Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οχι καλα τα νεα,για τα νουμερα πωλησεων του G6...

https://www.androidcentral.com/lgs-mobile-unit-sees-sales-decline-q2-2017-demand-g6-wanes

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Απλως το ειδα και το παραθετω προς ενημερωση του νηματος..Οποιος θελει το παραβλεπει...

 

Καλημερα Νικο, θα ειχε ενδιαφερον εαν υπαρχει συγκριτικο πωλησεων με το G5, δεν εχω δει ακομα το 6 απο κοντα αλλα πιστευω σε σχεση με την κακη ποιοτητα κατασκευης του προκατοχου του να ειναι σαφως ανωτερο, ισως η μεγαλη πτωση τιμης να σωσει λιγο την κατασταση αφου το συνολο των χρηστων θεωρουν την υπαρχουσα τιμολογηση του πιο τιμια σε σχεση με την αρχικη.

 

ΥΣ Το κινητο εφτασε βουδαπεστη, σε ποσες ημερες αραγε θα ερθει Ελλαδα;

Edited by Arxontas71

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Νικο, θα ειχε ενδιαφερον εαν υπαρχει συγκριτικο πωλησεων με το G5, δεν εχω δει ακομα το 6 απο κοντα αλλα πιστευω σε σχεση με την κακη ποιοτητα κατασκευης του προκατοχου του να ειναι σαφως ανωτερο, ισως η μεγαλη πτωση τιμης να σωσει λιγο την κατασταση αφου το συνολο των χρηστων θεωρουν την υπαρχουσα τιμολογηση του πιο τιμια σε σχεση με την αρχικη.

 

ΥΣ Το κινητο εφτασε βουδαπεστη, σε ποσες ημερες αραγε θα ερθει Ελλαδα;

 

Καλημερα φιλε,Αρχοντα.Σιγουρα,ισχυει αυτο που γραφεις,αλλά ειχαν άλλες προσδοκιες στην Lg,και παλι δεν τους βγηκαν...Πηγαν να χτυπησουν τη Samsung,βγαζοντας στην αγορα το g6 νωριτερα,αλλά με κουτσουρεμενα χαρακτηριστικα,ιδιο επεξεργαστη με περυσι κι εκει την πατησαν..Τωρα δεν νομιζω να αλλαξει η κατασταση στο β τριμηνο οσον αφορα το g6,οσο κι αν πεσει η τιμη του.Το μονο που ισως βγαλει στα ανοιχτα την Lg ειναι το επερχομενο V30,εκει εναποθετουν ολες τις ελπιδες τους πλεον...Απο οτι φαινεται το αργοτερο Τεταρτη θα σου εχει ερθει το κινητο...Με το καλο να το δεχθεις,καλοριζικο...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε,Αρχοντα.Σιγουρα,ισχυει αυτο που γραφεις,αλλά ειχαν άλλες προσδοκιες στην Lg,και παλι δεν τους βγηκαν...Πηγαν να χτυπησουν τη Samsung,βγαζοντας στην αγορα το g6 νωριτερα,αλλά με κουτσουρεμενα χαρακτηριστικα,ιδιο επεξεργαστη με περυσι κι εκει την πατησαν..Τωρα δεν νομιζω να αλλαξει η κατασταση στο β τριμηνο οσον αφορα το g6,οσο κι αν πεσει η τιμη του.Το μονο που ισως βγαλει στα ανοιχτα την Lg ειναι το επερχομενο V30,εκει εναποθετουν ολες τις ελπιδες τους πλεον...Απο οτι φαινεται το αργοτερο Τεταρτη θα σου εχει ερθει το κινητο...Με το καλο να το δεχθεις,καλοριζικο...

 

Σε ευχαριστω πολυ Νικο :happy: ετσι το υπολογιζω και εγω, θα επελεγα το 6 αλλα αυτο με την αναλογια οθονης με ξενισε, το V20 με την φαρδια οθονη ειναι πιο ανετο τουλαχιστον σε χρηστες που μαθαμε σε μεγαλα κινητα Z ultra :rolleyes:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος που έχει το κινητό να δει την ερώτηση μου :) ειμαι στο τσακ να το παραγγείλω αλλά θα ήθελα να ξέρω πρώτα

 

ευχαριστώ!

