Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βοήθησες πολύ! ευχαριστώ!!!!

 

@aioan

Λοιπον...

1) Το firmware του H870DS δεν εχει τις επιλογες για wifi calling. Unlocked γαρ...

2)Δε μπορει να γινει,αλλα μεταφερονται αρκετες εφαρμογες στην SD πλεον.

Edit : Μολις ειδα υπαρχει επιλογη "Επιβεβλημενη εγκριση εξωτερικων εφαρμογων" στις επιλογες προγραμματιστη.

3)Ναι,το data saver ειναι επιλογη γενικα στο Android N.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα που παρέλαβα θα παίξει συγκριτικό με s8 για όποιον ενδιαφέρεται, ή και s7 edge μιας και τα έχω σπίτι.

 

Αν και κατοχος s8 αν μπορεις φιλε μου βαλε ενα συγκριτικο θα.με ενδιεφερε

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αν και κατοχος s8 αν μπορεις φιλε μου βαλε ενα συγκριτικο θα.με ενδιεφερε

αν και ο φιλος παραπανω εγγραψε ωχ που ειπα οτι θα κανω συγκριτικο, δεν ξερω γιατι..εγω θα το κανω γιατι φυσικα ενδιαφερει πολλους.. και γιατι εχουμε ακουσει απο το οτι πασχει σε καμερα, μεχρι οτι εχει κορυφαια μαζι με το U11, Οποτε ηθελα να εχω προσωπικη αποψη και να κρινουν οσοι θελουν φωτογραφιες που θα βγαλω εγω για να καταλαβουμε που βρισκεται.

Αν η καμερα ειναι οντως κορυφαια, μιλαμε για μια πολυ καλη συσκευη αλλα θα ηθελα να ηταν το G5 σαν το G6 με την καμερα G5.

 

Τελος να πω οτι το πηρα για 2ο και για τη δοκιμη για 4-5 μερες και θα φυγει. Γιαυτο και αποψη για μπαταρια δε θα εκφρασω καθως δεν εχω κανει κανονικο στησιμο. Ισα τα βασικα και φωτογραφιες οπως ειπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν η καμερα ειναι οντως κορυφαια, μιλαμε για μια πολυ καλη συσκευη αλλα θα ηθελα να ηταν το G5 σαν το G6 με την καμερα G5.

 

Mε αυτό σου το σχόλιο όμως έχεις ήδη προδικάζει την κάμερα του.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

βλεπω παντως οτι φοραει λεει 2Χ sony imx258 , αληθευει? Γτ ας πουμε το meixu mx6 εχει sony imx386, σαφως νεοτερος και καλυτερος, γτ αυτο απο την lg? αντε soc το καταλαβαινω, βιαστηκε, ο Imx 386 Ομως υπηρχε και μπορουσε να χρησιμοποιηθει, μενει καποιος να το δυσκολεψει πολυ στην φωτο για να δουμε τι πραγματικα παιζει.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

βλεπω παντως οτι φοραει λεει 2Χ sony imx258 , αληθευει? Γτ ας πουμε το meixu mx6 εχει sony imx386, σαφως νεοτερος και καλυτερος, γτ αυτο απο την lg? αντε soc το καταλαβαινω, βιαστηκε, ο Imx 386 Ομως υπηρχε και μπορουσε να χρησιμοποιηθει, μενει καποιος να το δυσκολεψει πολυ στην φωτο για να δουμε τι πραγματικα παιζει.

 

Παίζει ρόλο και το software της κάμερας όμως.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικό συγκριτικό και απο επαγγελματία.

Βλέπω το Νίκο να κρατάει το g6 και να δίνει το s8 +

:)

Η lg που όλοι αγαπάμε να μισούμε! Ή απλά αγαπάμε μαζοχιστικα.:)

Καλύτερη βέβαια overall από την εικονική πραγματικότητα που προσφέρει η πανάκριβη samsung

Γνώμη μου πάντα...

