Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ μέτριες οι φωτο παιδιά, για ναυαρχιδα. Επιφυλάσσομαι μέχρι να το πιάσω και εγώ στα χέρια μου όμως. Αλλά από αυτό που είδα δεν τρελαθηκα
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ μέτριες οι φωτο παιδιά, για ναυαρχιδα. Επιφυλάσσομαι μέχρι να το πιάσω και εγώ στα χέρια μου όμως. Αλλά από αυτό που είδα δεν τρελαθηκα
Που το είδες κ δεν τρελαθηκεςς για ναυαρχιδα

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τις φωτογραφίες εννοώ, επιφυλάσσομαι λέω μέχρι να το πιάσω εγώ και βγάλω φωτός εγώ και βγάλω τα συμπεράσματα μου
All it takes is a swipe...
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι μίζερος αν πω ότι δε με ενθουσίασε η ποιότητα;

το κινητό θα το πάρω ούτως ή άλλως για πολλούς λόγους, αλλά δεν ξέρω αν σε αυτούς πρέπει να συμπεριλάβω τη φωτογραφική.

Πολύ μέτριες οι φωτο παιδιά, για ναυαρχιδα. Επιφυλάσσομαι μέχρι να το πιάσω και εγώ στα χέρια μου όμως. Αλλά από αυτό που είδα δεν τρελαθηκα
Ομοίως, παιδιά. Πολύ μέτριες.

Βέβαια δεν είναι στην κανονική τους ανάλυση, οπότε πιστεύω ότι δεν είναι ενδεικτικό δείγμα.

Αν ο φίλος τις ανεβάσει σε κανένα flickr και τις δούμε όπως πρέπει, πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλύτερες.

Έτσι όμως όπως τις βλέπουμε δεν λένε και πολλά.

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Mια χαρα φωτογραφιες βγαζει δεν ειναι φωτογραφικη μηχανη, οποιος θελει φωτογραφικη μηχανη και μετα κινητο υπαρχει και το κοντακ.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα νομίζει κανείς πως μιλάμε για καμία τρώγλη... :lol:

Χωρίς καμία δόση ειρωνείας, HTC u11 όποιος θέλει το κάτι παραπάνω στην κάμερα. Αυτό. Κάμερα. Τέλος.

Με την ανάλογη τιμούλα, βέβαια...

Και εγώ εάν έπαιρνα κανένα χιλιάρικο plus, θα τα έσκαγα τα 600-700, μια φορά, για να έχω το κάτι παραπάνω, έτσι για το γόητρο, σιγά τι διαφορά θα έβλεπα στην καθημερινότητά μου... Δε θα καθίσω να γράψω τα κλασσικά "το θέλω για τη δουλειά", ενώ το γράφω αυτό από την καφετέρια τραβώντας φωτογραφίες... :lol:

Ναι, έσφαλε που έκανε downgrade στην κάμερα σε βασικά σημεία πέραν του wide, από τον προκάτοχο, η LG. Η αλήθεια να λέγεται.

Αλλά να λέγεται και πως είναι κλέψιμο, ναυαρχίδα, που κάποιοι το τονίζουν αρνητικά ανάλογα με το πως "συμφέρει", να έχει φτάσει ~360€...

Αν αρχίσουν τα bootloop, τότε ελάτε να κράξουμε παρέα... Σιγά μην τους λυπηθώ... :p

Edited by NickTSPre
Link to comment
Share on other sites

35263290263_36fd1846fe_z.jpg20170719_204321_HDR by dimitrioy dimos, on Flickr

 

 

36031646256_75d687f697_c.jpg20170721_211410 by dimitrioy dimos, on Flickr

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akizaki
Link to comment
Share on other sites

35263290263_36fd1846fe_z.jpg20170719_204321_HDR by dimitrioy dimos, on Flickr

 

 

36031646256_75d687f697_c.jpg20170721_211410 by dimitrioy dimos, on Flickr

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εξαιρετικη φωτογαφια !!!!

ειναι μια καλη απαντηση σε οσους λενε οτι η lg eχει κανει υποβαθμιση στην καμερα

Link to comment
Share on other sites

Aνεβασε και αλλες να δουμε φιλε στο νημα με τις φωτος!!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ομοίως, παιδιά. Πολύ μέτριες.

