Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν, αν και ξέρω ότι δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να το πω...γιατί όλοι παιδεύεστε με την αναβάθμιση :p ...έχω να πω το εξής:

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με την LG. Μου είπαν ότι καλύπτεται από 2ετή εγγύηση ΚΑΙ το δίκαρτο αρκεί να έχει αγοραστεί από κατάστημα εντός Ευρωπαικής ένωσης και να υπάρχει η απόδειξη αγοράς.

 

Τό μόνο που μου επισήμανε είναι ότι επειδή δεν το εισάγει η Ελληνική LG, δεν έχουν στοκ ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε πιθανότατα θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό.

 

Αυτά :)

 

Δεν παιζει αυτο το σεναριο για τον πολυ απλο λογο οτι η LG δεν εχει παγκοσμια εγγυηση για να σου το καλυψει και πολυ φοβαμαι οτι μαλλον τα μπερδεψαν γιατι και αλλοι ειχαν ρωτησει πιο παλια απο περιεργεια και επεσε ακυρο.

Η εκδοση με το dac ειναι για τις αγορες της Ασιας και η εκδοση με την ασυρματη φορτιση για την Αμερικη.

Με 2 χρονια εγγυηση μπορει να σε καλυψει μονο το καταστημα αγορας/πωλητης.

 

Σε αυτο που εχουν δικιο ειναι οτι δεν το εισαγει η Ελληνικη LG επειδη δεν υπαρχει στην ΕΛλαδα LG mobile hellas και τα κεντρικα ειναι στην Ιταλια.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σκεφτομουνα να το παρω αλλα ειδα καποιες αναφορες για απογητευτικο sot με oreo. Τα παιδια που πηραν αναβαθμιση να ενημερωσουν αν μπορουν
Link to comment
Share on other sites

Μετα απο παρακολουθηση ενος βιντεο για το G6 με την oreo,τα νεα δεν ειναι καθολου ενθαρρυντικα οσον αφορα τη μπαταρια..ο ανθρωπος αναφερει οτι ενω με την 7αρα ειχε απο 5 ως 6 ωρες οθονης,πλεον φτανει μαξιμουμ στις 4 κ μαλιστα μετα απο factory reset..το βαζω πιο κατω να δειτε οσοι ενδιαφερεστε..αναφερει επισης για μεγαλο stand by drain..βοηθεια μας!

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει αυτο το σεναριο για τον πολυ απλο λογο οτι η LG δεν εχει παγκοσμια εγγυηση για να σου το καλυψει και πολυ φοβαμαι οτι μαλλον τα μπερδεψαν γιατι και αλλοι ειχαν ρωτησει πιο παλια απο περιεργεια και επεσε ακυρο.

Η εκδοση με το dac ειναι για τις αγορες της Ασιας και η εκδοση με την ασυρματη φορτιση για την Αμερικη.

Με 2 χρονια εγγυηση μπορει να σε καλυψει μονο το καταστημα αγορας/πωλητης.

 

Σε αυτο που εχουν δικιο ειναι οτι δεν το εισαγει η Ελληνικη LG επειδη δεν υπαρχει στην ΕΛλαδα LG mobile hellas και τα κεντρικα ειναι στην Ιταλια.

Έχεις κάτι επίσημο; Κάποιο email στο οποίο να λέει όλα όσα ισχυρίζεσαι;

Εγώ αύριο θα στείλω email για να επιβεβαιώσω (ή όχι) αυτά που μου είπαν τηλεφωνικώς.

 

from my Mi5s

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο παρακολουθηση ενος βιντεο για το G6 με την oreo,τα νεα δεν ειναι καθολου ενθαρρυντικα οσον αφορα τη μπαταρια..ο ανθρωπος αναφερει οτι ενω με την 7αρα ειχε απο 5 ως 6 ωρες οθονης,πλεον φτανει μαξιμουμ στις 4 κ μαλιστα μετα απο factory reset..το βαζω πιο κατω να δειτε οσοι ενδιαφερεστε..αναφερει επισης για μεγαλο stand by drain..βοηθεια μας!