Σε μερικα site παντως το βγαζουν καλυτερο camera phone μεχρι στιγμης. Πχ:http://www.greenbot.com/article/3105587/android/best-android-phones.html. ,
Link to comment
Share on other sites

Τι ωχ ? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

Oχι απο μενα αλλα επειδη θα δυσκολευτει με τα αλλα που προανεφερες φανταζομαι καποιους σαμμυ φαν το τι χολη θα βγάλουν. ;):blink:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν η καμερα ειναι οντως κορυφαια, μιλαμε για μια πολυ καλη συσκευη αλλα θα ηθελα να ηταν το G5 σαν το G6 με την καμερα G5.

 

Mε αυτό σου το σχόλιο όμως έχεις ήδη προδικάζει την κάμερα του.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα όταν φοράει τόσο μικρό και παλιό αισθητήρα, να μην το σχολιάσω ? Εξάλλου, όποτε έχω ανεβάσει συγκριτικό ποτέ δεν είπα τι μου αρέσει, αφήνω τους ειδικούς να αποφασίσουν.

Τέλος, έχουμε δει δείγματα εδώ και μερικά δεν ικανοποιούν, αλλά περιμένω να δω τι θα δείξει και στα χέρια μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oχι απο μενα αλλα επειδη θα δυσκολευτει με τα αλλα που προανεφερες φανταζομαι καποιους σαμμυ φαν το τι χολη θα βγάλουν. ;):blink:

 

Χαχα, φίλε μου θα δείξει, πιστεύω αλλού θα υπερτερεί το ένα αλλού το άλλο. Το θέμα είναι να δούμε συνολικά τι παίζει στην κάμερα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εξαιρετικό συγκριτικό και απο επαγγελματία.

Βλέπω το Νίκο να κρατάει το g6 και να δίνει το s8 +

:)

Η lg που όλοι αγαπάμε να μισούμε! Ή απλά αγαπάμε μαζοχιστικα.:)

Καλύτερη βέβαια overall από την εικονική πραγματικότητα που προσφέρει η πανάκριβη samsung

Γνώμη μου πάντα...

 

Συνολικά προτιμώ το s8 plus λόγω μερικών πραγμάτων όπως το led, οθόνη και ίσως την καλύτερη κάμερα βράδυ. Επίσης τα lg έχουν αργή εστιαση οπότε για μένα που έχω παιδί δεν βολεύει. Τουλάχιστον με g5 έχασα πολλές λήψεις. Παρόλα αυτά θα δούμε..

Όσο για τα sites δεν τα εμπιστεύομαι προσωπικά καθόλου.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βρικσω το Oneplus 5 στα 400 ευρω, βλεπω να το σκεφτομαι ξανα για αγορα κινητου.. Επισης σε 1 μηνα παρουσιαζεται και το LG V30. Πραγματικα δε ξερω τι να κανω..

 

http://www.geekbuying.com/item/OnePlus-5-5-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone---Slate-Gray-379084.html

Link to comment
Share on other sites

Αυτο εγω το ονομαζω καλη μπαταρια.

Δεν θελω να αντεχει 10 ωρες οθονη και να τρωει 1% την ωρα σε stand by.

Πραγματικα, ειναι η 1η φορα (μετα απο τον 1ο χρονο χρησης του g flex) που νιωθω οτι θα μπορουσα να παω σκ χωρις φορτιστη. Ολη τη νυχτα χανει απο καθολου εως 1% (οχι σε λειτουργια πτησης).

Κατα τα αλλα:

-Περι τις 40 εγκατεστημενες εφαρμογες

-Αυτοματη φωτεινοτητα

-Επιλογη δικτυου μονο 3g

-Μεικτη χρηση wifi-data

-ο χρονος οθονης καταναλωθηκε ισοποσα σε σερφαρισμα, youtube, φωτογραφικη και πασπατεμα στο μενου.

Δηλωνω κατευχαριστημενος!!

 

Εdit: έσπασα τα νεύρα μου, αλλά φωτογραφίες δεν κατάφερα να ανεβάσω!!

