Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοεις οτι εχει στραβωσει το κουμπι ενεργοποιησης?
Και Εμένα το εχει πάθει. Εχει πάει τελείως αριστερά και στα δεξιά φαίνεται κάτι γκρι μέσα. Σαν να είναι ασύμμετρο σκέψου.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κι εγω αυτο εννοω.

Σε συγκριση με το γυαλι στην πισω οψη δεν ειναι συμμετρικο.

Η δεξια πλευρα του κουμπιου εχει βγει λιγο πιο πανω και η αριστερη εχει παει πιο μεσα.

Δεν μου εχει πεσει ποτε και το εχω μονο δεκα μερες.

Link to comment
Share on other sites

οταν παθαινει βλαβη το κινητο μας το παμε στην αντιπροσωπεια.

και οσο νωριτερα το πας τοσο καλυτερα, αλλο να εμφανισει προβλημα στις 3 μερες αλλο στον 1,5 χρονο

στις 3 μερες φανταζομαι τους το πετας στο κεφαλι και υποστηριζεις οτι ειναι κατασκευαστικο προβλημα. μεγεια!

 

Ακουσα οτι υπαρχουν 2 ultra wide και ο κοσμος γκρινιαζει γιατι ο ενας wide ειναι softer απο τον αλλο.

οποτε τι πιο λογικο; να επιλεξει ενα τηλεφωνο που δεν εχει καθολου ultra wide (s8)! ε βαλτε μια ταινια πανω στον softer wide και καντε το s8

 

επισης ακουσα περι gorilla 3,4,5. ολα γρατζουνιουνται στην ιδια σκληροτητα.

οσο για το σπασιμο; πιο ευαισθητο απο το s8 ΔΕΝ υπαρχει με την κουρμπα στο πλαι. οποιος παιρνει glass μπρος πισω δε το παιρνει για να μη σπαει. του βαζει θηκη

 

επισης ακουσα οτι ο φακος της καμερας γρατζουνιεται. οχι δε γρατζουνιεται. εχει απλα μια επιστρωση για τις αντανακλασεις κτλ που αυτη μπορει να χαλασει, βαζεις το καταλληλο χημικο και φευγει ολη η επιστρωση και το τζαμακι ειναι σε αψογη κατασταση

 

οσο για τον ultra wide φακο εσεις τραβηξτε με τον φακο του s8 τετοιο video :) (ανεβαινει υπομονη)

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Αυτο δεν το γνωριζα να πω την αληθεια,αλλα οντως προσωπικα δεν μαρεσει που δεν υπαρχει ξεχωριστο κουμπι για το power button οπως στα περισσοτερα κινητα.

 

Παλι καλα που εχει double tap to wake.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά κάθε φορα που παίζω κανένα παιχνίδι και ανεβαίνει παραπάνω η θερμοκρασία του κινητού έχω image retention περιμετρικά του κινητού και σε γκρι φόντο φαίνεται πολύ άσχημα. Συμβαίνει σε κανένα άλλο; το χα αναφέρει και πιο παλιά μου είπε ένα παιδί να βάλω κάτι βιντεάκια αλλά ενώ στρώνει μόνο όταν πέφτει η θερμοκρασία του και όχι τελείως πάντα. Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς έπεσες στην περίπτωση και καλό θα ήταν να το στείλεις για αντικατάσταση οθόνης, ίσως και μπαταρίας ή πλακέτας εφόσον σου ανεβάζει υψηλές θερμοκρασίες. Κάτι δεν πάει καλά στο κινητό και δεν υπάρχει κανένας λόγος να το αφήσεις έτσι. Το κακό είναι πως θα μείνεις για λίγο καιρό χωρίς το κινητό σου. Αν δεις στο web υπάρχουν μερικοί με το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν πρόσεξα κάποιον με τόσο μεγάλο το θέμα και μάλιστα με συνδυασμό υψηλής θερμοκρασίας!

Εγώ εμπειρικά και μόνο, φαντάζομαι πως δεν θα φταίει η οθόνη, αλλά το γεγονός πως κάτι σου ανεβάζει υψηλή θερμοκρασία.

Μήπως το συγκεκριμένο παιχνίδι στο προκαλεί?

