Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά μπορείτε να μου δώσετε καμία συμβουλή για το τι μπορώ να κάνω ώστε να λύσω το πρόβλημα με την phonegallery (Πειραιά) που έχω μπλέξει;

Να απευθυνθώ στον συνήγορο του καταναλωτή; Να πάω σε δικηγόρο; Είναι απαράδεκτοι.... κλείνουν δυο εβδομάδες και είναι αλλά λόγια να αγαπιόμαστε η κατάσταση !!!

Γιατι δεν το πηγες απο την αρχη στο επισημο σερβις της LG;;

Δυστηχως το κακο με τα μικρα skroutzoμαγαζα ειναι οτι δεν εχουν την υποστηριξη τωμ αλυσιδων και φυσικα το DOA που σου προσφερουν οι μεγαλες αλυσιδες. Αλλα γυστηχως και παλι το G6 δεν πωλειται απο τις αλυσιδες...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατι δεν το πηγες απο την αρχη στο επισημο σερβις της LG;;

Δυστηχως το κακο με τα μικρα skroutzoμαγαζα ειναι οτι δεν εχουν την υποστηριξη τωμ αλυσιδων και φυσικα το DOA που σου προσφερουν οι μεγαλες αλυσιδες. Αλλα γυστηχως και παλι το G6 δεν πωλειται απο τις αλυσιδες...

 

Νομίζω για οτιδήποτε εντος 7 ημερων μπορεις να αναλαβει το μαγαζι αν και δε βρισκω το λογο γιατι να μπλεξεις καν με τα μαγαζια και να μην πας καρφί LG εφόσον υποστηρίζεται η συσκευή. Απλά προσθέτεις μεσάζοντες. Δεν νομιζω να λεει πουθενα η LG ότι αν εχετε προβλημα τις πρωτες 7 μέρες μην έρθετε σε μας αλλα πηγαίνετε στο κατάστημα.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Τελικα γινεται να εξαφανιστουν τα κουμπια με καποιο τροπο ή μιλαμε για μια οθονη μικροτερη και απο 5,5" στην πραξη;

 

Τις έχω συγκρίνει. Σε διαστάσεις οθόνης, η οθόνη του γ6 είναι περίπου 6χιλιοστά ψηλότερη (όσο είναι το ύψος της status bar), που όμως χάνονται (ειδικά στο browser) γιατί τα κάτω πλήκτρα δεν κρύβονται σε πολλές εφαρμογές όπως γίνοταν στο g3.. Το ύψος της μπάρας των κάτω πλήκτρων είναι περίπου 12 χιλιοστά (δεν μπορούσαν να τα κάνουν μικρότερα; Στα σ8 φαίνονται πιο μικρά) άρα ότι κερδίζει αρχικά, το χάνει στο διπλάσιο. Σε πλάτος το γ6 είναι ελάχιστα (~2 χιλιοστά) μικρότερη. Μικρές οι διαφορές αλλά κάποιος που έρχεται απο το g3 ή άλλη συσκευή με 5.5 ιντζες, στο οποίο είχε στον browser 5.5 ιντζες καθαρής οθόνης.. θα νιώσει τη διαφορά. Απευθύνομαι ειδικά για τον browser γιατί μόνο στο browser μου φάνηκε τόσο έντονα αυτή η διαφορά..

 

Δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να κρύψουμε τα κουμπιά σε brower χωρίς root? Πιστεύω θα ήταν πολύ πιο απολαυστικό να είχα ολόκληρη την οθόνη με περιεχόμενο. Στο κάτω-κάτω μας αλλάξαν τις ανάλογες για να βλέπουμε περισσότερο περιεχόμενο δηλαδή κατά το scrolling να μην χρειάζετε να κάνουμε τόσο πολύ scroll.. δεν βλέπω όμως κάτι τέτοιο αφού το περιεχόμενο είναι το ίδιο ή και ελάχιστα μειωμένο. Και άσε που στο μάτι είναι αντιαισθητικό να φαίνεται εκείνη η λευκή ή μαύρη χοντρή μπάρα την στιγμή που θέλεις να.. καταναλώσεις περιεχόμενο :lol:

Edited by michalis1984
Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω σε όσους έχουν θέματα με καθυστέρηση επισκευής ότι νομικά ο υπεύθυνος κάλυψης της εγγύησης είναι το κατάστημα. Αυτοί προφανώς μπορούν να το στείλουν στην αντιπροσωπεία κατά την κρίση τους. Ένας από τους όρους του νόμου είναι ότι σε περίπτωση καθυστέρησης της επισκευής πέραν λογικού διαστήματος 15 ημερών, οφείλουν να παρέχουν προσωρινή συσκευή αντικατάστασης.

 

Προφανώς και μπορούμε να απευθυνθούμε απευθείας στην αντιπροσωπεία, αλλά εκείνοι δεν είναι υποχρεωμένοι να καλύψουν τέτοιους όρους.

Στην περίπτωση του Κωτσόβολου, ειδικά εάν κάποιος έχει επιλέξει να πάρει και την πρόσθετη εγγύηση που πουλάνε, είναι αδικαιολόγητο να μην έχει λειτουργική συσκευή μετά από δύο εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Υπενθυμίζω σε όσους έχουν θέματα με καθυστέρηση επισκευής ότι νομικά ο υπεύθυνος κάλυψης της εγγύησης είναι το κατάστημα. Αυτοί προφανώς μπορούν να το στείλουν στην αντιπροσωπεία κατά την κρίση τους. Ένας από τους όρους του νόμου είναι ότι σε περίπτωση καθυστέρησης της επισκευής πέραν λογικού διαστήματος 15 ημερών, οφείλουν να παρέχουν προσωρινή συσκευή αντικατάστασης.

 

Προφανώς και μπορούμε να απευθυνθούμε απευθείας στην αντιπροσωπεία, αλλά εκείνοι δεν είναι υποχρεωμένοι να καλύψουν τέτοιους όρους.

Στην περίπτωση του Κωτσόβολου, ειδικά εάν κάποιος έχει επιλέξει να πάρει και την πρόσθετη εγγύηση που πουλάνε, είναι αδικαιολόγητο να μην έχει λειτουργική συσκευή μετά από δύο εβδομάδες.

 

Τι μου προτείνεις να κάνω φίλε μου; σχετικά με κοτσωβολο εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο παρελθον παρακολουθουσα το θεμα κι εβλεπα οτι επαιζε πολυ eglobal, να ενημερωσω οτι πηρα ενα v20 που δεν παρελαβα ποτε κ εχασα τα χρηματα μου. Μπορειτε να δειτε στο θεμα της συσκευης. Κ επισης βρηκα πολλες αναφορες με το ιδιο προβλημα στο trustpilot. Προσοχη.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη στο παρελθον παρακολουθουσα το θεμα κι εβλεπα οτι επαιζε πολυ eglobal, να ενημερωσω οτι πηρα ενα v20 που δεν παρελαβα ποτε κ εχασα τα χρηματα μου. Μπορειτε να δειτε στο θεμα της συσκευης. Κ επισης βρηκα πολλες αναφορες με το ιδιο προβλημα στο trustpilot. Προσοχη.

https://www.reviews.io/company-reviews/store/trustpilot

 

Εκανες αγορα με paypal και εχασες τα χρηματα σου;

Link to comment
Share on other sites

Τι μου προτείνεις να κάνω φίλε μου; σχετικά με κοτσωβολο εννοώ

 

1. Ρίξε μια ματιά στη νομοθεσία, ώστε να μπορείς να την επικαλεστείς

http://www.efpolis.gr/el/diasfalisi-oikonomikon-symefronton-katanaloton/exasfalisi-asfalon-synallagon/56-polisi-agathon-eggyiseis.html

Για πιο συμπυκνωμένη πληροφορία, μπορείς να δεις και αυτό:

http://www.1520.gov.gr/syxnes-erotiseis-proionta/93-syxnes-erotiseis/197-poliseis-katanalotikon-agathon-eggyiseis-service-odigies-xriseos-klp

