Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακριβώς.

Και μιας κ μιλάμε για γυαλιά.

Ερώτηση:όταν χρησιμοποιείτε θηκες πλάτης περνάτε το γυαλί έχοντας τη θήκη φορεμενη;;

Αν επιμένει ο φίλος,φαντάζομαι σε κάποιο μαγαζί πώλησης αξεσουάρ κινητών θα μπορέσουν να το βάλουν.

Ποιό πήρες αν επιτρέπεται;

Της Nillkin, το Amazing H

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από εδώ ή απ έξω;

Μη σε πάρω στο λαιμό μου αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με nillkin..

Της Nillkin, το Amazing H
Link to comment
Share on other sites

Από εδώ ή απ έξω;

Μη σε πάρω στο λαιμό μου αλλά ποτέ δεν είχα θέμα με nillkin..

Από εδώ από ένα μαγαζί στο Skroutz! Διάβασα καλά σχόλια και είπα να δοκιμάσω. Μέχρι τώρα το έχω γυμνό χωρίς προστασία. Και αυτό που φοβάμαι δεν είναι οι γρατσουνιές αλλά το σπάσιμο της οθόνης από πτώση.

Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην φοβάται κανείς;;

165 έχει η αλλαγή!!

 

Από εδώ από ένα μαγαζί στο Skroutz! Διάβασα καλά σχόλια και είπα να δοκιμάσω. Μέχρι τώρα το έχω γυμνό χωρίς προστασία. Και αυτό που φοβάμαι δεν είναι οι γρατσουνιές αλλά το σπάσιμο της οθόνης από πτώση.
Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην φοβάται κανείς;;

165 έχει η αλλαγή!!

Συν την ταλαιπωρία και την αναμονή μέχρι να στο φτιάξουν!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εχετε παρει ολοι την αναβαθμηση?εμενα δεν μ εβγαλε ακομα ουτε απο το κινιτο ουτε απο το lg bridge.
Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι,, άλλο πράγμα η ζελατίνα και άλλο το γυαλί. Δεν ξέρω για άλλες ζελατίνες αλλά αυτή που έχει προεγκατεστημένη είναι απλά τυπική μέχρι να πάρει κάποιος γυαλί. Δεν κάνει κάποιος να την αφήσει για πολλές μέρες, γιατί έτσι χάννει πολλά απο την οθόνη! ευκρίνια-αίσθηση αγγίσματος.

 

Χαχα τελικά όλοι αποτυγχάνουμε στην πρώτη! Εγώ τη δεύτερη για το τζαμακι πίσω την έχω εδώ και 3 μήνες, έχει μερικά γδαρσίματα αλλά οκ... Χωρίς αυτή το γυαλί πίσω ίσως να είχε ήδη γραρσίματα. Πάντως δεν είναι κολλώδες! Μάλλον θα το έβαλες ανάποδα φίλε μου.

Κι αν το εβαλα αναποδα τοτε πως κολλησε;;

Το ξαναπροσεξα αποψε και αρχισε να καθαριζει σε σχεση με τις πρωτες μερες που μαζευε λιγο χνουδι κτλ και δε κολλαει πλεον.

Ελπιζω σε λιγες μερες να το εχω ξεχασει κιολας

 

----- προσθήκη μηνύματος 20 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Προσωπικά δεν του έχω τίποτα στην οθόνη. Κανένα πρόβλημα τόσο καιρό. Δεν αντέχω αυτές τις προσθήκες.

