Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Λουτρά Αμαράντου (Ήπειρος Ν. Ιωαννίνων) που πήγα χθες για εκδρομή η Cosmote δεν είχε καθόλου σήμα. Με τους εκεί επαγγελματίες που μίλησα μου είπαν ότι μόνο τα Σαββατοκύριακα έχει σήμα η Cosmote.

Θέλω να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να ανοιγοκλείνει τον σταθμό και να λειτουργεί μόνο τα Σαββατοκύριακα και αν έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία με τον δίκτυο της Cosmote στην συγκεκριμένη περιοχή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας. Λουτρά Αμαράντου (Ήπειρος Ν. Ιωαννίνων) που πήγα χθες για εκδρομή η Cosmote δεν είχε καθόλου σήμα. Με τους εκεί επαγγελματίες που μίλησα μου είπαν ότι μόνο τα Σαββατοκύριακα έχει σήμα η Cosmote.

Θέλω να ρωτήσω, υπάρχει περίπτωση να ανοιγοκλείνει τον σταθμό και να λειτουργεί μόνο τα Σαββατοκύριακα και αν έχει κάποιος άλλος ανάλογη εμπειρία με τον δίκτυο της Cosmote στην συγκεκριμένη περιοχή.

 

Αν και ακούγεται "κουλό", έχει κάποια λογική αν λειτουργεί μόνο με πετρελαιογεννήτρια (μεγάλο κόστος ανεφοδιασμού και λειτουργίας). Οι άλλες εταιρείες παρέχουν κάλυψη στην περιοχή;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν και ακούγεται "κουλό", έχει κάποια λογική αν λειτουργεί μόνο με πετρελαιογεννήτρια (μεγάλο κόστος ανεφοδιασμού και λειτουργίας). Οι άλλες εταιρείες παρέχουν κάλυψη στην περιοχή;

 

Καλημέρα. Απ' όσον γνωρίζω η Vodafone έχει καλό σήμα (έχουν γυρίσει όλοι σε Vodafone). Και η Wind μου είπαν ότι είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απ' όσον γνωρίζω η Vodafone έχει καλό σήμα (έχουν γυρίσει όλοι σε Vodafone). Και η Wind μου είπαν ότι είναι καλό.

 

Εν ετει 2016 εχουμε γεννητριες.Μαλλον η κοσμοτε δεν μπορει να περασει ρευμα στην κεραια της.Απλα τραγικο αυτο το γεγονος.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Απ' όσον γνωρίζω η Vodafone έχει καλό σήμα (έχουν γυρίσει όλοι σε Vodafone). Και η Wind μου είπαν ότι είναι καλό.

Interesting!

 

Εν ετει 2016 εχουμε γεννητριες.Μαλλον η κοσμοτε δεν μπορει να περασει ρευμα στην κεραια της.Απλα τραγικο αυτο το γεγονος.

Μια υπόθεση έκανα, μη το δένουμε σκοινί κορδόνι. ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Η Cosmote πως πάει στην Αλόννησο από δευτερης γενιάς κάλυψη;

Εχω Wind αλλά έχω ακούσει απογοητευτικά πράγματα, μήπως να πάρω και μια cosmokarta μαζί μου;

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το 2012. Cosmote πολύ καλύτερη από τις άλλες 2. Vodafone και Wind έχουν 2 σταθμούς για όλο το νησί. Cosmote έχει γύρω στους 5 σταθμούς.
Link to comment
Share on other sites

Είχα πάει το 2012. Cosmote πολύ καλύτερη από τις άλλες 2. Vodafone και Wind έχουν 2 σταθμούς για όλο το νησί. Cosmote έχει γύρω στους 5 σταθμούς.

 

H Wind έχει πάρει άδεια για άλλους δύο σταθμούς στο νησί σε σημεία "φιλέτα". Φυσικά μέσω Victus + Vodafone :) Αλλά ναι φίλε μου, πάρε και ΚΟΣΜΟΤΕ μαζί σου για backup. :) Δεν έχουν και το καλύτερο δίκτυο εκεί Voda+ Wind προς το παρόν. Από του χρόνου...

 

2018 θα φθάσουν πληθυσμιακή κάλυψη 100% Vodafone + Wind και 99.9 γεωγραφική. Θα δούμε ωραία πράγματα. :cool: Λίγη υπομονή!

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, να ρωτήσω κάτι.. Έτσι ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα δεδομένα, ενώ πατάω το κουμπί δεν μου βγάζει ούτε καν την ένδειξη ότι συνδέθηκε.. Σας έχει γίνει ποτέ κάτι ανάλογο από την κοτε?? Παίζει να άλλαξαν τπτ οι ρυθμίσεις για τα apn και για όλα τα παρεμφερή?? Παίζει να είναι πρόβλημα της κεραίας της συσκευής ή τπτ τέτοιο?? Πείτε μου, γιατί έχω φρικάρει, η συσκευή είναι ψιλοκαινούρια!

 

Να σημειώσω ότι καμιά φορά όταν το σήμα ήταν αδύναμο (π.χ. στο χωριό μου) τα δεδομένα άνοιγαν με λίγη καθυστέρηση..

