Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μάλλον έχεις το g2 και δεν το έχεις μάθει λίαν επιεικώς.. Πας ρυθμίσεις μετά χειρονομίες και επιλέγεις το κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης πλησιάστε το κινητό στο αυτί σας... Τόσο δύσκολο ήταν;;;;;;

Να μιλάγατε για το ίδιο, να είχε και μια βάση η αγένεια. :down:

Link to comment
Share on other sites

Μεγειά και καλομιλητο!

Να και το review που περιμέναμε όσοι ψηνομαστε να το αγοράσουμε!! :)

Κάποιος κάτοχος από Πάτρα για να το δούμε από κοντά υπάρχει;;

 

 

Καλημερα και καλο μηνα σε ολους. Εχθες τελικα απεκτησα το G6 σε Platinum εκδοση. Και πραγματικα εαν δεν υπηρχε το logo της LG δυσκολα θα πιστευε καποιος οτι η LG κατασκευασε κινητο με τετοια ποιοτητα υλικου. Δεν υπαρχουν λογια κοσμημα κανονικοτατα! Θα σναφερθω στα 3 αγχη μου πριν αγορασω τη συσκευη. (1) το νεο ratio (2:1) τελικα ηρθε για να μεινει.

 

Αφιερωμενο σε ολους το ακολουθο:

 

;-)

Link to comment
Share on other sites

Σας χαιρετώ!

Χρησιμοποιεί κανείς θήκη-πορτοφόλι; Αγόρασα την κανονική (όχι slim) της Terrapin, και με τον ευρυγώνιο φακό μέρος της θήκης είναι ορατό.

Έχει δοκιμάσει κανείς κάποια άλλη, πχ spigen?

Ευχαριστώ

 

%CE%A3%CF%84%CE%B9%CE%B3%CE%BC%CE%B9%CE%BF%CC%81%CF%84%CF%85%CF%80%CE%BF%202017-07-01,%206.23.09%20%CE%BC.%CE%BC..png

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φιλε μου,καλοδουλευτο κ να το χαιρεσαι..μια ερωτηση..επειδη δεν εχει τυχει να το πιασω στα χερια μου,μονο οτι εχω δει απο βιντεο κ φωτο..μεταξυ platinum κ λευκου χρωματος ποιο ειναι πιο ομορφο;το εχεις δει απο κοντα σε λευκο;το δικο σου παντως δειχνει πολυ ωραιοτερο.

Κυρο Γραναζη σε ευχαριστω πολυ :)

Κοιτα να δεις το χρωμα ειναι κατι εντελως υποκειμενικο. Εγω οταν ειδα και τα 3 χρωματα αμεσως κολλησα στο Platinum.

Δεν μου αρεσει να βαζω εξωτερικες θηκες στα κινητα μου, γιατι με βολευουν καλητερα οι δερματινες-πουγκια. Συγκεκριμενα παρηγγειλα αυτη http://www.ebay.com/itm/LAMB-LEATHER-HANDMADE-FINE-COMFORTABLE-CASE-COVER-POUCH-SLEEVE-FOR-MOBILE-PHONE/322513469429?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D41376%26meid%3D4e649ae1306e4bdfb032f3bdfba1b472%26pid%3D100033%26rk%3D1%26rkt%3D8%26sd%3D322513469429

 

αλλα η μεγαλη μου καψουρα για να ντυσω το Platinum ειναι αυτη (η οποια ομως ειναι αρκετα τσιμπημενη)

http://www.ebay.com/itm/LG-G6-Cover-Case-PERSONALIZED-MONOGRAM-Leather-Sleeve-Pocket-Pouch-Perfect-Gift-/152061470500?var=&hash=item236791e724:m:msqXmVPKPPYUNwNASOd7uMA

 

Σε περιπτωση ομως που ηθελα να του βαλω εξωτερικη θηκη οπως πχ καποια spigen armour, θα επελεγα το ΜΑΥΡΟ χρωμα χωρις δευτερη σκεψη. Εαν το εχεις σε τετοια θηκη το πισω μερος δεν το βλεπεις ποτε γυμνο, οποτε βλεπεις μονο το μπροστα. Στο μπροστα το μαυρο χρωμα υπερτερει οσο αφορα την οφθαλμαπατη που δημιουργει με τα (ελαχιστα) bezels και τις οποιες μαυρες μπαρες εμφανιζοντε λογο 2:1 screen ratio.

 

Σε λευκο χρωμα πραγματικα δεν βρισκω κατι να με τραβαει. ουτε απο ομορφια, ουτε απο χρηστικοτητα.

