Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ότι διαβάζω μέχρι στιγμής τα πράγματα πάνε καλά με το Oreo. Αν και ήμουν διστακτικός με το να κάνω την αναβάθμιση θα αναβαθμίσω τελικά και ο Θεός βοηθός. Αλλά θεωρητικά και πρόβλημα να βγει θα διορθωθεί άμεσα; αφού άνοιξε η LG το κέντρο αναβαθμίσεων. :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από ότι διαβάζω μέχρι στιγμής τα πράγματα πάνε καλά με το Oreo. Αν και ήμουν διστακτικός με το να κάνω την αναβάθμιση θα αναβαθμίσω τελικά και ο Θεός βοηθός. Αλλά θεωρητικά και πρόβλημα να βγει θα διορθωθεί άμεσα; αφού άνοιξε η LG το κέντρο αναβαθμίσεων. :lol:

 

Την αναβαθμιση εν μερη την κανεις υποχρεωτικα γιατι μεσα σε αυτη πρεπει να ειναι και το τελευταιο security patch αν δεν κανω λαθος(δεν εχει βεβαια αναφερει καποιος κατι αλλο)και εχει και μερικα καλουδια που λειπανε απο την συσκευη οπως με την navigation bar.

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος που έχει Ιταλικό Lg G6 και του εχει έρθει η αναβάθμιση;Γιατι σε εμενα τίποτα ακόμη!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά (αν και νωρίς εννοείτε) αρχίζω και ενθουσιάζομαι με το μπισκοτάκι. Κάτι σίγουρα διόρθωσαν με το battery drain στην αναμονή και πλέον η μπαταρία δεν εξανεμίζεται όταν το κινητό είναι κλειστό! Μπορεί να άργησαν εκεί στην LG να μας φέρουν την αναβάθμιση, αλλά τελικά έκαναν καλή δουλειά και έδωσαν κάτι σωστό χωρίς προβλήματα. Αν συνεχίσουν να δίνουν μηνιαίες αναβαθμίσεις τώρα με το νέο τμήμα, τότε θα είμαστε κομπλέ! Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά και οι φωτογραφίες βγαίνουν λίγο καλύτερες , ακόμα και οι wide.

Ένα bug που πρόσεξα, είναι στο νετφλιξ σε μια σειρά με dolby vision που σαν ο φωτισμός να αυξομειώνετε από μόνος του.

Δείτε το και σεις. Μιλάω για την σειρά Santa Clarita Diet που είναι από τις λίγες που υποστηρίζουν το πρότυπο αυτό. Αν προσέξετε την ώρα της προβολής, εμφανίζεται από πάνω ένα κρυφό μενού της dolby vision που μπορείς να φέρεις την εικόνα στα μέτρα σου. Πριν το μπισκότο δεν είναι προσέξει να έχει κάποιο θέμα με την αυξομείωση. Προφανώς το πρόβλημα είναι από τη νετφλιξ και σίγουρα θα το διορθώσουν σε επόμενη αναβάθμιση!

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα κι εγώ χθες το βράδυ με το LG bridge.

Μια χαρά. Έγινε και root σήμερα το πρωί.

Μου φαίνεται λίγο πιο σβέλτο το τηλέφωνο με το Oreo.

Πολύ βολική και η απόκρυψη της κάτω γραμμής με τα κουμπιά.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Buyer name λέει Vodafone. Εκτός όλων των άλλων περί ηλικίας κτλ

 

Αρα το δικο σου ειναι branded της vodafone..ακριβως πανω απο το buyer name γραφει buyer code..εκει τι γραφει;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά (αν και νωρίς εννοείτε) αρχίζω και ενθουσιάζομαι με το μπισκοτάκι. Κάτι σίγουρα διόρθωσαν με το battery drain στην αναμονή και πλέον η μπαταρία δεν εξανεμίζεται όταν το κινητό είναι κλειστό! Μπορεί να άργησαν εκεί στην LG να μας φέρουν την αναβάθμιση, αλλά τελικά έκαναν καλή δουλειά και έδωσαν κάτι σωστό χωρίς προβλήματα. Αν συνεχίσουν να δίνουν μηνιαίες αναβαθμίσεις τώρα με το νέο τμήμα, τότε θα είμαστε κομπλέ! Δεν ξέρω αν είναι ιδέα μου, αλλά και οι φωτογραφίες βγαίνουν λίγο καλύτερες , ακόμα και οι wide.