 

σκεφτόμαι να αγοράσω το LG G6 προερχόμενος από το LG Nexus 5X.

 

μιας και εχω συνηθίσει σε stock android μπορεί κάποιος κάτοχος της συσκευής να μου πει αν υπάρχουν τα παρακάτω χαρακτηριστικά στο software του LG G6:

 

1)SIP calling οπως περιγραφεται εδώ, χρησιμοποιώντας τον κανονικό dialer της συσκευής

https://support.google.com/nexus/answer/2811843?hl=en

Option 2: Use a VOIP service to make calls over Wi-Fi (SIP)

 

2)μπορεί να γίνει η SD card "format as internal storage"?

 

3)Data saver: μπορείς να μπλοκάρεις ποιες εφαρμογές έχουν πρόσβαση σε data?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε,Αρχοντα.Σιγουρα,ισχυει αυτο που γραφεις,αλλά ειχαν άλλες προσδοκιες στην Lg,και παλι δεν τους βγηκαν...Πηγαν να χτυπησουν τη Samsung,βγαζοντας στην αγορα το g6 νωριτερα,αλλά με κουτσουρεμενα χαρακτηριστικα,ιδιο επεξεργαστη με περυσι κι εκει την πατησαν..Τωρα δεν νομιζω να αλλαξει η κατασταση στο β τριμηνο οσον αφορα το g6,οσο κι αν πεσει η τιμη του.Το μονο που ισως βγαλει στα ανοιχτα την Lg ειναι το επερχομενο V30,εκει εναποθετουν ολες τις ελπιδες τους πλεον...Απο οτι φαινεται το αργοτερο Τεταρτη θα σου εχει ερθει το κινητο...Με το καλο να το δεχθεις,καλοριζικο...

 

Αυτο μη το λες αν πεσει η τιμη του στα επιπεδα του g flex 2 η στα 250 ευρω "λεμε τωρα" θα πουλαει σαν ζεστο κουλουρι. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά. Σκέφτομαι για αγορά του G6 και έχω μερικές ερωτήσεις. Είδα το νήμα όσο μπορούσα, οπότε συγνώμη εκ των προτέρων αν κάποια έχουν ήδη απαντηθεί και δεν τα πρόσεξα.

 

1) Image retention. Ψάχνοντας γενικά δεν είδα να είναι πρόβλημα στο G6 όπως στα προηγούμενα μοντέλα, γενικώς ισχύει;

 

2) Σχετικά με την DS έκδοση (με το HiFi DAC), παίζει με τρίτες εφαρμογές (n7player κτλ) ? Υποστηρίζει 4G στην επαρχία; (800άρα μπάντα... δεν είμαι σίγουρος για την μπάντα, το είδα να αναφέρεται γενικώς).

 

3) Για την DS είδα οτι δεν έχει root. Αν ναι, θα είναι ίσως το πρώτο μου τηλέφωνο χωρίς.... Η αλήθεια είναι οτι λίγο με χαλάει (κυρίως το θέλω για DPI αλλαγές - γίνεται χωρίς root μάλλον, adblocking και απεγκατάσταση εφαρμογών που δεν χρειάζομαι). Οκ, δεν είναι ερώτηση αυτό, απλά αμφιταλαντεύομαι. DAC vs ROOT...

 

4) Φαντάζομαι η DS από το eglobalcentral δεν έχει ελληνική εγγύηση... ?

 

Edit: Μπορείς να απεγκαταστήσεις εφαρμογές χωρίς root. DAC +1 !

 

Ευχαριστώ!

Edited by mrzammler
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για οσους το πηραν απο eglobalcentral...να ρωτησω..απο τις 25-07-17 γραφει ups ready for prossesed...εχει καποιος την εμπειρια να μου αν και σε αυτον ηταν ετσι?τι σημαινει οτι δεν το παρεδωσαν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για οσους το πηραν απο eglobalcentral...να ρωτησω..απο τις 25-07-17 γραφει ups ready for prossesed...εχει καποιος την εμπειρια να μου αν και σε αυτον ηταν ετσι?τι σημαινει οτι δεν το παρεδωσαν?