Μήπως παίζεις πολλές ώρες και φυσιολογικά αρπάζει? (ειδικά αν το έχεις και σε χοντρή θήκη μέσα)

Κάνε μια επαναφορά μπας και ...

Βάλε στις ρυθμίσεις για την απόδοση των games, εξοικονόμηση για να ρίχνει ταχύτητες όταν παίζεις.

Χαμήλωνε τον φωτισμό όταν παίζεις!

Μείωσε λίγο τον χρόνο gaming για να δεις αν αυτό στο προκαλεί!

ΑΝ μετά απ' όλα αυτά συνεχίσει το θέμα, τότε καρφί στο service!

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με το κινητό. Θα ήθελα να ήταν με τα χαρακτηριστικά του G7 αλλά πέρισυ που το πήρα, και στα σκάρτα 400ευρώ που έκανε τότε!
Link to comment
Share on other sites

αναφορικά με τα γκορίλα γκλας που λέτε, 8 μήνες τώρα χωρίς τίποτα στην οθόνη και δεν έχω ούτε γρατζουνιά

μια χαρά την κάνει τη δουλειά του

όπως και το led το οποίο μου έλειψε για 1 βδομάδα και στη πορεία το AOD έχει κάνει περίφημα τη δουλειά του

 

μην τρελαίνεστε με τις ονομασίες και τα νούμερα

στο μυαλό μας είναι όλα

Link to comment
Share on other sites

Security update παντως τελευταιο απο Γεναρη,περαν της oreo εκδοσης που αργησε τοσο.

 

Το λεω γιατι δεν βλεπω να το εχει αναφερει κανεις και αυριο μπαινουμε στον Μαιο....

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

oreo:

Just got my G6 updated to Oreo and wanted to showcase some new stuff I noticed. Nothing special and no AI Cam features available.

I live in Europe, but I got the phone from Korea, it's the G600L model

 

ειχα αναφερθει στον ultra wide φακο του g6 και ποσο χρησιμος ειναι

ανεβασα ενα uhd video αλλα για καποιο λογο το youtube εμφανιζει μονο το 1080

σε καθε περιπτωση ο ultra wide ειναι ΠΟΛΥΤΙΜΟΣ

 

εχω υπεροχα βιντεο ποιοτικοτατα πανω σε gimbal αλλα με την adsl το upload θελει 2 μερες ...

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι είδα στην κάμερα δεν είχε κάτι από A.I. που έλεγαν ότι θα βάλουν!
Link to comment
Share on other sites

Άνθρακες ο θησαυρός..; :what: :down:

 

τι σε κανει να πιστευεις οτι αν αναγνωριζει οτι ειναι ζωο ανθρωπος η παστιτσιο θα εκτοξευτει η ποιοτητα εικονας;

Link to comment
Share on other sites

τι σε κανει να πιστευεις οτι αν αναγνωριζει οτι ειναι ζωο ανθρωπος η παστιτσιο θα εκτοξευτει η ποιοτητα εικονας;
Δεν με ενδιαφερει καθεαυτο η AI οσο το συνολο βελτιωσεων που μπορουν να ελθουν.

Οταν ακους πως θα υπαρχει το ταδε και τελικα πετσοκοβευεται ανησυχω και για περαιτερω βελτιωσεις.

Ελπιζω να με πιανεις.

Δε με ενδιαφερει απλα να πω "ΟΥΑΟΥ! Πηραμε αναβαθμιση!"...

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η ΑΙ παντως στο Huawei p 20 pro πχ στις φωτογραφιες για παραδειγμα σε φυτα ή στον ουρανο ισα ισα που τα κανει χειροτερα τα πραγματα αφου δινει πιο εντονα χρωματα σε σημειο να δειχνει πιο ψευτικη η φωτογραφια.

 

Επισης για ενα σχολιο που διαβασα πιο πισω,ειναι το λιγοτερο αστειο καποιος να μην βαλει android 8.

Τοσο καιρο δηλαδη περιμεναμε να βγει η εν λογω εκδοση για να μην την βαλουμε?Παιζει ουτε android 9 να μην παρει το G6 τοσο που αργησε να βγει η 8αρα.

