Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα..θελω να μ πειτε τις διαφορες μεταξυ ματε 10 λιτε και g6..ποιο εχει καλυτερη καμερα; καλυτερη αυτονομια μπαταριας; καλυτερη συνδεσιμοτητα δεδομενων και wifi? καλυτερη οθονη; και γενικα καλυτερα features...και φυσικα σχεση ποιοτητα τιμης..

 

Μεταξυ των 2 παραπανω το Mate 10 lite ειναι σε ολα χειροτερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρε παιδια ρωτησα και στο θεμα του v30?

ειναι τοσο μεγαλη η διαφορα στην καμερα?

γιατι νομιζω ειναι και οι 2 οι ιδιες?

 

Για φωτογραφικες δυνατοτητες οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες απο οσο θυμαμαι μεταξυ V30 και G6,αλλα εκει που υπαρχει μεγαλη διαφορα ειναι στην επεξεργασια στα video στο V30.Μιλαμε χανεσαι απο τις επιπλεον manual επιλογες που εχει.

 

Βεβαια η χρηματικη διαφορα μεταξυ των 2 μοντελων δεν αξιζει μονο για την καμερα,οπως φυσικα δεν αξιζει σε κανενα αλλο κινητο σε σχεση με την προηγουμενη ναυαρχιδα του.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άγγελε άριστος αριθμός sot.

Με τι φωτεινότητα?

 

Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι το έβαλε να φορτίσει ξανά σε κάποιο ποσοστό (ακόμη και στο PC να το βάλεις συμβαίνει - συνέβαινε στο G4 τουλάχιστον) , το έβγαλε πριν το 100% όπου δεν μηδενίζει ο μετρητής και φαίνεται ότι έχει περισσότερη οθόνη. Κανείς δεν έχει αναφέρει 7ωρα με φουλ χρήση στο G6 μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έβαλα καθόλου να φορτίσει από τη στιγμή που το έβγαλα, ούτε σε pc, ούτε πουθενά. Επίσης το έβγαλα στο 100%,στο 8% που το έβαλα ξανά να φορτίσει ήμουν στις 7 και 5 λεπτά sot. Δεν έχω κανέναν λόγο να πω ψέματα.
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του ακόμα. Και σήμερα; Σε αυτα τα λεφτα; Πέρνει ενημερώσεις απο την εταιρία;.. Γιατι ακούγονται πολλα για την σειρα g και οτι η lg είναι σε πτώση
Link to comment
Share on other sites

Ανέφερα παραπάνω από 100% μέχρι 8%.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι να σου πω φίλε εγώ σε αυτά τα χρήματα, με αυτά που ζητάω, νομίζω έκανα την καλύτερη επιλογή. Επίσης οι φωτογραφίες με gcam όντως είναι φοβερές.

 

----- προσθήκη μηνύματος 109 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης έχω κάνει αυτά που αναφέρει αυτό το άρθρο, ίσως βοήθησαν και αυτά... https://www.google.gr/amp/s/techmaniacs.gr/symvoyles-gia-kalyteri-aytonomia-mpatarias-sto-lg-g6-soy/amp/

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή η χρήση που έκανα χθες και μου έβγαλε αυτό το sot, δεν είναι αντιοροσωπευτικη της καθημερινής μου μέρας. Δεν είχα σχεδόν καθόλου κλήσεις, ραδιόφωνο καθόλου ανοιχτό, το οποίο σε μέρες δουλειάς παίζει ένα 8ωρο.Σημερα που είμαι πρώτη μέρα μαζί του στη δουλειά, θα δω πως με πάει. Σε σχέση κιόλας με το redmi note 4 που είχα, που μου έβγαζε τη μέρα για πλάκα, μπορεί και μέχρι το απόγευμα της επόμενης.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Επίσης έχω κάνει αυτά που αναφέρει αυτό το άρθρο, ίσως βοήθησαν και αυτά... https://www.google.gr/amp/s/techmaniacs.gr/symvoyles-gia-kalyteri-aytonomia-mpatarias-sto-lg-g6-soy/amp/

 

Πολύ ενδιαφέρον το άρθρο... Τι επίπτωση έχει στην αυτονομία; (αναφέρομαι σε 1 τυπική μέρα και όχι σε εξεζητημένες καταστασεις).

