Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου κατέβασε μια ενημέρωση 1GB.

V11g-NOV-13-2017. Δεν μπορώ να την περάσω, λόγω TWRP recovery.

Την πέρασε κανείς? Ποιο android βάζει?

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μου κατέβασε μια ενημέρωση 1GB.

V11g-NOV-13-2017. Δεν μπορώ να την περάσω, λόγω TWRP recovery.

Την πέρασε κανείς? Ποιο android βάζει?

 

ότι λέει...παραμένει Android 7.0....έκδοση v11g-EUR-XX

...αν δω κάτι παράξενο θα ποστάρω...μόλις την πέρασα

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

45 λεπτα δεν ειχε κανει ουτε οταν ειχα βαλει το 6 στο Α3.Τοσο μεγαλο γιατι;;p Αχ και νομιζα ηταν oreo :/
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο. Το βάζω και εγω τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικα ειναι τοσο μεγαλο γιατι στο ευρωπαϊκο μοντελο δεν εδιναν το μηνιαιο update που εδιναν στο ασιατικο dual sim,οποτε τα παιρνετε μαζεμενα.

Enjoy! Αντε να παρουμε και Oreo σιγα σιγα..!

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Και νόμιζα ότι ήταν το Oreo.

Το ωραίο με το Oreo, είναι καταλαβαίνει τα ελληνικά στο voice.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

το εκανα μολις και εγω, οσοι το εχετε κανει απο νωρις ειδατε κατι διαφορετικο; καμια βελτιωση σε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι.

Μου φαίνεται λίγο πιο σβελτο αλλά μάλλον είναι η ιδέα μου..:)

το εκανα μολις και εγω, οσοι το εχετε κανει απο νωρις ειδατε κατι διαφορετικο; καμια βελτιωση σε κατι;
Link to comment
Share on other sites

Δεν παρατήρησα κάτι.

Μου φαίνεται λίγο πιο σβελτο αλλά μάλλον είναι η ιδέα μου..:)

 

Και εμένα έτσι μου φάνηκε αλλά μάλλον θα είναι η ιδέα μου/μας. Επιφανειακά δεν φαίνεται να αλλάζει κάτι. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και εγώ.. Μόλις εγκαταστάθηκε η ενημέρωση και μου φαίνεται πιο σβελτο. Το oreo ποτε θα δούμε..
Link to comment
Share on other sites

εμενα δεν μου ρθε τιποτε ακομα τι φαση.

 

Ψάξε την ενημέρωση χειροκίνητα από το κέντρο ενημέρωσης στις ρυθμίσεις

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα. Και νόμιζα ότι ήταν το Oreo.

Το ωραίο με το Oreo, είναι καταλαβαίνει τα ελληνικά στο voice.

 

την εβαλα και εγω την ενημερωση και ισως κατα 10% εγινε πιο σβελτο, δικια μου εντυπωση.

 

Φιλε τι εννοεις οτι θα καταλαβαινει ελληνικα?Για την Google Assistant Μιλας?

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω την ενημερωση και ισως κατα 10% εγινε πιο σβελτο, δικια μου εντυπωση.

 

Φιλε τι εννοεις οτι θα καταλαβαινει ελληνικα?Για την Google Assistant Μιλας?

 

Καλημέρα. Όχι την assistant.

Εννοώ την αναγνώριση φωνής στα Ελληνικά ακόμα κι αν είσαι offline.

Νομίζω (δεν έχω πια το 5x, για να το δοκιμάσω) στο Oreo υπάρχουν και τα Ελληνικά σαν διαθέσιμη γλώσσα

Edited by stelios67
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Μολις περασα κι εγώ το καινουργιο update.. θα δω τις επομενες μερες αν εχει αλλαξει κατι.

Για οσους το εχουν ηδη περάσει, αν εχουν χρονο ας μας πουν μηπως παρατηρουν καποια βελτιωση στη φωτογραφία...

Συζητουσαμε ολο το προηγουμενο διαστημα οτι καποιο ενδεχομενο update ισως αναβαθμισει και την ποιοτητα των φωτογραφιων, για να δουμε λοιπον

 

Σχετικα με tempered glass..

Εβαλα προχθες την NILLKIN AMAZING H+ PRO TEMPERED GLASS 0.2mm

Η διαφορα σε αισθηση απο την αρχικη ζελατινα (εχω το κινητο απο τελη Αυγουστου κ ειχε αρχισει να σημαδευεται και ανησυχησα) που ειχε το κινητο ειναι συγκλονιστικη.

Το δαχτυλο γλιστραει πολυ ωραια πανω στο τζαμι, εχει μια καμπυλοτητα που μαρεσει, νιωθω οτι προστατευει το κινητο μου, καθαριζει πανευκολα, βλεπω πιο καθαρα..

Την πηρα 15 ευρω απο e-shop και πραγματικα αξιζε. Θελει λιγη προσοχη στο περασμα, ειναι ελαχιστα πιο μικρη απο τις διαστασεις της οθονης του κινητου.