Ειχα το G2 χωρις καμμια προστασια.. Ενα πρωι πριν λιγους μηνες, στο λεωφορειο της δουλειας μου μολις εκατσα στη θεση μου κ συμμαζευα τα πραματα μου, ο οδηγος κοκκαλωσε το λεωφορειο (πηγε να πατησει πεζό στο κεντρο της Θεσκης). Εφυγα αποτομα μπροστα, το κινητο μου εφυγε απο τα χερια και το βρηκα μετα απο λιγο στο πατωμα με σπασμενη οθονη, μη λειτουργικη. Δεν ηθελα να αλλαξω το G2 και πήγα την επομενη μερα και την αντικατεστησα σε ενα συνοικιακο μαγαζι για 100€ περιπου. Τελικα η κολληση ηταν ενα χαλι μαυρο και μετα απο 5 μερες αρχισε να ραγιζει χωρις προφανη λογο, δλδ δεν ειχε πεσει ουτε ειχε πιεστει. Μετα που προσεξα πιο λεπτομερως φαινοταν οτι η κολληση δεν ηταν καθολου προσεγμενη. Ξαναπηγα στο μαγαζι και μου ειπαν ενα καρο αηδίες για να αποφυγουν την ευθυνη. Σε 1 μηνα ειχε σπασει/ραγισει σε 3-4 ακομα σημεια απο μονη της και πλεον το κινητο ηταν για πεταμα. Κατεληξα στο G6 μεταξυ αλλων γιατι ειναι πολυ γεροδεμενη κατασκευή αλλα φίλε μου θα παρω και οσα μετρα μπορω (χωρις να χανω την ωραια αισθηση του κινητου) προκειμενου να μη ξαναπερασω την προηγουμενη ταλαιπωρια, ψυχολογικη και οικονομικη. Και νομιζω στο συγκεκριμενο κινητο το μονο που χρειαζεται προστασια ειναι η οθονη του γιατι κατα τα αλλα το σασι ειναι εξαιρετικο. Με το tempered glass της Nillkin που του περασα η αισθηση στη χρηση ειναι πραγματικα εξαιρετικη και δεν αλλαζει τον ογκο του. Σε συνδυασμο με θηκη βεβαια εισαι πολλαπλα εξασφαλισμενος αλλα τιθεται θεμα ογκου.

Link to comment
Share on other sites

Συν την ταλαιπωρία και την αναμονή μέχρι να στο φτιάξουν!
Σε 50 λεπτά στο φτιάχνουν.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ειχα το G2 χωρις καμμια προστασια.. Ενα πρωι πριν λιγους μηνες, στο λεωφορειο της δουλειας μου μολις εκατσα στη θεση μου κ συμμαζευα τα πραματα μου, ο οδηγος κοκκαλωσε το λεωφορειο (πηγε να πατησει πεζό στο κεντρο της Θεσκης). Εφυγα αποτομα μπροστα, το κινητο μου εφυγε απο τα χερια και το βρηκα μετα απο λιγο στο πατωμα με σπασμενη οθονη, μη λειτουργικη. Δεν ηθελα να αλλαξω το G2 και πήγα την επομενη μερα και την αντικατεστησα σε ενα συνοικιακο μαγαζι για 100€ περιπου. Τελικα η κολληση ηταν ενα χαλι μαυρο και μετα απο 5 μερες αρχισε να ραγιζει χωρις προφανη λογο, δλδ δεν ειχε πεσει ουτε ειχε πιεστει. Μετα που προσεξα πιο λεπτομερως φαινοταν οτι η κολληση δεν ηταν καθολου προσεγμενη. Ξαναπηγα στο μαγαζι και μου ειπαν ενα καρο αηδίες για να αποφυγουν την ευθυνη. Σε 1 μηνα ειχε σπασει/ραγισει σε 3-4 ακομα σημεια απο μονη της και πλεον το κινητο ηταν για πεταμα. Κατεληξα στο G6 μεταξυ αλλων γιατι ειναι πολυ γεροδεμενη κατασκευή αλλα φίλε μου θα παρω και οσα μετρα μπορω (χωρις να χανω την ωραια αισθηση του κινητου) προκειμενου να μη ξαναπερασω την προηγουμενη ταλαιπωρια, ψυχολογικη και οικονομικη. Και νομιζω στο συγκεκριμενο κινητο το μονο που χρειαζεται προστασια ειναι η οθονη του γιατι κατα τα αλλα το σασι ειναι εξαιρετικο. Με το tempered glass της Nillkin που του περασα η αισθηση στη χρηση ειναι πραγματικα εξαιρετικη και δεν αλλαζει τον ογκο του. Σε συνδυασμο με θηκη βεβαια εισαι πολλαπλα εξασφαλισμενος αλλα τιθεται θεμα ογκου.

 

Όλα σχετικά είναι. Έχω θήκη (spigen διάφανη σε ice platinum) και με προστατεύει επαρκώς. 3 φορές που έπεσε με έσωσε το χείλος που υπάρχει στην οθόνη. Αν πέσει υπό γωνία, σπάνιο, ε τότε χαλάλι. Πάμε για άλλα. :lol: Αλλά έχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις κι έχω δει και ραγισμενες οθόνες παρότι φορούσαν τεμπ γκλας. Δεν είναι πανάκεια. Εγώ προσωπικά δεν αντέχω ούτε ζελατίνα όχι αυτή τη γκουμούτσα.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Όλα σχετικά είναι. Έχω θήκη (spigen διάφανη σε ice platinum) και με προστατεύει επαρκώς. 3 φορές που έπεσε με έσωσε το χείλος που υπάρχει στην οθόνη. Αν πέσει υπό γωνία, σπάνιο, ε τότε χαλάλι. Πάμε για άλλα. :lol: Αλλά έχω διαβάσει αρκετές περιπτώσεις κι έχω δει και ραγισμενες οθόνες παρότι φορούσαν τεμπ γκλας. Δεν είναι πανάκεια. Εγώ προσωπικά δεν αντέχω ούτε ζελατίνα όχι αυτή τη γκουμούτσα.

