Jump to content

Honor V9


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Για πείτε ρε παιδιά μερικά πράγματα για το τηλ. Και εάν υστερεί κάπου που είναι αυτό; Θέλω να το αγοράσω και ήθελα να ξέρω 5 πράγματα.εχώ δει άπειρα βίντεο αλλά εκεί τα λένε πάντα ωραία.

 

το σ/κ θα γράψω ένα review

βέβαια μέχρι τότε μπορείς να διαβάσεις αυτο το review

http://www.gsmarena.com/honor_8_pro-review-1604.php

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 135
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αγόρασα το κινητό, από το skrouz,,, από το hellasphone. To 6/64 gb.

Ευχαριστημένος είμαι, με παραφωνία, ότι μου ανέβασε την θερμοκρασία, μια φορά, στους 70 βαθμούς, δεν ξέρω τι κόλλημα υπήρξε, την θερμοκρασία την ελέγχω με το cpu temp, χτύπησε το alarm.

Έκανα διαδοχικές επανεκκινήσεις στο κινητό, δεν ξέρω τι μπορεί να έγινε, και δεν έχω πρόβλημα.

Έριξα μια ματιά στο internet, ήθελα να αλλάξω την γραμματοσειρά, με πιο έντονα γράμματα, και τελικά τα παράτησα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν μετά από πολλές μέρες βρήκα χρόνο να χρόνο κάποια πράγματα για την συσκευή...

Σε γενικές γραμμές η συσκευή είναι μία από τις καλύτερες που κυκλοφορούν.

'Το μεταλλικό unibody που υιοθέτησε η huawei/honor είναι εξαιρετικό επίσης οι διαστάσεις για 5,7'' είναι εξαιρετικές όπως και το πάχος το οποίο είναι μόλις 6,97. Σε σύγκριση με ένα iphone 7 plus που έκανα έβαλα το ένα πάνω στο άλλο έχουμε ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις παρόλο που η συσκευή η δικιά μας έχει μεγαλύτερη οθόνη.

Η οθόνη του πολύ ωραία με ζωντανά χρώματα και με ανάλυση 2Κ, η μόνη παραφωνία είναι ότι ίσως υπό του φως του ήλιο θα ήθελα να ήταν λίγο πιο φωτεινή αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα τα πάει καλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Ο επεξεργαστής ο κορυφαίος μέχρι στιγμή από την Huawei o Kirin 960 δεν κολλάει πουθενά και μαζί με την αρκετή ραμ που έχει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα στην καθημερινή χρήση όλα δουλεύουν ρολόι και smooth.

Για την κάρτα γραφικών δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γτ απλά δεν παίζω παιχνίδια.

Η μπαταρία του απλά τέρας!!!! Με την χρήση που κάνει μου βγάζει sot σχεδόν 6 ώρες ενώ πριν με το honor 8 με την ίδια χρήση βαριά έφτανα στις 3:15 ώρες...

Μία πλήρης φόρτιση θέλει περίπου 2 ώρες άμα δεν χρησιμοποιούμε το κινητό κατά την διάρκεια της φόρτισης αλλιώς αυξάνεται ο χρόνος.

Η κάμερα του και αυτή βελτιωμένη αρκετά. Τα χρώματα αρκετά ζωντανά θα έλεγα. Πάντως αυτό που με εντυπωσίασε είναι οι βραδινές φωτογραφίες ύστερα από αρκετές συσκευές το Honor v9 (Honor 8 pro) βγάζει πολύ ωραίες φωτογραφίες.

Η μπροστινή κάμερα του είναι απλά καλή, δεν τρελάθηκα κιόλας όπως και τα βίντεο που τραβάει είναι αρκετά ικανοποιητικά.

Η κάμερα έχει ένα καινούριο χαρακτηριστικό με 3d φωτογραφίες αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Το gps του επίσης αρκετά καλό και γρήγορα κλειδώνει στην σωστή τοποθεσία.

Το ηχείο του είναι πολύ καθαρό και δυνατό.

Και το ακουστικό είναι κάλο δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τις κλήσεις.

Αυτά πάνω κάτω για το κινητό, πιστεύω είναι μία καταπληκτική συσκευή.

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από πολλές μέρες βρήκα χρόνο να χρόνο κάποια πράγματα για την συσκευή...

Σε γενικές γραμμές η συσκευή είναι μία από τις καλύτερες που κυκλοφορούν.

'Το μεταλλικό unibody που υιοθέτησε η huawei/honor είναι εξαιρετικό επίσης οι διαστάσεις για 5,7'' είναι εξαιρετικές όπως και το πάχος το οποίο είναι μόλις 6,97. Σε σύγκριση με ένα iphone 7 plus που έκανα έβαλα το ένα πάνω στο άλλο έχουμε ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις παρόλο που η συσκευή η δικιά μας έχει μεγαλύτερη οθόνη.

