Jump to content

[Επίσημο] Motorola RAZR V3x


satsi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ το έβγαλα κατευθείαν το καινούριο ΜΡ γιατί δεν λειτουργούσε η κάμερα.

Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με τα seem που δίνει ο τυπάς στο modmymoto. Θα το κανω κάποια στιγμή σήμερα ή αύριο. Πάντως το seem που δίνει για την αναφορά παίζει να δημιουργεί άλλα προβλήματα. Ενδεχομένως στο φωτισμό. Θα το τσεκάρω και θα σας πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η αναφορα, εμενα μου λειτουργει χωρις seem!

το Itunes πως θα το σουταρω??απο που μπορω??

απο εφαρμογες?

 

εμενα μου δουλεψε αυτο με την seem!!:D σουταρα την βλακεια το browser και τωρα ειμαι οκ!!

drillgr εσυ, που εχεις το κυριο προβλημα?

εαν δεν τον γουσταρεις το mp,πηγαινε στο Modmymoto και κατεβασε το Ε6Ρ και βαλε μονος σου οτι patch θες... θα ναι καλυτερα!!:)

Δεν ειναι το θεμα τι γουσταρω αλλα ποσο λειτουργικο ειναι κατι.

 

Απο τι στιγμη που το κινητο τραβαει ζορι και κανει restart τοτε κατι δεν παει καλα και δεν μπορω να κρατησω το MP. Σκεφτηκα το itunes μιας και αλλοι το αναφερουν αλλα δεν το εψαξα πολυ. Για να το βγαλεις τελειως παντως αν θες σβησε την εφαρμογη java και βαλε και ενα αλλο drm να φυγει και το icon τελειως.

 

Το seem edit για το video call key το δοκιμασες? Σε μενα δεν δουλευε, ψαξτο λιγο και πες μου.

 

Τα skin επισης θελουν edit γαι να εμφανιζετε το operator logo.

 

Εγώ το έβγαλα κατευθείαν το καινούριο ΜΡ γιατί δεν λειτουργούσε η κάμερα.

Ακόμα δεν έχω ασχοληθεί με τα seem που δίνει ο τυπάς στο modmymoto. Θα το κανω κάποια στιγμή σήμερα ή αύριο. Πάντως το seem που δίνει για την αναφορά παίζει να δημιουργεί άλλα προβλήματα. Ενδεχομένως στο φωτισμό. Θα το τσεκάρω και θα σας πω.

Το seem της αναφορας μουφα εντελως εκτως και αν δουλευει σε συναρτηση με κατι αλλο που του διαφευγει. Εχει καλα στοιχεια παντως αλλα θελει παραμετροποιηση αρκετη και κυριως να βρω τον λογο των ξαφνικων restart ( πολυ πιθανο να ειναι το itunes ).

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακο drillgr, δεν ξερω ρε μεγαλε, αλλα σε εμενα ειναι ΟΛΑ ρολόι...γτ ομως??restart δεν κανει...

μονο το itunes, που εκνευριζει προσωπικα εμενα.. δεν εχω καποιο παραπονο...

 

ΠΩ,ρε παιδια... το 4ο βημα το παραλειψατε ολοι?

 

ελεγε: 4)Φορτωνετε και ανοιγετε το motoKup!! Πατατε settings και το βαζετε: writing speed > slow

 

slow!!!!!!!!!!!!δοκιμασε το με slow!!

drm εχω περασει...το factor...

να, μολις διεγραψα το itunes και το κινητο εκανε restart!!ειναι το 1ο που μου κανει...

αλλα και παλι ρε συ, το εικονιδιο ψηλα, ακομα υπαρχει..:O γιατι??

Παντως ολα μου δουλευουν ρολοι!!ολα!!:D

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

ΕDIT: αα! οσο για seem που λες, και για το video call, ολα καλα... δεν θελω να το περασω!!με βολευει για τις συντομευσεις...!!

ειναι πολυ πρακτικες οι συντομευσεις.!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με slow το έκανα, μη φωνάζεις!

Πάντως ότι θέλει λίγη δουλειά πρέπει να παραδεχτείς ότι τη θέλει.