Αλλα οπως ειπα κ πιο πανω το τι ειναι ωραιο η οχι ειναι κατι υποκειμενικο. (Πχ το G2 στα δικα μου ματια ηταν τελειο σε ΑΣΠΡΟ)

 

EDIT: Τωρα που το ξανασκεφτομαι, ειχα λαθος που ειπα οτι δεν βρισκω να εχει καποια χρηστικοτητα το Ασπρο. Οποιος εχει σοβαρο θεμα με δακτυλιες και ΔΕΝ θελει να βαλει εξωτερικη θηκη τοτε ΠΡΩΤΗ επιλογη πρεπει να εξετασει το Λευκο με δευτερο το Platinum (οχι οτι ειναι ενοχλητικα ορατες, απλα στο Λευκο ειναι αορατες) και ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΞΕΧΝΑΕΙ το ΜΑΥΡΟ το οποιο ειναι ΤΡΑΓΙΚΟ στο θεμα δακτυλιων!

 

Παντως το Platinum σιγουρα του δινει μια πρωτογνωρη (για LG) αισθηση ποιοτικης μοναδικοτητας.

(Η οποια ειναι πολυ κριμα να κλειστει σε θηκη, οχι μονο απο εμφανιση αλλα και απο την αισθηση που αφηνει στο χερι κατα το κρατημα του)

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας, μιας και σκέφτομαι της επόμενες ημέρες να προβώ στην αγορά του g6. Απλά επειδή Έχω διαβάσει αρκετά όσο αναφορά την κάμερα, που είναι το κυριότερο για μένα, με το s8 έχουν διαφορές? Του s8 είναι καλύτερη? Ο μοναδικός λόγος που δεν το περνώ είναι η

Η άβολη θέση δάχτυλικου αποτύπωματος. Οπότε σκέφτηκα το g6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Θα ήθελα λίγο την βοήθεια σας, μιας και σκέφτομαι της επόμενες ημέρες να προβώ στην αγορά του g6. Απλά επειδή Έχω διαβάσει αρκετά όσο αναφορά την κάμερα, που είναι το κυριότερο για μένα, με το s8 έχουν διαφορές? Του s8 είναι καλύτερη? Ο μοναδικός λόγος που δεν το περνώ είναι η

Η άβολη θέση δάχτυλικου αποτύπωματος. Οπότε σκέφτηκα το g6

 

Άμα θες τηλέφωνο με καλή κάμερα, τότε HTC U11 και S8/S8+

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχεις το g2 και δεν το έχεις μάθει λίαν επιεικώς.. Πας ρυθμίσεις μετά χειρονομίες και επιλέγεις το κατά την διάρκεια εισερχόμενης κλήσης πλησιάστε το κινητό στο αυτί σας... Τόσο δύσκολο ήταν;;;;;;

 

Μα για τις κλησεις μιλας; εμεις ειπαμε για την σβηστη οθονη οταν τραβας προς τα κατω να βλεπεις ωρα κλπ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Είμαι ακριβώς στην ίδια κατάσταση...έχω το G4 αλλά αν είναι να πάω σε χειρότερη κάμερα, άστο καλύτερα. Αν και μου αρέσει τέρμα το G6.

 

 

νομιζω οτι g4 kai g5 ειναι καλυτερα αδερφε...μεγεθος αισθητηρα, αναλυση, και πιο ηπια επεξεργασια μεσω αλγοριθμων...ειναι τα μονα τηλεφωνα που κρατησα μαζι με το 808 nokia λογω καμερας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το να σου απαντήσω με ανάλυση στο θέμα του g6 για το u11 vs s8 plus είναι ότι πιο λάθος. Παρόλα αυτά μόνος σου λες σε τι είναι καλύτερο το ένα από το άλλο. Βάλε μπαταρία, βαρόμετρο, εμφάνιση, Bluetooth 5 και από εκεί και πέρα ο κάθε ένας διαλέγει ότι του αρέσει. Εγώ για το ένα κλικ καλύτερη κάμερα που το διαπιστώνεις μόνο στο πολύ ψάξιμο δε θα τα θυσίαζα όλα αυτά. Γιαυτό άλλωστε απορρίπτω το g6 γιατί έχει μικρές ελλείψεις αλλά έχει και μια κάμερα χειρότερη από το g5 λόγω του παλιού και μικρού αισθητήρα.