Η οθόνη του πολύ ωραία με ζωντανά χρώματα και με ανάλυση 2Κ, η μόνη παραφωνία είναι ότι ίσως υπό του φως του ήλιο θα ήθελα να ήταν λίγο πιο φωτεινή αλλά δεν με ενοχλεί ιδιαίτερα τα πάει καλά σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Ο επεξεργαστής ο κορυφαίος μέχρι στιγμή από την Huawei o Kirin 960 δεν κολλάει πουθενά και μαζί με την αρκετή ραμ που έχει δεν έχω αντιμετωπίσει κανένα απολύτως πρόβλημα στην καθημερινή χρήση όλα δουλεύουν ρολόι και smooth.

Για την κάρτα γραφικών δεν μπορώ να εκφέρω γνώμη γτ απλά δεν παίζω παιχνίδια.

Η μπαταρία του απλά τέρας!!!! Με την χρήση που κάνει μου βγάζει sot σχεδόν 6 ώρες ενώ πριν με το honor 8 με την ίδια χρήση βαριά έφτανα στις 3:15 ώρες...

Μία πλήρης φόρτιση θέλει περίπου 2 ώρες άμα δεν χρησιμοποιούμε το κινητό κατά την διάρκεια της φόρτισης αλλιώς αυξάνεται ο χρόνος.

Η κάμερα του και αυτή βελτιωμένη αρκετά. Τα χρώματα αρκετά ζωντανά θα έλεγα. Πάντως αυτό που με εντυπωσίασε είναι οι βραδινές φωτογραφίες ύστερα από αρκετές συσκευές το Honor v9 (Honor 8 pro) βγάζει πολύ ωραίες φωτογραφίες.

Η μπροστινή κάμερα του είναι απλά καλή, δεν τρελάθηκα κιόλας όπως και τα βίντεο που τραβάει είναι αρκετά ικανοποιητικά.

Η κάμερα έχει ένα καινούριο χαρακτηριστικό με 3d φωτογραφίες αλλά δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Το gps του επίσης αρκετά καλό και γρήγορα κλειδώνει στην σωστή τοποθεσία.

Το ηχείο του είναι πολύ καθαρό και δυνατό.

Και το ακουστικό είναι κάλο δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με τις κλήσεις.

Αυτά πάνω κάτω για το κινητό, πιστεύω είναι μία καταπληκτική συσκευή.

Να σε ρωτήσω έχω πάρει το 6/64 συμφωνώ σε όλα όσα είπες με το μόνο μείον του όπως αναφέρεις ότι δεν είναι τόσο ευανάγνωστη η οθόνη κάτω από δυνατό ήλιο αλλά βλέπεις :) Μπορείς να τσεκαρεις ποια μνήμη ram έχεις γιατί σε αλλά έχω δει έχουν την ufs 2.1 κυρίως τα 6/128 και τα 6/64 έχουν την emmc 5.1 ,βάζεις το application androbench και να το τρέξεις και να μας πεις τα αποτελέσματα

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω έχω πάρει το 6/64 συμφωνώ σε όλα όσα είπες με το μόνο μείον του όπως αναφέρεις ότι δεν είναι τόσο ευανάγνωστη η οθόνη κάτω από δυνατό ήλιο αλλά βλέπεις :) Μπορείς να τσεκαρεις ποια μνήμη ram έχεις γιατί σε αλλά έχω δει έχουν την ufs 2.1 κυρίως τα 6/128 και τα 6/64 έχουν την emmc 5.1 ,βάζεις το application androbench και να το τρέξεις και να μας πεις τα αποτελέσματα

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

 

625.35 mb/s μου βγάζει

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 6/64.

Έτρεξα την εφαρμογή androbench, και δείχνει , ...read 238 mb/s.

Τι σημαίνει αυτό;

Έκανε την πατατα η Huawei όπως με τα p10 -p10 plus που σε μερικά μοντέλα έβαλε την γρήγορη μνήμη τελευταίας τεχνολογίας ufs 2,1 και σε κάποια την προηγούμενη eMMC 5,1 https://unboxholics.com/news/tech/22244-entopistikan-huawei-p10-me-diaforetikoy-typou-mnimes

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος εχεις την γρήγορη μνήμη ufs 2 ,το 6/128 έχεις;από Ελλάδα η εξωτερικό?

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

 

βασικά την έκδοση 4/64 από Κίνα έχω :)

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

βασικά την έκδοση 4/64 από Κίνα έχω :)
Φίλος μου είχε την έκδοση από Κίνα και δεν έρχονταν τα notifications από Viber, messenger ,παρά μόνο όταν ξεκλειδωνε το κινητό να το τσεκαρει σκαγαν όλες οι ειδοποιήσεις του , δουλεύει και σενα έτσι ?

