Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ μέτρια η φώτο του LG...

 

 

 

To VFM της χρονιάς, ναι. Κινητό της χρονιάς, ούτε για πλάκα.

 

Προσγειωθείτε κάποιοι και μάθετε να ακούτε κάποιους άλλους εδώ μέσα (δεν αναφέρομαι προφανώς σε εμένα) που έχουν αλλάξει 5-6 συσκευές παραπάνω από εσάς και έχουν μια στοιχειώδη περισσότερη εμπειρία από εσάς. Και δεν είναι τυχαίο που έχει πάει εκεί που έχει πάει η τιμή του G6...

 

1. Ποιο ειναι το κινητο της χρονιας για εσενα;

 

2. Αφου δεν ειναι τυχαιο τοτε για ποιο λογο εχει παει η τιμη εκει που εχει παει;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Φιλε μου εδω ειναι τα παιδια κ μπορουν να στο επιβεβαιωσουν κ απο πριβε μηνυματα που εχω. Αλλα κ απο το φορουμ. ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΠΟ G5 ΕΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΑΠΟ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΤΟΥ ΝΑ ΠΑΕΙ ΣΕ G6. Αλλα αντιθετα ΠΑΝΤΑ προτεινω να περιμενει τις ναυαρχιδες της επομενης χρονιας (G7, κλπ) διοτι δεν υπαρχει σοβαρος λογος καποιος απο περυσινη ναυαρχιδα να ξοδευτει κ να παει σε φετινη. Ουτε απο LG ουτε απο Samsung, Ουτε απο 1+, ουτε απο οτιδήποτε.

 

μαλλον δεν εγινα κατανοητος. ΤΟ ανεφερα επειδη ειπες οτι ειναι η καλυτερη ναυαρχιδα της σειρας G που εβγαλε ποτε η LG το ειπα θεωρωντας οτι ειναι σα να το προτεινεις. Σα να λες οτι οντως ειναι καλυτερη και αξιζει. Αλλα δεν ειπα οτι το προτεινες. Ομως λεω οτι ισως να μην ειναι η καλυτερη, ειναι απλα βελτιωμενη αρκετα σε καποιους τομεις που ειχε θεμα και χαλασε αλλους που ηταν καλη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μαλλον δεν εγινα κατανοητος. ΤΟ ανεφερα επειδη ειπες οτι ειναι η καλυτερη ναυαρχιδα της σειρας G που εβγαλε ποτε η LG το ειπα θεωρωντας οτι ειναι σα να το προτεινεις. Σα να λες οτι οντως ειναι καλυτερη και αξιζει. Αλλα δεν ειπα οτι το προτεινες. Ομως λεω οτι ισως να μην ειναι η καλυτερη, ειναι απλα βελτιωμενη αρκετα σε καποιους τομεις που ειχε θεμα και χαλασε αλλους που ηταν καλη.

 

Δεν ειναι Σαν να λεω... Το λεω και το τονιζω. Και βεβαια ειναι η καλυτερη G συσκευη και βεβαια την προτεινω. Ακομα και σε εσενα που εχεις το s8 σου προτεινω να πιασεις ενα G6 στα χερι σου. Το γεγονος οτι εχει χειροτερη selfie απο το G5 ειναι κ αυτο μεσα στα κουφα που κανει η LG ωρες ωρες αλλα σε καμμια περιπτωση το G5 δεν ειναι καλυτερο απο το G6. Απλα εαν εχεις G5 ειναι σοφοτερο κατα τη γνωμη μου να κανεις υπομονη κ να μην μπεις σε περιττα εξοδα και να μεταβεις στο G7 απευθειας.

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

1. Ποιο ειναι το κινητο της χρονιας για εσενα;

 

2. Αφου δεν ειναι τυχαιο τοτε για ποιο λογο εχει παει η τιμη εκει που εχει παει;

 

1. Μέχρι στιγμής, τα S8 / S8+ , χωρίς να είναι τα τέλεια κινητά αλλά τα κάνουν όλα καλά all-around και έχουν τις λιγότερες ελλείψεις σε σχέση με άλλα τηλέφωνα.

 

2. Οι πωλήσεις μήπως; Αν πούλαγε καλά, θα έπεφτε στα σχεδόν 350 τόσο γρήγορα;

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι Σαν να λεω... Το λεω και το τονιζω. Και βεβαια ειναι η καλυτερη G συσκευη και βεβαια την προτεινω. Ακομα και σε εσενα που εχεις το s8 σου προτεινω να πιασεις ενα G6 στα χερι σου. Το γεγονος οτι εχει χειροτερη selfie απο το G5 ειναι κ αυτο μεσα στα κουφα που κανει η LG ωρες ωρες αλλα σε καμμια περιπτωση το G5 δεν ειναι καλυτερο απο το G6. Απλα εαν εχεις G5 ειναι σοφοτερο κατα τη γνωμη μου να κανεις υπομονη κ να μην μπεις σε περιττα εξοδα και να μεταβεις στο G7 απευθειας.