 

 

Τι σας έλεγα παλαιότερα; Δεν την βάζω με την καμία. :lol:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Τι σας έλεγα παλαιότερα; Δεν την βάζω με την καμία. :lol:

 

Το γλωσσοφαγες

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το γλωσσοφαγες

 

Μπορει βεβαια να ειναι καποιο μεμονωμενο γεγονος κι οχι ο κανονας..θα δειξει εντος των ημερων..παντως αν οντως ισχυει γενικα,κι εγω μενω οπως ειμαι,μια χαρα δουλευει κ τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι πως αν έχει όντως θέμα με την μπαταρία μάλλον δε θα διορθωθεί ποτέ σύμφωνα με την συχνότητα των ενημερώσεων απ την LG. Άρα με περυσινή "ναυαρχίδα" πάμε για android p και αν. Και συμφωνώ ότι στους περισσότερους σας το κινητό είναι άψογο ακόμα και με 7.0 άλλα εγώ που περίμενα να λυθούν ίσως κάποια απ τα προβλήματα που έχω με το κινητό μέχρι στιγμής απ ότι καταλαβαίνω θα μου δημιουργηθούν κι άλλα.
Link to comment
Share on other sites

Πωπω, πάλι καλά πριν που την κατέβαζα πάτησα παύση γιατί έπρεπε να πάω κάπου! (Άσε που σερνόταν το κατέβασμα, προφανώς λόγο μαζικού downloading) Μόλις την έκανα ακύρωση και διαγραφή. Θα παραμείνω εδώ που είμαι μιας και ήδη με την μπαταρία είμαι οριακά ευχαριστημένος. Αν από το 5ωρο με πάει στις 4 ώρες, τότε θα με χαλάσει πολύ η κατάσταση. Βέβαια μπορεί να είναι μεμονωμένο το περιστατικό! Θα ρίχνω ματιές στο XDA και εδώ και θα περιμένω γνώμες από τους τολμηρούς που πέρασαν ήδη την αναβάθμιση!

Πάντως αν ισχύει αυτό που περιγράφει ο τύπος στο βίντεο σχετικά με την μπαταρία, τότε θα είναι μέγα fail από την LG.

Δεν μας είπε κιόλας αν έκανε επαναφορά και να το στήσει ξανά από την αρχή, μιας και σε τέτοιες αναβαθμίσεις επιβάλετε!

Link to comment
Share on other sites

Τα περισσοτερα προβληματα στις μεγαλες αναβαθμισεις εμφανιζονται παντα(κανονας αυτο στο android)στις εταιρειες με δικα τους skin που εχουν μεσα bloatware(δικες τους εφαρμογες).Γιαυτο και αργουν να τα κυκλοφορησουν κιολας.

 

battery drain θεματα ολως τυχαιως ειχαν και ορισμενοι κατοχοι στο S8.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάτι επίσημο; Κάποιο email στο οποίο να λέει όλα όσα ισχυρίζεσαι;

Εγώ αύριο θα στείλω email για να επιβεβαιώσω (ή όχι) αυτά που μου είπαν τηλεφωνικώς.

 

from my Mi5s

 

Σου απαντησα πιο πανω.Και αυτο που σου περιγραφω ισχυει για ολες τις εταιρειες αν δεν κανω λαθος(δεν ειναι μονο η LG δηλαδη)περαν της Apple που εχει 1 χρονο παγκοσμια εγγυηση μεσω imei.

Αυτο το διαπιστωνεις αν πατησεις σε καποιο link απο τα σκρουτζομαγαζα που λενε οτι προσφερουν εγγυηση του μαγαζιου τους.