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου είχε την έκδοση από Κίνα και δεν έρχονταν τα notifications από Viber, messenger ,παρά μόνο όταν ξεκλειδωνε το κινητό να το τσεκαρει σκαγαν όλες οι ειδοποιήσεις του , δουλεύει και σενα έτσι ?

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

 

μία χαρά δουλεύει εμένα έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις κανονικά...μήπως έχει βάλει να κλείνουν οι εφαρμογές όταν κλειδώνει το κινητό;;

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εντυπωσιακή πιστεύω η μπαταρία του κινητού

tah6ektr9

https://s26.postimg.org/jd65lim5l/2017-09-29_07.28.29.png

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

εντυπωσιακή πιστεύω η μπαταρία του κινητού

tah6ektr9

https://s26.postimg.org/jd65lim5l/2017-09-29_07.28.29.png

Όντως πάρα πολύ καλή :) παραθέτω και γω την δικιά μου 47674e3e2b91db4273d9d6504c978489.jpg05713e0a758308b17de1e3cc594288af.jpg

 

Sent from my DUK-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
μόλις μου ήρθε σε ΟΤΑ η έκδοση Β195
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε σε ΟΤΑ η έκδοση Β195

 

ευρωπαικο ειναι?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

ευρωπαικο ειναι?

 

όχι η κινέζικη έκδοση

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τα reviews τόσο στο notebookcheck όσο και στο phonearena γράφουν για μέτρια ποιότητα του ακουστικού στην ομιλία (η φωνή ακούγεται αλλοιωμένη και όχι καθαρή) και του μικροφώνου (μεταλλική χροιά). Παρατηρείτε κάτι τέτοιο και είστε ευχαριστημένοι απο την ποιότητα ομιλίας;
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, τα reviews τόσο στο notebookcheck όσο και στο phonearena γράφουν για μέτρια ποιότητα του ακουστικού στην ομιλία (η φωνή ακούγεται αλλοιωμένη και όχι καθαρή) και του μικροφώνου (μεταλλική χροιά). Παρατηρείτε κάτι τέτοιο και είστε ευχαριστημένοι απο την ποιότητα ομιλίας;

 

μία χαρά ειναι η ομιλία πολύ καθαρή και δυνατό μικρόφωνο

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ! Βλέπω να το αγοράζω, αν εξαιρέσει κανείς το υψηλό sar, κατά τα άλλα είναι ότι πιο πλήρες έχω βρει...
Sent neither from iphone nor android phone
Link to comment
Share on other sites

από τα καλύτερα κινητά γι αυτά που προσφέρει
Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλημέρα σε όλους.Για πείτε ρε παιδιά πόσο είναι το sar της συσκευής; και γενικά από φωτο πως τα πάει; από ταχύτητα Δεν ρωτάω γιατί θεωρώ θα είναι σφαίρα!
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες μου ήρθε νέο update μέσω OTA

 

Καλημέρα σε όλους.Για πείτε ρε παιδιά πόσο είναι το sar της συσκευής; και γενικά από φωτο πως τα πάει; από ταχύτητα Δεν ρωτάω γιατί θεωρώ θα είναι σφαίρα!

 

1.17 το μέγιστο και άμα χρησιμοποιείς δύο κάρτες σιμ στο φουλ αλλιώς στο μισό...

οι φωτογραφίες που βγάζει πολύ καλές

όντως από ταχύτητα δεν χρειάζεται απάντηση σφαίρα πάει και δεν κολλάει πουθενά...

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μερες μου ήρθε νέο update μέσω OTA

 

 

 

1.17 το μέγιστο και άμα χρησιμοποιείς δύο κάρτες σιμ στο φουλ αλλιώς στο μισό...

οι φωτογραφίες που βγάζει πολύ καλές

όντως από ταχύτητα δεν χρειάζεται απάντηση σφαίρα πάει και δεν κολλάει πουθενά...

 

Σε Ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε δίλημμα.σκέφτομαι να το πάρω ή να πάω στο V10 που κυκλοφορεί εντός ολίγου;;;;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Σε Ευχαριστώ για την απάντηση.Είμαι σε δίλημμα.σκέφτομαι να το πάρω ή να πάω στο V10 που κυκλοφορεί εντός ολίγου;;;;

 

καλύτερα να περιμένεις εγω λέω άμα δεν βιάζεσαι

Nokia 6300--> Sony Xperia x10 Mini Pro--> Sony Xperia Mini Pro--> Sony Xperia Sole--> Huawei Ascend P1--> Honor 6--> Honor 8--> Honor V9-->Honor View 20
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...