 

Κοιτα, ο καθε ενας επιλεγει συσκευη με βαση τις αναγκες του. Το να μου το προτεινεις απλα για δοκιμη, δεκτο. Το να μου λες παρτο γιατι ειναι καλυτερο απο s8+ που εχω, δεν το δεχομαι αλλα δεν ειναι χωρος για VS εδω. Το οτι δεν το δεχομαι ειναι επειδη στα θελω μου με καλυπτει καλυτερα το s8+, οχι επειδη ειναι κακο τηλεφωνο το G6. ΠΑρακατω αναλυω το γιατι.

Τωρα εδω, προτεινεις σε μενα να το δοκιμασω αλλα σε εναν με G5 ειναι σοφοροτερο να παει σε G7..μαλλον ειναι λιγο οξυμορο ολο αυτο εκτος αν μιλας απλα για μια δοκιμη.

 

Επειδή βλέπω υπάρχει διαμάχη για το πόσο καλό είναι τελικά το g6 θα ήθελα να παραθέσω κι εγώ ότι θεωρώ ως αντικειμενική αλήθεια για τη συσκευή.

Η LG με το G6 έδωσε στο κοινό bezelless design και νέα αναλογία οθόνης, τα οποία θεώρησε ότι αρκούν από μόνα τους για μια επιτυχημένη πορεία. Δεν θέλησε να τα "δώσει όλα", όπως είχε κάνει με το G2.

Έβαλε περσυνό επεξεργαστή, έβγαλε αρκετά χαρακτηριστικά (led ειδοποιήσεων, υπέρυθρες κλπ) και έβαλε μια μέτρια κάμερα από πλευράς hardware. Γιατί όσο καλό και να είναι το software της κάμερας, δεν μπορεί να ξεγελάσει τη φυσική. Ο μικρός αισθητήρας αργά η γρήγορα δείχνει την αδυναμία του, ειδικά στο λίγο φως.

Σίγουρα είναι ένα καλό κινητό, ικανοποιητικό στους περισσότερους τομείς, αλλά μέχρι εκεί.

Και ως προς το vfm, να θυμήσω ότι το 2014 αγόρασα το g2 260€, όταν το ανταγωνιστικό s5 έκανε πάνω από 400. Αυτό σημαίνει vfm για μένα.

Καπως ετσι ειναι, και προσωπικα δε με ενδιεφερε ο περσινος επεξεργαστης, μου φτανει καθως δεν κανω κατι τοσο τρομερο ωστε να μην με καλυπτει ο 821, περα απο το θεμα καταναλωσης που εχει ως πλεονεκτημα το νεο soc..

Επισης το ραδιο δε με απασχολει.

Παρολα αυτα, το θεμα καμερα που εμενα με ενδιαφερει, ειναι χειροτερο δυστυχως. Αυτο, οπως ακριβως λες, δεν το σωζει το s/w. Δυστυχως

ειναι κατι που θα φανει στη χρηση που κανω και γιαυτο κωλωσα να κανω τη δοκιμη.

 

 

Ερωτηση το S8 εχει ραδιοφωνο? εχει ευρυγωνιο φακο? εχει stereo HD Voice Recording σε Studio quality?

Ενας χρηστης του G6 κανει ΟΛΑ ΟΣΑ κανει ενας χρηστης του S8 αλλα επιπλεων μπορει ΚΑΙ ραδιοφωνο να χρησιμοποιησει χωρις να χρεωνεται και να εχει καλυτερο battery efficiency, ΚΑΙ ευρυγωνιο φακο να χρησιμοποιησει ο οποιος ειναι ΧΡΗΣΙΜΟΤΑΤΟΣ για φωτογραφιες, και να ηχογραφησει μια συναυλια που πιθανων να παραβρεθει σε τρομερη ποιοτητα.

Ενας Χρηστης S8 ομως την προηγουμενη παραγραφο τη ξεχναει.

Αρα ποια ειναι πιο ολοκληρωμενη συσκευη απο τις 2, οταν με το G6 κανεις ακριβως οτι με το S8 συν ολα τα αλλα ΚΑΙ με καλυτερη ποιοτητα κατασκευης, ΚΑΙ σε καλυτερη τιμη?