Βέβαια δεν είναι στην κανονική τους ανάλυση, οπότε πιστεύω ότι δεν είναι ενδεικτικό δείγμα.

Αν ο φίλος τις ανεβάσει σε κανένα flickr και τις δούμε όπως πρέπει, πιστεύω ότι θα είναι πολύ καλύτερες.

Έτσι όμως όπως τις βλέπουμε δεν λένε και πολλά.

 

Sent from my Huawei P8, using Tapatalk.

 

https://drive.google.com/file/d/0BwlfpzsH6a_3dzU2WUZQOFZTbGs/view?usp=drivesdk

Δεν μπορώ να καταλάβω τι ψάχνεστε...υπάρχουν ένα σωρό συγκριτικά στο νετ.

....και υπάρχουν κι άλλες συσκευές.

...εκτός κι αν σας αρέσει το τρολάρισμα.

Edited by tarif16nikos
2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

 

Αψογες στην πρωτη φαινονται και οι αχνες λεπτομερειες στεγνωμενης κολα?και στην τελευταια οι γρατζουνιες στο σωμα.

πολυ καλες και πολυ κακο για το τιποτα,αλλα παντα υπαρχουν οι στρουμφογκρινιαριδες.:lol::lol::lol::p

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι μίζερος αν πω ότι δε με ενθουσίασε η ποιότητα;

το κινητό θα το πάρω ούτως ή άλλως για πολλούς λόγους, αλλά δεν ξέρω αν σε αυτούς πρέπει να συμπεριλάβω τη φωτογραφική.

Σε διαβεβαιώνω και επειδή ασχολούμαι αρκετά με την φωτογραφία, ότι το G6 είναι ότι καλύτερο φετος υπάρχει σε θέμα κάμερας! Έκανα και μίνι συγκριτικό με φίλους κατόχους S7 edge - S8 , θα παραθέσω παρακάτω, είναι τραβηγμένες όλες στο αυτόματο και μετά έκανα φουλ ζουμ στο κινητό να δω την ευκρίνεια....θα εκπλαγεις!!!!

94a8b5daba3146742fd40dc89407e422.jpgeebbb9690bbd1b78c8ae90db74ea41b1.jpg855c7f2518b1420e3be2fc0b2414def2.jpg47891060de26f029be999e79aeacfec5.jpgac61ba72cb6f06f18da4cb5f93f02d8b.jpgfc8f6afeb227b7c8a4bd053a6ed58dc9.jpgc0cbbd55aea176e10562548556187dcc.jpg6188a875c172ff1202f7a57d37ceab08.jpgd9c46d918d6a36ce2c4fcf5d7fc6ea0e.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και οι ίδιες φωτό του συγκριτικού στο flickr

https://flic.kr/s/aHsm1w8a2d

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S - S3 - S4, Galaxy Note 2 - Note 3- Note 4

LG G2 -G3 -G4 -G5 -G6

Oneplus 5

Link to comment
Share on other sites

Αψογες στην πρωτη φαινονται και οι αχνες λεπτομερειες στεγνωμενης κολα?και στην τελευταια οι γρατζουνιες στο σωμα.

πολυ καλες και πολυ κακο για το τιποτα,αλλα παντα υπαρχουν οι στρουμφογκρινιαριδες.:lol::lol::lol::p[/

 

στον δίσκο φαίνονται οι γραμμές απ το πινέλο...είναι κατασκευή της συζύγου με τεχνική ντεκουπαζ....στην green cola,Ναι,φαίνεται μέχρι και μικρή αμυχή.

...δεν ισχυρίζομαι τέλειο αποτέλεσμα,αλλά μην μας ζαλίζουν και τον έρωτα.

...και είπαμε,ας ρίξουν κάνα δυο κατοστάρικα ακόμα,η και παραπάνω.

οι πορτοκαλιές γεμάτες.

....και στα συγκριτικά των και καλά πιο ειδικών,δεν έχω δει καμία διαφορά που να δείχνει κάποια συσκευή μέτρια έναντι κάποιας άλλης.ένθεν κι ένθεν.

σαφώς κάποια υπερτερεί κάποια και κάπου,χωρίς ομως να μιλάμε για άριστο και μέτριο!!!,αλλά για μικρές διαφορές και όχι πάντα υπέρ κάποιας συσκευής.

