Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στη δουλειά που δεν έχω καλό σήμα (Cosmote...φαντάσου οι άλλοι) μου τρώει σε ένα 8ωρο ένα 25% χωρίς να το ακουμπάω σχεδόν καθόλου. Λογικό γιατί ψάχνει συνέχεια για κεραία. Οταν δεν είμαι δουλειά ΠΣΚ το κινητό ανασαίνει. Μην απελπίζεσαι καλά είσαι. Μιλάμε για 3300 μπαταρία, όχι 4 και 5k mah.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο screen on κάτω κάτω στην οθόνη Φαίνεται πως έχεις μέσο όρο οθόνης 5 ώρες και 10 λεπτά εφόσον αφήνει στο κινητό να τελειώσει η μπαταρία μέχρι το 1%

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα καλά μου φαίνονται τα νούμερα...παιζουν πολλοί παράγοντες ρόλο...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Στο screen on κάτω κάτω στην οθόνη Φαίνεται πως έχεις μέσο όρο οθόνης 5 ώρες και 10 λεπτά εφόσον αφήνει στο κινητό να τελειώσει η μπαταρία μέχρι το 1%

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Έχω τέτοιο μέσο όρο μόνο και μόνο γτ έγραφε πολυ καλύτερους χρόνους τις 2 πρώτες εβδομάδες και Γτ όταν διαβάζω ebooks τρώει 1% την ώρα και αν.

 

Και γενικά τα νούμερα δε μου φαίνονται Καλά γιατί είναι κάποια παιδια που σε 26 και 30 ώρες χρήσης με όλα ανοιχτά βγάζουν 5 και 5μιση ώρες οθόνη με 17% υπολειπόμενο(δείτε κάνα 2 σελίδες πιο πίσω).

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

περι μπαταριας να πω και εγω την γνωμη μου

Γενικα σε ολες μου τις συσκευες παιζω με nova launcher η microsoft arrow launcher

Οταν πρωτο πηρα το τηλεφωνο εκατσα μερικες εβδομαδες με stock launcher και ειχα τους χρονους μπαταριας που λετε οι περισσοτεροι (5 ωρες sot σε 30 ωρες περιπου χρηση με ΟΛΑ ανοιχτα και handsfree και smart watch συνδεμενα

Μετα απο λιγο καιρο αρχισα να παιζω με launchers (παντα 2 οθονες με ενα widget ημερολογιου) ανεξαρτητα ποιον launcher ειχα

πριν μερικες μερες ειχα αρχισει να παραπονιεμαι για την μπαταρια μιας και ειχα φτασει 20 ωρες χρηση με 2,3 ωρες sot και το κινητο βαραγε μπαταρια

Δεν ηθελα (ακομα) να αρχισω τα factory reset η custom roms

και ξεκινησα να διαγραφω τους δυο εξτρα lauchers (nova ,arrow)

E το κινητο ως δια μαγειας αρχισε παλι τα 5 sot 30 αναμονη...

και ο nova ειναι και πληρωμενος...

 

Ηθικο δίδαγμα βγαίνει παντως. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από έναν επίδοξο αγοραστή του κινητού.Αυτη τη στιγμή είμαι κατοχος του huawei p9. Απολυτα ευχαριστημένος αλλά σκέφτομαι την αγορά του g6 έτσι για την αλλαγή.Περισσοτερο με ενδιαφέρει το θέμα της φωτογραφίας και θα ήθελα οι κάτοχοι να μου πουν την γνώμη τους.Για την μπαταρία βλέπω ότι οι γνώμες είναι διαφορετικές αλλά δεν νομίζω να έχω κάποιο θέμα.Γενικα αν υπάρχει κάποιος που είχε η έχει και τις δύο συσκευές περιμένω την γνώμη του.Σας ευχαριστώ και αν είναι εκτός θέματος ας σβηστεί.Ελπιζω να είμαι σύντομα και εγώ μέλος της παρέας σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να μου δωσετε ενα link με τα γνησια ακουστικα του G6 απο το σκρουτζ ?

 

Ευχαριστω

 

καποιος ???

Link to comment
Share on other sites

καποιος ???
https://www.skroutz.gr/s/12837626/LG-EAB64168751.html

Φίλε εμένα αυτά μου Ήρθαν με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.skroutz.gr/s/12837626/LG-EAB64168751.html

Φίλε εμένα αυτά μου Ήρθαν με το κινητό.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και εμένα δυστυχώς, και μάλιστα με το dual sim μοντέλο!..

Αξιοπρεπή με το ζόρι...

Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε σε κανένα σας το φαινόμενο να έχει χάσει την επαφή με τη SIM χωρίς να δείχνει χαμένο το σήμα και όσοι σας παίρνουν να τους λέει "μη διαθέσιμος";
Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Παρουσιάστηκε σε κανένα σας το φαινόμενο να έχει χάσει την επαφή με τη SIM χωρίς να δείχνει χαμένο το σήμα και όσοι σας παίρνουν να τους λέει "μη διαθέσιμος";

 

Το εχουμε αναφερει οτι ειναι θεμα κινητης;, οταν κανουν αναβαθμισεις στο δικτυο τους ειναι συχνο φαινομενο, και σε αλλες συσκευες οχι στο g6 μονο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από έναν επίδοξο αγοραστή του κινητού.Αυτη τη στιγμή είμαι κατοχος του huawei p9. Απολυτα ευχαριστημένος αλλά σκέφτομαι την αγορά του g6 έτσι για την αλλαγή.Περισσοτερο με ενδιαφέρει το θέμα της φωτογραφίας και θα ήθελα οι κάτοχοι να μου πουν την γνώμη τους.Για την μπαταρία βλέπω ότι οι γνώμες είναι διαφορετικές αλλά δεν νομίζω να έχω κάποιο θέμα.Γενικα αν υπάρχει κάποιος που είχε η έχει και τις δύο συσκευές περιμένω την γνώμη του.Σας ευχαριστώ και αν είναι εκτός θέματος ας σβηστεί.Ελπιζω να είμαι σύντομα και εγώ μέλος της παρέας σας.

 

Καλησπέρα. Μπορείς να δεις συγκριτικό του g6 με το p10 που είναι και ο διάδοχος του p9

 

p10 vs g6

Cámara trasera Huawei P10 vs LG G6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.Δειλα δειλα παρακολουθω την κουβεντα σας.Μου αρεσει το 6αρι αλλα ειμαι λιγο διστακτικος απο το φιασκο του 4αρι με την πλακετα.Απο τα λιγα που διαβασα δεν βλεπω κατι εδω για την ωρα....αντε να δουμε...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στην παρεα.Δειλα δειλα παρακολουθω την κουβεντα σας.Μου αρεσει το 6αρι αλλα ειμαι λιγο διστακτικος απο το φιασκο του 4αρι με την πλακετα.Απο τα λιγα που διαβασα δεν βλεπω κατι εδω για την ωρα....αντε να δουμε...

 

Δεν εχει τετοια θεματα το G6 με πλακετες,ουτε IR...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το g2 μου πάει για απόσυρση και σκέφτομαι το g6 για αντικαταστάτη. Δεν κάνω "βάρια" χρήση του κινητού, κυρίως μέτρια με μουσική,youtube, internet. Το κινητό μπορεί να αντέξει για χρήση για 2+ χρόνια; Επείδη ημούν πολύ ικανοποιημένος με την μπατάρια του G2, του g6 πως ανταποκρίνεται;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το g2 μου πάει για απόσυρση και σκέφτομαι το g6 για αντικαταστάτη. Δεν κάνω "βάρια" χρήση του κινητού, κυρίως μέτρια με μουσική,youtube, internet. Το κινητό μπορεί να αντέξει για χρήση για 2+ χρόνια; Επείδη ημούν πολύ ικανοποιημένος με την μπατάρια του G2, του g6 πως ανταποκρίνεται;

 

Ευχαριστώ.

 

Ανετα 2 χρονια + ενταξει το g2 δεν μπορει να συγκριθεί σε μπαταρια, αλλα γιαβτην χρηση που λες μιααααα χαρα θα σου κατσει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, το g2 μου πάει για απόσυρση και σκέφτομαι το g6 για αντικαταστάτη. Δεν κάνω "βάρια" χρήση του κινητού, κυρίως μέτρια με μουσική,youtube, internet. Το κινητό μπορεί να αντέξει για χρήση για 2+ χρόνια; Επείδη ημούν πολύ ικανοποιημένος με την μπατάρια του G2, του g6 πως ανταποκρίνεται;

 

Ευχαριστώ.

 

Ίδια μετάβαση εγώ, απόλυτα ικανοποιημένος! Η χρήση σου το βγάζει άνετα 2+ χρόνια. Εάν σου έχει κάνει το κλικ, βουρ στον "πατσά" εκτός εάν θες να περιμένεις να δεις τι έχει να προτείνει και με το G7 σε λίγους μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα παιδιά! Κάτοχος του ανεπανάληπτου g2 εδώ και 4 χρόνια υπερευχαριστημένος με εκατοντάδες αλλαγές rom kernel και ότι άλλο υπάρχει,με μπρικαρίσματα αλλά πάντα με τρόπο για επαναφορά! Είμαι σε έρευνα αγοράς για νέο κινητό και έχω κατάληξη σε δύο που έχω δει από κοντά g6 και s8 και ίσως το v30 αν μπορούσα να το δω από κοντά και φυσικά όταν φτάσει στην τιμή των άλλων.Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα γιατί έχω δύο παιδάκια και θέλω να τα αποθανατιζω σε όλες τις ενδεχόμενες συνθήκες με την καλύτερη δυνατή ποιότητα, φυσικά να είναι εύκολο στα πειράματα (που νομίζω βέβαια δεν θα έχω θέμα και θα είναι ίδιο πάνω κάτω με g2) και τουλάχιστον να πλησιάζει κάπως την μπαταρία του θηρίου στα καλά του!Μπορει να μου πει κάποιος γνώστης φωτογραφίας και γενικά που να είχε εμπειρία με g2 s8 και g6,πια θα ήταν η καλύτερη επιλογή σαν πακέτο;
Link to comment
Share on other sites