Πιστεψε με αν ισχυε αυτο ολοι στο θεμα την Dual εκδοση θα αγοραζαμε λογω quad dac ή ασυρματης φορτισης/64gb.

 

Και στην Samsung πχ αυτοι που αγοραζαν πιο παλια τις εκδοσεις που προοριζονταν για katar,Σ.Αραβια(Duos)δεν τις καλυπτε η εδω αντιπροσωπεια.

 

Φυσικα το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι να διπλο τ σεκαρεις απλα τονισε το οτι αναφερεσαι σε μοντελο που προοριζεται για αγορα Αμερικης ή Ασιας.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Περίμενε λίγο αδερφέ. Σε 1-2 μέρες θα ξεκαθαρίσει το τοπίο ... ;)

 

Εγω προσωπικα θα το περασω το update και οτι γινει(δεν μου το βγαζει τωρα που κοιταξα)γιατι εκτος των αλλων εχει και security patch Απριλιου.

Ειναι ξεφτιλα να μην περασω μεγαλο update που περιμενα τοσο καιρο σε πρωην ναυαρχιδα της εταιρειας.

 

Αν το περασω και ειναι πατατα,το κινητο θα παει στα χερια αλλου.

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε λίγο αδερφέ. Σε 1-2 μέρες θα ξεκαθαρίσει το τοπίο ... ;)

 

Γιαννη σχετικα με το πιο πανω σχολιο σου για την επαναφορα εργοστασιακων,απο οτι μπορεσα να καταλαβω μιας κ μιλουσε λιγο γρηγορα ο τυπος,ειπε οτι εκανε επαναφορα ρυθμισεων αλλα κ παλι εχει την ιδια αυτονομια..δες απο το 9.01 λεπτο κ μετα κ βαλε την αναπαραγωγη στο πιο αργο..εγω αυτο καταλαβα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι είπε, ότι έκανε επαναφορά και πάλι είχε την ίδια αυτονομία και ζητάει γνώμες και από άλλους μπας και είναι μόνο στο δικό του. Μου φαίνεται πάντως πολύ περίεργο να διαφημίζετε τόσο καιρό πως το μπισκότο θα φέρει καλύτερη αυτονομία, να το λέει και στην περιγραφή της αναβάθμισης (υποτίθεται το έχουν δοκιμάσει σε beta testers) και το αποτέλεσμα όχι απλά να μην είναι καν το ίδιο, αλλά χειρότερο!!!

Για ν' αφήσω και ένα παράθυρο αισιοδοξίας, έχω δει άπειρες φορές τόσα χρόνια που ασχολούμαι με αυτά, ότι υπάρχουν περιπτώσεις που δεν "κάθετε καλά" (όσο μπακαλίστικό και αν ακούγετε) η αναβάθμιση και γι' αυτό βλέπουμε ανάλογα θέματα και σε άλλες συσκευές. (Για παράδειγμα έχω φίλους με S8 και στον έναν το μπισκότο έδωσε σημαντική αυτονομία, στον άλλον όμως του έφαγε μια ώρα. ΚΑΙ οι 2 έκαναν επαναφορά!) Άβυσσος η ψυχή του android. :p

Με τρώει και μένα να την κάνω πάντως... χαχαχα! Ρουλέτα κάτι η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παρατηρησα οτι εκαναν και update στην καμερα! Ειχα focal length 2.09 και τωρα ειναι 2.04 και εχει γινει λιγο καλυτερο το sharpness! Το fish eye το ιδιο οπως το 2.09 παντως!

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

8,0,0 έπεσε καρφωτή με lg bridge...ούτε hard reset,ούτε τίποτα....βαριέμαι το στήσιμο....αν δω παρατράγουδα,το σετάρω:whistle::whistle::whistle:
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα και τελικά το αναβαθμίζω.

Τόσο καιρό περιμέναμε, οπότε είναι αστείο να μην έχουμε νεότερο λογισμικό στο κινητό μας!

