Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Autes oi perioxes kaliptontai kai apo TIM eidika i perioxi tou Neoxwriou pou den pianei katholou i cosmote.Stin perioxi auti tha mpoun nees keraies tim(pros argithea tha koitan)opote prosoxi stis plirofories pou dineis...i tim kai i cosmote pairnoun idious istous sto Nomo Karditsas kai tha tis ksexwriseis diskola :D Ase pou ta misa einai colocation :p

DJ_teo pou na deis edw sto Bolo pou gia na milisoume bgainoume apo ta parathira.H cosmote mono sto kentro pianei kala parola auta...asta na pane kai auti.Pisteua tha itan kaliteri apo tim alla vlepw oti ektos kentrou einai sta 10-20db katw :confused:

Δεν πιάνει στο νεοχώρι η κοσμοτέ;Καινούργιο είναι αυτό;Δεν δίνω καμμία απολύτως πληροφορία καταθέτω απλώς αυτά που είδα,άλλωστε ελπίζω σε λίγες ημέρες να αποδειχτούν αυτά που έγραψα όταν θα ενεργοποιειθεί η κεραία που μάλλον οπως ξαναλέω πρέπει να είναι της κοσμοτέ

Το θέμα είναι το συγκεκριμένα μέρη τα εχω πολλές φορές επισκεφθεί και με τα τρία δίκτυα...

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δεν πιάνει στο νεοχώρι η κοσμοτέ;Καινούργιο είναι αυτό;Δεν δίνω καμμία απολύτως πληροφορία καταθέτω απλώς αυτά που είδα,άλλωστε ελπίζω σε λίγες ημέρες να αποδειχτούν αυτά που έγραψα όταν θα ενεργοποιειθεί η κεραία που μάλλον οπως ξαναλέω πρέπει να είναι της κοσμοτέ

Το θέμα είναι το συγκεκριμένα μέρη τα εχω πολλές φορές επισκεφθεί και με τα τρία δίκτυα...

νεοχώρι μόνο μέσα στο χωριό πιάνει.Αν πάρεις το δρόμο προς Νυάδες και προς ένα άλλο γειτονικό χωριό(δε θυμάμε το όνομα,sorry) η cosmote είναι παντελώς απούσα.Λέω ψέματα;ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΦΙΛΕ,η ΤΙΜ δε πιάνει στο Νεοχώρι;εγώ θα έπρεπε να πω

Καινούργιο είναι αυτό;
όχι ρε συ,από το 1997 υπάρχει εκεί κάλυψη(αν θυμάσαι και διαφήμιση με τη Λιάνα Κανέλη...) Για το ποιανού είναι ο σταθμός...θα δούμε :) Και εγώ ανεβαίνω εκεί συχνά...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

νεοχώρι μόνο μέσα στο χωριό πιάνει.Αν πάρεις το δρόμο προς Νυάδες και προς ένα άλλο γειτονικό χωριό(δε θυμάμε το όνομα,sorry) η cosmote είναι παντελώς απούσα.Λέω ψέματα;ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΡΕ ΦΙΛΕ,η ΤΙΜ δε πιάνει στο Νεοχώρι;εγώ θα έπρεπε να πω όχι ρε συ,από το 1997 υπάρχει εκεί κάλυψη(αν θυμάσαι και διαφήμιση με τη Λιάνα Κανέλη...) Για το ποιανού είναι ο σταθμός...θα δούμε :) Και εγώ ανεβαίνω εκεί συχνά...