 

Πολλα κλικ καλυτερη καμερα απ'οτιδηποτε κυκλοφορει στην αγορα...βασικα ηχος και καμερα δεν υπαρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το νήμα και άκρη δεν βγάζω. Τελικά η κάμερα του g6 είναι καλύτερη ή χειρότερη του g4 ; να μας πει κάποιος που έχουν περάσει και τα δύο κινητά από τα χέρια του
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω το νήμα και άκρη δεν βγάζω. Τελικά η κάμερα του g6 είναι καλύτερη ή χειρότερη του g4 ; να μας πει κάποιος που έχουν περάσει και τα δύο κινητά από τα χέρια του

 

g6>g4 πισω καμερα

g6<g4 μπροστα καμερα

HTC U11=s8>s7>g6 πισω καμερα

ενα κλικ ελαχιστο παραπνω στην καμερα του HTC U11 αλλα σχεδον ιδια με του s8.

ολες αυτες οι διαφορες για την πισω καμερα ειναι μικροδιαφορες, αλλα αν αναζητεις την τελειοτητα, ετσι εχουν τα πραγματα.

 

δες και εδω. g6 vs s7 edge

Edited by emperor4her
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

g6>g4 πισω καμερα

g6<g4 μπροστα καμερα

HTC U11=s8>s7>g6 πισω καμερα

ενα κλικ ελαχιστο παραπνω στην καμερα του HTC U11 αλλα σχεδον ιδια με του s8.

ολες αυτες οι διαφορες για την πισω καμερα ειναι μικροδιαφορες, αλλα αν αναζητεις την τελειοτητα, ετσι εχουν τα πραγματα.

 

Κάπως έτσι είναι αλλά στις βραδινές η καμερα του g6 χάνει πολυ αν κρίνω από τα δείγματα που είδαμε πίσω..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Κάπως έτσι είναι αλλά στις βραδινές η καμερα του g6 χάνει πολυ αν κρίνω από τα δείγματα που είδαμε πίσω..

 

μα γιαυτο το εχω βαλει τελευταιο. οι λεπτομεριες στις βραδυνες φωτο δειχνουν ξεκαθαρη υπεροχη του s7. στο σπιτι, στην επιγραφη, στον ανεμιστηρα..

και να δω τους φιλους που ελεγαν πιο πισω, το lg σαφως καλυτερο. αν το προβλημα ειναι να εχεις φετινο κινητο, πασο. αλλα οχι εγω θεωρω πως απο s7 edge δεν αξιζει η μεταβαση.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

g6>g4 πισω καμερα

g6s7>g6 πισω καμερα

ενα κλικ ελαχιστο παραπνω στην καμερα του HTC U11 αλλα σχεδον ιδια με του s8.

ολες αυτες οι διαφορες για την πισω καμερα ειναι μικροδιαφορες, αλλα αν αναζητεις την τελειοτητα, ετσι εχουν τα πραγματα.

 

δες και εδω. g6 vs s7 edge

Εκτός απ το U11 που δε το είχα έτσι πάει όπως τα λες φίλε (ξεχνάω και το όνομα σου αν και έχουμε κάνει και ωραία συναλλαγή και μιλάγαμε παλιά :) )

Οι διαφορές δεν είναι τραγικές, όλα αυτά είναι κορυφή (λιγότερο το G4)

Διυλίζουμε τον κώνωπα αν κολλάμε σε αυτά.

Εκτός αν η ταχύτητα του focus είναι τόσο σημαντικό (που είναι) οπότε Samsung καθαρά.

Βέβαια όπως ξανά είπα το wide των G5/6 είναι πολύ καλή φάση και πρακτική..

Επίσης ενώ ούτε εγώ το περίμενα το G6 με έχει κερδίσει να την overall λειτουργία και επίσης με το φρέσκο σχήμα (που ήρθε για να μείνει) και όχι μόνο εμένα αλλά και τον κλειστό μου περίγυρο που δεν είναι τόσο φανατικοί με κινητά..

Χθες έβγαλα σε τελείως σκοτάδι σχεδόν πολύ ωραίες φώτο και με τα 2 σε μια παραλία με ξαπλώστρες.

Στις οθόνες των κινητών λίγο υπεροχή έχει το edge, στο PC θα τις δω σήμερα ή αύριο.

Από δίπλα τα j5, Galaxy alpha k A5 2017 απλά δε μπορούσαν να ακολουθήσουν με τίποτα τις δύο κορυφαίες συσκευές..

Μόνο μείον του LG ήταν πάλι (για μαντέψτε) η αργή εστίαση..

 

 

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by manan69t

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

μα γιαυτο το εχω βαλει τελευταιο. οι λεπτομεριες στις βραδυνες φωτο δειχνουν ξεκαθαρη υπεροχη του s7. στο σπιτι, στην επιγραφη, στον ανεμιστηρα..