 

Π.χ 1 τυπική μέρα μου (λίγες κλήσεις, 4g, Internet, messenger, λίγο gaming, όχι GPS, όχι βίντεο) αγγίζει εύκολα τις 5 ώρες. Αυτές οι αλλαγές ας πούμε δίνουν 1 ώρα; 15 λεπτά;

τι να περιμένει κάποιος που τις κάνει;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχω βαλει για κλησεις το ex dialer γιατι με βολευει να παταω τα αρχικά απο το ονομα και μου βγαζει τις επαφες. Γίνεται να το κανω αυτό με το δικο του dialer της lg?γιατι βλεπω εχει μονο αγγλικα στα πλήκτρα ενω το huawei εχει και ελληνικα.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αγορά του ακόμα. Και σήμερα; Σε αυτα τα λεφτα; Πέρνει ενημερώσεις απο την εταιρία;.. Γιατι ακούγονται πολλα για την σειρα g και οτι η lg είναι σε πτώση

 

Αν σε ενδιαφερουν οι ενημερωσεις πολυ τοτε ξεκαθαρα κοιτας αλλου,κατα προτιμηση ανεβαινεις λιγο χρηματα και πας σε Nokia 7 plus.

 

Το μεγαλο selling point του G6 ειναι το hardware που προσφερει στα χρηματα του και οχι οι ενημερωσεις.

Για να σου δωσω ενα παραδειγμα το G6 ηταν 1.5χρονο χωρις καποια ενημερωση με την αρχικη android 7.0 που κυκλοφορησε τον Φλεβαρη αν δεν κανω λαθος του 2017.

Κατι ακουγεται οτι η εταιρεια ανοιξε ειδικο τμημα για τις αναβαθμισεις αλλα μεχρι να το δουμε στην πραξη αυτο,μενουμε με οτι ξερουμε ως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα την 3.6.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλύτερα την v.3.6.

Γιατί την 3.6 και όχι την 3.7;
Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καλά σχόλια και προχώρησα στο Update σε Oreo. Αλλά απογοητεύτηκα πλήρως. Η εμπειρία δεν μου φαίνεται πλέον καθόλου smooth. Εφαρμογές όπως το facebook αργούν υπερβολικά να ανοίξουν. Το κινητό το είχα και το έχω με βασικές επίσημες εφαρμογές χωρίς περιττά πράγματα. Ήταν φοβερό και κατέληξε απαράδεκτο. ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να πάω πίσω στο 7 επίσημα; Χωρίς custom roms; Απογοήτευση

Link to comment
Share on other sites

Κάνε του επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κανονικά όλοι έπρεπε να κάνουμε αλλά επειδή μας έκατσε πολύ καλά το αναβάλλαμε. :p

 

Επίσης μην τρελαίνεσαι. :rolleyes:

 

Γιατί την 3.6 και όχι την 3.7;

 

Γιατί η μία είναι stable και η άλλη η test. To λέει.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε του επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Κανονικά όλοι έπρεπε να κάνουμε αλλά επειδή μας έκατσε πολύ καλά το αναβάλλαμε. :p

 

Επίσης μην τρελαίνεσαι. :rolleyes:

 

 

 

Γιατί η μία είναι stable και η άλλη η test. To λέει.

Το τι βρισιά έχει ακούσει το G6 και ολόκληρη η LG δεν λέγεται. Χάσιμο χρόνου το update και η επαναφορά (backup, εκ νέου ρυθμίσεις κτλ). Την τεχνολογία μου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Το τι βρισιά έχει ακούσει το G6 και ολόκληρη η LG δεν λέγεται. Χάσιμο χρόνου το update και η επαναφορά (backup, εκ νέου ρυθμίσεις κτλ). Την τεχνολογία μου μέσα.