 

Για τα security updates βεβαια ουτε λογος απο κανενα πιο πισω ,για ναυαρχιδα του 2017 και να ειναι ποσων μηνων πισω.Και εγω τωρα που βγηκε η ανακοινωση για το android 8 το ειδα αυτο.

 

Κατι τετοια κανει η LG και καταλαβαινεις και γιατι εχει πεσει η τιμη του g6 τοσο πολυ και γιατι γραφονται οσα γραφονται για αυτην.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σου φαίνεται αστείο; Μια χαρά δουλεύει το smartphone. Να κάνω αναβάθμιση για να πω ότι πήγα από το 7 στο 8 για να χουμε να λέμε;

 

Αν δεν έχει προβλήματα και αν προσφέρει features που θα μου δώσουν κίνητρο να το κάνω ίσως το σκεφτώ. Αλλά ελαφρά τη καρδια δεν μπαίνει.

 

Ειδομεν....

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Πριν 3 εβδομαδες εγινα κατοχος και εγω του LG G6.Πολυ ωραιο τηλεφωνο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αφου πριν ειχα και G3 και G4.

Αυτο που με εχει προβληματισει ειναι οτι εδω και 3-4 ημερες η μπαταρια καταναλωνεται γρηγορα και μου δειχνει οτι εχει παει στο 23-25% η αδρανεια οθονης.Αυτο μολις το πηρα ηταν πολυ χαμηλα.

Τι λετε να το προκαλει αυτο και τι να κανω;;

Να το γυρισω σε εργοστασιακες ρυθμισεις;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!

Πριν 3 εβδομαδες εγινα κατοχος και εγω του LG G6.Πολυ ωραιο τηλεφωνο και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος αφου πριν ειχα και G3 και G4.

Αυτο που με εχει προβληματισει ειναι οτι εδω και 3-4 ημερες η μπαταρια καταναλωνεται γρηγορα και μου δειχνει οτι εχει παει στο 23-25% η αδρανεια οθονης.Αυτο μολις το πηρα ηταν πολυ χαμηλα.

Τι λετε να το προκαλει αυτο και τι να κανω;;

Να το γυρισω σε εργοστασιακες ρυθμισεις;

 

Και εγω αυτο που παρατηρω ειναι οτι η μπαταρια οσο δεν το χρησιμοποιεις πολυ το κινητο πεφτει αρκετα και ειμαι με nova launcher.

 

Αλλοι λενε(γενικα)οτι σε καποια κινητα παιζει ρολο στην αυτονομια ακομα και ο launcher που χρησιμοποεις(δηλαδη μερικοι βλεπουν λιγο καλυτερη αυτονομια με τον κεντρικο launcher),αλλοι ακομα και αν δεν χρησιμοποιουν το double tap to wake.

Link to comment
Share on other sites

αυτο με το blue sky του huawei ειναι οντως ΓΕΛΕΙΟ

ας δουν ουρανο και χρωματα απο google camera - hdr+

και να αφησουν τα ai καραγκιοζιλικια "blue sky"

Link to comment
Share on other sites

Και εγω αυτο που παρατηρω ειναι οτι η μπαταρια οσο δεν το χρησιμοποιεις πολυ το κινητο πεφτει αρκετα και ειμαι με nova launcher.

 

Αλλοι λενε(γενικα)οτι σε καποια κινητα παιζει ρολο στην αυτονομια ακομα και ο launcher που χρησιμοποεις(δηλαδη μερικοι βλεπουν λιγο καλυτερη αυτονομια με τον κεντρικο launcher),αλλοι ακομα και αν δεν χρησιμοποιουν το double tap to wake.

Δοκίμασε για λίγες μέρες τον στοκ launcher της LG και δες αν θα έχεις διαφορά.

 

Σε εμένα υπάρχει. Επίσης όσο fan του Nova και να είμαι πλέον νομίζω πως έχει γίνει σχετικά βαρύς. Κάποια στιγμή μάλιστα μου είχε παρουσιάσει μια αρκετά μεγάλη κατανάλωση RAM κ ίσως μπαταρίας αν θυμάμαι καλά. Τον απεγκατέστησα και τον έστησα ξανά από την αρχή και όντως ήταν καλύτερα. Ίσως έχει να κάνει και με το πόσο πολλά από τα features του χρησιμοποιείς. Εννοώ πως ίσως με ένα απλό σχετικά στήσιμο ίσως να είναι πιο light σε σχέση με ένα πιο πολύπλοκο, με πολλά home screens, widgets και διάφορα άλλα από τα features του ίδιου του launcher.

