Jump to content

Xiaomi Mi Band 2


Giannis_95
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ετσι ειναι όλα αυτά που εχουν μονο επιταχυνσιομετρο. Αν ειχε gps θα ηταν πιο ακριβές. Πάντως αν το παρακολουθεις live ενώ περπατάς θα δεις οτι μετραει αρκετα καλα. Απλά όταν κανεις αλλες δουλειές που απαιτούν κουνημα χεριου μετραει και τοτε.

 

Διαβασε λιγο πιο πανω αναιρεσα μια χσρα μετραει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 412
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά,πρόσφατα απέκτησα κ εγώ ένα mi band 2. Προς το παρόν το χρησιμοποιώ με την official εφαρμογή. Κάποιες αποκλίσεις δε με πολύ απασχολούν σε βήματα,χιλιόμετρα κτλ αλλά αυτό που μου κάνει εντύπωση είναι η καταγραφή ύπνου. Λόγω δουλειάς κοιμάμαι μετά τις 7 το πρωί,και πρόσεξα ότι αυτές τις ώρες δεν πιάνει τπτ από καταγραφή ύπνου. Σαν να είναι ρυθμισμένο να καταγράφει τις φυσιολογικές βραδινές ώρες ύπνου. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή κάποια ρύθμιση που δεν έχω βρει ώστε να αλλάξει αυτό κ να καταγράφει κανονικά κ το πρωί? Μήπως με την ελληνική εφαρμογή πετύχω κάτι καλυτερο? Για πείτε καμιά ιδέα.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το Mi band master που χρησιμοποιώ μου καταγράφει ύπνους που έχω κάνει μεσημέρι και απόγευμα. δεν ξέρω αν είναι θέμα της εφαρμογής ή του band Edited by papathvas

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το notify fitness. Μοα χαρα καταγραφει τον υπνο ολες τις ωρες(καρατσεκαρισμενο απο μενα, δουλευω βαρδια)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα εγκαταστήσω μια από τις 2 κ πιστεύω να κάνω δουλειά.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το notify fitness. Μοα χαρα καταγραφει τον υπνο ολες τις ωρες(καρατσεκαρισμενο απο μενα, δουλευω βαρδια)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Δηλαδη αυτο ζηταει προσβαση παντου γιατι?βρε δε μαμιουντε με τα σκουληκια εφαρμογες τι τον νοιαζουν οι επαφες μου και οι φωτο μου πχ?το μαμισιο τα μισα ζηταει .:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη αυτο ζηταει προσβαση παντου γιατι?βρε δε μαμιουντε με τα σκουληκια εφαρμογες τι τον νοιαζουν οι επαφες μου και οι φωτο μου πχ?το μαμισιο τα μισα ζηταει .:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Δεν ασχολούμαι με το τι ζηταει η καθε εφαρμογη...

Θαρρεις και αν αποκλεισω την προσβαση καπου, δε θα μπορέσει να δει ;)

 

Προσωπικα το notify ειναι το καλυτερο για την χρηση που κανω!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη οι επαφές τη νοιάζουν για να σου γράφει στο band ποιος σε καλεί,σε αντίθεση με την εργοστασιακή που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αν κ οι επαφές πρέπει να είναι στα αγγλικά γτ όσες είναι με ελληνικά γραμμένες δεν τις εμφανίζει.

Δηλαδη αυτο ζηταει προσβαση παντου γιατι?βρε δε μαμιουντε με τα σκουληκια εφαρμογες τι τον νοιαζουν οι επαφες μου και οι φωτο μου πχ?το μαμισιο τα μισα ζηταει .:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη οι επαφές τη νοιάζουν για να σου γράφει στο band ποιος σε καλεί,σε αντίθεση με την εργοστασιακή που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αν κ οι επαφές πρέπει να είναι στα αγγλικά γτ όσες είναι με ελληνικά γραμμένες δεν τις εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλησπέρα, ετσι ακριβως ειναι γιαυτο θελει τις επαφες.

Εγω εχω αγορασει το mi band tools και επισης θελει επαφες και sms και ολα αυτα γιατι αλλιως πως θα σε ειδοποιει τοτε?

στο συγκεκριμενο αν ειναι γραμμενα με Ελληνικα οι επαφες τις δειχνει σε greekgish, γινεται και με Ελληνικα απλα θελει μια διαδικασια και επειδη δεν με πειραζει δεν το εχω κανει ακομα. Καποια στιγμη αν περισσευει χρονος...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, ετσι ακριβως ειναι γιαυτο θελει τις επαφες.

Εγω εχω αγορασει το mi band tools και επισης θελει επαφες και sms και ολα αυτα γιατι αλλιως πως θα σε ειδοποιει τοτε?

στο συγκεκριμενο αν ειναι γραμμενα με Ελληνικα οι επαφες τις δειχνει σε greekgish, γινεται και με Ελληνικα απλα θελει μια διαδικασια και επειδη δεν με πειραζει δεν το εχω κανει ακομα. Καποια στιγμη αν περισσευει χρονος...