αλλού είναι καλή η μία,αλλού η άλλη.

2i6fhs-5.png
Link to comment
Share on other sites

35263290263_36fd1846fe_z.jpg20170719_204321_HDR by dimitrioy dimos, on Flickr

 

 

36031646256_75d687f697_c.jpg20170721_211410 by dimitrioy dimos, on Flickr

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η 2η αρκετά καλή, η 1η όμως είναι κορυφαία με σωστή αποτύπωση χρωμάτων...μόνο που είναι μέσα στο γήπεδο μας, εμένα μου φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μέτριες οι φωτο παιδιά, για ναυαρχιδα. Επιφυλάσσομαι μέχρι να το πιάσω και εγώ στα χέρια μου όμως. Αλλά από αυτό που είδα δεν τρελαθηκα

 

ΚΑΙ εγώ έχω S8 και G6 ταυτόχρονα

Και μπορώ να πω ότι τραβάει σούπερ φωτογραφίες το G6, καλύτερη αγορά από το S8 είναι (στα λεφτά που είναι και ολας)

Γιατί εδώ μιλάμε για μεγάλη διαφορά χρημάτων ετσι

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Σε διαβεβαιώνω και επειδή ασχολούμαι αρκετά με την φωτογραφία, ότι το G6 είναι ότι καλύτερο φετος υπάρχει σε θέμα κάμερας! Έκανα και μίνι συγκριτικό με φίλους κατόχους S7 edge - S8 , θα παραθέσω παρακάτω, είναι τραβηγμένες όλες στο αυτόματο και μετά έκανα φουλ ζουμ στο κινητό να δω την ευκρίνεια....θα εκπλαγεις!!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ειχα καμια διαθεση τρολαρισματος.

Απλα δεν τρελαθηκα με τις φωτο, γι' αυτο το σχολιασα.

Αλλωστε το πολυ μεχρι το τελος του μηνα θα το αγορασω το κινητο και εγω.

 

Δεν περιμενω παρα πολλα, οποτε μονο θετικη μπορει να ειναι η οποια εκπληξη.

 

Σιγουρα θα βγαζει πολυ καλυτερες φωτο απο το g flex και το redmi note 4 που εχω τωρα!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα καμια διαθεση τρολαρισματος.

Απλα δεν τρελαθηκα με τις φωτο, γι' αυτο το σχολιασα.

Αλλωστε το πολυ μεχρι το τελος του μηνα θα το αγορασω το κινητο και εγω.

 

Δεν περιμενω παρα πολλα, οποτε μονο θετικη μπορει να ειναι η οποια εκπληξη.

 

Σιγουρα θα βγαζει πολυ καλυτερες φωτο απο το g flex και το redmi note 4 που εχω τωρα!!

Καααλα αυτο το τελευταιο δεν επρεπε καν να το αναφερεις ειδικα με τον κινεζο. :lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά που παίζει απλά παραβλέπεις την οποία απόδοση στην κάμερα που απλώς δεν είναι η κορυφαία και τα 32gb μνήμης.

 

Εννοείται ότι μιλάμε εφόσον συνεχίσει και είναι αξιόπιστο.

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά που παίζει απλά παραβλέπεις την οποία απόδοση στην κάμερα που απλώς δεν είναι η κορυφαία και τα 32gb μνήμης.

 

Εννοείται ότι μιλάμε εφόσον συνεχίσει και είναι αξιόπιστο.

 

Μόνο το Δικαρτο 64gb αξίζει τώρα

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά που παίζει απλά παραβλέπεις την οποία απόδοση στην κάμερα που απλώς δεν είναι η κορυφαία και τα 32gb μνήμης.

 

Εννοείται ότι μιλάμε εφόσον συνεχίσει και είναι αξιόπιστο.

Ποια είναι η κορυφαία κατα τη γνώμη σου

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στα λεφτά που παίζει απλά παραβλέπεις την οποία απόδοση στην κάμερα που απλώς δεν είναι η κορυφαία και τα 32gb μνήμης.

 

Εννοείται ότι μιλάμε εφόσον συνεχίσει και είναι αξιόπιστο.

Τι θα πρωτοπαραβλεψεις είναι το θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...