύ μεγαλύτερη. Επίσης η ανάλυση που χρησιμοποιεί το ipad και όλα τα tablets για την προβολή των σελίδων είναι μόλις 768 x 1024. Με εξαίρεση το ipad pro και τα surface ή άλλα tablet με windows.

Οι ίδιες αναλογίες ισχύουν και για το LG G6.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη eurobank και μου είπαν ότι είναι θέμα του κινητού,ισως να έχει κολλήσει κάποιον ιό κτλ. Δεν τους το ξανά ανέφερε κάποιος άλλος μου είπαν. Ρε παιδιά κάντε ένα κόπο και προσπαθήστε να μπείτε, να δούμε σε εσάς τι λέει.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα στη eurobank και μου είπαν ότι είναι θέμα του κινητού,ισως να έχει κολλήσει κάποιον ιό κτλ. Δεν τους το ξανά ανέφερε κάποιος άλλος μου είπαν. Ρε παιδιά κάντε ένα κόπο και προσπαθήστε να μπείτε, να δούμε σε εσάς τι λέει.

Σε συσκευή vodafone smart speed 6 με android & chrome μπαίνω κανονικά.

Στο LG G6 με chrome μου βγάζει το μήνυμα που βγάζει και σένα.

 

Πριν την αναβάθμιση σε oreo φόρτωνε κανονικά δηλαδή;

Πάντως αν πατήσεις στον chrome να δεις την desktop έκδοση φορτώνει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν θύμαμαι αν έμπαινα πριν την αναβάθμιση σε oreο ή μπήκα μετά, αλλά έμπαινα. Το κινητό το έχω μόλις μία εβδομάδα, δεν θυμάμαι. Τι παίζει;;; Από άλλους που έβαλα με άλλες συσκευές μπαίνει κανονικά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θύμαμαι αν έμπαινα πριν την αναβάθμιση σε oreο ή μπήκα μετά, αλλά έμπαινα. Το κινητό το έχω μόλις μία εβδομάδα, δεν θυμάμαι. Τι παίζει;;; Από άλλους που έβαλα με άλλες συσκευές μπαίνει κανονικά πάντως.

Το πρόβλημα εντοπίζεται στον user agent του chrome. Η σελίδα της eurobank λανθασμένα εντοπίζει Opera 0.17. Η ανάλυση 360x720 είναι σωστή.

Κάνοντας αναζήτηση τη φράση my user agent στο google θα σου εμφανίσει τον πραγματικό browser που χρησιμοποιείς (Chrome 66 σε μένα).

Το πρόβλημα είναι της τράπεζας. Ανέφερε το στην τεχνική τους υποστήριξη, καλύτερα γραπτά.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα γιατί βγάζει το mozzila 5.0;

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι εννοείς τον πραγματικό browser που χρησιμοποιώ;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το fbook;

Χρησιμοποιώ την beta έκδοση και αυτή τη στιγμή η εφαρμογή δεν ανοίγει με τπτ.

Θεωρώ πως είναι πρόβλημα του fbook και λογικά με κάποιο update θα στρώσει αλλά είπα να ρωτήσω κ εδώ...

Μέχρι πριν λίγες μέρες ήταν οκ.

Μετά από την τελευταία αναβάθμιση πριν κάποιες ώρες, τα έπαιξε!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

...

Γιατί η μία είναι stable και η άλλη η test. To λέει.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

 

Σχετικά με το τζαμάκι λέω να δοκιμάσω το NILLKIN Amazing H+ PRO το οποίο είναι και πιο λεπτό (0,2χιλ), έχετε καμία ιδέα;

 

Σχετικά με το e-banking της eurobank το ίδιο μου έκανε και στο G Flex 2 όχι από την αρχή που το πήρα αλλά νομίζω από τότε που άλλαξε η eurobank τη μορφή της αρχικής της σελίδας.