Φαντάζομαι τώρα που έχει τμήμα αναβαθμίσεων η LG θα διορθώσει άμεσα τυχών πρόβλημα.

Μια σούμα από τις νέες προσθήκες! Αυτό στο τέλος με τις ARCore apps ούτε ήξερα τι ήταν!

 

 

Adaptive Icons shapes (only for Oreo updated app icons)

 

New UI icons and changes

 

Νew looks for notification icons like wifi and battery.

 

Smooth animations for opening and closing the notification shade.

 

You can hide the navigation panel by tapping a small

 

New Power management

 

Battery mode has counters for screen time of each program.

 

If an app(s) that isn't usually opened by the user starts running in the background, the OS will show a notification that the app(s) is running in the background. You can click on the notification to jump into the app list and stop it if you'd like or dismiss the notification entirely.

 

System notifications like Do not disturb can be minimized so they don't take up as much space on the notification shade.

 

Supported apps have notification channels (say subscriber count update vs new uploads) in system settings. You can choose to see only some of an apps notifications with the toggles

 

You can snooze notifications from an app temporality to keep them from making your phone explode. (say if your reddit post blows up and you don't want to mute it)

 

Some Apps (Mostly music apps and YouTube) Can color the player in the notification shade to match the album art/ thumbnail.

 

Picture in Picture mode for some apps.

 

Tons of gamemode tweaks.

 

Stock camera app changes

All modes are now in a single menu rather than some camera modes (like grid shot) having two.

shutter now slides left and right to adjust zoom with one hand. zooms through wide angle lens as well.

 

Togglable One handed mode called "mini view" that shrinks the screen into a resizable window with a swipe on the navigation keys. Great for reaching top hamburger menus with short thumbs.

 

Comfort view can be scheduled to turn on/off at specific times (no auto sunset/sunrise )

"low-medium-high" has been replaced by a slider that can red shift the display much further than "high"

 

Supported Bluetooth devices can show a small battery status next to the Bluetooth symbol. Great for getting low battery notifications before Bluetooth headphones or speakers die.

 

You can now choose where Bluetooth media is played through with a toggle in the notification shade. you can play music, video audio through different speakers without disconnecting a set of Bluetooth headphones.

 

The calendar app has a different view

 

Call app changed a little

 

Some apps (keep, calendar, drive) support long press, you get a few shortcut actions

 

Overall smoother performance

 

Emojis changed

 

We can now use ARCore apps!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα το update.

Δείχνει ΟΚ.

Μην ξεχνάμε πως για να "κάτσει" ένα τόσο μεγάλο update ίσως χρειαστεί να περάσουν κάποιες μέρες under the hood διεργασιών.

Για αυτό πιθανώς να υπάρχει στην αρχή ένα κάποιο battery drain.

Πιθανώς λέω... Θα δείξει!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έκανα το update.

Δείχνει ΟΚ.

Μην ξεχνάμε πως για να "κάτσει" ένα τόσο μεγάλο update ίσως χρειαστεί να περάσουν κάποιες μέρες under the hood διεργασιών.

Για αυτό πιθανώς να υπάρχει στην αρχή ένα κάποιο battery drain.

Πιθανώς λέω... Θα δείξει!

Να συμπληρώσω πως δεν έχω σκοπό να κάνω hard reset. Όχι άμεσα τουλάχιστον...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας, πάω στις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο και πατάω ενημέρωση αλλά δεν βγάζει κάτι. Εσείς από που κάνετε update?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο τα φώτα σας, πάω στις ρυθμίσεις, σχετικά με το τηλέφωνο και πατάω ενημέρωση αλλά δεν βγάζει κάτι. Εσείς από που κάνετε update?

 

Υπομονη θα κανεις γιατι με OTA αργει παντα! Διαφορετικα μπορεις να συνδεσεις το κινητο με το PC και να το κατεβασεις μεσω Bridge!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...