2. Διάβασε τους όρους της πρόσθετης εγγύησης του Κωτσόβολου εφόσον έχεις πάρει και αυτή

3. Απαίτησε να καλύψουν τους όρους της εγγύησης

 

Κατ' ελάχιστο σου οφείλουν συσκευή αντικατάστασης, ακόμη κι αν δεν έχεις την πρόσθετη εγγύηση, απλά και μόνο επειδή σου πούλησαν το τηλέφωνο και δεν το έχεις πάρει φτιαγμένο μετά από 2 εβδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

https://www.reviews.io/company-reviews/store/trustpilot

 

Εκανες αγορα με paypal και εχασες τα χρηματα σου;

 

Εχω κανει dispute. Δεν ειμαι αισιοδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μόλις είδαν την αρνητική κριτική μου στο Σκρουτζ και αφού τους είχα πει πως θα απευθυνθώ και στον συνήγορο του καταναλωτή με πήραν τηλ και πήγα και πήρα καινουριο τηλέφωνο!

Μάλιστα δέχτηκαν να μου δώσουν ice platinum από το μαύρο που είχα πάρει αρχικά.

Τώρα το στήνω από την αρχή... θεωρώ πως 2 στα 2 είναι πολύ μεγάλη γκαντεμιά!

Μου έδωσαν και την επιλογή επιστροφής χρημάτων αλλά προτίμησα το τηλ. Άλλωστε στις λίγες ώρες που το δούλεψα μου άρεσε πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα. Και άγιος φοβέρα θέλει στις μέρες, δυστυχώς.

Εύχομαι αυτή την φορά να είναι λειτουργικό και να το ευχαριστηθείς.

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω μια μονιμη λυση να βγουν εντελως αλλα οτι δοκιμασα δεν δουλευει,αρε blackberry τι μας εχεις κανει με τα gestures σου

ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μόλις είδαν την αρνητική κριτική μου στο Σκρουτζ και αφού τους είχα πει πως θα απευθυνθώ και στον συνήγορο του καταναλωτή με πήραν τηλ και πήγα και πήρα καινουριο τηλέφωνο!

Μάλιστα δέχτηκαν να μου δώσουν ice platinum από το μαύρο που είχα πάρει αρχικά.

Τώρα το στήνω από την αρχή... θεωρώ πως 2 στα 2 είναι πολύ μεγάλη γκαντεμιά!

Μου έδωσαν και την επιλογή επιστροφής χρημάτων αλλά προτίμησα το τηλ. Άλλωστε στις λίγες ώρες που το δούλεψα μου άρεσε πολύ!

 

καλα εκανες και πηρες και ice platinum.απο το ιδιο καταστημα εχω παρει λεφτα πισω!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά, δηλαδή και εγώ που τρώω ταλαιπωρία από την Τετάρτη 06/09/2017, για την αγορά του δικού μου τι να πω ο έρμος ? Τι έγινε επιδημία έπεσε ? (εγώ με άλλο κατάστημα βέβαια άλλα είναι για τα μπάζα οι τύποι εκεί).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ναι ευτυχώς!!

Τους υποσχέθηκα πως θα αλλάξω την κριτική μου και θα το κάνω.

Όπως και να έχει την ταλαιπωρία και τα νεύρα τα πέρασα! Θεωρώ πως δεν υπήρχε λόγος..

Τέλος καλό....

Μόνο μην μου βγάλει και ετούτο τπτ περίεργα. Αλλά αρνούμαι να δεχτώ πως μπορεί να παίξει τόση γκαντεμιά...

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ναι ευτυχώς!!

Τους υποσχέθηκα πως θα αλλάξω την κριτική μου και θα το κάνω.

Όπως και να έχει την ταλαιπωρία και τα νεύρα τα πέρασα! Θεωρώ πως δεν υπήρχε λόγος..

Τέλος καλό....

Μόνο μην μου βγάλει και ετούτο τπτ περίεργα. Αλλά αρνούμαι να δεχτώ πως μπορεί να παίξει τόση γκαντεμιά...