Edited by firstofmay
Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από το τεχνικό τμήμα της eurobank και μου είπαν ότι είναι θέμα της έκδοσης Android που έχει η συσκευή. Το σύστημα της τράπεζας βλέπει ότι μπαίνω με πολύ παλιά έκδοση του Opera, για αυτό δεν με αφήνει. Με άλλη έκδοση Android δεν θα υπάρχει το πρόβλημα. Τέλος πάντων με mozzila μπαίνει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας,

 

Σχετικά με το τζαμάκι λέω να δοκιμάσω το NILLKIN Amazing H+ PRO το οποίο είναι και πιο λεπτό (0,2χιλ), έχετε καμία ιδέα;

 

Σχετικά με το e-banking της eurobank το ίδιο μου έκανε και στο G Flex 2 όχι από την αρχή που το πήρα αλλά νομίζω από τότε που άλλαξε η eurobank τη μορφή της αρχικής της σελίδας.

Πολύ καλό. Αν ψαχτείς από ebay θα σου βγει γύρω στα $7

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν από το τεχνικό τμήμα της eurobank και μου είπαν ότι είναι θέμα της έκδοσης Android που έχει η συσκευή. Το σύστημα της τράπεζας βλέπει ότι μπαίνω με πολύ παλιά έκδοση του Opera, για αυτό δεν με αφήνει. Με άλλη έκδοση Android δεν θα υπάρχει το πρόβλημα. Τέλος πάντων με mozzila μπαίνει κανονικά.

 

Εξαιρετικοί εκεί στη Eurobank. Σου λέει να κάνεις downgrade για να μπορείς να μπεις από chrome ενώ έχουν ΑΥΤΟΙ το πρόβλημα :lol::lol:

Τα ίδια και το G6 ενός φίλου.

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν μπορώ να εντοπίσω άλλη συσκευή που να έχει το ίδιο πρόβλημα πλην της δικής μας και αυτό μου κάνει εντύπωση.

 

Θα έψαχνα στη δική μου, αλλά θα αργήσει να πάρει oreo :p

Link to comment
Share on other sites

λίγο φως παίδες....

σπάνια κλειδώνω την συσκευή μου....με την προηγούμενη έκδοση είχα δακτυλικό αποτύπωμα μόνο στην alpha bank και paypal.

τώρα με την oreo δεν βρίσκω επιλογή να χρησιμοποιώ δακτυλικό μόνο σε επιλεγμένες εφαρμογές....κι έτσι κλειδώνω και την συσκευή για πρώτη φορά στην ζωή μου.

χρησιμοποιώ nova launcher και υπάρχει ένα bug στην λειτουργία double tap to lock....αν κλείνω την οθόνη με αυτόν τον τρόπο δεν μου επιτρέπει το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό,πλην από ελάχιστες φορές....μάλιστα μου πετάει το μνμ κλειδωμένο απ τον διαχειριστή και με παραπέμπει να βάλω κωδικό,το οποίο είναι εκνευριστικό.

έχω δώσει όλα τα δικαιώματα στον nova.αν αφήσω την οθόνη να κλείσει μόνη της,η την κλειδώσω με το power button,πάλι ξεκλειδώνει με το δακτυλικό υποδειγματικά. ΜΟΝΟ με double tap του nova χωλαίνει.

με το lg home και double tap,όλα δουλεύουν υποδειγματικά....ξεκλειδώνει μια χαρά.

...η αν μου διαφεύγει κάτι,να κλειδώνω μόνο επιλεγμένες εφαρμογές,ακόμα καλύτερα.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

λίγο φως παίδες....

σπάνια κλειδώνω την συσκευή μου....με την προηγούμενη έκδοση είχα δακτυλικό αποτύπωμα μόνο στην alpha bank και paypal.

τώρα με την oreo δεν βρίσκω επιλογή να χρησιμοποιώ δακτυλικό μόνο σε επιλεγμένες εφαρμογές....κι έτσι κλειδώνω και την συσκευή για πρώτη φορά στην ζωή μου.