 

το tempered glass στο g6 κάθεται παρα πολυ καλα σχεδον σε ολη την οθονη οποτε δεν φαίνεται καθολου άσχημα οπως τα περισσότερα τηλεφωνα!!!

κατα τα αλλα με nilkin θηκη σιλικόνης και nilkin tempered gllas εχεις προστασια χωρις να δινει και καποιο σημαντικό όγκο στο g6!!

με το g6 ειμαι πραγματικα πολυ ικανοποιημένος !!!

μπαταρια σουπερ με δυο η τρεις μερες με παει το τηλεφωνο με 4.30-5 sot η 5.30-6.30 sot!!!! η χρηση που κανω ειναι παντα ανοιχτο το bleutooth για τα ακουστικα !! την μιση μερα με wifi και την αλλη μιση με 4g!!

τα βραδια τα κλείνω ολα!! πιο πολυ σερφαρο στο ιντερνετ και λίγο viber! facebook δεν εχω!! και λιγο wifi sharing!!

γενικα καποιος εγραψε οτι δεν ειναι σαν το g2 !!:blink: παιδια ειναι κλάσεις ανώτερη απο το g2 στην μπαταρια!!!

εχει ραδιόφωνο ναυαρχίδα!!!! μπραβο στην lg

και αν ειχε την καμερα του nexus 6p- pixel η pixel 2 στα πρόσωπα κυρίως!!( που δεν την εχει κανενα τηλεφωνο εκτος απο αυτα που αναφέρω!!!) θα την κρατουσα την συσκευη μεχρι λιώσει!!!!

γενικα για μενα μετα το καλο g2 !!! το g6 θα ελεγα οτι ειναι η δευτερη ναυαρχιδα της lg!!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο λίνκ?Οδηγίες?

Ευχαριστώ πολύ

Βάλε το camera apk του Pixel. Υπάρχει σημαντική βελτίωση.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το camera apk του Pixel. Υπάρχει σημαντική βελτίωση.

 

Οχι ειναι απλα χειρότερο και απο στοκ κάμερα!!!δεν αξιζει τον κόπο!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόχειρο λινκ. Υπάρχει κάπου εδώ μέσα. Κάνε μια αναζήτηση. Απλά το τρέχεις και κάνει εγκατάσταση.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω!Ευχαριστώ πολύ!

Δεν έχω πρόχειρο λινκ. Υπάρχει κάπου εδώ μέσα. Κάνε μια αναζήτηση. Απλά το τρέχεις και κάνει εγκατάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Είναι να μην φοβάται κανείς;;

165 έχει η αλλαγή!!

Δεν ειναι μονο το κοστος 165€ αλλα και η μεγαλη πιθανοτητα να μη πετυχει η τοποθετηση της νεας οθονης (κακα τα ψεματα, καινουργιο δε ξαναγινεται..) και να εχεις μεγαλυτερες ταλαιπωριες.

Δες το ποστ μου λιγο μετα το δικο σου να δεις τι τραβηξα με αλλαγη οθονης στο G2.

Link to comment
Share on other sites

Οχι ειναι απλα χειρότερο και απο στοκ κάμερα!!!δεν αξιζει τον κόπο!!

 

Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

!

μπαταρια σουπερ με δυο η τρεις μερες με παει το τηλεφωνο με 4.30-5 sot η 5.30-6.30 sot!!!! η χρηση που κανω ειναι παντα ανοιχτο το bleutooth για τα ακουστικα !! την μιση μερα με wifi και την αλλη μιση με 4g!!

τα βραδια τα κλείνω ολα!! πιο πολυ σερφαρο στο ιντερνετ και λίγο viber! facebook δεν εχω!! και λιγο wifi sharing!!

γενικα καποιος εγραψε οτι δεν ειναι σαν το g2 !!:blink: παιδια ειναι κλάσεις ανώτερη απο το g2 στην μπαταρια!!!