 

Τον τελευταίο καιρό δοκιμάζω τον Lawnchair launcher και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Βέβαια ακόμα και με αυτόν που είναι αρκετά ελαφρύς η μπαταρία είναι χειρότερη νομίζω σε σχέση με τον "μαμά".. ο οποίος αισθητικά βέβαια δεν παλεύεται οπότε επιλέγω να χάνω κάπως σε μπαταρία και να ευχαριστιέμαι πιο πολύ το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε για λίγες μέρες τον στοκ launcher της LG και δες αν θα έχεις διαφορά.

 

Σε εμένα υπάρχει. Επίσης όσο fan του Nova και να είμαι πλέον νομίζω πως έχει γίνει σχετικά βαρύς. Κάποια στιγμή μάλιστα μου είχε παρουσιάσει μια αρκετά μεγάλη κατανάλωση RAM κ ίσως μπαταρίας αν θυμάμαι καλά. Τον απεγκατέστησα και τον έστησα ξανά από την αρχή και όντως ήταν καλύτερα. Ίσως έχει να κάνει και με το πόσο πολλά από τα features του χρησιμοποιείς. Εννοώ πως ίσως με ένα απλό σχετικά στήσιμο ίσως να είναι πιο light σε σχέση με ένα πιο πολύπλοκο, με πολλά home screens, widgets και διάφορα άλλα από τα features του ίδιου του launcher.

 

Τον τελευταίο καιρό δοκιμάζω τον Lawnchair launcher και είμαι πολύ ικανοποιημένος.

Βέβαια ακόμα και με αυτόν που είναι αρκετά ελαφρύς η μπαταρία είναι χειρότερη νομίζω σε σχέση με τον "μαμά".. ο οποίος αισθητικά βέβαια δεν παλεύεται οπότε επιλέγω να χάνω κάπως σε μπαταρία και να ευχαριστιέμαι πιο πολύ το τηλέφωνο.

 

αυτο με τον nova ισχύει ρε παιδιά όντως?

Link to comment
Share on other sites

Πάμε στα δικά μας τα χρηστικά ...

Σας έχω ένα διαμαντάκι πραγματικό που θα χαροποιήσει όσους θέλουν πλοήγηση σε πλήρης οθόνη.

Κατεβάστε το Fastest Mini Browser από εδώ !

Είναι μικρό, ελαφρύ, χωρίς διαφημίσεις, έχει τρομερό ad blocker, έχει άπειρες επιλογές για να το φέρεις στα μέτρα σου και πολλά άλλα! Βέβαια το βασικότερο για μένα είναι πως όλα κυλάνε νεράκι και φορτώνουν αστραπιαία και φυσικά που παίζει σε πλήρης οθόνη, κρύβοντας και τα πλήκτρα πλοήγησης!

Αυτό που θα πρέπει να κάνετε πρώτα είναι να το βάλετε σε "συμβατότητα πλήρης οθόνης 18: 9!

Μετά από τις ρυθμίσεις από τις 3 γραμμές κάτω δεξιά μπαίνεις και πατάς το εικονίδιο large Vision!

Απο εκεί μπορείς να ενεργοποιήσεις και το Block ad!

Έχει και ανώνυμη περιήγηση, βραδινή περιήγηση και πολλά άλλα που πραγματικά θα τα ζήλευαν και οι καλύτεροι browsers!

Δεν ξέρω που ήταν κρυμμένο αυτό το διαμαντάκι, αλλά μπράβο στον προγραμματιστή που απ' ότι είδα είναι ένας!

Επίσης στο settings --> customization--> theme βάλτε εκεί την επιλογή almost που κάνει dark το theme και εκτός του ότι είναι battery friendly, δένει τέλει με το κινητό!

Δοκιμάστε το άμεσα παιδιά, θα εκπλαγείτε.

Ελπίζω να μην έχει τίποτα ασυμβατότητες με το μπισκοτάκι!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...