Και δεν το λέω σαν αρνητικό. Απλά το προσαρμόζει ο καθένας στις ανάγκες του.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsoump,θα πρέπει να ξέρεις ότι και ο Jotz και ο drillgr ασχολούνται με Modding εδώ και πολύ καιρό,οπότε κάτι παραπάνω ξέρουν.
Link to comment
Share on other sites

Σε Ιταλικο site βρήκα αυτό το reflash.Δεν ξέρω τι περιλαμβάνει (αν εχει LP ή όχι) ,ελπίζω πάντως να μην έχει πρόβλημα γιατί το έχει βγάλει κάποιος fabo92 γνωστός modder

 

Reflash 85.9B.E6P RSA Free+Modify Sw

 

http://www.megaupload.com/?d=H19XHCLS

Link to comment
Share on other sites

Βαλτο, δεν νομιζω να σου δημιουργησει προβλημα!κι αν ναι, πες μας εντυπωσεις!!

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

παιδες, εγω σε αυτο το Mp εχω το εξης προβλημα τελικα...:O: Οταν ακουω μουσικη, και κλεισω το πορτακι, θα σταματησει για λιγο (λες και φορτωνει..) και υστερα θα συνεχισει... και το αναποδο,οταν ειναι κλειστο και ακουω μουσικη και το ανοιγω!!

ξερει κανεις τι μπορει να φταιει? η seem ισως... (υποψειαζομαι):shifty:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φταιει ο ηχος που υπαρχει οταν ανοιγει/κλεινει το καπακι. Αν τους βγαλεις δεν θα εχεις αυτο το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα πως και απο που?:O

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

ναι, αλλα πως και απο που?:O

Απο το faq του προγραμματος:

 

* How do i enable / disable flip open / close sounds ? How do i change them with my custom?

 

- Flip open / close sounds are already enabled. To disable them you should enter ring styles / detail of your selected profile / key volume. Set to 0.

 

- If you want to change the sounds ; ( Note that short sounds are okay. 1 / 2 / 3 seconds are all right. )

 

Flip open sound is located at : a/mobile/system/x.mp3

Flip close sound is located at : a/mobile/system/y.mp3

- If you want to get rid of this feature completely, delete ui_event_config files from a/mobile/system and a/mobile/audio. Delete a/mobile/system x.mp3 and y.mp3

 

Καλη Χρονια :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον tsoump μιας και εχεις και ορεξη για ασχολησου λιγο μπας και βρεις κανενα τροπο να επαναφερω το operator logo στα skins που δεν το εχουν στο heartlessmod V3.

 

Δοκιμαζω με το skinman 0.51 αλλα μιλαμε το προγραμμα ειναι για πεταμα εντελως, οτι και αν αλλαξω πχ hide/show operator logo, hide/show clock κλπ δεν λειτουργει...

 

Μ αρεσει που ολοι το προτυνουν γι αυτες τις δουλειες ενω δεν λειτουργει καν.

 

Για κανε καμια δοκιμη και συ μπας και βγαλεις καμια ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, καλη χρονια!!με το καλο...

 

Drillgr,και εγω την ιδια εκδοση χρησιμοποιω, αλλα δεν εχω καποιο προβλημα!!

οταν λες <<operator logo στα skins που δεν το εχουν στο heartlessmod V3>> τι εννοεις? το skinnman το εχω ψαξει σαν προγραμμα, κ ολα δουλευουν καλα...

αν και κατι καταλαβα γτ μιλας, δεν νομιζω να παιζει καποιο ρολο αν ειναι κρυφο,ή αργο.. {δεν πρεπει να χω καταλαβει...το operator logo τι ειναι?}:O

τι δουλεια κανει?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ξεκινησε το κινητο.... χθες που ητανε πρωτοχρονια, μεσα σε ενα 2λεπτο μ ηρθαν 8-9 μηνυματα... απο τις 12,00..12,05!! Εκει ο κινητο τα επαιξε, ειχε φορτωθει και το δικτυο, δεν γινοταν να στειλω μηνυμα!!ΕΛΕΟΣ! εκει το κινητο, αλλαξε οτι υπηρχε απο το μενου(μ τα κανε λιστα, και δεν αλλαζει τωρα) διαταξη εικονιδιων, και στα σκιν κολουσε...

γενικα: θα ξαναπερασω το mp!!

θα το ξαναπερασω και θα φτιαξω την seem, χωρις δοκιμες. οπως την θελω!! (επιτελους)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Tα κάνεις save στο pc σου με το Motomidman και μετά τα επεξεργάζεσαι με το skinner4moto.

Το skin manager εννοεις για να τα περασω στο pc.