τα νούμερα είναι χρήση 61h 37min

ενεργοποιημένη οθόνη 5h 01min 33sec

υπόλοιπο μπαταριας 16%.

Edited by zamponis
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που βρικσω το Oneplus 5 στα 400 ευρω, βλεπω να το σκεφτομαι ξανα για αγορα κινητου.. Επισης σε 1 μηνα παρουσιαζεται και το LG V30. Πραγματικα δε ξερω τι να κανω..

 

http://www.geekbuying.com/item/OnePlus-5-5-5-Inch-6GB-64GB-Smartphone---Slate-Gray-379084.html

17 Σεπτεμβρίου Ευρώπη με pre order

28 launched

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτήσεις μπορείς όχι με αυτό το ύφος, γιατί απάντηση δεν θα πάρεις. 1η προειδοποίηση :down:

 

Να μαθετε να ειστε κοσμιοι στις εκφρασεις σας....1 η 2 η και τριτη προειδοποιηση....παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο ...εχει τυπους που βριζονται συνεχεια...λοιπον περιμενω την διαγραφη....δεν με νοιαζει κιολας...λες οταν πεταω το οχημα μου....να παιρνω απο απειλες?απο παιδακια σαν εσενα!γλυκουλια?

Ακου 1η προειδοποιηση....

Link to comment
Share on other sites

Να μαθετε να ειστε κοσμιοι στις εκφρασεις σας....1 η 2 η και τριτη προειδοποιηση....παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο ...εχει τυπους που βριζονται συνεχεια...λοιπον περιμενω την διαγραφη....δεν με νοιαζει κιολας...λες οταν πεταω το οχημα μου....να παιρνω απο απειλες?απο παιδακια σαν εσενα!γλυκουλια?

Ακου 1η προειδοποιηση....

 

Πες τα γιατι πολυ ψηλα εχουνε παρει τον αμανε εδω μεσα μερικοι-μερικοι...Με την ανοχη των admin το εχουνε κανει τσιφλικι και προσβαλουν οποιον θελουν,οποτε θελουν,αναιτια και απροκαλυπτα.Μ αρεσει που εχουν βαλει και "αναφορα" στα ποστ,για να τους κανουνε ντα.Αφου κανουμε αναφορα και μας γραφετε εκει που δεν πιανει μελανι..

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Να μαθετε να ειστε κοσμιοι στις εκφρασεις σας....1 η 2 η και τριτη προειδοποιηση....παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο ...εχει τυπους που βριζονται συνεχεια...λοιπον περιμενω την διαγραφη....δεν με νοιαζει κιολας...λες οταν πεταω το οχημα μου....να παιρνω απο απειλες?απο παιδακια σαν εσενα!γλυκουλια?

Ακου 1η προειδοποιηση....

 

Δηλαδή τι το μη κόσμιο είχε το ποστ μου και σε έθιξε τόσο που μου απάντησες σαν 15χρόνο ?

Έλα να το κουβεντιασουμε δημόσια αφού νομίζετε μερικοί ότι είστε σωστοί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες τα γιατι πολυ ψηλα εχουνε παρει τον αμανε εδω μεσα μερικοι-μερικοι...Με την ανοχη των admin το εχουνε κανει τσιφλικι και προσβαλουν οποιον θελουν,οποτε θελουν,αναιτια και απροκαλυπτα.Μ αρεσει που εχουν βαλει και "αναφορα" στα ποστ,για να τους κανουνε ντα.Αφου κανουμε αναφορα και μας γραφετε εκει που δεν πιανει μελανι..

Για μένα το λες ? Που ακριβώς πήρα αέρα και ποιον προσεβαλα χωρίς λόγο και χωρίς τιμωρία ? Απάντησε το μιας και το ποστ που παρέθεσες αφορά απάντηση σε δικό μου ποστ, άρα θεωρώ πως σε μένα απευθυνεσαι

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι το μη κόσμιο είχε το ποστ μου και σε έθιξε τόσο που μου απάντησες σαν 15χρόνο ?