Aύριο εκεί θα είμαι θα περάσω για να πάω άγραφα μετά το νεοχώρι πρός βραγγιανά

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγες ημέρες με κάλεσαν (7/9/05)απο το τεχνικό τμήμα της κοσμοτέ για τα email που τους έστειλα, μου άφησαν να εννοηθεί ότι κάτι γίνετε με την περιοχή Έλατος της Καρδίτσας αλλά και για τα άλλα μέρη της Ευρυτανίας-Άγραφα μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν το θέμα! Στις 14/9/05 επισκέφθηκα ξανά τα μέρη που εχω προαναφέρει παραπάνω και ως δια μαγείας διαπίστωσα τα εξής, στα μέρη που έπιανε ελάχιστα μόνο η κοσμοτέ το σήμα βελτιώθηκε σημαντικά!!! Επίσης στο βουνό που βρίσκετε επάνω απο το νεοχώρι της λίμνης Πλαστήρα και βλέπει το χωριό Έλατος καθώς και τις γύρω περιοχές είχε εγκατασταθεί κεραία ,από το στυλ της κατάλαβα ότι μάλλον στην κοσμοτέ ανήκει, όμως δεν λειτουργούσε ακόμη γιατί δεν είχε πάει το ρεύμα ακόμη. Πραγματικά μου έκανε εντύπωση το πόσο γρήγορα κινήθηκαν οι τεχνικοί της κοσμοτέ άραγε να βοήθησαν και τα email μου ή πρόκειται για απλή σύμπτωση. Παρέμεινε ενα συγκεκριμένο χωριό το Βαλάρυ όπου η κάλυψη παραμένει προβληματική αλλά απ΄ ότι μου είπε η αρμόδια υπάλληλος απο το τεχνικό τμήμα της κοσμοτέ που επικοινώνησα για να τους αναφέρω το γεγονός και να τους ευχαριστήσω, να το αναφέρω ξανά το μέρος σε άλλο e mail μου! Συνάμα την ημέρα που ήμουνα επάνω με κάλεσαν και από το τεχνικό τμήμα της βόνταφον το τηλέφωνο βέβαια δεν έπιανε μιας και απο οτι εχω αναφέρει άλλες δυο εταιρείες έχουν απο νωρίς παραδώσει το πνεύμα. Τους ανέφερα το λόγω που δεν μπορούσαν να επικοινωνήσουν μαζί μου και μου είπαν οτι το εχει στα υπόψιν του το τεχνικό τμήμα και οτι στο μέλλον θα κοιτάξουν να καλύψουν τις περιοχές.

Πάντως για άλλη μια φορά διαπιστώνω την καθαρή διαφορά που έχει η κοσμοτέ σε θέματα κάλυψης απο τις άλλες δυο εταιρείες ειδικά στην επαρχία, για εμένα τις αξίζουν πολλά μπράβο παρόλες τις αδυναμίες που έχει.......

 

Πάντως για άλλη μια φορά διαπιστώνω την καθαρή διαφορά που έχει η κοσμοτέ σε θέματα κάλυψης απο τις άλλες δυο εταιρείες ειδικά στην επαρχία, για εμένα τις αξίζουν πολλά μπράβο παρόλλες τις αδυναμίες που έχει.......

Μπράβο στην τιμ για την κεραία (LAC 20800 CH 16 CID 21513)που αυτή εγκατέστησε (και όχι η κοσμοτέ όπως είχα αναφέρει) απέναντι απο το χωριό έλατος στον δρόμο πρός τα Βραγγιανά του νομού Ευρυτανίας ,''βλέπει'' την λίμνη Πλαστήρα και άλλα χωριά.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

*Σύντομα η Κοτε θα εγκαταστήσει σταθμό βάσης στο βουνό Γαλανόπουλο (Ν. Κορινθίας) πάνω από το Λουτράκι, θα καλύπτει κύρια τα χωριά Πίσια, Περαχώρα, Λίμνη Βουλιαγμένης καθώς και τον ευρύτερο χώρο (γεωγραφικά)

 

*Από ΟΤΕ Κορίνθου

 

(ταυτόχρονα η Κοτέ θα πρέπει να λύσει και το μεγάλο πρόβλημα κάλυψης που προέκυψε.. ξαφνικά;στο κέντρο κυρίως της Κορίνθου)

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στην τιμ για την κεραία (LAC 20800 CH 16 CID 21513)που αυτή εγκατέστησε (και όχι η κοσμοτέ όπως είχα αναφέρει) απέναντι απο το χωριό έλατος στον δρόμο πρός τα Βραγγιανά του νομού Ευρυτανίας ,''βλέπει'' την λίμνη Πλαστήρα και άλλα χωριά.