 

:lol::lol::lol:

ψυχραιμία

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το G6 που πήρα πριν λίγες μέρες και την προστασία του.

 

Όσον αφορά στις θήκες αγόρασα τις Nature TPU Soft και Super Frosted της Nillkin, ο πωλητής λοιπόν μου είπε πως η frosted είναι σαλονάτη ενώ η TPU πιο ανθεκτική, εμένα μου φάινεται το αντίθετο ξέρετε κάτι επ'αυτού;

 

Επίσης μέσα στη συσκευασία της frosted είχε και μία ζελατίνα προστασίας έχει κάποια χρησιμότητα ή πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο;

 

Τέλος σχετικά με το τζαμάκι στις κάμερες που διάβασα πως χαράσετε εύκολα, πρέπει να βάλω κάποιο τζαμάκι ή προστατεύεται από την θήκη που εξέχει. Έριξα μια ματιά στο skroutz αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καλά σχόλια και προχώρησα στο Update σε Oreo. Αλλά απογοητεύτηκα πλήρως. Η εμπειρία δεν μου φαίνεται πλέον καθόλου smooth. Εφαρμογές όπως το facebook αργούν υπερβολικά να ανοίξουν. Το κινητό το είχα και το έχω με βασικές επίσημες εφαρμογές χωρίς περιττά πράγματα. Ήταν φοβερό και κατέληξε απαράδεκτο. ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να πάω πίσω στο 7 επίσημα; Χωρίς custom roms; Απογοήτευση

 

ΜΗΝ απογοητεύεσαι αδερφέ! Επειδή και μένα μου φαινόταν αργό το facebook ήμουν και γω έτοιμος να κάνω επαναφορά μέχρι που αναβαθμίστηκε η εφαρμογή, έστρωσε για λίγες μέρες, μέχρι που ήρθε να κάνει άλλη μια και να γίνει ξανά όπως πριν.

Δες μόνο τα σχόλια στο playstore και θα καταλάβεις τις βρίσιμο που πέφτει που κολλάει/αργεί/σέρνετε ακόμα και σε πανάκριβες συσκευές. Κάνε υπομονή να το διορθώσουν και μετά το σκέφτεσαι και για επαναφορά!

Τώρα βέβαια αν εννοείς που σου κολλάνε όλα και γενικά είδες μεγάλη διαφορά προς το χειρότερο, τότε κάτι άλλο συμβαίνει και πας αναγκαστικά για επαναφορά και στήσιμο από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα καλά σχόλια και προχώρησα στο Update σε Oreo. Αλλά απογοητεύτηκα πλήρως. Η εμπειρία δεν μου φαίνεται πλέον καθόλου smooth. Εφαρμογές όπως το facebook αργούν υπερβολικά να ανοίξουν. Το κινητό το είχα και το έχω με βασικές επίσημες εφαρμογές χωρίς περιττά πράγματα. Ήταν φοβερό και κατέληξε απαράδεκτο. ΠΡΟΣΟΧΗ!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπάρχει τρόπος να πάω πίσω στο 7 επίσημα; Χωρίς custom roms; Απογοήτευση

Φίλε μου και μένα είχε πρόβλημα το Facebook αργούσε πολύ να ανοίξει σε Huawei mate 10 pro, όπως είπε και ο φίλος παραπάνω έστρωσε μόνο του.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...Πηρα και εγω το κινητο αυτο αλλα ειναι εισαγωγη απο ιταλια και μου δειχνει στο ξεκινημα το ΤΙΜ.Υπαρχει περιπτωση καπως να το κανω κανονικο χωρις το λογοτυπο και εφαρμογες της ιταλικης εταιριας?
Link to comment
Share on other sites

Όπως στα είπε είναι.

Η frosted της nilkin αλλά κ γενικά τα back covers δεν προσφέρουν προστασία.

Αυτές προτιμώ στα κινητά μου.