 

Στο πακέτο υπηρχαν και προστατευτικα για τις καμερες, στο πρωτο απετυχα, στο δευτερο τα καταφερα αλλα παρατηρω οτι κολλανε σκονες επανω του και εχει μια κολλωδη αισθηση που δε μαρεσει και ισως το αφαιρεσω. Το εχετε παρατηρησει και αλλοι με το προστατευτικο των καμερων;

 

Πριν κανενα μηνα πηρα και την LG QUICK COVER, τη θηκη της LG για το συγκεκριμενο κινητο.

Ειναι πάρα πολυ ομορφη και ιδιαιτερη, δενει απιστευτα με το κινητο εμφανισιακα, φαινονται οι ειδοποιησεις (εντονα) με το καπακι κλειστο αλλα για λιγο (δεν κραταει το AoD ενεργο δλδ). Δεν ειναι για σκληρη μεταχειριση οπως ισως καποιες αλλες αλλα οπως ξερουμε το ιδιο το G6 ειναι πολυ γεροδεμενο κινητο και η συνολική αισθηση με αυτη τη θηκη σχετικα με την ασφαλεια του κινητου για εμενα ειναι πολυ καλη.. την ειχα παρει παλι απο e-shop στα 16-17 ευρω και αξιζει... τα 35-40 βεβαια ειναι πολλα αλλά για οποιον θελει να εχει την πιο ξεχωριστη θηκη να την παρει.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με tempered glass..

Εβαλα προχθες την NILLKIN AMAZING H+ PRO TEMPERED GLASS 0.2mm

Η διαφορα σε αισθηση απο την αρχικη ζελατινα (εχω το κινητο απο τελη Αυγουστου κ ειχε αρχισει να σημαδευεται και ανησυχησα) που ειχε το κινητο ειναι συγκλονιστικη.

Το δαχτυλο γλιστραει πολυ ωραια πανω στο τζαμι, εχει μια καμπυλοτητα που μαρεσει, νιωθω οτι προστατευει το κινητο μου, καθαριζει πανευκολα, βλεπω πιο καθαρα..

Την πηρα 15 ευρω απο e-shop και πραγματικα αξιζε. Θελει λιγη προσοχη στο περασμα, ειναι ελαχιστα πιο μικρη απο τις διαστασεις της οθονης του κινητου.

 

Στο πακέτο υπηρχαν και προστατευτικα για τις καμερες, στο πρωτο απετυχα, στο δευτερο τα καταφερα αλλα παρατηρω οτι κολλανε σκονες επανω του και εχει μια κολλωδη αισθηση που δε μαρεσει και ισως το αφαιρεσω. Το εχετε παρατηρησει και αλλοι με το προστατευτικο των καμερων;

 

Λογικό είναι,, άλλο πράγμα η ζελατίνα και άλλο το γυαλί. Δεν ξέρω για άλλες ζελατίνες αλλά αυτή που έχει προεγκατεστημένη είναι απλά τυπική μέχρι να πάρει κάποιος γυαλί. Δεν κάνει κάποιος να την αφήσει για πολλές μέρες, γιατί έτσι χάννει πολλά απο την οθόνη! ευκρίνια-αίσθηση αγγίσματος.

 

Χαχα τελικά όλοι αποτυγχάνουμε στην πρώτη! Εγώ τη δεύτερη για το τζαμακι πίσω την έχω εδώ και 3 μήνες, έχει μερικά γδαρσίματα αλλά οκ... Χωρίς αυτή το γυαλί πίσω ίσως να είχε ήδη γραρσίματα. Πάντως δεν είναι κολλώδες! Μάλλον θα το έβαλες ανάποδα φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν του έχω τίποτα στην οθόνη. Κανένα πρόβλημα τόσο καιρό. Δεν αντέχω αυτές τις προσθήκες.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου. Δεν είναι δύσκολο.

 

Παιδιά έχω tempered glass στη συσκευασία. Που προτείνετε να το πάω να το περάσουν;
Link to comment
Share on other sites

Μόνος σου. Δεν είναι δύσκολο.

Έχω πολύ άσχημο παρελθόν, δεν μ αγαπάνε καθόλου οι ζελατίνες. Γι αυτό το λέω

Link to comment
Share on other sites

Έχω πολύ άσχημο παρελθόν, δεν μ αγαπάνε καθόλου οι ζελατίνες. Γι αυτό το λέω
Το γυαλί είναι πιο εύκολο

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς.

Και μιας κ μιλάμε για γυαλιά.

Ερώτηση:όταν χρησιμοποιείτε θηκες πλάτης περνάτε το γυαλί έχοντας τη θήκη φορεμενη;;

Αν επιμένει ο φίλος,φαντάζομαι σε κάποιο μαγαζί πώλησης αξεσουάρ κινητών θα μπορέσουν να το βάλουν.

Ποιό πήρες αν επιτρέπεται;

Το γυαλί είναι πιο εύκολο
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...