'εχουμε και εμείς τις προσβάσεις μας στα τμήματα :) απλά αν δεν ήταν ΤΙΜ δε θα μιλούσα :rolleyes: μεγειές στο σήμα στην περιοχή.όμως lefkaditis θα βάλει και η cosmote! Σήμερα το έμαθα :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδιά ξέρω ότι στην Voda υπάρχει τρόπος να μαθαίνει κάποιος τον υπόλοιπο χρόνο ομιλίας που του έχει μείνει σε συμβόλαιο χρόνου. Στην Cosmote υπάρχει τέτοια δυνατότητα και πως γίνεται αυτό? Σε ποιόν αριθμό στέλνουμε μήνυμα για να μας στείλει την πληροφορία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...σπίτι μου και οι 4 εταιρίες έχουν φρικτό σήμα! Πριν μετακομίσω στην περιοχή που μένω (άνω πατήσια) είχα COsmote και γενικά με το σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα! όταν ήρθα εδώ λέω οκ και οι 3 βασικές μεγάλες εταιρίες δεν έχουν σήμα οπότε δεν αλλάζω...είχα το πολύ 2 γραμμούλες...συνήθως μία όμως! anyway με αυτη τη μία γραμμή τα μηνύματα συνήθως δεν φεύγαν...και τα τηλέφωνα όταν μίλαγα άκουγα και με άκουγαν με διακοπές...οπότε δεν μπορούσα να μιλήσω παρα μόνο αν έβγαινα στο μπαλκόνι...και όταν μου στέλναν διπλό sms το δεύτερο ερχόταν μετά απο ώρες! έβαλα vodafone...έχω το ίδιο σήμα..όμως με αυτη τη μια γραμμή τα μηνύματα κατα 90% φεύγουν και έρχονται...αλλά κυρίως όταν μιλάω με ακούνε και τους ακούω χωρίς διακοπές σαν να έχω κανονικό σήμα! (αυτο που συμβαίνει συχνά είναι να μου έρχονται χαμένες κλήσεις ενω δείχνει οτι πιάνει αλλα οκ...)

και η ερώτηση μου είναι πως γίνεται να πιάνω το ίδιο και με τις 2 εταιρίες και με την μία (cosmote)να μην ακούω τίποτα και με την άλλη να είμαι οκ?

 

στην vodafone με την μία γραμμούλα κόβω βόλτες και μέσα στο σπίτι και πάλι με ακούνε και ακούω..δεν σας ακούγεται πολύ παράξενο?

(Εννοείται με τιν ίδια συσκευή!)

 

μην μου πείτε να στείλω Mail στις εταιρίες...έχω στείλει και ειδικά πολλά στην cosmote...αλλά πάντα η απάντηση είναι η ίδια.."γνωρίζουμε το πρόβλημα σας....κτλ κτλ"

Link to comment
Share on other sites

Χάλια είναι το σήμα και στους Ν. Επιβάτες Θεσσαλονίκης όλων των εταιρειών. Λίγο καλύτερη θα έλεγα την COSMOTE. Προτείνει κανείς κάποια άλλη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρω ότι στην Voda υπάρχει τρόπος να μαθαίνει κάποιος τον υπόλοιπο χρόνο ομιλίας που του έχει μείνει σε συμβόλαιο χρόνου. Στην Cosmote υπάρχει τέτοια δυνατότητα και πως γίνεται αυτό? Σε ποιόν αριθμό στέλνουμε μήνυμα για να μας στείλει την πληροφορία?

 

Αυτοματοποιημένο σύστημα ενημέρωσης δεν έχει η κοσμοτέ. Τώρα αν τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών και τους πείσεις να το κοιτάξουν (λέμε τώρα), μπορεί...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτοματοποιημένο σύστημα ενημέρωσης δεν έχει η κοσμοτέ. Τώρα αν τηλεφωνήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών και τους πείσεις να το κοιτάξουν (λέμε τώρα), μπορεί...

Thank's φίλε είπα μήπως και η cosmote αντιγράψει την voda αλλά μάλλον προς το παρόν κοιτάνε προς την άλλη μεριά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...σπίτι μου και οι 4 εταιρίες έχουν φρικτό σήμα! Πριν μετακομίσω στην περιοχή που μένω (άνω πατήσια) είχα COsmote και γενικά με το σήμα δεν είχα ποτέ πρόβλημα! όταν ήρθα εδώ λέω οκ και οι 3 βασικές μεγάλες εταιρίες δεν έχουν σήμα οπότε δεν αλλάζω...είχα το πολύ 2 γραμμούλες...συνήθως μία όμως! anyway με αυτη τη μία γραμμή τα μηνύματα συνήθως δεν φεύγαν...και τα τηλέφωνα όταν μίλαγα άκουγα και με άκουγαν με διακοπές...οπότε δεν μπορούσα να μιλήσω παρα μόνο αν έβγαινα στο μπαλκόνι...και όταν μου στέλναν διπλό sms το δεύτερο ερχόταν μετά απο ώρες! έβαλα vodafone...έχω το ίδιο σήμα..όμως με αυτη τη μια γραμμή τα μηνύματα κατα 90% φεύγουν και έρχονται...αλλά κυρίως όταν μιλάω με ακούνε και τους ακούω χωρίς διακοπές σαν να έχω κανονικό σήμα! (αυτο που συμβαίνει συχνά είναι να μου έρχονται χαμένες κλήσεις ενω δείχνει οτι πιάνει αλλα οκ...)