2. το G6 φιλε μου εχει 420 σε ασπρο/μαυρο, και 449 σε Platinum, τα 350 που λες εσυ ειναι η τιμη μετα προσφορας σε μελη του eglobal χωρις εγγυηση και ειναι το Ασιατικο μοντελο. Επισης η τιμη ΔΕΝ παει παντα συμφωνα με την προσφορα και τη ζητηση. Υπαρχουν ενα σωρο marketing decision που διαμορφωνουν την τιμη ενος προιοντος.

 

Φιλε μου οπως σου ειπα και παραπανω ολα σχετικα ειναι για τον καθε ενα. ΛΕς οτι ενας χρηστης G6 κανει οσα κανει με σ8 συν μερικα ακομα.

Προσωπικα παντα μιλωντας, δε με ενδιαφερει το ραδιο, δεν ακουω. ουτε οι υπερυθρες, καθως τα τηλεκοντρολ μου με εξυπηρετουν καλυτερα (και οχι, δεν θα παω καπου εξω να αρχισω να αλλαζω καναλια. Τωρα αν μπω σε νοσκομειο, το τελευταιο που με νοιαζει ειναι το κινητο).

Εχω λες την ευρυγωνια καμερα. Οκ ειναι ενα ωραιο πλεονεκτημα, αλλα στην καθημερινοτητα δεν ειναι κατι σημαντικο. ΠΕραν της ποιοτητας που ειναι κατωτερη, αυτου του ειδους ο φακος χρησιμευει κυριως σε ημερισιες και σε κανα ωραιο μερος, διακοπων κτλ να βγαλεις καμια παρεα ή ενα ωραιο τοπιο. Εγω με το G5 Οκ, εβγαλα μερικες, μετα βαρεθηκα, καθως η παραμορφωση ηταν τοσο μεγαλη που οκ, σπανια ειχε αξια το τελικο αποτελεσμα. Δεν λεω οτι ειναι περιττο, αλλα δεν ειναι λογος να παρεις ενα κινητο η wide camera. Ουτε το χρησιμοποιεις καθε τρεις και λιγο.

Τωρα το να παω σε συναυλια κια να ασχολουμαι με το κινητο..οκ, ευχομαι πραγματιακ να γυρισω στο 1980. Ζηστε λιγο. Σιγα μην παω σε συναυλια και να βγαλω κινητο εξω!

 

Αυτα για μενα. Μιλαω με τα δεδομενα τα δικα μου, αλλα και με την εικονα των φιλων μου που ειναι πανω κατω στο ιδιο στυλ.

Τωρα απο την αλλη, εντεχνως ξεχνας την χειροτερευση του αισθητηρα, που ειναι σημαντικο φαουλ για νυχτερινες και απογευματινες και εσωτερικου χωρου φωτογραφιες.

Για μενα αυτο ειναι πιο σημαντικο, περαν του παιδιου που εχω και βγαζω μες το σπιτι αρκετες οπου ο φωτισμος δεν ειναι αρκετος και δυσκολευεται το κινητο, γενικα οι πιο πολλοι ενδιαφερονται για βασικη καμερα και για selfie πλεον. Ακομα και εγω που την κοροιδευα την σελφι, με την κορακλα μου πλεον θελω καλη ποιοτητα γιατι οταν εχω αγκαλια το μπεμπακι, θελω να βγαλω και καμια με αυτη.

 

Τελος, για τον ηχο, δεν εχω καταλαβει κατι. Το κινητο που κυκλοφορει εδω, εχει τον καλο τον ηχο? γιατι αν μιλαμε για κινεζικο, αρα οχι εγγυηση, ειναι ακομα ενα μειον που δεν αναφερεις.

Απο την αλλη, αν ολα εχουν καλο ηχο, οκ μπραβο. Παλι θα σου πω ομως, οτι αν και δεν ακουω γενικα μουσικη στο κινητο, το βρισκω ανοητο να μιλαμε για τον ηχο του ηχειου, και να λεμε οτι θελουμε να ακουμε μουσικη απο αυτο. Για τα ακουστικα, οκ οι διαφορες ειναι μικρες στα δικα μου αυτια. Δεν εχω μουσικο αυτι, αλλα μουσικη στο κινητο οταν ακουω, δε θα σκασω αν δεν εχει ηχο στουντιο.

 

Αυτα απο εμενα.

ΠΑρολα αυτα θα δοκιμασω το G6 Καποια στιγμη, ομως οσο βλεπω οτι καθε τοσο πεφτει, δεν το κανω γιατι ξερω οτι δε θα το κρατησω, εκτος αν συμβει κανα θαυμα και εχει καλυτερη καμερα απο αυτα που εχουμε δει, οποτε θα χασω αρκετα λεφτα και θα το πουλησω και δυσκολα.

Αν βρω ευκαιρια κανα μεταχειρισμενο τοτε οκ, αλλα μεχρι τοτε απλα παρακολουθω.