 

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

 

Και αν είσαι πάλι άτυχος (λέμε τώρα που δεν το πιστευω) πας LG κατευθείαν, δεν έχεις κάποιο λογο να πας καταστημα πάλι.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Και αν είσαι πάλι άτυχος (λέμε τώρα που δεν το πιστευω) πας LG κατευθείαν, δεν έχεις κάποιο λογο να πας καταστημα πάλι.
Δλδ procordia;
Link to comment
Share on other sites

Δλδ procordia;

 

Όποιος έχει το ελληνικό σέρβις, δε γνωρίζω αν είναι η Procordia.

Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

εγώ το κατάφερα μονο με ροοτ και ενα app απο το playstore που λέγεται quick settings.είναι όντως πολυ όμορφη η οθόνη όταν είναι full immersive.

Ποιο quick settings?

Στο play βγάζει διάφορες εφαρμογές με αυτο το όνομα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά τελικά μόλις είδαν την αρνητική κριτική μου στο Σκρουτζ και αφού τους είχα πει πως θα απευθυνθώ και στον συνήγορο του καταναλωτή με πήραν τηλ και πήγα και πήρα καινουριο τηλέφωνο!

Μάλιστα δέχτηκαν να μου δώσουν ice platinum από το μαύρο που είχα πάρει αρχικά.

Τώρα το στήνω από την αρχή... θεωρώ πως 2 στα 2 είναι πολύ μεγάλη γκαντεμιά!

Μου έδωσαν και την επιλογή επιστροφής χρημάτων αλλά προτίμησα το τηλ. Άλλωστε στις λίγες ώρες που το δούλεψα μου άρεσε πολύ!

Τα skroutzομαγαζα είναι πιο ευαίσθητα στα θέματα φήμης από ότι οι αλυσίδες.

Δεν έχουν τα λεφτά για διαφημίσεις μέσω ΜΜΕ και ο μόνος τρόπος να χτίσουν αξιοπιστία είναι οι αξιολογήσεις στο skroutz.

Αυτό προφανώς ισχύει για μαγαζιά που θέλουν να υπάρχουν και του χρόνου.

Καλορίζικο το τηλέφωνο.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ποιο quick settings?

Στο play βγάζει διάφορες εφαρμογές με αυτο το όνομα.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=it.simonesestito.ntiles

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ψαχνω μια μονιμη λυση να βγουν εντελως αλλα οτι δοκιμασα δεν δουλευει,αρε blackberry τι μας εχεις κανει με τα gestures σου

φίλε μου τι εννοείς να φύγουν εντελώς?εμένα εντελώς φεύγουν.ξαναλέω με rooted συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις πΡος τα πάνω δεν στα ξαναεμφανιζει;επίσης το συγκεκριμένο mod δεν θέλει root,τελικά πέρασα την fulmics που έχει μόνιμο αποτέλεσμα και με το all gestures από το playstore δουλεύω μια χαρά έτσι όπως το θέλω χωρίς nav bar έχω και τις 5.7 ιντσες διαθέσιμες σε όλες τις εφαρμογές.πλεον το κινητό το ευχάριστο εμάς δίπολα.επισης με αυτή την ρομ είδα για πρώτη φορά 4.5ωρες οθονη
ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΖΩ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τελικά μόλις είδαν την αρνητική κριτική μου στο Σκρουτζ και αφού τους είχα πει πως θα απευθυνθώ και στον συνήγορο του καταναλωτή με πήραν τηλ και πήγα και πήρα καινουριο τηλέφωνο!

Μάλιστα δέχτηκαν να μου δώσουν ice platinum από το μαύρο που είχα πάρει αρχικά.

Τώρα το στήνω από την αρχή... θεωρώ πως 2 στα 2 είναι πολύ μεγάλη γκαντεμιά!

Μου έδωσαν και την επιλογή επιστροφής χρημάτων αλλά προτίμησα το τηλ. Άλλωστε στις λίγες ώρες που το δούλεψα μου άρεσε πολύ!

Στην αρχικη τιμη το πηρες ή στην αυξημενη;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...