 

Δυσκολο να πιστέψω ότι έχει καλύτερη αυτονομία από το G2. Στο G2 είχα μέσο όρο SOT 6,5 ώρες. Έχω κάνει και αρκετές φορές κάτι 8αρια!

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Tupac νομίζω είσαι πολύ ρομαντικός και επειδή έχουν περάσει 3 G2 από τα χέρια μου και 2 G6 η μπαταρία είναι εφάμιλλη πραγματικά! Το μόνο που μου άρεσε πολύ παραπάνω στο G2 ήταν το πρωτοποριακό design για την εποχή του και το καταπληκτικό πιάσιμο. Και στο λέει κάποια που είναι ερωτευμένη με τα G2 της!
Link to comment
Share on other sites

Tupac νομίζω είσαι πολύ ρομαντικός και επειδή έχουν περάσει 3 G2 από τα χέρια μου και 2 G6 η μπαταρία είναι εφάμιλλη πραγματικά! Το μόνο που μου άρεσε πολύ παραπάνω στο G2 ήταν το πρωτοποριακό design για την εποχή του και το καταπληκτικό πιάσιμο. Και στο λέει κάποια που είναι ερωτευμένη με τα G2 της!
Για πες λίγο για το πιάσιμο γιατί το σκεφτόμουνα. Είναι χειρότερο στο G6 επειδή είναι πιο τετραγωνισμένο ε; Συνηθίζεται; Μήπως το αισθάνεσαι πιο χοντρό;

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο την κατανάλωση της οθόνης να συγκρίνει κανείς, το G6 είναι νικητής έναντι του G2 στην αυτονομία, αναλογικά...

Πολύ καλή διαχείριση σε σχέση με το φορτίο της μπαταρίας,γενικά ,στο G6.

Link to comment
Share on other sites

Θα το ψάξω!Ευχαριστώ πολύ!

 

δεν αξίζει τον κοπο φιλε μου ολο προβληματα ειναι και δεν ειναι καλύτερο απο την στοκ καμερα!!

το δοκιμαζα τοσο καιρο αλλα τελικα το πεταξα!!

κανει διαφορα σε mid range τηλεφωνα που εχουν πατατα καμερα!! και εχει κατσει τρομερα καλα στο xiaomi mi5s επειδη εχουν ακριβως τον ιδιο σενσορα!!

 

εγω ειχα φιλε μου το g2 5 η 6 φορες πανω απο 5-5.30 sot δεν ειχα δει ποτε και αυτο φυσικα σε μια μερα ουτε καν δευτερη!!! το g6 οπως λεω ειναι πολυ ανώτερο σε θεμα μπαταριας!!

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαφωνώ κάθετα και οριζόντια.

 

το ειχα τοσο καιρο φιλε μου και στα πρόσωπα ειναι απλα άθλιο !!ασε που κανει 10 ωρες να βγαλει μια φωτο και πρεπει να βαλω τα παιδια μου να ειναι αγαλματακια για να μην βγει κουνημενη!!!

μονο στα τοπια ειναι καπως καλο αλλα μεχρι εκει!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Η ευκρίνεια ειδικά όταν ζουμάρεις στις φωτογραφίες είναι εντελώς αλλού στο πιξελ κάμερα αpp.

 

Δεν νομίζω ότι γενικά το G6 ενδείκνυται για φωτογραφίες μικρών παιδιών που κινούνται σαν διαολάκια. Αργεί το auto focus του. Εκεί το S8 δεν έχει αντίπαλο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η ευκρίνεια ειδικά όταν ζουμάρεις στις φωτογραφίες είναι εντελώς αλλού στο πιξελ κάμερα αpp.

 

Δεν νομίζω ότι γενικά το G6 ενδείκνυται για φωτογραφίες μικρών παιδιών που κινούνται σαν διαολάκια. Αργεί το auto focus του. Εκεί το S8 δεν έχει αντίπαλο.

 

δεν κανω σύγκριση την ταχύτητα του focus του g6 με s8 !!! gcam ειχα εδω και ενα μηνα στο g6 και απλα δεν κανει τιποτα το σπουδαίο !!ισως λιγο μονο στα τοπια αλλα και παλι οχι καμια διαφορα που να πω ουαου!!

αλλα το focus του hdr+ ειναι καθυστεριμενο σε σιγκριση με στοκ!!! γενικα οτι εγραψα πριν!!

και αφου ειναι τοσο αλου ανεβασε φωτο να δουμε ποσο αλου ειναι!!

γιατι εγω τοσο καιρο δεν ειδα τιποτα !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...