χρησιμοποιώ nova launcher και υπάρχει ένα bug στην λειτουργία double tap to lock....αν κλείνω την οθόνη με αυτόν τον τρόπο δεν μου επιτρέπει το ξεκλείδωμα με το δακτυλικό,πλην από ελάχιστες φορές....μάλιστα μου πετάει το μνμ κλειδωμένο απ τον διαχειριστή και με παραπέμπει να βάλω κωδικό,το οποίο είναι εκνευριστικό.

έχω δώσει όλα τα δικαιώματα στον nova.αν αφήσω την οθόνη να κλείσει μόνη της,η την κλειδώσω με το power button,πάλι ξεκλειδώνει με το δακτυλικό υποδειγματικά. ΜΟΝΟ με double tap του nova χωλαίνει.

με το lg home και double tap,όλα δουλεύουν υποδειγματικά....ξεκλειδώνει μια χαρά.

...η αν μου διαφεύγει κάτι,να κλειδώνω μόνο επιλεγμένες εφαρμογές,ακόμα καλύτερα.

Έχεις κάνει root?

Με root, το unlock με fingerprint λειτουργεί μια χαρά:

Ρυθμίσεις Nova, Για προχωρημένους, Μέθοδος κλειδώματος οθόνης, Root.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ο Nova δεν υποστηρίζει double tap to lock .. έχει μια επιλογή να σβήνει την οθόνη μέχρι να κλειδώσει από μόνο του το κινητό. Στην αντίθετη περίπτωση πάντα χρειάζεται και κωδικό. Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις. Δεν το θυμάμαι τώρα να στο πω.
Link to comment
Share on other sites

http://https//www.skroutz.gr/s/2802177/Sonne-Phaethon-160lt-2-4m-Glass-%CE%94%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CE%95%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82.html#reviews

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://https://www.skroutz.gr/s/2802177/Sonne-Phaethon-160lt-2-4m-Glass-%CE%94%CE%B9%CF%80%CE%BB%CE%AE%CF%82-%CE%95%CE%BD%CE%AD%CF%81%CE%B3%CE%B5%CE%B9%CE%B1%CF%82.html#reviews

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάνει root?

Με root, το unlock με fingerprint λειτουργεί μια χαρά:

Ρυθμίσεις Nova, Για προχωρημένους, Μέθοδος κλειδώματος οθόνης, Root.

το είδα....και δεν επιτρέπει ξεκλείδωμα με δάχτυλο....epic fail.

Ο Nova δεν υποστηρίζει double tap to lock .. έχει μια επιλογή να σβήνει την οθόνη μέχρι να κλειδώσει από μόνο του το κινητό. Στην αντίθετη περίπτωση πάντα χρειάζεται και κωδικό. Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις. Δεν το θυμάμαι τώρα να στο πω.

 

δυστυχώς,αποτρεπτικό στην εργονομία....

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

το είδα....και δεν επιτρέπει ξεκλείδωμα με δάχτυλο......

Επιτρέπει., αν έχεις κάνει root το κινητό.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

...

δυστυχώς,αποτρεπτικό στην εργονομία....

 

Δεν είναι και τόσο τρομερό...

Επέλεξε το να σβήνει την οθόνη και θα δεις ότι είναι σχεδόν το ίδιο.

Σε πολύ λίγο κλειδώνει κιόλας.

Εκτός βέβαια αν έχει ρυθμίσει το κινητό να κλειδώνει από μόνο του σε μεγάλο χρονικό διάστημα.

Η άλλη επιλογή πάντως που σε κάθε ξεκλείδωμα θέλει fingerprint και κωδικό σίγουρα δεν βολεύει

Link to comment
Share on other sites

Για προτείνετε ρε παιδιά μια καλή και οικονομική κάρτα μνήμης....

 

Είμαι πολύ ευχαριστημένος με τις Samsung Evo, κατά καιρούς βγαίνουν σε προσφορές σε διάφορα καταστήματα της Ελλάδας και του εξωτερικού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...