Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απ'όλα . Τα δικά μου τα είχα αποθηκεύσει (σβησμένα και μη ) σε ενα txt αρχειο.Δεν τα ξαναπερασα ομως.Δεν γνωριζω κι ολας...:/

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από κανονικές, αν δεν κάνω λάθος η R252211LD_U_85.9B.E6P.

 

Επίσης υπάρχουν και τα διάφορα mods, κοίτα εδώ:

http://modmymoto.com/forums/showthread.php?t=303581

 

Kάποιο reflash με την 85.9B.E6P μπορούμε να βρούμε ή MONSTERPACK; Όχι modded, ή αυτό που είναι backup από άλλο V3x.

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Είναι original έκδοση, όχι modified;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Την εμφάνιση δηλαδή τα χρώματα τα έχει αλλάξει κανείς από μόνος του; Αγόρασα σήμερα από το ebay τις πλήρεις εμφανίσεις σε μαύρο και ασημί, που περιλαμβάνουν, κουμπιά, πλήκτρα, κρύσταλλα, πλαστικά κτλ και μάλλον θα τα αλλάξω μόνος μου. Το' χει ξανακάνει κανείς;

Εάν πάω σε ένα επίσημο και εξουσιοδοτημένο κατάστημα της Motorola, θα μου τα αλλάξουν με κάποιο επιπλέον κόστος;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

Πριν ξεκινήσεις οποιαδήποτε τέτοια εργασία ψάξε πρώτα να βρεις και να κατεβάσεις το service manual (μπορεί να λέγεται και disassembly manual) για το V3x. Θα σε βοηθήσει πάρα πολύ.

 

Το συγκεκριμένο κινητό δεν το έχω διαλύσει αλλά έχω κάνει "επεμβάσεις" σε κάτι παλιά V300 και V525. Υπομονή, ησυχία, άνεση χρόνου και σταθερό χέρι είναι απαραίτητα.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω το εγχειρίδιο "διάλυσης" :D. Πριν από 4 χρόνια είχα αλλάξει όλα τα πλαστικά, κρύσταλλα κτλ στο V525, αλλά εκείνο ήταν πολύ πιο απλό...
Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Εχω ενα μοτορολα v3x το οποιο αγορασα απο την vodafone και θελω να το αναβαθμισω.προσπαθησα απο το site τησ μοτορολα αλλα απαιτει internet explorer ενω με τον Mozila που εχω δεν τρεχει.ΥΠΑρχει καποιο προγραματακι οπως της νοκια που να κανει on line αναβαθμισει ευκολα καιγρηγορα ή πρειπει να το στειλω για αναβαθμισει?
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τετοιο προγραμμα για Ελλαδα. Οποτε ειτε το στελνεις εξω αν δεν θες να ασχοληθεις, αλλιως κανε τον κοπο να διαβασεις τις προηγουμενες σελιδες. Τοτε θα δεις οτι μπορεις να το κανεις και μονο σου και οχι μονο αυτο αλλα να βγαλεις τελειως το vodafone λογισμικο.

Απλα διαβασε καμποσες σελιδες πισω για να μπεις στο κλιμα.

Link to comment
Share on other sites

εχω διαβασει αρκετες σελιδες και θεματα αλλα δεν εχω καταλαβει πολλα.για οποιαδηποτε αναβαθμιση πρεπει να κατεβασω το rsd lite?ποσο ευκολα θα γινει η ολη κινηση?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι δυδκολη διαδικασια, απλα εχει και αυτη το ρισκο της το οποιο αν δεν κατσεις να δεις πως δουλευουν τα προγραμματα και γενικως η ολη διαδικασια, θα ειναι μεγαλο.

 

Αυτο που πρεπει να κανεις αν θες να ασχοληθεις, ειναι να διαβασεις τι εχει γραφτει στο τοπικ αυτο + το site της υπογραφης μου και ιδιαιτερα τους οδηγους.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

audio digital player flex? Με φλασαρισμα περναει αυτο?

 

http://www.7900novadrive.com/V3/v3x.htm#6

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ως 512mb. Κάποιοι υποστηρίζουν οτι αντέχει και το 1gb. Σε άλλους κολλάει...