και η ερώτηση μου είναι πως γίνεται να πιάνω το ίδιο και με τις 2 εταιρίες και με την μία (cosmote)να μην ακούω τίποτα και με την άλλη να είμαι οκ?

 

στην vodafone με την μία γραμμούλα κόβω βόλτες και μέσα στο σπίτι και πάλι με ακούνε και ακούω..δεν σας ακούγεται πολύ παράξενο?

(Εννοείται με τιν ίδια συσκευή!)

 

μην μου πείτε να στείλω Mail στις εταιρίες...έχω στείλει και ειδικά πολλά στην cosmote...αλλά πάντα η απάντηση είναι η ίδια.."γνωρίζουμε το πρόβλημα σας....κτλ κτλ"

στείλε mail στο τεχνικό τμήμα και πρότεινε να τοποθετήσουν ενισχυτές λήψης στη κεραία που σε εξυπηρετεί.Θα δεις μεγάλη βελτίωση και άμεση.Πες τους οδό και αριθμό(μην ανησυχείς,έχουν χαρτογραφήσει την περιοχή σου με GPS) και θα δουν ποια κυψέλη σε εξυπηρετεί.Η διόρθωση θα γίνει άμεσα...αχ να μην έχεις netmonitor για τη cell τουλάχιστον!!!

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

στείλε mail στο τεχνικό τμήμα και πρότεινε να τοποθετήσουν ενισχυτές λήψης στη κεραία που σε εξυπηρετεί.Θα δεις μεγάλη βελτίωση και άμεση.Πες τους οδό και αριθμό(μην ανησυχείς,έχουν χαρτογραφήσει την περιοχή σου με GPS) και θα δουν ποια κυψέλη σε εξυπηρετεί.Η διόρθωση θα γίνει άμεσα...αχ να μην έχεις netmonitor για τη cell τουλάχιστον!!!

εχουν και οδο αριθμο του σπιτιου και γνωριζουν το προβλημα λεει..καμια βελτιωση...so τιποτα καινούριο! σημερα εκλεισα ολα τα παραθυρα και ολα τα πατζουρια και μιλαγα σε ολο το σπιτι με μια γραμμή σήμα (και σε μερικα σημεία 2) και ακουγα αψογα και με ακουγαν! πολυ κουλο..αρα δεν αλλάζω την εταιρία αυτη που έχω...αυτα τα εχω πει στην κοσμοτε..αν θελει να με ξανακερδισει ξερει τι να κανει..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Τρομερό πρόβλημα κάλυψης υπάρχει και στην περιοχή του Πολυγώνου στην Αθήνα! Ενώ πριν μερικούς μήνες το σήμα ήταν full τώρα είναι 1 ή 2 κουκίδες!!!! Η συνομιλία έχει γίνει πολύ δύσκολη...

 

Επίσης φίλος μου στο Ν.Ηράκλειο αντιμετωπίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα;;; Μα καλά τι κάνουν;;; Θέλουν να φύγουμε από το δίκτυό τους;;;

Link to comment
Share on other sites

Τρομερό πρόβλημα κάλυψης υπάρχει και στην περιοχή του Πολυγώνου στην Αθήνα! Ενώ πριν μερικούς μήνες το σήμα ήταν full τώρα είναι 1 ή 2 κουκίδες!!!! Η συνομιλία έχει γίνει πολύ δύσκολη...