 

Ολα οσα αναφερεις ακουγονται αρκετα ευχαριστα..οταν λες για διορθωση της μπαταριας στην αναμονη εννοεις για το βραδυ που δεν χρησιμοποιηται;εμενα εκεινες τις ωρες πεφτει μονο 1% στο 3ωρο..μονο τη μερα εχει καπως πιο μεγαλη πτωση..επισης για τις καμερες που λες,εχει καμια αλλαγη στο μηκος εστιασης της wide;η δικη μου με τον προβληματικο φακο ειναι 2,09mm..εσενα ποσο ηταν πριν κ ποσο τωρα;

Link to comment
Share on other sites

VDI

 

Δεν έχει ίχνος Vodafone μέσα πάντως.

 

Προφανως ειναι vodafone italy..περιεργο που δεν εχει κατι της voda αλλα ευτυχως τουλαχιστον γλιτωνεις τις αχρηστες εφαρμογες τους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 98 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανως ειναι vodafone italy..περιεργο που δεν εχει κατι της voda αλλα ευτυχως τουλαχιστον γλιτωνεις τις αχρηστες εφαρμογες τους.

 

Επιπλεον αν δεις στο λινκ με τα firmware που βαζω πιο κατω,εχει το VDI κι αναφερεται αυτο που σου εγραψα πριν

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προφανως ειναι vodafone italy..περιεργο που δεν εχει κατι της voda αλλα ευτυχως τουλαχιστον γλιτωνεις τις αχρηστες εφαρμογες τους.

 

Επιπλεον αν δεις στο λινκ με τα firmware που βαζω πιο κατω,εχει το VDI κι αναφερεται αυτο που σου εγραψα πριν.

https://lg-firmwares.com/lg-h870-firmwares/

Link to comment
Share on other sites

Ολα οσα αναφερεις ακουγονται αρκετα ευχαριστα..οταν λες για διορθωση της μπαταριας στην αναμονη εννοεις για το βραδυ που δεν χρησιμοποιηται;εμενα εκεινες τις ωρες πεφτει μονο 1% στο 3ωρο..μονο τη μερα εχει καπως πιο μεγαλη πτωση..επισης για τις καμερες που λες,εχει καμια αλλαγη στο μηκος εστιασης της wide;η δικη μου με τον προβληματικο φακο ειναι 2,09mm..εσενα ποσο ηταν πριν κ ποσο τωρα;

 

Εμένα το βράδυ ή στην αναμονή έχανε 3% ανά 3ωρο και τώρα έγινε σα το δικό σου!:p

Στο μήκος εστίασης της wide, έχει μικρύνει ελάχιστα. Εννοώ όταν βλέπεις στην άκρη άκρη της οθόνης σου τη γωνία ενώς τραπεζιού, στο τελικό αποτέλεσμα στην φώτο που θα δεις, δεν θα υπάρχει η γωνία αυτή. Πέρα από αυτό βλέπω πως οι φωτογραφίες (ειδικά οι σελφις από την μπροστινή) είναι ελάχιστα πιο sharp , εστιάζει ένα κλικ γρηγορότερα και γενικά όλα φαίνονται να κυλάνε γρηγορότερα από πριν. Δεν μπορεί να σου εξηγήσω με φωτογραφικούς όρους (μιας και μόνο από εμπειρία στο λέω) τι εννοώ, αλλά μιας και συ γνωρίζεις παραπάνω θα έχεις καταλάβει ήδη. Επίσης στο facebook έβλεπα λίγο lagg στο scroll, αλλά τώρα πάει πολύ καλύτερα.

Τι να πω, περίμενε και άλλες γνώμες για την συνολική εμπειρία στο μπισκότο και αναλόγως πράττεις!

Εγώ για αρχή είμαι ευχαριστημένος, αλλά θα περιμένω λίγο καιρό ακόμα για να το δω σε βάθος χρόνου και χρήσης.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το βράδυ ή στην αναμονή έχανε 3% ανά 3ωρο και τώρα έγινε σα το δικό σου!:p

Στο μήκος εστίασης της wide, έχει μικρύνει ελάχιστα. Εννοώ όταν βλέπεις στην άκρη άκρη της οθόνης σου τη γωνία ενώς τραπεζιού, στο τελικό αποτέλεσμα στην φώτο που θα δεις, δεν θα υπάρχει η γωνία αυτή. Πέρα από αυτό βλέπω πως οι φωτογραφίες (ειδικά οι σελφις από την μπροστινή) είναι ελάχιστα πιο sharp , εστιάζει ένα κλικ γρηγορότερα και γενικά όλα φαίνονται να κυλάνε γρηγορότερα από πριν. Δεν μπορεί να σου εξηγήσω με φωτογραφικούς όρους (μιας και μόνο από εμπειρία στο λέω) τι εννοώ, αλλά μιας και συ γνωρίζεις παραπάνω θα έχεις καταλάβει ήδη. Επίσης στο facebook έβλεπα λίγο lagg στο scroll, αλλά τώρα πάει πολύ καλύτερα.