και να δω τους φιλους που ελεγαν πιο πισω, το lg σαφως καλυτερο. αν το προβλημα ειναι να εχεις φετινο κινητο, πασο. αλλα οχι εγω θεωρω πως απο s7 edge δεν αξιζει η μεταβαση.

 

Εγώ το g6 το περίμενα πως και πως έτσι για αλλαγή και με δεδομένο ότι το g5 είχε κορυφαία κάμερα πίστευα ότι θα έφτανε στο τέλειο ( για κινητό) φέτος. Δυστυχώς μας τα χάλασε. Ίσως το πάρω αλλά είτε μεταχειρισμενο είτε αν πέσει κι άλλο η τιμή. Πήρα s8 plus και έδωσα το edge στη γυναίκα αλλά ήθελα να κάνω δοκιμή το g6. Δυστυχώς βλέπω ότι ειδικά στο θέμα κάμερα που θεώρησα ότι θα σκίζει, μόνο το u11 αξίζει φέτος μαζί με s8

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ανεβασει ξανα φωτο σε forum.

Ελπιζω να το κανω σωστα. Εχθες βγηκα να φωτογραφισω βραδυ απο το μπαλκονι μου κ εβγαλα μια μονο φωτο γιατι απο τη ζεστη δεν τη παλευα να κατσω ουτε δευτερολεπτο παραπανω (με βαραγε κ η εξωτερικη μοναδα του ac)

 

https://pasteboard.co/Gz3lg3R.jpg

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ανεβασει ξανα φωτο σε forum.

Ελπιζω να το κανω σωστα. Εχθες βγηκα να φωτογραφισω βραδυ απο το μπαλκονι μου κ εβγαλα μια μονο φωτο γιατι απο τη ζεστη δεν τη παλευα να κατσω ουτε δευτερολεπτο παραπανω (με βαραγε κ η εξωτερικη μοναδα του ac) http://imgur.com/a/pLYEJ

 

Δεν ανεβηκε σωστα....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανεβηκε σωστα....

Το ξερω... Ναι. Το ψαχνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανεβαζω τη φωτο σε ενα server. Παιρνω το url και το βαζω μεσα εκει στο κουτακι που λεει εικονα στο forum... Τι στο καλο κανω λαθος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

Edited by logica1
Link to comment
Share on other sites

Το ξερω... Ναι. Το ψαχνω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ανεβαζω τη φωτο σε ενα server. Παιρνω το url και το βαζω μεσα εκει στο κουτακι που λεει εικονα στο forum... Τι στο καλο κανω λαθος;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το πιο ευκολο ειναι να ανεβασεις σε flickr και μετα παρε τον συνδεσμο της φωτο με copy και paste εδω στο φορουμ...Ετσι θα δουλεψει

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ανεβασει ξανα φωτο σε forum.

Ελπιζω να το κανω σωστα. Εχθες βγηκα να φωτογραφισω βραδυ απο το μπαλκονι μου κ εβγαλα μια μονο φωτο γιατι απο τη ζεστη δεν τη παλευα να κατσω ουτε δευτερολεπτο παραπανω (με βαραγε κ η εξωτερικη μοναδα του ac)

 

https://pasteboard.co/Gz3lg3R.jpg

 

Μια χαρα την βλεπω αρκετα καθαρη και το αυτοκινητο. Στο αυτοματο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα την βλεπω αρκετα καθαρη και το αυτοκινητο. Στο αυτοματο;

Ναι. Βγηκα μπαλκονι-κλικ-μεσα. Δεν την παλευα ουτε λεπτο να κατσω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Βγηκα μπαλκονι-κλικ-μεσα. Δεν την παλευα ουτε λεπτο να κατσω.

 

Επειδή κατά κύριο λόγο βγάζω φώτο μόνο τη μέρα, έχει και πάλι πρόβλημα στο focus όπως το βράδυ ή εστιάζει γρήγορα ? Επίσης λόγο ότι χρησιμοποιώ το κινητό πιο πολύ για βίντεο, εκεί πως τα πάει ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω ανεβασει ξανα φωτο σε forum.

Ελπιζω να το κανω σωστα. Εχθες βγηκα να φωτογραφισω βραδυ απο το μπαλκονι μου κ εβγαλα μια μονο φωτο γιατι απο τη ζεστη δεν τη παλευα να κατσω ουτε δευτερολεπτο παραπανω (με βαραγε κ η εξωτερικη μοναδα του ac)

 

https://pasteboard.co/Gz3lg3R.jpg

 

Μια χαρα για βραδυνη και στα γρηγορα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...