Jump to content

Lenovo Vibe P1


snookeraas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλησπερα στην παρεα. Μολις πηρα στα χερια μου το Lenovo Vibe p1 (απο κινα). Το μενου ηταν στα αγγλικα. Πατησα να κανω αλλαγη γλωσσας αλλα κατα εναν περιεργο τροπο δεν αλλαξαν ολα. Δηλαδη τα κουμπια "Επαφες" , "μηνυματα" και καποια αλλα παραμενουν στα αγγλικα. Τι παιζει??? Εχω τρελαθει! Δεν αλλαζουν απο πουθενα. Τι να κανω????? :X:cry::cry::cry::cry:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Oλη την ROM??? OK δεν ξερω πως γινεται αυτο αλλα ευχαριστω για την καθοδηγηση! Θα το ψαξω!!! :D:D:D:D:D:D:D

 

διαβασε εδω,

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=423912

 

νομιζω μιλας για αυτο το κινητο.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλημέρα! Είχα αγοράσει το P1c58 για τη μητέρα μου από Κίνα, αλλά δυστυχώς όχι από καλό μαγαζί, όπως ανακάλυψα. Το κινητό ήρθε με το μενού μισό στα ελληνικά μισό στα αγγλικά και με προεγκατεστημένες κινεζιές τις οποίες δε μπορείς να σβήσεις. Είχε εξαρχής αρκετά προβλήματα, να κολλάει κλπ. O αριθμός έκδοσης είναι VIBEUI_V3.1_1627_5.195.1_ST_P1c58 και έχει android 6.0.1.

Το θέμα είναι ότι άρχισε να βγάζει κι άλλα προβλήματα, όπως το να μη λειτουργεί η δόνηση. Ανακάλυψα επίσης ότι δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση.

Σκέφηκα λοιπόν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα ήθελα να με κατατοπίσετε όμως, αν θα μπορούσατε, αν με αυτή τη διαδικασία θα σβηστούν όλες οι κινεζιές, αν μετά από αυτό θα είναι έστω στα αγγλικά το τηλέφωνο, αν λογικά θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση... Δεν ξέρω αν έχει γίνει root από το μαγαζί κλπ, καθώς δεν είμαι και ιδιαιτέρως σχετική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Είχα αγοράσει το P1c58 για τη μητέρα μου από Κίνα, αλλά δυστυχώς όχι από καλό μαγαζί, όπως ανακάλυψα. Το κινητό ήρθε με το μενού μισό στα ελληνικά μισό στα αγγλικά και με προεγκατεστημένες κινεζιές τις οποίες δε μπορείς να σβήσεις. Είχε εξαρχής αρκετά προβλήματα, να κολλάει κλπ. O αριθμός έκδοσης είναι VIBEUI_V3.1_1627_5.195.1_ST_P1c58 και έχει android 6.0.1.

Το θέμα είναι ότι άρχισε να βγάζει κι άλλα προβλήματα, όπως το να μη λειτουργεί η δόνηση. Ανακάλυψα επίσης ότι δε μπορώ να κάνω αναβάθμιση.

Σκέφηκα λοιπόν να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Θα ήθελα να με κατατοπίσετε όμως, αν θα μπορούσατε, αν με αυτή τη διαδικασία θα σβηστούν όλες οι κινεζιές, αν μετά από αυτό θα είναι έστω στα αγγλικά το τηλέφωνο, αν λογικά θα μπορώ να κάνω αναβάθμιση... Δεν ξέρω αν έχει γίνει root από το μαγαζί κλπ, καθώς δεν είμαι και ιδιαιτέρως σχετική.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!

Γενικα αυτα τα κινητα αγορασμενα απο Κινα ειναι ROOT οποτε και επαναφορα να κανεις δεν θα καταφερεις τιποτα.

Το μονο που σε σωζει ειναι αλλαγη ROM .

High End valve amplifiers.....

ΝΟΚΙΑ Ν8 - ΝΟΚΙΑ 9 PureView

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Γεια σας

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το nfc αλλά είναι αδύνατο.

Στα settings πάω στο nfc.

Σπρώχνω τον κέρσορα δεξιά αλλά δεν γίνεται μπλε για να δείξει ότι ενεργοποιήθηκε.

Βγαίνω, και ξαναμπαίνω και επιβεβαιώνω ότι πράγματι το nfc δεν ενεργοποιήθηκε.

Καμιά ιδέα; Μήπως κάποια άλλη επιλογή που έχω κάνει στα settings αποκλείει το nfc;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Lenovo Vibe P1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...