Τι να πω, περίμενε και άλλες γνώμες για την συνολική εμπειρία στο μπισκότο και αναλόγως πράττεις!

Εγώ για αρχή είμαι ευχαριστημένος, αλλά θα περιμένω λίγο καιρό ακόμα για να το δω σε βάθος χρόνου και χρήσης.

 

Τι να πω;ειναι οντως ευχαριστα νεα κ μακαρι να συνεχισει ετσι κι οχι μονο τωρα που ειναι η αρχη του..αν οντως αξιζει η αναβαθμιση τοτε πιθανον να την κανω κι εγω καποια στιγμη..φανταζομαι εκανες factory reset μετα την αναβαθμιση ετσι;

Επισης θελω να σε ρωτησω σχετικα με τη gcam..τι γινεται με αυτο το κομματι;σου δουλευει;

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ για την καλύτερη συμπεριφορά του LG G6, με το Oreo...

Μία ερώτηση μόνο, στην φόρτωση όταν το κάνεις shutdown ξανά γίνετε restart ?? Γιατί σε εμένα φορτώνει μόνο σε ON Mode, σε εσάς ??

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω;ειναι οντως ευχαριστα νεα κ μακαρι να συνεχισει ετσι κι οχι μονο τωρα που ειναι η αρχη του..αν οντως αξιζει η αναβαθμιση τοτε πιθανον να την κανω κι εγω καποια στιγμη..φανταζομαι εκανες factory reset μετα την αναβαθμιση ετσι;

Επισης θελω να σε ρωτησω σχετικα με τη gcam..τι γινεται με αυτο το κομματι;σου δουλευει;

 

ΔΕΝ έκανα επαναφορά και να σου πω την αλήθεια δεν πρόκειται μιας και βλέπω υποδειγματική λειτουργία. Μπορεί μελλοντικά να του κάνω μιας και είμαι 100% σίγουρος πως θα στρώσει ακόμα καλύτερα!

Το Cstark27_GCam_5.1.018_24_v3.7 που είχα από πριν , λειτουργεί μια χαρά.

 

Φορτίζει πιο αργά ή μου φαίνεται?

Μου φάνηκε και μένα πως σα να ήθελε κάνα 20λεπτο παραπάνω φόρτισης απ' ότι πριν, αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου.

Απλά τώρα που το είπες με έβαλες σε σκέψεις. Κάποιος που θυμάται ακριβώς πόσο έκανε για μια πλήρη φόρτιση ας μας πει!

 

Επιβεβαιώνω και εγώ για την καλύτερη συμπεριφορά του LG G6, με το Oreo...

Μία ερώτηση μόνο, στην φόρτωση όταν το κάνεις shutdown ξανά γίνετε restart ?? Γιατί σε εμένα φορτώνει μόνο σε ON Mode, σε εσάς ??

 

ΝΑΙ, όταν το έχεις κλειστό και το βάλεις για φόρτιση ανοίγει αναγκαστικά.

Το ίδιο και αν το κλείσεις στην φόρτιση!

Με το μπισκότο δεν δοκίμασα ακόμα, αλλά φαντάζομαι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ γράφει γρήγορη φόρτιση δεν βλέπω να το κάνει πάντως η αυτονομία έχει αυξηθεί σημαντικά και ιδιαίτερα σε stand buy... Επίσης κάτι τελευταίο δεσμεύει περισσότερη RAM όπως και η κάμερα από 2.09 σε 2.04
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ανίδεου:

Έχω το δίκαρτο 64αρι και ψάχνοντας βρηκα ότι είναι Ταϊβάν αγορά. Απο τη λινκ για τις ρομ που βάλατε βλεπω ότι ακόμα το έχει σε 7αρι ανδροιτ.

Πως μπορώ να του αλλάξω τη χώρα προέλευσης ώστε να βάλω το μπισκότο;

Edited by focusinos
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω το θέμα με την φόρτωση της μπαταρίας.....

Σήμερα μου έκανε αναγκαστικό battery drain για να πάει κάτω από το 9% και μετά ξεκίνησε την κανονική φόρτωση.....για δείτε το λίγο και εσείς μήπως το έχω μόνο εγώ....