Είχα το g6 κ σου εφιστω την προσοχή στη frosted γιατί μπαινοβγαίνει με δυσκολία κ υπάρχει κίνδυνος γδαρσιματος.

Η ζελατίνα που έχει μέσα είναι απλά μια ζελατίνα.

Θα ήταν προτιμοτερο κατα τη γνώμη μου ένα γυαλί.

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το G6 που πήρα πριν λίγες μέρες και την προστασία του.

 

Όσον αφορά στις θήκες αγόρασα τις Nature TPU Soft και Super Frosted της Nillkin, ο πωλητής λοιπόν μου είπε πως η frosted είναι σαλονάτη ενώ η TPU πιο ανθεκτική, εμένα μου φάινεται το αντίθετο ξέρετε κάτι επ'αυτού;

 

Επίσης μέσα στη συσκευασία της frosted είχε και μία ζελατίνα προστασίας έχει κάποια χρησιμότητα ή πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο;

 

Τέλος σχετικά με το τζαμάκι στις κάμερες που διάβασα πως χαράσετε εύκολα, πρέπει να βάλω κάποιο τζαμάκι ή προστατεύεται από την θήκη που εξέχει. Έριξα μια ματιά στο skroutz αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις γυαλί nillkin για την οθόνη έχει και προστατευτική ζελατίνη μέσα για την κάμερα αλλά επειδή την είχα καιρό αν δεν προσέξεις όταν την βάλεις αλλοιώνει τις φωτογραφίες. Επίσης κάπου είχα δει σχόλιο ότι το ίδιο και σε χειρότερο βαθμό κάνουν τα προστατευτικά tempered glasses από το eBay κτλ. Οπότε βάλε μια θήκη να μην ακουμπάει Κάτω το τζαμί και λίγη προσοχή και θα είσαι. Κομπλέ.

Καλησπέρα θα ήθελα τη βοήθειά σας σχετικά με το G6 που πήρα πριν λίγες μέρες και την προστασία του.

 

Όσον αφορά στις θήκες αγόρασα τις Nature TPU Soft και Super Frosted της Nillkin, ο πωλητής λοιπόν μου είπε πως η frosted είναι σαλονάτη ενώ η TPU πιο ανθεκτική, εμένα μου φάινεται το αντίθετο ξέρετε κάτι επ'αυτού;

 

Επίσης μέσα στη συσκευασία της frosted είχε και μία ζελατίνα προστασίας έχει κάποια χρησιμότητα ή πρέπει να αγοράσω κάτι άλλο;

 

Τέλος σχετικά με το τζαμάκι στις κάμερες που διάβασα πως χαράσετε εύκολα, πρέπει να βάλω κάποιο τζαμάκι ή προστατεύεται από την θήκη που εξέχει. Έριξα μια ματιά στο skroutz αλλά δεν βρήκα κάτι.

 

Ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας.

 

Στάλθηκε από το LG-E975 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις. Τελικά προχώρησα σε επαναφορά και το σέτταρα από την αρχή και πλέον είναι σαν καινούργιο. Ευτυχώς η όλη διαδικασία ήταν πολύ γρήγορη. Κατάφερα να το φέρω στην προηγούμενη κατάσταση πολύ γρήγορα. Χρησιμοποίησα το backup της LG για τα μηνύματα, τις σημειώσεις και τα call logs και έκανα χειροκίνητο backup τα multimedia αρχεία. Οι επαφές συγχρονίστηκαν άμεσα με το google account και οι εφαρμογές εγκαταστάθηκαν ταχύτατα. Προς το παρόν βέβαια η μόνη βελτίωση που αισθάνομαι πως έχει είναι τα πιθανά κενά ασφαλείας που κάλυψε η ενημέρωση. Κάποια άλλη βελτίωση δεν είδα ακόμη.

 

Επίσης κάτι σημαντικό, με το reset είδα πως έχουν συμμορφωθεί και με τον GDPR. Πολλά ερωτήματα σχετικά με τα προσωπικά δεδομένα. Περισσότερος έλεγχος πλέον. Και φυσικά δεν αποδέχτηκα πολλά από αυτά που πριν δεν μας ρωτούσε καν...