 

Επίσης φίλος μου στο Ν.Ηράκλειο αντιμετωπίζει το ίδιο ακριβώς πρόβλημα;;; Μα καλά τι κάνουν;;; Θέλουν να φύγουμε από το δίκτυό τους;;;

 

Σε αυτό ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ Η COSMOTE και η κάθε cosmote φυσικά...πλησιάζουν εκλογές και οι δήμαρχοι θέλουν ψήφους.έτσι δείχνουν την ευαισθησία τους ξηλώνοντας κεραίες.Δε τα τραβάει αυτά η μόνο η cosmote,που να δεις τι ξήλωμα έχει πέσει σε ΤΙΜ.Στο χωριό "Ερέτρια" Φαρσάλων ξηλώθηκε μια κεραία της ΤΙΜ που απέχει 2ΚΜ (!!!) από το χωριό λόγω "ραδιενέργιας" και μάλιστα το ίδιο υποστήριξε και ο ίδιος ο δήμαρχος που κάλεσε την ΤΙΜ να στήσει κεραία :mad: :!:

Ένα σου λέω: οι δίκες ξέρεις πόσο κρατούν;χρόνια! έτσι δε νομίζω πως θα έχεις σε "λίγο καιρό" το παλιό καλό σήμα! Εκτός και αν αλλάξει ο δήμαρχος...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ Η COSMOTE και η κάθε cosmote φυσικά...πλησιάζουν εκλογές και οι δήμαρχοι θέλουν ψήφους.έτσι δείχνουν την ευαισθησία τους ξηλώνοντας κεραίες.Δε τα τραβάει αυτά η μόνο η cosmote,που να δεις τι ξήλωμα έχει πέσει σε ΤΙΜ.Στο χωριό "Ερέτρια" Φαρσάλων ξηλώθηκε μια κεραία της ΤΙΜ που απέχει 2ΚΜ (!!!) από το χωριό λόγω "ραδιενέργιας" και μάλιστα το ίδιο υποστήριξε και ο ίδιος ο δήμαρχος που κάλεσε την ΤΙΜ να στήσει κεραία :mad: :!:

Ένα σου λέω: οι δίκες ξέρεις πόσο κρατούν;χρόνια! έτσι δε νομίζω πως θα έχεις σε "λίγο καιρό" το παλιό καλό σήμα! Εκτός και αν αλλάξει ο δήμαρχος...

Σε όλα πίσω είμαστε..... ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ το μεγαλείο σου :!:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΗΣ ΚΑΛΥΨΗΣ ΤΗΣ ΚΟΣΜΟΤΕ ΣΤΟ ΕΜΠΟΡΙΚΟ (ΚΥΡΙΩΣ) ΚΕΝΤΡΟ ΤΗΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΦΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΘΗΚΕ (ΣΧΕΔΟΝ) ΠΑΝΤΟΥ.

 

Για την ιστορια το προβλημα προεκυψε στα τελη σεπτεμβρη μετα την βιαιη "αποκαθηλωση" μετα απο παρεμβαση εισαγγελεα (υστερα απο καταγγελια του προεδρου του δικηγορικου συλλογου της Κορινθου) του σταθμου βασης της COSMOTE που βρισκοταν εγκατεστημενος εδω και 7 χρονια στο κτιριο του ΟΤΕ στο κεντρο της Κορινθου. Ευτυχως το προβλημα δειχνει να εχει επιλυθει. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Δεν έχουν και τρομερή διαφορά, ίσα ίσα που οι τιμές είναι πολύ κοντά αν αναλογιστείς μάλιστα και το επίπεδο του εισοδήματος σε αυτή τη χώρα...

Φαντάσου ότι με την αγοραστική δύναμη του μέσου Ρουμάνου και με αυτές τις τιμές (που θεωρούνται οι καλύτερες αυτή τη στιγμή στη ρουμανική αγορά) η κινητή τηλεφωνία για έναν μέσο Ρουμάνο είναι σχεδόν δύο φορές ακριβότερη από ό,τι για τον Έλληνα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν και τρομερή διαφορά, ίσα ίσα που οι τιμές είναι πολύ κοντά αν αναλογιστείς μάλιστα και το επίπεδο του εισοδήματος σε αυτή τη χώρα...

Φαντάσου ότι με την αγοραστική δύναμη του μέσου Ρουμάνου και με αυτές τις τιμές (που θεωρούνται οι καλύτερες αυτή τη στιγμή στη ρουμανική αγορά) η κινητή τηλεφωνία για έναν μέσο Ρουμάνο είναι σχεδόν δύο φορές ακριβότερη από ό,τι για τον Έλληνα...