Αυτα απο εμενα, χωρις κανενα φανμποισμο. Φανμποισμο δειχνω μονο στα θελω μου, και επιλεγω καθε φορα αυτον που δινει τα περισσοτερα με βαση τα δικα μου θελω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Με κάλυψε απόλυτα ο Nikos_Mpl, δεν έχει νόημα να γράψω τα ίδια.

 

Πάντως, με την κυκλοφορία των G6+ / G6Pro (δε θυμάμαι πιο θα είναι το "μεγάλο"), η τιμή του απλού G6 θα πιεστεί ακόμα πιο κάτω οπότε όσοι το σκέφτονται για αγορά, θα πρότεινα να κάνουν λίγο υπομονή (όχι ότι το ασιάτικο δεν έχει ήδη λουκούμι τιμή...).

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Όχι Νίκο το ελληνικό/ευρωπαικό ακόμα και το αμερικανικό δεν έχουν το hifi-dac

Στα υπόλοιπα θα συμφωνήσω απόλυτα αλλά ελπίζω όπως ήδη σου είπα να βγει καλό το άτιμο για να υπάρχει μια ακόμα επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα, ο καθε ενας επιλεγει συσκευη με βαση τις αναγκες του. Το να μου το προτεινεις απλα για δοκιμη, δεκτο. Το να μου λες παρτο γιατι ειναι καλυτερο απο s8+ που εχω, δεν το δεχομαι αλλα δεν ειναι χωρος για VS εδω. Το οτι δεν το δεχομαι ειναι επειδη στα θελω μου με καλυπτει καλυτερα το s8+, οχι επειδη ειναι κακο τηλεφωνο το G6. ΠΑρακατω αναλυω το γιατι.

Τωρα εδω, προτεινεις σε μενα να το δοκιμασω αλλα σε εναν με G5 ειναι σοφοροτερο να παει σε G7..μαλλον ειναι λιγο οξυμορο ολο αυτο εκτος αν μιλας απλα για μια δοκιμη.

 

Συμφωνω απολυτα. Ο καθενας αγοραζει συμφωνα με τις ιδιαιτεροτητες του. Σε εσενα που εχεις το S8+ σου προτεινα οταν βρεθεις κοντα σε ενα G6 να το πιασεις στο χερι σου, να τραβηξεις καμμια φωτο και να το περιεργαστεις λιγο, γιατι δεν εχει πλεον την αισθηση των LG που γνωρισαμε, εως τωρα. Αλλα μια τελειως νεα και διαφορετικη Premium αισθηση.

 

Δεν προτεινω μονο σε καποιον χρηστη G5 να μην μεταβει σε καμμια νεα ναυαρχιδα (ειτε αυτη ειναι G7, ειτε S8, ειτε 1+, ειτε HUAWEY,κλπ) , αλλα προτεινω σε οποιον εχει οποιαδηποτε περυσινη ναυαρχιδα να μην παει σε φετινη. (τουλαχιστον οχι σε αυτες τις τιμες). Ουτε χρηστης S7 edge εχει αναγκη να παει σε G6, ουτε σε S8, κλπ. και αυτο το λεω για δικο του οικονομικο οφελος.

 

 

 

 

 

Φιλε μου οπως σου ειπα και παραπανω ολα σχετικα ειναι για τον καθε ενα. ΛΕς οτι ενας χρηστης G6 κανει οσα κανει με σ8 συν μερικα ακομα.

Προσωπικα παντα μιλωντας, δε με ενδιαφερει το ραδιο, δεν ακουω. ουτε οι υπερυθρες, καθως τα τηλεκοντρολ μου με εξυπηρετουν καλυτερα (και οχι, δεν θα παω καπου εξω να αρχισω να αλλαζω καναλια. Τωρα αν μπω σε νοσκομειο, το τελευταιο που με νοιαζει ειναι το κινητο).

Εχω λες την ευρυγωνια καμερα. Οκ ειναι ενα ωραιο πλεονεκτημα, αλλα στην καθημερινοτητα δεν ειναι κατι σημαντικο. ΠΕραν της ποιοτητας που ειναι κατωτερη, αυτου του ειδους ο φακος χρησιμευει κυριως σε ημερισιες και σε κανα ωραιο μερος, διακοπων κτλ να βγαλεις καμια παρεα ή ενα ωραιο τοπιο. Εγω με το G5 Οκ, εβγαλα μερικες, μετα βαρεθηκα, καθως η παραμορφωση ηταν τοσο μεγαλη που οκ, σπανια ειχε αξια το τελικο αποτελεσμα. Δεν λεω οτι ειναι περιττο, αλλα δεν ειναι λογος να παρεις ενα κινητο η wide camera. Ουτε το χρησιμοποιεις καθε τρεις και λιγο.