Το έχω και εγώ, αν και δε με ενοχλούν τα greeklish με ποιόν τρόπο γίνεται να βγάζει Ελληνικά;
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Στη συγκεκριμένη οι επαφές τη νοιάζουν για να σου γράφει στο band ποιος σε καλεί,σε αντίθεση με την εργοστασιακή που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Αν κ οι επαφές πρέπει να είναι στα αγγλικά γτ όσες είναι με ελληνικά γραμμένες δεν τις εμφανίζει.

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ΔΕΝ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ καμία λειτουργια πλην του υπνου και του βηματομετρου και καρδιακους παλμούς, και σαν ρολόι εννοείται οποτε γιατι να δωσω αδειες παντου; τις φώτο τις τις κανει στις βγαζει στην οθόνη; μη. *εσω. :mad:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δουλευω την εφαρμογή mi fit ΜΟΝΟ για την διαχειριση του ιδιου του mi band πχ fw, και για να μετραει τον υπνο και τα βηματα.

Τωρα τελευταια ενώ εχω δηλωμένα κανονικα τα 8000 την μερα και δινει κατι αστερια, το mi band τα πιανει και το δειχνει (εχω γινει συνταγματάρχης και βαλε....:lol::lol::lol:), στο mi fit εχουν σταματησει να καταγράφονται και μαλιστα λεει ότι εχω κανει λιγοτερα βηματα, ενώ στην αρχικη του οθονη πανω πανω λεει τα σωστα!

δουλευω και το mi band tools για ειδοποιήσεις εφαρμογών, sms και contacts.

Καμια ιδεα κανεις γιατι γινεται το παραπανω ? :O

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Προφανώς κάτι σκαλωσε

Συμβαίνουν αυτα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

καλημέρα!

ειχα να κανω reboot το κινητο απειρο καιρο και μετα από αυτό εφτιαξε, ξεχασα να το αναφερω! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά το ελληνικό firmware που κυκλοφορεί για το mi band 2 μπορεί να μπει και στο amazfit bip? Προσπαθώ να βρω για το bip κάτι ανάλογο αλλά no luck..
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ελληνικό firmware που κυκλοφορεί για το mi band 2 μπορεί να μπει και στο amazfit bip? Προσπαθώ να βρω για το bip κάτι ανάλογο αλλά no luck..

 

δε νομιζω οτι κανει, το καθε fw ειναι για συγκεκριμενο μηχανημα οτιδηποτε ειναι αυτο, μην κανεις δοκιμη θα το χαλασεις.

Οι 2 συσκευες δεν εχουν καποια σχεση μεταξυ τους παρα μονο οτι φοριουνται στο χερι...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει περιπτωση να δουμε χρονομετρο στο mi band 2?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

πως? δεν εχει κατι τετοιο!

για δες εδω τι λενε

Δεν εχω χρονο τωρα για διαβασμα...

 

http://en.miui.com/thread-885700-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Δε βλεπω φως...

Τελικα βρηκα εναν λογο να παω στο mi band 3 πιο νωρις απ οσο υπολόγιζα(χρειαζομαι χρονόμετρο)

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ και του έχω βάλει άλλο firmware ώστε να έχω το όνομα στις κλήσεις στα ελληνικά. Ποιο πρόγραμμα να αγοράσω για να έχω την αρχή των μηνυμάτων σε messenger, Viber, Whatsapp να εμφανίζονται στο band. Εννοώ ποιο εκ των notify & fitness και mi band tools. Είδα ότι το notify έχει μια επιλογή στην pro έκδοση για να εμφανίζονται οι 18 πρώτοι χαρακτήρες. Ποιο πρόγραμμα για αυτό το χαρακτηριστικό;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Το έχω και εγώ και του έχω βάλει άλλο firmware ώστε να έχω το όνομα στις κλήσεις στα ελληνικά. Ποιο πρόγραμμα να αγοράσω για να έχω την αρχή των μηνυμάτων σε messenger, Viber, Whatsapp να εμφανίζονται στο band. Εννοώ ποιο εκ των notify & fitness και mi band tools. Είδα ότι το notify έχει μια επιλογή στην pro έκδοση για να εμφανίζονται οι 18 πρώτοι χαρακτήρες. Ποιο πρόγραμμα για αυτό το χαρακτηριστικό;
Στο tools, μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο, που θα σου δείχνει τον αποστολέα και τους 10 πρώτους χαρακτήρες του μηνύματος...b7767926165eb3932a9ae3a86fa31250.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ. Απλά ήθελα να ξέρω αν το κάνει και το notify & fitness γιατί μου αρέσει σαν εμφάνιση πιο πολύ και μου χρειάζεται το χαρακτηριστικό που μπορείς να ρυθμίσεις το κουμπί σε κάποια χειρονομία που θέλεις εσύ. Πολύ με βολεύει όταν ακούω μουσική από το bluetooth ακουστικό μου και με το πάτημα του κουμπιού το έχω για play/pause (προς το παρόν χρησιμοποιώ το miBand2 για αυτή τη δουλειά).
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...