Αν είναι της τελευταίας φουρνιάς το κινητό σου ίσως να μπορεί να "σηκώσει" το 1gb.

Συστήνω 512mb.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μήπως γνωρίζεις που μπορεί κανείς να βρει κάρτα στα 512 ΜΒ.. κυκλοφορούν ακομα τόσο μικρές κάρτες?
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζεις που μπορεί κανείς να βρει κάρτα στα 512 ΜΒ.. κυκλοφορούν ακομα τόσο μικρές κάρτες?

Στο ebay θα βρεις σίγουρα. Αλλιώς πάρε μια 1GB sandisk παίζει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Στο ebay θα βρεις σίγουρα. Αλλιώς πάρε μια 1GB sandisk παίζει σίγουρα.

 

drillgr, είχα ρωτήσει κάποτε και το είχα ψάξει εκείνη την περίοδο... δεν άκουσα θετικά πράματα. Οτι θα λειτουργεί ναι, σίγουρα αλλα ίσως σου κολλάει... :worry:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

drillgr, είχα ρωτήσει κάποτε και το είχα ψάξει εκείνη την περίοδο... δεν άκουσα θετικά πράματα. Οτι θα λειτουργεί ναι, σίγουρα αλλα ίσως σου κολλάει... :worry:

Κοιτα εγω το ειχα με 1GB για περιπου 1 χρονο χωρις προβλημα. Το ειχα ψαξει και ειχα παρει την sandisk σαν πιο συμβατη με το κινητο. Τωρα μιλαμε για το 2006. Δεν ξερω αν εχουν βγει αναβαθμισεις και ποιες απο τοτε. Αλλα οσο το εψαχνα ημουν οκ με οτι firmware ειχα δοκιμασει, τα οποια οπως θα θυμασε δεν ηταν και λιγα..

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω το ειχα με 1GB για περιπου 1 χρονο χωρις προβλημα. Το ειχα ψαξει και ειχα παρει την sandisk σαν πιο συμβατη με το κινητο. Τωρα μιλαμε για το 2006. Δεν ξερω αν εχουν βγει αναβαθμισεις και ποιες απο τοτε. Αλλα οσο το εψαχνα ημουν οκ με οτι firmware ειχα δοκιμασει, τα οποια οπως θα θυμασε δεν ηταν και λιγα..

 

χεχεχε ! σκυλαρος !! καιγοταν καταστρεφοταν κα ησουν σιγουρος πως θα ανακαμψει! :D Ωραίες εποχές!

Σωστο αυτο. Την πιο συμβατη βρες να αγορασεις. (σιγουρα οχι Kingston)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Έχω εδώ και 2 χρόνια στο V3x μου μια Sandisk των 2 GB και την σηκώνει κανονικά και χωρίς προβλήματα.

Πως μπορώ να κάνω backup τα sms;

Hello moto....!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

O πατέρας μου έχει ένα RAZR V3R και έχει χάσει το software για τη σύνδεση του κινητού με το pc. Ξέρετε που μπορω να το βρώ ;

 

Εχω ψάξει και μόνο στο site της Motorolla το έχω βρει αλλα εκει πρέπει να το ξανα αγοράσεις... υπάρχει κανένας άλλος τρόπος ;

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Αν δε θέλεις να το ξανααγοράσεις μπορείς να δοκιμάσεις την τύχη σου ψάχνοντας σε site τύπου 4shared κλπ, σε torrents, στο emule ή στο google.

 

Φυσικά όλα τα παραπάνω δεν έχουν σχέση με το σωστό και νόμιμο τρόπο, αλλά από την άλλη θα έπρεπε τέτοιου είδους software οι εταιρείες να το προσφέρουν δωρεάν, όπως κάνει η ίδια η Motorola με το PC Sync για τα Symbian κινητά της ή με το Media Link για τα Android της.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Τυχαίο είναι ότι τέτοιες συσκευές δεν υπάρχουν ούτε μεταχειρισμένες για πώληση ,καθώς όλοι τις κρατούν για τηλέφωνο για όλες τις συνθήκες και δουλειές ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...