Αν σκεφτείς ότι το μήνυμα Ρουμανία έχει 0,05 και στην Ελλάδα 0,09 είναι περίπου 100% διαφορά!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σκεφτείς ότι το μήνυμα Ρουμανία έχει 0,05 και στην Ελλάδα 0,09 είναι περίπου 100% διαφορά!!

Οκ, όμως συμπέρασμα δεν βγάζουμε μόνο από έναν δείκτη μεμονωμένα αλλά από τις γενικότερες τιμές και οι διαφορές δεν είναι ιδιαίτερα σημαντικές. Ειδικά αν αναλογιστούμε το μέσο εισόδημα ενός Ρουμάνου μεσοαστού. Πιστεύω πώς συμφωνείς αν και ξεφύγαμε από το θέμα της κάλυψης..

@@ ppkmoby: Προχτές που ήμουν κι εγώ στην Κόρινθο είδα αισθητή διαφορά. Καιρός ήταν, έτσι...?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά είδα και στην περιοχή μου (Αμφιθέα-Π.Φάληρο) εκεί που σε ημιυπόγειο χώρο είχε ελάχιστο εως ανύπαρκτο σήμα τωρα είναι full? Λέτε να έβαλαν κανένα νεο σταθμό ή να κάνανε κάποιες ρυθμίσεις ?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Διαφορά είδα και στην περιοχή μου (Αμφιθέα-Π.Φάληρο) εκεί που σε ημιυπόγειο χώρο είχε ελάχιστο εως ανύπαρκτο σήμα τωρα είναι full? Λέτε να έβαλαν κανένα νεο σταθμό ή να κάνανε κάποιες ρυθμίσεις ?

από ότι μας είχες πει έχεις nemonitor. Πιθανόν να έβαλαν egsm 900 αλλά ακόμα ΠΙΟ σίγουρο είναι να μπήκε νέος σταθμός.Μεγειές...Για να καταλάβεις σίγουρα δες nemonitor!

Κάτι άλλο: προσέξατε ότι στις ταμπέλες των καταστημάτων cosmote μπήκαν micro;;; Στο Βόλο μπήκε! Άντε μπράβο...:) :cool:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

από ότι μας είχες πει έχεις nemonitor. Πιθανόν να έβαλαν egsm 900 αλλά ακόμα ΠΙΟ σίγουρο είναι να μπήκε νέος σταθμός.Μεγειές...Για να καταλάβεις σίγουρα δες nemonitor!

Κάτι άλλο: προσέξατε ότι στις ταμπέλες των καταστημάτων cosmote μπήκαν micro;;; Στο Βόλο μπήκε! Άντε μπράβο...:) :cool:

Λοιπόν -36,-37 db στον τρίτο όροφο με ΤΑ ''0'' στο δε ημιυπόγειο χώρο μου ,το net monitor παίζει στα 72db περίπου,καλό?Δεν είχα βέβαια πρόβλημα ποτέ με την κάλυψη μόνο στο ημιυπόγειο ,δεν μένει να ψάξω τώρα να βρώ και την καινούργια κεραία (CID 9441με e00,e15 και e021)

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν -36,-37 db στον τρίτο όροφο με ΤΑ ''0'' στο δε ημιυπόγειο χώρο μου ,το net monitor παίζει στα 72db περίπου,καλό?Δεν είχα βέβαια πρόβλημα ποτέ με την κάλυψη μόνο στο ημιυπόγειο ,δεν μένει να ψάξω τώρα να βρώ και την καινούργια κεραία (CID 9441με e00,e15 και e021)

Βλέπω το egsm έπεσε σύννεφο:happy: Είναι πάρα πολύ καλά! Το θέμα είναι ότι είναι σε απόσταση μικρότερη από 550m δηλαδή δίπλα επομένως η ένταση είναι "εν μέρει"φυσιολογική αν έχεις οπτική επαφή! -72 σε ημιυπόγειο είναι πολύ δυνατό σήμα! Έμεινα έκπληκτος...Αν είδες τόσα καινούρια κανάλια είναι σταθμός και μάλιστα μεγάλος! Δεν έχεις παρά να ψάξεις,εγώ σε 5 λεπτά τους ξετρυπώνω! Τυχερέ...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...