Να προλάβω κάποιον και να ενημερώσω οτι δεν έχω κάποιο battery app !!!

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ανίδεου:

Έχω το δίκαρτο 64αρι και ψάχνοντας βρηκα ότι είναι Ταϊβάν αγορά. Απο τη λινκ για τις ρομ που βάλατε βλεπω ότι ακόμα το έχει σε 7αρι ανδροιτ.

Πως μπορώ να του αλλάξω τη χώρα προέλευσης ώστε να βάλω το μπισκότο;

 

δεν γίνετε έτσι....η θα σου έρθει αυτόματα στην συσκευή η Σύνδεσε την συσκευή στον υπολογιστή και με την εφαρμογή lg bridge, αν έχει δοθεί η αναβάθμιση για την συσκευή σου, θα την περάσει η εφαρμογή.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση ανίδεου:

Έχω το δίκαρτο 64αρι και ψάχνοντας βρηκα ότι είναι Ταϊβάν αγορά. Απο τη λινκ για τις ρομ που βάλατε βλεπω ότι ακόμα το έχει σε 7αρι ανδροιτ.

Πως μπορώ να του αλλάξω τη χώρα προέλευσης ώστε να βάλω το μπισκότο;

 

Έχω το ίδιο και η αναβάθμιση δεν έχει έρθει ΟΤΑ (μέσω WiFi δηλαδή), αλλά υπάρχει, αν συνδέσεις το κινητό στο PC μέσω LG Bridge. Ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται, εγώ που το συνέδεσα μου έδειξε ότι έχει να κατεβάσει μία αναβάθμιση 2.99GB, περίεργα μεγάλο το αρχείο. Όπως και να έχει δεν αναβαθμίζω τίποτα ακόμη, περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ περιμένω feedback. Αν και δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω με το LG bridge μετά το update των Windows (1803). Να την κάνω uninstall και ξανά install?
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το ίδιο και η αναβάθμιση δεν έχει έρθει ΟΤΑ (μέσω WiFi δηλαδή), αλλά υπάρχει, αν συνδέσεις το κινητό στο PC μέσω LG Bridge. Ή τουλάχιστον έτσι φαίνεται, εγώ που το συνέδεσα μου έδειξε ότι έχει να κατεβάσει μία αναβάθμιση 2.99GB, περίεργα μεγάλο το αρχείο. Όπως και να έχει δεν αναβαθμίζω τίποτα ακόμη, περιμένω.
Εμενα δε βγαζει καινουργια εκδοση λογισμικου στο bridge και εχω taiwan 64αρι. Τι φαση;

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Πρώτη φόρτιση μετά από την αναβάθμιση σε oreo, 4,30 ώρες SOT δεν είχα δει ποτέ στο G6. :):):)

Αυτό με την λάθος μετάφραση στα ελληνικά το κάνει σε όλους ή είναι μόνο σε εμένα; Αναφέρομαι στο "Συνολική χρέωση" και στο "Ο χρήστης 5ωρ. αποχώρησε"

Τι εννοεί ο ποιητής;

https://photos.app.goo.gl/ltSNLYRf9gtoL8RC2

 

"Total charge"

"5 hours left"

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ τη ενημέρωση στην 8!Από τότς όμως που την έκανα όταν μπαίνω στο fb μεσα από τον chrome σε κάποιο προφίλ στο fb τις φωτογραφίες μου τις δείχνει πολύ μικρες!Πώς μπορούμε να το επαναφέρουμε να τις δείχνει κανονικές;
Link to comment
Share on other sites

Εμενα δε βγαζει καινουργια εκδοση λογισμικου στο bridge και εχω taiwan 64αρι. Τι φαση;

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τί να σου πω, και εμένα περίεργα μου τα έδειξε. Πρίζωσα το τηλέφωνο, το αναγνώρισε, μου έγραψε σε νέο παράθυρο ότι το κινητό μου τρέχει την τελευταία έκδοση, πάτησα το "ΟΚ", αλλά μετά από αυτό, το πλήκτρο "update" στο παράθυρο από κάτω ήταν ενεργό, οπότε το πάτησα και άρχισε να κατεβάζει ένα αρχείο 2.99GB. Δεν μου'χει ξανατύχει τόσο μεγάλη rom σε κινητό, οπότε ακύρωσα και θα ξανασχοληθώ όταν ξέρουμε κάτι πιο σίγουρο, ούτως ή άλλως δεν βιάζομαι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...