Phoenix10 προχώρησε άνετα πολύ καλό κινητό το g6 ... έχει όλα τα καλά του g2 συν Sd card ,αδιάβροχο χορταστικό με καλύτερες κάμερες και αξιόλογη μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα και από μένα παιδιά! Κάτοχος του ανεπανάληπτου g2 εδώ και 4 χρόνια υπερευχαριστημένος με εκατοντάδες αλλαγές rom kernel και ότι άλλο υπάρχει,με μπρικαρίσματα αλλά πάντα με τρόπο για επαναφορά! Είμαι σε έρευνα αγοράς για νέο κινητό και έχω κατάληξη σε δύο που έχω δει από κοντά g6 και s8 και ίσως το v30 αν μπορούσα να το δω από κοντά και φυσικά όταν φτάσει στην τιμή των άλλων.Με ενδιαφέρει πολύ η κάμερα γιατί έχω δύο παιδάκια και θέλω να τα αποθανατιζω σε όλες τις ενδεχόμενες συνθήκες με την καλύτερη δυνατή ποιότητα, φυσικά να είναι εύκολο στα πειράματα (που νομίζω βέβαια δεν θα έχω θέμα και θα είναι ίδιο πάνω κάτω με g2) και τουλάχιστον να πλησιάζει κάπως την μπαταρία του θηρίου στα καλά του!Μπορει να μου πει κάποιος γνώστης φωτογραφίας και γενικά που να είχε εμπειρία με g2 s8 και g6,πια θα ήταν η καλύτερη επιλογή σαν πακέτο;

 

Το auto focus του s8 είναι εξαιρετικό όπως και η ποιότητα εικόνας .Αφού ουσιαστικά σε ενδιαφέρει η ταχύτατη εστίαση μιας και φωτογραφίζεις τα παιδιά που είναι σε δραστηριότητες κυρίως τότε το s8 είναι μονόδρομος κατά την γνώμη μου. Αν θες τοπία και υπέρ ευρυγωνιες λήψεις (με έναν συμβιβασμό στην ποιότητα εικόνας) τότε πάρε g6.

Είχα g6 για μια βδομάδα περίπου, συνηθισμένος με το s7 edge ( δεν με έπεισε εμένα προσωπικά το 6 , έχω κρατήσει το 7edge) κι έχω και το s8 το οποίο σε θέμα διαστάσεων είναι το κορυφαίο για τα γούστα μου και φυσικά οι κάμερες του εξαιρετικές!

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Phoenix10 προχώρησε άνετα πολύ καλό κινητό το g6 ... έχει όλα τα καλά του g2 συν Sd card ,αδιάβροχο χορταστικό με καλύτερες κάμερες και αξιόλογη μπαταρία.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το auto focus του s8 είναι εξαιρετικό όπως και η ποιότητα εικόνας .Αφού ουσιαστικά σε ενδιαφέρει η ταχύτατη εστίαση μιας και φωτογραφίζεις τα παιδιά που είναι σε δραστηριότητες κυρίως τότε το s8 είναι μονόδρομος κατά την γνώμη μου. Αν θες τοπία και υπέρ ευρυγωνιες λήψεις (με έναν συμβιβασμό στην ποιότητα εικόνας) τότε πάρε g6.

Είχα g6 για μια βδομάδα περίπου, συνηθισμένος με το s7 edge ( δεν με έπεισε εμένα προσωπικά το 6 , έχω κρατήσει το 7edge) κι έχω και το s8 το οποίο σε θέμα διαστάσεων είναι το κορυφαίο για τα γούστα μου και φυσικά οι κάμερες του εξαιρετικές!

 

Το s7 με το s8 έχουν διαφορά στην πίσω κάμερα η είναι το ίδιο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όχι όμως μεγάλες.Το 7edge το κρατάω διότι έχω το kit lens cover με τους δυο φακούς ευρυγωνιο και ζουμ με εξαιρετικά αποτελέσματα ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είχα bonus πόντους από κάτι συναλλαγές με την κάρτα από παλιά και μου βγήκε 70 ευρώ αν θυμάμαι καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το έχουν ακόμη στον Κωτσόβολο είχε 99 ευρώ τότε, στα σκρουτζομάγαζα νομίζω δεν το φέρνουν πια...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν άντεξα και παρήγγειλα ξανά tempered glass για την οθόνη του. Την Nillkin πήρα και την περιμένω. Αλλά αυτή τη φορά δεν θα κάνω το λάθος να την περάσω μόνος και να την χαλάσω πάλι. Θα το πάω σε κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...