Link to comment
Share on other sites

*Στάλθηκε από το Ε-975 Μου :lol: το G6 Στάλθηκε σήμερα στην procordia. Ελπίζω να επιστρέψει σαν καινούριο.

Αν πάρεις γυαλί nillkin για την οθόνη έχει και προστατευτική ζελατίνη μέσα για την κάμερα αλλά επειδή την είχα καιρό αν δεν προσέξεις όταν την βάλεις αλλοιώνει τις φωτογραφίες. Επίσης κάπου είχα δει σχόλιο ότι το ίδιο και σε χειρότερο βαθμό κάνουν τα προστατευτικά tempered glasses από το eBay κτλ. Οπότε βάλε μια θήκη να μην ακουμπάει Κάτω το τζαμί και λίγη προσοχή και θα είσαι. Κομπλέ.

 

Στάλθηκε από το LG-E975 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στάλθηκε από το LG-E975 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να ρωτήσω, γιατί δεν βγάζω άκρη. Προσπαθώ να μπω από τον Chrome στο ebanking της eurobank, και μου βγάζει κάτι κουλά ότι και καλά το πρόγραμμα περιήγησης και το λειτουργικό δεν είναι συμβατά με την υπηρεσία. Μετά με πετάει σε μια άλλη σελίδα που μου δείχνει τι είναι συμβατα με την υπηρεσία από λειτουργικά και browsers, μέσα στα οποία δεν υπάρχει το Android. Εμένα με βλέπει ότι προσπαθώ να μπω με λειτουργικό Android με opera 0.170623, ενώ αυτό υποστηρίζει opera 30+.Επίσης λέει ότι για ανοίξει το ebanking πρέπει να είναι η ανάλυση οθόνης της συσκευής τουλάχιστον 1024*768 και εμένα με δείχνει ότι έχω 360*720 ανάλυση. Τι στο καλό γίνεται, πριν λίγες μέρες έμπαινα κανονικά. Προσπάθησα να μπω από το nexus5x της γυναίκας μου και μπήκε με τη μία. Έχω σκαλώσει και ψάχνω να βρω που φαίνεται η ανάλυση οθόνης του g6 και δεν το βρίσκω.... Κάποια βοήθεια σε όλα αυτά που αναφέρω;;;
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν κατεβάζεις την εφαρμογή να ξεμπερδεύεις; η ανάλυση του g6 Είναι πολύ μεγαλύτερη πάντως άρα δεν είναι αυτό το σφάλμα.

Ρε παιδιά να ρωτήσω, γιατί δεν βγάζω άκρη. Προσπαθώ να μπω από τον Chrome στο ebanking της eurobank, και μου βγάζει κάτι κουλά ότι και καλά το πρόγραμμα περιήγησης και το λειτουργικό δεν είναι συμβατά με την υπηρεσία. Μετά με πετάει σε μια άλλη σελίδα που μου δείχνει τι είναι συμβατα με την υπηρεσία από λειτουργικά και browsers, μέσα στα οποία δεν υπάρχει το Android. Εμένα με βλέπει ότι προσπαθώ να μπω με λειτουργικό Android με opera 0.170623, ενώ αυτό υποστηρίζει opera 30+.Επίσης λέει ότι για ανοίξει το ebanking πρέπει να είναι η ανάλυση οθόνης της συσκευής τουλάχιστον 1024*768 και εμένα με δείχνει ότι έχω 360*720 ανάλυση. Τι στο καλό γίνεται, πριν λίγες μέρες έμπαινα κανονικά. Προσπάθησα να μπω από το nexus5x της γυναίκας μου και μπήκε με τη μία. Έχω σκαλώσει και ψάχνω να βρω που φαίνεται η ανάλυση οθόνης του g6 και δεν το βρίσκω.... Κάποια βοήθεια σε όλα αυτά που αναφέρω;;;

 

Στάλθηκε από το LG-E975 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...