 

Στο ίδιο στάδιο είμαι με την ίδια ημερομηνία. Νομίζω απλά σημαίνει ότι δεν έχουν ακόμα επεξεργαστεί την παραγγελία (ή δεν έχει φτάσει σε αυτούς).

Στο Landmark είναι σε Received at international processing center απο 27/7.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.

Για οσους το πηραν απο eglobalcentral...να ρωτησω..απο τις 25-07-17 γραφει ups ready for prossesed...εχει καποιος την εμπειρια να μου αν και σε αυτον ηταν ετσι?τι σημαινει οτι δεν το παρεδωσαν?

 

γτ πρεπει πρωτα να παει στην ups ευρωπη, απο κινα ερχεται. ;)

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο και συγχωράτε με άλλα αυτά τα ποστς με το έρχονται δεν έρχονται είναι στο τελωνείο είναι στα ΕΛΤΑ νομίζω ότι είναι οφτοπικ και κουράζουν.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Με το συμπαθειο και συγχωράτε με άλλα αυτά τα ποστς με το έρχονται δεν έρχονται είναι στο τελωνείο είναι στα ΕΛΤΑ νομίζω ότι είναι οφτοπικ και κουράζουν.

 

Ειπα να μην το γραψω αλλα εδω και μερες βλεπουμε ανουσια ποστ. Καλο θα ηταν να τα λετε με πμ, μας ενδιαφερει η συσκευη και οχι αν την παραλαβατε σημερα ή αυριο. δεν το λεω ειρωνικα αλλα ρε παιδια, κουρασε..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη , στην τιμη που την εχει το eglobal central, απλα δεν παιζεται. Δεν πα να λενε οι tubers οτι και καλα ειναι 4η στην καταταξη αναμεσα σε p10 , mi6 , s8, δες ποσο κανουν τα αλλα και συγκρινε. Ολοι λενε για ποτε θα παραλαβουν λογο του τροπου που ερχεται και φυσικα γιατι ερχεται!!!!! Θα συμφωνησω ομως...κουραστικο, σιγουρα θα θελαμε κατι πιο ουσιαστικο για την συσκευη τις επιδοσεις της και το λειτουργικο της.
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να μην το γραψω αλλα εδω και μερες βλεπουμε ανουσια ποστ. Καλο θα ηταν να τα λετε με πμ, μας ενδιαφερει η συσκευη και οχι αν την παραλαβατε σημερα ή αυριο. δεν το λεω ειρωνικα αλλα ρε παιδια, κουρασε..

Εγω θα ρωτησω αυτο που θελω....και ειναι και η πρωτη φορα που το κανω....γκεγκε...?αντε μην πω καμια κουβεντα

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτησω αυτο που θελω....και ειναι και η πρωτη φορα που το κανω....γκεγκε...?αντε μην πω καμια κουβεντα

Ηρεμαααααααα εχει δικιο ο προλαλησας. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ρωτησω αυτο που θελω....και ειναι και η πρωτη φορα που το κανω....γκεγκε...?αντε μην πω καμια κουβεντα

 

Nα ρωτήσεις μπορείς όχι με αυτό το ύφος, γιατί απάντηση δεν θα πάρεις. 1η προειδοποίηση :down:

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να μην το γραψω αλλα εδω και μερες βλεπουμε ανουσια ποστ. Καλο θα ηταν να τα λετε με πμ, μας ενδιαφερει η συσκευη και οχι αν την παραλαβατε σημερα ή αυριο. δεν το λεω ειρωνικα αλλα ρε παιδια, κουρασε..