Τωρα το να παω σε συναυλια κια να ασχολουμαι με το κινητο..οκ, ευχομαι πραγματιακ να γυρισω στο 1980. Ζηστε λιγο. Σιγα μην παω σε συναυλια και να βγαλω κινητο εξω!

 

Αυτα για μενα. Μιλαω με τα δεδομενα τα δικα μου, αλλα και με την εικονα των φιλων μου που ειναι πανω κατω στο ιδιο στυλ.

Τωρα απο την αλλη, εντεχνως ξεχνας την χειροτερευση του αισθητηρα, που ειναι σημαντικο φαουλ για νυχτερινες και απογευματινες και εσωτερικου χωρου φωτογραφιες.

Για μενα αυτο ειναι πιο σημαντικο, περαν του παιδιου που εχω και βγαζω μες το σπιτι αρκετες οπου ο φωτισμος δεν ειναι αρκετος και δυσκολευεται το κινητο, γενικα οι πιο πολλοι ενδιαφερονται για βασικη καμερα και για selfie πλεον. Ακομα και εγω που την κοροιδευα την σελφι, με την κορακλα μου πλεον θελω καλη ποιοτητα γιατι οταν εχω αγκαλια το μπεμπακι, θελω να βγαλω και καμια με αυτη.

 

Τελος, για τον ηχο, δεν εχω καταλαβει κατι. Το κινητο που κυκλοφορει εδω, εχει τον καλο τον ηχο? γιατι αν μιλαμε για κινεζικο, αρα οχι εγγυηση, ειναι ακομα ενα μειον που δεν αναφερεις.

Απο την αλλη, αν ολα εχουν καλο ηχο, οκ μπραβο. Παλι θα σου πω ομως, οτι αν και δεν ακουω γενικα μουσικη στο κινητο, το βρισκω ανοητο να μιλαμε για τον ηχο του ηχειου, και να λεμε οτι θελουμε να ακουμε μουσικη απο αυτο. Για τα ακουστικα, οκ οι διαφορες ειναι μικρες στα δικα μου αυτια. Δεν εχω μουσικο αυτι, αλλα μουσικη στο κινητο οταν ακουω, δε θα σκασω αν δεν εχει ηχο στουντιο.

 

Αυτα απο εμενα.

ΠΑρολα αυτα θα δοκιμασω το G6 Καποια στιγμη, ομως οσο βλεπω οτι καθε τοσο πεφτει, δεν το κανω γιατι ξερω οτι δε θα το κρατησω, εκτος αν συμβει κανα θαυμα και εχει καλυτερη καμερα απο αυτα που εχουμε δει, οποτε θα χασω αρκετα λεφτα και θα το πουλησω και δυσκολα.

Αν βρω ευκαιρια κανα μεταχειρισμενο τοτε οκ, αλλα μεχρι τοτε απλα παρακολουθω.

Αυτα απο εμενα, χωρις κανενα φανμποισμο. Φανμποισμο δειχνω μονο στα θελω μου, και επιλεγω καθε φορα αυτον που δινει τα περισσοτερα με βαση τα δικα μου θελω.

 

Καταρχην να χαιρεσαι την κορακλα σου, να σου ειναι υγιεστατη, τυχερη και παντα μεσα στα χαμογελα! :)

Οπως ειπαμε κ πιο πριν ο καθενας αγοραζει εξατομικευμενα. Πχ εσυ που πλεον εχεις αναγκη μια καλη selfie πολυ καλα εκανες και πηρες το κινητο που σε εξυπηρετει καλυτερα σε αυτον τον τομεα. Δεν θα διαφωνησω προς Θεου.

Η διαφωνια μου ειναι οτι στο προηγουμενο μηνυμα σου ειπες οτι το S8 ειναι το καλυτερο ALL AROUND.

και σου παρεθεσα τη γνωμη μου σχετικα με αυτο. To S8 ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ALL ARROUND, οταν πλεον με το G6 εχεις περισσοτερες χρησεις κ εργαλεια στη φαρετρα σου διαθεσιμα για οποιαδηποτε κατασταση κ αν βρεθεις.

 

Τωρα σχετικα με τον αισθητηρα για εσωτερικες καταστασεις και low light κ εγω προσωπικα αυτα ειχα διαβασει, οταν το πηρα ομως διαπιστωσα οτι δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραματα. Ναι εχει μικροτερο αισθητηρα και κακως τον εχει, αλλα σε καμμια περιπτωση δεν εχω χαλαστει απο την ποιοτητα του. ουτε και ειναι deal break η αποδωση του στις συγκεκριμενες συνθηκες. ουτε καν...