 

Περιοχή : Θεσσαλονίκη

1) Nokia 3330, 2) Nokia 6600, 3) Nokia N81, 4) Nokia C6-01, 5) Samsung Galaxy S5 Neo, 6) Samsung Galaxy S7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, να ρωτήσω κάτι.. Έτσι ξαφνικά σταμάτησαν να λειτουργούν τα δεδομένα, ενώ πατάω το κουμπί δεν μου βγάζει ούτε καν την ένδειξη ότι συνδέθηκε.. Σας έχει γίνει ποτέ κάτι ανάλογο από την κοτε?? Παίζει να άλλαξαν τπτ οι ρυθμίσεις για τα apn και για όλα τα παρεμφερή?? Παίζει να είναι πρόβλημα της κεραίας της συσκευής ή τπτ τέτοιο?? Πείτε μου, γιατί έχω φρικάρει, η συσκευή είναι ψιλοκαινούρια!

 

Να σημειώσω ότι καμιά φορά όταν το σήμα ήταν αδύναμο (π.χ. στο χωριό μου) τα δεδομένα άνοιγαν με λίγη καθυστέρηση..

 

Περιοχή : Θεσσαλονίκη

 

Βέροια έχω το ίδιο θέμα με cosmote internet on the go. Δε βγαίνει στο Internet με τπτ. LTE δεν βλέπει (ενώ υπάρχει κάλυψη) και ενώ συνδέεται με 3g δεν παίρνει καθόλου IP.

Μήπως είναι γενικευμένο πρόβλημα;

 

Edit: Ψιλοέφτιαξε εμένα. Από εκεί που δεν έπαιρνε καθόλου IP, τώρα παίρνει, την χάνει μετά από λίγο. Εναλλαγές από 4G (που πριν δεν έβρισκε καθόλου) σε 3g και τούμπαλιν. Μάλλον κάποιο πρόβλημα παίζει.

Edited by Bayern7
Link to comment
Share on other sites

Φούρνοι ικαριας μια από τα ίδια...εδώ και μια ώρα καθόλου δεδομένα σε δυο κινητά και σήμα κανονικό. Μάλλον θα παίζει γενικευμένο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τα μηνύματα στο Twitter account της cosmote όντως παίζει να υπάρχει κάποιο γενικευμένο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Φούρνοι ικαριας μια από τα ίδια...εδώ και μια ώρα καθόλου δεδομένα σε δυο κινητά και σήμα κανονικό. Μάλλον θα παίζει γενικευμένο πρόβλημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από τα μηνύματα στο Twitter account της cosmote όντως παίζει να υπάρχει κάποιο γενικευμένο πρόβλημα.

Και στο Facebook τα ίδια γραφει ο κόσμος.Και αν πάρεις στο 13888 λέει ότι ο αριθμός που καλείτε δεν χρησιμοποιείται

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το internet ? Θεσσαλονίκη είμαι και δεν παίρνει ip το κινητό

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα με το internet ? Θεσσαλονίκη είμαι και δεν παίρνει ip το κινητό

 

Είναι γενικό το πρόβλημα..

Link to comment
Share on other sites

Είναι γενικό το πρόβλημα..

 

εγω μια τα ιδια καποια μαμακια εκαναν τα πουλια...η κανουν καμια τεχνικη δουλεια ελπιζω προς το καλυτερο!

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Καλα μας δουλευουν εκει στην κοτε;

Εχω δυο κινητα και το ενα εχει νετ κανονικα και το αλλο δεν εχει.

Τι κανουν οπου θελουν κοβουν και οπου θελουν δινουν.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προβλημα με Cosmote και ειναι γενικευμενο (τουλαχιστον Βορεια και Κεντρικη Ελλαδα). Νομιζω πως θα επρεπε τουλαχιστον σε ΑΥΤΟ το site να υπαρχει μια ανακοινωση στην Κεντρικη σελιδα! Στο κατω κατω myphone ειμαστε βρε παιδια, με κινητα και τα δικτυα τους ασχολουμαστε εδω μεσα.
Quadra 660av
Link to comment
Share on other sites

Καλα μας δουλευουν εκει στην κοτε;

Εχω δυο κινητα και το ενα εχει νετ κανονικα και το αλλο δεν εχει.

Τι κανουν οπου θελουν κοβουν και οπου θελουν δινουν.

 

Δες το τελευταίο σχόλιο του φίλου.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6838220#post6838220

 

Εμένα γράφει Η αλλά δεν μπαίνει ίντερνετ καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Packet core... Έπαθαν ζημιά. Δύσκολο πρόβλημα :/

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Packet core... Έπαθαν ζημιά. Δύσκολο πρόβλημα :/

 

Μπορείς να μας πεις περίπου τι έχει γίνει και πότε λύνονται συνήθως τέτοια προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα είχα πρόβλημα με το κινητό.

Το θέμα είναι όμως πως οι δικοί μου έχουν κανονικά ίντερνετ... δεν είναι περίεργο αυτό?

 

Επίσης έχω και Internet on the go Και λειτουργεί μια χαρά.

Είναι θέμα σε τι μπάντες παίζουν τα εκάστοτε κινητά?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα είχα πρόβλημα με το κινητό.

Το θέμα είναι όμως πως οι δικοί μου έχουν κανονικά ίντερνετ... δεν είναι περίεργο αυτό?

 

Επίσης έχω και Internet on the go Και λειτουργεί μια χαρά.

Είναι θέμα σε τι μπάντες παίζουν τα εκάστοτε κινητά?

 

Εισαι σε ίδια περιοχή με τους δικούς σου;;Κάνουν κανονικά πλοήγηση;;Γιατι και μένα δείχνει Η αλλα δεν μπαίνει πουθενά.Δεν είναι σε όλη την Ελλάδα το πρόβλημα γιαυτο σε ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...