Έλα να το κουβεντιασουμε δημόσια αφού νομίζετε μερικοί ότι είστε σωστοί..

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για μένα το λες ? Που ακριβώς πήρα αέρα και ποιον προσεβαλα χωρίς λόγο και χωρίς τιμωρία ? Απάντησε το μιας και το ποστ που παρέθεσες αφορά απάντηση σε δικό μου ποστ, άρα θεωρώ πως σε μένα απευθυνεσαι

Οχι δεν μιλησα για εσενα προσωπικα..Εσυ δεν μου εχεις κανει κατι...Ισα ισα με εχεις βοηθησει αρκετες φορες εδω μεσα σε αποριες μου και σε ευχαριστω πολυ

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μιλησα για εσενα προσωπικα..Εσυ δεν μου εχεις κανει κατι...Ισα ισα με εχεις βοηθησει αρκετες φορες εδω μεσα σε αποριες μου κι σε ευχαριστω πολυ

 

Οκ, πάντως ο φιλος του οποίου παρέθεσες το ποστ αναφέρεται σε μένα. Συγγνώμη για την παρεξήγηση αλλά θέλω να είμαστε συγκεκριμένοι όταν λέμε κάτι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Οκ, πάντως ο φιλος του οποίου παρέθεσες το ποστ αναφέρεται σε μένα. Συγγνώμη για την παρεξήγηση αλλά θέλω να είμαστε συγκεκριμένοι όταν λέμε κάτι.

 

Πολυ σωστα.Συγκεκριμενοι και τεκμηριωμενοι...Συγνωμη αν φανηκε οτι το ποστ μου απευθυνοταν σε σενα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Να μαθετε να ειστε κοσμιοι στις εκφρασεις σας....1 η 2 η και τριτη προειδοποιηση....παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο ...εχει τυπους που βριζονται συνεχεια...λοιπον περιμενω την διαγραφη....δεν με νοιαζει κιολας...λες οταν πεταω το οχημα μου....να παιρνω απο απειλες?απο παιδακια σαν εσενα!γλυκουλια?

Ακου 1η προειδοποιηση....

 

Μην το συνεχίσεις 2η προειδοποίηση. Βλέπεις οφείλω να σεβαστώ τους κανόνες του forum κι ας είσαι κλώνος!

Link to comment
Share on other sites

Να μαθετε να ειστε κοσμιοι στις εκφρασεις σας....1 η 2 η και τριτη προειδοποιηση....παρακολουθω το φορουμ πολυ καιρο ...εχει τυπους που βριζονται συνεχεια...λοιπον περιμενω την διαγραφη....δεν με νοιαζει κιολας...λες οταν πεταω το οχημα μου....να παιρνω απο απειλες?απο παιδακια σαν εσενα!γλυκουλια?

Ακου 1η προειδοποιηση....

Πάρε το όχημα σου και σ άλλη παραλία. Απορώ πως ανέχονται τέτοιους προβληματικούς τύπους οι mod

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Πες τα γιατι πολυ ψηλα εχουνε παρει τον αμανε εδω μεσα μερικοι-μερικοι...Με την ανοχη των admin το εχουνε κανει τσιφλικι και προσβαλουν οποιον θελουν,οποτε θελουν,αναιτια και απροκαλυπτα.Μ αρεσει που εχουν βαλει και "αναφορα" στα ποστ,για να τους κανουνε ντα.Αφου κανουμε αναφορα και μας γραφετε εκει που δεν πιανει μελανι..

 

Πληροφοριακά λόγω καλοκαιριού είμαστε περισσότερο ελαστικοί. Όσοι παραβαίνουν τους κανονισμούς είτε δέχονται επίπληξη είτε τιμωρούνται. Τα καθεστώτα έχουν τελειώσει ανεπιστρεπτί τουλάχιστον στο myphone.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...