 

Οσο αφορα τον ηχο, μαλλον μπερδευτηκες. Δεν μιλησα για τον ηχο που αναπαραγει---ουτε απο το μεγαφωνο του (το οποιο ειναι σε αποδωση το καλυτερο μεγαφωνο απο οποιαδηποτε IP68 συσκευη), ουτε για ακουστικα, ουτε για QUAD DECK (το οποιο κ ΔΥΣΤΥΧΩΣ εχουν μονο τα ασιατικα μοντελα). Μιλησα για ηχο που εγγραφεται. Studio HD ποιοτητα για εγγραφη ηχου.

 

Τωρα σε συναυλιες ουτε εγω χρησιμοποιω κινητο γιατι μαρεσει να το ζω στο φουλ. Εγω δεν παιρνω κινητο μαζι μου ουτε καν οταν βγαινω σε μαγαζι για μπυρα να φανταστεις. το αφηνω στο αμαξι απλα. Δεν μου αρεσει να κουβαλαω τιποτα μαζι μου. Ομως πλεον-εχεις παει σε συναυλια προσφατα να δεις τι γινεται με τα κινητα? Ε... Οποιος θελει να το χρησιμοποιησει σε μια τετοια περισταση θα παθει πλακα με την ποιοτητα εγγραφης του, απλα. (του ηχου)

 

Σχετικα με το οτι επιλεγεις καθε φορα αυτον που δινει τα περισσοτερα με βαση τα δικα σου θελω, πολυ καλα κανεις, και ετσι πρεπει να κανουν ολοι. Ομως αλλο τα δικα μου, δικα σου θελω και αλλο η εννοια ALL AROUND.

Link to comment
Share on other sites

όντως ρε παιδιά.

είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε "τσακωμούς" αντί να βλέπουμε δείγματα από φωτογραφίες ή αποτελέσματα χρήσης μπαταρίας.

Link to comment
Share on other sites

Εαν κάποιος το περιμένει από eglobal, το δικό μου πλέον έφτασε Αγγλία και λογικά τώρα περιμένω να πάει Βέλγιο για να έρθει Ελλάδα.

http://i68.tinypic.com/2luyp9j.png

 

Όσο για το άτομο που συνεχίζει ακόμα να προσβάλλει και να χαρακτηρίζει γιατί του έθιξαν την συσκευή, προς το παρόν θα το αφήσω στη διαχειριστική ομάδα που για ακόμη μια φορά δείχνει την απουσία της.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

όντως ρε παιδιά.

είναι κρίμα να αναλωνόμαστε σε "τσακωμούς" αντί να βλέπουμε δείγματα από φωτογραφίες ή αποτελέσματα χρήσης μπαταρίας.

 

Καποιοι εχουν χασει τον υπνο τους φιλε μου απο την επιτυχία του G6.

............................

 

Ανεβασα τις προαλλες ενα πολυ προχειρο δειγμα (νυχτερινη φωτογραφια)

 

Θελω να τεσταρω αναλυτικα κ σε διαφορες συνθηκες τοσο τον κανονικο οσο και τον ευρυγωνιο φακο του κινητου. Καθως επισης και την ποιοτητα καταγραφης video καθως κ σε τι κατασταση ειναι το ois του, το οποιο απο διαφορα videos που ειχα δει δε με ειχε ενθουσιασει.

Ομως δεν εχω βρει ακομα τον χρονο για να ασχοληθω οσο θα ηθελα. Συντομα παντως θα ανεβασω κ φωτος κ βιντεο.

 

Οσο για τη μπαταρια του κινητου. Κατω απο 6 ωρες και 20' soc με φουλ χρηση, δεν πέφτει. Με λιγα λογια την ημερα τη βγαζει ανετοτατα. Η μπαταρια κ η διαχειρηση της ειναι σε παρα πολυ ικανοποιητικο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Καποιοι εχουν χασει τον υπνο τους φιλε μου απο την επιτυχία του G6.

............................

 

Ανεβασα τις προαλλες ενα πολυ προχειρο δειγμα (νυχτερινη φωτογραφια)

 

Θελω να τεσταρω αναλυτικα κ σε διαφορες συνθηκες τοσο τον κανονικο οσο και τον ευρυγωνιο φακο του κινητου. Καθως επισης και την ποιοτητα καταγραφης video καθως κ σε τι κατασταση ειναι το ois του, το οποιο απο διαφορα videos που ειχα δει δε με ειχε ενθουσιασει.

Ομως δεν εχω βρει ακομα τον χρονο για να ασχοληθω οσο θα ηθελα. Συντομα παντως θα ανεβασω κ φωτος κ βιντεο.

 

Οσο για τη μπαταρια του κινητου. Κατω απο 6 ωρες και 20' soc με φουλ χρηση, δεν πέφτει. Με λιγα λογια την ημερα τη βγαζει ανετοτατα. Η μπαταρια κ η διαχειρηση της ειναι σε παρα πολυ ικανοποιητικο επιπεδο.