 

με ενδιαφέρει η συσκευή, αλλα θα ήθελα κάποιος να μου απαντήσει τα εξής. Πραγματικά απορώ τόσοι κάτοχοι εδώ τσακώνονται για το τι κανει η καμερα σε σχέση με άλλα τηλέφωνα αλλά είναι η τριτη φορά που ρωτάω κάτι επί της ουσίας στην συσκευή και κανένας κάτοχος δεν ξέρει να δει στο μενού του να μου λύσει μία απορεία;;;:

 

επαναλαμβάνω τις ερωτήσεις και ευχατιστώ εκ των προτέρων όποιος διαθέσει 5 λεπτα να δει στην συσκευή του και να μου απαντήσει:

 

μιας και εχω συνηθίσει σε stock android μπορεί κάποιος κάτοχος της συσκευής να μου πει αν υπάρχουν τα παρακάτω χαρακτηριστικά στο software του LG G6:

 

1)SIP calling οπως περιγραφεται εδώ, χρησιμοποιώντας τον κανονικό dialer της συσκευής

https://support.google.com.../2811843?hl=en

Option 2: Use a VOIP service to make calls over Wi-Fi (SIP)

 

2)μπορεί να γίνει η SD card "format as internal storage"?

 

3)Data saver: μπορείς να μπλοκάρεις ποιες εφαρμογές έχουν πρόσβαση σε data?

 

ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

@aioan

Λοιπον...

1) Το firmware του H870DS δεν εχει τις επιλογες για wifi calling. Unlocked γαρ...

2)Δε μπορει να γινει,αλλα μεταφερονται αρκετες εφαρμογες στην SD πλεον.

Edit : Μολις ειδα υπαρχει επιλογη "Επιβεβλημενη εγκριση εξωτερικων εφαρμογων" στις επιλογες προγραμματιστη.

3)Ναι,το data saver ειναι επιλογη γενικα στο Android N.

 

Ελπιζω να σε βοηθησα! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνησω ομως...κουραστικο, σιγουρα θα θελαμε κατι πιο ουσιαστικο για την συσκευη τις επιδοσεις της και το λειτουργικο της.

 

Τώρα που παρέλαβα θα παίξει συγκριτικό με s8 για όποιον ενδιαφέρεται, ή και s7 edge μιας και τα έχω σπίτι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που παρέλαβα θα παίξει συγκριτικό με s8 για όποιον ενδιαφέρεται, ή και s7 edge μιας και τα έχω σπίτι.

 

Επιτελους, να ειναι αντικειμενικο το συγκριτικο, οχι βαση τι μπορει να κανει το καθενα, πχ το lg εχει τον παλιο 821, ενω το sammy εχει τον 835 , δλδ να υπολογιστει και αυτο αλλα και η τιμη του, θα ηθελα πολυ ενα τεστ σε βιντεο, 4κ? γιατι οχι!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Επιτελους, να ειναι αντικειμενικο το συγκριτικο, οχι βαση τι μπορει να κανει το καθενα, πχ το lg εχει τον παλιο 821, ενω το sammy εχει τον 835 , δλδ να υπολογιστει και αυτο αλλα και η τιμη του, θα ηθελα πολυ ενα τεστ σε βιντεο, 4κ? γιατι οχι!

 

Φίλε μου εγώ δείγματα θα βάλω και ο κάθε ένας κρίνει. Τώρα speed τεστ λέω να μην κάνω, αν θες κάτι να δω πες μου. Λέω να ασχοληθώ μόνο με κάμερα καθώς στα άλλα είναι και τα 2 καλά. Προσωπικά δηλαδή δε με απασχολεί καν αν ανοίγει ο κατάλογος κάνα κλάσμα πιο γρήγορα. Όμως ότι θες μου λες να σου πω. Κάμερα λοιπόν θα κάτσω να μαζέψω υλικό μέρα νύχτα κτλ και βάζω.. Οκ ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που παρέλαβα θα παίξει συγκριτικό με s8 για όποιον ενδιαφέρεται, ή και s7 edge μιας και τα έχω σπίτι.

 

Ωωωωχ 100 χαρακτήρες. :rolleyes::rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ωωωωχ 100 χαρακτήρες. :rolleyes::rolleyes:

 

Τι ωχ ? Υπάρχει κάποιο πρόβλημα ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...