 

Βρηκα απο οτι φαινετε λυση συγκρινωντας skin stock και modded μεσω των συντεταγμενων των επιμερους στοιχειων τους.

 

Το operator logo ηταν εκτος περιοχης σε ολα τα skin.

Link to comment
Share on other sites

το ειχε σουταρει απο την οθονη ο τυπας!!

αλλα υπαρχει λυση!!Αν και εγω,βασικα, δεν με ενδιαφερει πολυ!! τα σκιν ειναι το λιγοτερο, βρισκεις κατι καλα σε site Κια τα περνας! δεν τρεχει καστανο!!

(απο το να πας και να σκοτωθεις για να επεξεργαστεις τα σκιν...καλυτερα να βρεις άλλα!) :D

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

παιδια, υπαρχει ενα αρνητικο οταν ενεργοποιουμε την πολ/πλη επιλογη στο E6P:(...Ολα τα αρχεια σας(ηχοι,εικονες,video) ερχονται οπως ηταν πριν! δλδ δεν βρισκονται με αλφαβητικη σειρα!! κατι το οποιο τωρα ειναι αρνητικο!!

 

Για να ενεργοποιησετε την πολ/πλη επιλογη: seem> 004a_0001 offset 1D5 και αποεπιλεγετε το bit 1 :(γινεται να μπουν και τα 2 μαζι? :(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα λύση για μόνιμη αναφορά παράδοσης στα SMS.

Πρώτα κατεβάζουμε το P2KAE από το: ftp://motorolka.ru/other/P2KAE_5515.zip

Αφού κάνουμε την εγκατάσταση το ανοίγουμε και πατάμε το κουμπί connect in p2k mode

Αν έχουμε εγκαταστήσει τους drivers του κινητού τότε πρέπει να αναγνωρισθεί από το πρόγραμμα.

Από το menu του προγράμματος πηγαίνουμε Phone services -> SEEM functions -> SEEM 32 functions.

Στο πίνακα που ανοίγει στην στήλη name βρίσκουμε το OFFSET_ 9F_BIT4 και πατάμε το κουμπί read from phone και αφού πατήσουμε στο πιο πάνω OFFSET πατάμε από το πληκτρολόγιο το κουμπί space για να αποσυλλέξουμε το ν στο κουτάκι.

Τέλος πατάμε το κουμπί write to Phone κάνουμε επανεκκίνηση του κινητού και η αναφορά παράδοσης στα SMS είναι πάντα ναι!

Αν και εγω προτεινω το leadergl!!(για seem)

Αυτα ειναι τα λογια του φιλου Differ> motorola krzr k1

οποιος θελει μονιμη αναφορα...:happy:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλη φαση. Παντως περνωντας το ετοιμο πειραγμενο MP τα εχεις ολα ετοιμα απλα θελει λιγο παραμετροποιηση να το φερεις στα μετρα σου.
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως! Θελει επεξεργασια, για ευκολοτερη χρηση του καθε χρηστη!Τελικα εσυ drillgr τι εκανες?ολα καλα με τα skin?

jotz εσυ τ αφησες?δεν θα το περασεις?...

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Με τα skin ενω φανηκε να βγαζω ακρη το τελικο αποτελεσμα δεν ηταν αυτο που ηθελα, εφτιαχνε το logo και χαλουσαν 10 αλλα, τρεχα γυρευε..

 

Βεβαια το παραμετροποιησα αρκετα και πλεον δουλευω το νεο MP με τα + του.

Link to comment
Share on other sites

αα, οπως θες...!!μα εχεις και εσυ προβλημα, το αν θα φαινεται ή οχι το σηματακι ψηλα...

περνα το αλλο, και βαλε οτι πατς θες εσυ!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμία παιδιά! Αποθήκευσε το skin με το P2K Commander. Και μετά επεξεργάσου το με το skinner4moto. Και αν έχεις χρόνο ανέβασε και skins κάπου και δώσε μας το link για να τα κατεβάσουμε κι εμείς!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα εκανα αυτα jotz αλλα ενω με το skinner4moto εφτιαχνα αυτο που ηθελα, οταν εκανα save και το περνουσα στο κινητο ηταν αλλαγμενο το skin (αλλα εικονιδια κλπ παρολλο που απενεργοποιουσα το light skin).

 

Θα τα ανεβασω αυριο, αλλα εχω σβησει καμποσα, καλυτερα ο tsoump να το κανει εφοσον τα εχει διατηρησει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...