 

Ανεβασε φωτο εαν θελεις στο thread με τις φωτογραφιες

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε φωτο εαν θελεις στο thread με τις φωτογραφιες

 

Μολις τραβηξω υλικο πολυ ευχαριστως να το ανεβασω. Μια βοηθεια μονο... Το thread με τις φωτογραφιες που λες που ειναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εαν κάποιος το περιμένει από eglobal, το δικό μου πλέον έφτασε Αγγλία και λογικά τώρα περιμένω να πάει Βέλγιο για να έρθει Ελλάδα.

http://i68.tinypic.com/2luyp9j.png

 

Όσο για το άτομο που συνεχίζει ακόμα να προσβάλλει και να χαρακτηρίζει γιατί του έθιξαν την συσκευή, προς το παρόν θα το αφήσω στη διαχειριστική ομάδα που για ακόμη μια φορά δείχνει την απουσία της.

 

Το ποιος εχει προσβαλει ποιον φιλε μου το εχουν δει ακομη και οι τυφλοι. Η διαχειριστικη ομαδα εχει δειξει την απουσια της απο τη στιγμη που δεν εχει ουτε καν κανει μια παρατηρηση στις συντονισμενες σας επιθεσεις προς το προσωπο μου.

 

Εχω ενοχληθει σε μεγαλο βαθμο οχι γιατι μου θιξατε τη συσκευη (που μονο ενα μικρο κ ανωριμο παιδι θα σκεπτοταν να συνταξει μια τετοια προταση)

Αλλα επειδη με θιγετε σε προσωπικο επιπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,για όνομα,δηλαδή...

Είκοσι νοματαίοι είμαστε εδώ μέσα που (θα)* έχουμε τη συσκευή και θα γράφουμε.

Δηλαδή έτσι μύλος θα γίνεται αυτό το θέμα κάθε τρεις και λίγο..;

Χαλαρώστε λιγάκι καλοκαιριάτικα. Είναι κρίμα να μπαίνει κάποιος και να βλέπει ανούσιους "καβγάδες"...

 

 

*θα - μιας και περιμένω και εγώ το G6 :happy:

Link to comment
Share on other sites

 

Το ποιος εχει προσβαλει ποιον φιλε μου το εχουν δει ακομη και οι τυφλοι. Η διαχειριστικη ομαδα εχει δειξει την απουσια της απο τη στιγμη που δεν εχει ουτε καν κανει μια παρατηρηση στις συντονισμενες σας επιθεσεις προς το προσωπο μου.

 

Εχω ενοχληθει σε μεγαλο βαθμο οχι γιατι μου θιξατε τη συσκευη (που μονο ενα μικρο κ ανωριμο παιδι θα σκεπτοταν να συνταξει μια τετοια προταση)

Αλλα επειδη με θιγετε σε προσωπικο επιπεδο.

 

Θα συμφωνήσω, το ποιος προσβάλει ως τώρα το έχουν δει και οι τυφλοί. Καμία επιθέση προς το πρόσωπο σου, το μόνο που έχει υποθεί προς το πρόσωπο σου, ήταν από μένα και δεν ήταν καμία επίθεση. Είπα ξεκάθαρα με επιχειρημάτα ότι δεν επιχειρηματολογείς, δεν είναι ούτε προσβολή αλλά ούτε χαρακτηρισμός. Αντίθετα, τα ''ντροπή σου'' , ''καταστηματάρχες που παίζουν βρώμικο παιχνίδι'' , ''τρολ'' , ''δεν έχουμε επίπεδο'' κι άλλα πολλά που είπες είναι προσβολές σε προσωπικό επίπεδο κι αν δε σε μπανάρουν θα δείξουν για άλλη μια φορά το πόσο δε τους νοιάζει τι γίνεται στο φορουμ πλέον.

 

Ακόμα και στη συγκεκριμένη σου απάντηση, με προσβάλεις κανονικότατα. Συνέχισε έτσι να δείχνεις πόσο ώριμος είσαι εσύ ο ίδιος, ο καθένας έχει την ευθύνη των πράξεων του. Τέλος από μένα εως ότου πάρω μια απάντηση από την διαχειριστική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Κ στο g5 Όταν βγήκε τα ίδια διαβάζαμε κουραστικό κ βαρετό πλέον. Καμία ουσία για να μάθουμε για την συσκευή. Βρεθείτε αν είναι όσοι θέλετε στο σχόλασμα όπως λέγαμε στο σχολείο να τα πείτε.

 

 

Υγ. Αν μπορεί ας ανεβάσει στατιστικά της μπαταρίας

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναγυρίσουμε στα της συσκευής:

Συγνώμη που θα κάνω την ίδια ερώτηση με το νήμα του v20, αλλά:

Όσοι πήρατε το G6 από eglobal, υποστηρίζει όλες τις μπάντες για την Ελλάδα;

Ακουστικά είχε όντως μέσα στη συσκευασία, γιατί στο site τους δεν το αναγράφει...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μολις τραβηξω υλικο πολυ ευχαριστως να το ανεβασω. Μια βοηθεια μονο... Το thread με τις φωτογραφιες που λες που ειναι;

.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7248876#post7248876

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε παρακαλώ να ρίξετε τους τόνους και να συζητήσετε ήρεμα χωρίς προσβλητικούς χαρακτηροσμους; Ευχαριστώ, καλοκαίρι είναι!
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε παρακαλώ να ρίξετε τους τόνους και να συζητήσετε ήρεμα χωρίς προσβλητικούς χαρακτηροσμους; Ευχαριστώ, καλοκαίρι είναι!

Για το κινητό δε λέει κανένας τίποτα, πως θα την "πει" ο ένας στον άλλο... Από εσάς τους κατόχους περιμένουμε εντυπώσεις... Πάντως από μια γρήγορη έρευνα στο ίντερνετ δεν έχω δει κανένα σοβαρό θέμα τύπου bootloop κ οθόνες...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Για να ξαναγυρίσουμε στα της συσκευής:

Συγνώμη που θα κάνω την ίδια ερώτηση με το νήμα του v20, αλλά:

Όσοι πήρατε το G6 από eglobal, υποστηρίζει όλες τις μπάντες για την Ελλάδα;

Ακουστικά είχε όντως μέσα στη συσκευασία, γιατί στο site τους δεν το αναγράφει...

 

Όλες τις μπάντες τις έχει κανονικά. Όσο για τα ακουστικά 100% θα σου πω σύντομα αλλά εως τώρα σύμφωνα με την απάντηση του site, υπάρχουν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Για το κινητό δε λέει κανένας τίποτα, πως θα την "πει" ο ένας στον άλλο... Από εσάς τους κατόχους περιμένουμε εντυπώσεις... Πάντως από μια γρήγορη έρευνα στο ίντερνετ δεν έχω δει κανένα σοβαρό θέμα τύπου bootloop κ οθόνες...

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εντυπωσεις να πουμε?Αφου μολις παμε να γραψουμε καποιο καλο σχολιο,που να εξυμνει τα ομολογουμενως λιγα καλα της συσκευης,πεφτουνε να μας φανε σαν τα κορακια,με προσβολες,ψευτομαγκιες του πληκτρολογιου κλπ...Πραγματικα το επιπεδο του φορουμ εχει πιασει πατο(ειδικα το νημα το συγκεκριμενο),και αυτος ειναι και ενας λογος που προσωπικα εγω θα με κανει να απομακρυνθω διακριτικα και να παρακολουθω τα τεκτενομενα απο αποσταση χωρις να ποσταρω πλεον....

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Τι εντυπωσεις να πουμε?Αφου μολις παμε να γραψουμε καποιο καλο σχολιο,που να εξυμνει τα ομολογουμενως λιγα καλα της συσκευης,πεφτουνε να μας φανε σαν τα κορακια,με προσβολες,ψευτομαγκιες του πληκτρολογιου κλπ...Πραγματικα το επιπεδο του φορουμ εχει πιασει πατο(ειδικα το νημα το συγκεκριμενο),και αυτος ειναι και ενας λογος που προσωπικα εγω θα με κανει να απομακρυνθω διακριτικα και να παρακολουθω τα τεκτενομενα απο αποσταση χωρις να ποσταρω πλεον....

+1000 πραγματικά ένας κύριος λόγος που εκτιμούσαμε το φόρουμ ήταν η ποιότητα του, η οποία πάει περίπατο σιγά σιγά, για άλλα μπαίνουμε και άλλα διαβάζουμε, ειδικά στο νήμα των φωτογραφιών το έχουν ξεφτιλίσει, συγγνώμη για το off topic.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

+1000 πραγματικά ένας κύριος λόγος που εκτιμούσαμε το φόρουμ ήταν η ποιότητα του, η οποία πάει περίπατο σιγά σιγά, για άλλα μπαίνουμε και άλλα διαβάζουμε, ειδικά στο νήμα των φωτογραφιών το έχουν ξεφτιλίσει, συγγνώμη για το off topic.

 

Άρχοντα, σε θυμάμαι από το νήμα του ultra, βλέπω κόλλησες με την LG, τι λες να κάνω κι εγώ το βήμα;

Προτείνεις σε V20 ή G6;;;;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...